Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

sudectiive
marzi jola aga dobrze slyszec ze nie bylam dzisiaj sama na nocnej warcie ;) w nocy tez nie bylo do smiechu i nawet sie zezloscilam troche jak piaty raz odkladalam ja do lozeczka, ale po sekundzie juz ja przepraszalam i strasznie glupio mi bylo. Jak te dzieciaczki na nas dzialaja. Zrobilybysmy dla nich wszystko. Nie wiedzialam ze mozna tak kogos pokochac!

W grupie raźniej, hahaha

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny mam pytanko do mam ktore juz urodzily a rodzily po raz pierwszy . Jak przebieg wasz porod ? Jak radzilyscie sobie w pierwszych dniach w domu ? Pierwsze kąpiele ? Jak z wstawaniem w nocy , nie mialyscie z tym problemu ? I jak z załatwianiem formalności po porodzie od czego zaczelyscie ? Kiedy pierwsza wizyta u pediatry ? Jak załatwić te spotkanie z położna w domu ?
Za tydzień chyba bede miała wywołanie , porodu sie nie boje , ale strasznie sie boje tych formalności po porodzie od czego zaczac co następnie , to najbardziej mnie stresuje . Boje sie ze nie zdążę z czyms na czas i będą same problemy . Błagam was pomóżcie mi ;((

Odnośnik do komentarza

Kasia123456
Hej dziewczyny mam pytanko do mam ktore juz urodzily a rodzily po raz pierwszy . Jak przebieg wasz porod ? Jak radzilyscie sobie w pierwszych dniach w domu ? Pierwsze kąpiele ? Jak z wstawaniem w nocy , nie mialyscie z tym problemu ? I jak z załatwianiem formalności po porodzie od czego zaczelyscie ? Kiedy pierwsza wizyta u pediatry ? Jak załatwić te spotkanie z położna w domu ?
Za tydzień chyba bede miała wywołanie , porodu sie nie boje , ale strasznie sie boje tych formalności po porodzie od czego zaczac co następnie , to najbardziej mnie stresuje . Boje sie ze nie zdążę z czyms na czas i będą same problemy . Błagam was pomóżcie mi ;((

Ja jeszcze nie urodziłam :) Ale znalazłam fajną stronkę jeśli chodzi o formalności po porodzie:
http://www.netmama.pl/magazyn/niemowle/polog/formalnosci-po-porodzie/

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

sudectiive
Dziewczyny ktore dokarmiacie mm,jakiego mleka uzywacie?? Bo chce kupic male opakowanie i nie wiem na jakie sie zdecydowac

My nie dokarmiamy ale kupiliśmy na czarną godzinę i raz już podaliśmy jak byli znajomi a Mała od wielu godzin tylko cyc i ryk bez tego. Kupiliśmy bebiko pro nuta czy coś takiego. Nic Małej nie było. A ja odebrałam zamówienie z apteki gemini i wzięłam kilka butelek takiego w płynie, na wyjścia-jeśli nie uda mi się kiedyś odciàgnąć a nie będzie warunków do karmienia.
Humana.
http://www.aptekagemini.pl/humana-1-mleko-w-plynie-90ml.html
Coś takiego mieli w szpitalu tylko z bebilon.
Odnośnik do komentarza

Co do formalności to my byliśmy zarejestrować mała w urzędzie stanu cywilnego, nadali jej Pesel. Podjechaliśmy do przychodni gdzie dostałam nr położnej i od razu zapisałam się na 15.06 do pediatry, musiałam im dowieźć nr PESEL Małej i potwierdzenie, że jest ubezpieczona. A ubezpieczenie w zakładzie pracy Ojca lub Matki, ja jestem zarejestrowana w UP to zniosłam tam zaświadczenie o porodzie i dali mi termin za rok plus od razu zgłosili Dzidzię do ubezpieczenia.
Jeszcze nam zostało becikowe do załatwienia. I tez mam pytanie, głównie do Ciebie Jola czy składałaś wniosek o to i jakie dokumenty trzeba. Czy muszę mię zaświadczenie od lekarza ze byłam pod opieką min od 10tc czy wystarczy wpis w karcie ciąży?

Odnośnik do komentarza

Kasia spokojnie nie stresuj sie na zapas. Ja w ogole o tym nie myslalam. To jak bedzie po porodzie zadna z dziewczyn Ci nie powie, bo kazdy dzidzius inaczej funkcjonuje. Ja sie nastawiam na nocne dyzury bo mloda w brzuszku w pozno nocnych godzinach buszuje hehe. O formalnosciach na pewno w szpitalu sie tez dowiesz i poczytaj faktyvznie. I nie stresuj sie, bedzie dobrze. A w ogole to czas aby teraz dziewczynki przyszly na swiat. Gratuluje obu mamusiom chlopcow!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n734u7oxxls.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czyli numer pesel dostaje przy zarejestrowaniu dziecka w urzędzie stanu cywilnego razem z aktem urodzenia ?
A powiedzcie mi jak to jest z zameldowaniem , bo ja nie jestem nigdzie zameldowana , mieszkanie wynajmujemy wiec nie ma możliwości zameldowania ale ojciec dziecka jest na stałe zameldowany u swoich rodziców w domu prywatnym . I czy my możemy zameldowac go tam gdzie jest zameldowany jego tata czyli u dziadków ? I nie bedzie z tym problemu .

Odnośnik do komentarza

W USC od razu jest akt urodzenia, pesel i meldunek. Z tego co wiem to dziecko melduja tam gdzie matka.
Na wypisie jest info odnośnie dalszego postępowania medycznego - my mieliśmy zalecenie kontroli u pediatry w ciągu tygodnia, usg głowy i bioder, badania słuchu i powtórkę badań przesiewowych jak przyjdą wyniki pocztą. No i witaminę D i K
Marzi, nie wiem jak z becikowym, nie skladalismy papierów.

Odnośnik do komentarza

Ja odebrałam wyniki badań dziś i niestety się okazuje że to cholestaza. :-( W prawdzie nie mam tych wyników extremalnie podwyższonych ale jednak. Mam na razie brać essentiale forte 3x2 tabletki dziś i jutro, w piątek powtórzyć badanie i jeśli mimo leków wyniki będą rosnąć, to będę kierowana do szpitala. :-( musiało się coś na koniec ciąży przyplątać, no musiało... Dziewczyny (te które są na wcześniejszych etapach ciąży i podczytują nasze forum) nie bagatelizujcie żadnego świądu, zwłaszcza jeśli nocami swędzą Was dłonie i stopy, bo we wcześniejszych tygodniach ciąży cholestaza bywa naprawdę niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Marzi nie wiem czy na podstawie karty ciąży położna nie może wypisać tego zaświadczenia. To zaświadczenie możesz pobrać ze strony MOPSU.

Dziękuję za informacje. P.mi to jutro wydrukuje w pracy a ja zadzwonię zapytać jak to wygląda. Może tak być ze położna, wszystko ona ogarniała zawsze z papierowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Ja już od 17 poszczę, teraz tylko mięta bo mnie straszna zgaga dopadła. Depilacja zrobiona, paznokcie ogarnięte. Zaraz relaks w wannie, i sen :) Jutro wielki dzień, odezwę się jak będziemy już po cesarskim cięciu dziewczyny :)
Nie bałam się nic a nic, to mi tu Jacek mówi, że się stresuje, babcia też. I tak moje wyluzowanie poszłoooo... delikatny stresik jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Ja już od 17 poszczę, teraz tylko mięta bo mnie straszna zgaga dopadła. Depilacja zrobiona, paznokcie ogarnięte. Zaraz relaks w wannie, i sen :) Jutro wielki dzień, odezwę się jak będziemy już po cesarskim cięciu dziewczyny :)
Nie bałam się nic a nic, to mi tu Jacek mówi, że się stresuje, babcia też. I tak moje wyluzowanie poszłoooo... delikatny stresik jest.

Powodzenia i daj koniecznie znać jak już będzie po :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...