Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

marzi potwierdzam. Oilatum przetluszcza troche wloski :) ale ja zostane przy nim. Jak sie skonczy to sprobuje czegos innego :)
agnieszka wspolczuje problemow z karmieniem. Moje poczatki tez byly meczace.. mysle ze 80 ml to sporo, ale trudno ocenic jak maluch pije z piersi :/ ja w szpitalu dokarmialam sciagnietym pokarmem. I mala pila z cyca a potem jeszcze jakies 20ml
Ale mamy dzisiaj dzien. Mala od wczoraj jakas markotna byla, dzisiaj to samo. Juz masowalam brzuszek bo nie wiedzialam o co chodzi. A ona chyba glodna byla :( wieczorem nakarmilam z dwoch piersi, wczesniej zawsze z jednej, i zasnela.. normalnie sie rozplakalam ze ja wyglodzilam caly dzien :/

Odnośnik do komentarza

agnieszka.94
Dzięki dziewczyny na kazda rade i dobre slowo, mam nadzieje ze dam rade. A jak myślicie albo z doświadczenia... Ile ściągać tego pokarmu, bo dalam jej właśnie 80ml, troche zwrocila i kreci sie ze jeszcze glodna...

Ja to nie wiem ile wypija ale myślę że teraz z 80, 90 ml już moze wypić na raz.
Pisałam to ze 2 h temu. Mała taka dziś niespokojna wieczorem ze ledwo się dało do piersi dostawić, tak się rzucała...nie wiem co się stało. Teraz też jakby przez sen wybuchnèła płaczem , co takiemu maluszkowi może się śnić. ..:(
Odnośnik do komentarza

Agnieszka .94 przepraszam, że się wtrącam , ale chcę Ci doradzić żebyś czym prędzej udała się do ginekologa. Tym bardziej jak podeszła ropa.Moja siostra miała podobnie, dxiecko rozmamlalo jej brodawke, A sutek mogła ściągnąć jak kaptur z glowy. Dziecko ma 12 lat a dla niej karmienie do dziś jest przez to trauma, bo miała przez to mega problemy.Dostała chyba antybotyk albo maść z antybiotykiem i pomogło na szczęście dlatego nie lekceważ.Karmienie boli na poczatku, ale nie aż tak.Nie miejcie mi za złe komentarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy4z17k1rkjpne.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/tb733e5ejn84p95y.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/svchw1d3d43y2f0f.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, piękny dzien się szykuje. Idealny na poród :D jestem ósmy dzien po terminie, w dodatku dzisiaj mamy rocznice ślubu, wiec po cichu lidze, ze mala zrobi nam prezent :)

A wam rozpakowanym strasznie zazdroszczę, nawet tych problemów z maluszkami. Też chciałabym juz to przeżywać :)

Odnośnik do komentarza

Aga wydaje mi się, że nie ma to różnicy. Ja jak ściągałam pokarm to mieszałam z dwóch piersi i mroziłam.
Liwka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy!

A ja już po robocie :-) Dwa okna umyte, poprasowane, na bigosik z młodej kapusty naszykowane :D A i zauważyłam taki kawałek śluzu większy, myślicie że to może być ten czop? Nie był podbarwiony krwią. Wezmę ze sobą w razie "w" torbę na to KTG, bo jakby chcieli mnie zostawić... Ale to chyba jeszcze nie to, sama nie wiem. Mam tyle energii, to chyba to ostatnie wicie gniazda :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Aga wczoraj mała wisiała na cycku cały dzień, co pół h co godzinę, wieczorem przyszli znajomi i nie dało się 5 min posiedzieć bo jeść i jeść i też dostała butle mm. Kupiliśmy mleko na właśnie taką "czarny godzinè":) Co prawda mam wyrzuty sumienia ale wiem że są nieracjonalne, jeśli raz na tydzień dostanie butelkę to przecież nic się nie stanie. Moje obie bratanice wykarmione były na mm od 2tyg życia i zdrowe są dziewczyny. Na wyjście odciagam moje, karmię cały dzień moim ale nie można dać się zwariować...tak przekonuje trochę siebie bo instynkt macierzyński robi jednak wodę z mózgu :)

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie bo mojej Majeczce wyspała się troszkę syfków na buzi. Macie jakieś sposoby? Czy może ja coś źle robię? Myje jej buźkę wacikiem z solą fizj. i smaruje kremem latopic. Nie wiem czy to fizjologiczne czy może od tego kremu na słońce. Mam teraz mustela sun. Taka płynna jest i nie do końca mi się podoba jak na krem na twarz.

Odnośnik do komentarza

Aha spokojnie możesz ściągać i mieszać z dwóch piersi. Mm to tak jak dziewczyny piszą nie tragedia. Możesz dokarmiać mm jak już nie dajesz rady i dokarmiać sciagnietym albo tą zdrowszą piersią żeby nie odzwyczaić od piersi. Ale koniecznie niech Ci ktoś pokaże jak przystawiać.
Ja obecnie mam drugie dziecko a i tak w szpitalu prosiłam o pomoc żeby mi pomogli dziewczyny od noworodków. I pokazały mi fajne triki. Potem położna też. Choć nie pałam do niej sympatią a u mnie w ośrodku jest tylko jedna to jednak pokazała jak maluszkowi buzię szerzej otworzyć. Takie drobnostki ale jednak sprawiają ze czujesz się pewniej. Nie wstydź się pytać. Na pewno będziesz miała wizytę położnej więc niech Ci pomoże.
Brodawki smaruj maściami i wietrz jak tylko możesz.
Życzę Cu wytrwałości. Wierzę ze jak przetrwasz tydzień lub dwa to potem pójdzie z górki.
Liwka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy. My też dzisiaj mamy 7 rocznicę ślubu.
Marzi mi też Filip wczoraj wieczorem marudził i raczej nie z powodu brzuszka. Chyba był jednak niedojedzony. Siedział przy cycku od ok 18:30 co pól godziny przy cycku. W końcu o 22 zasnął. Dopił jeszcze o 23 i potem kolejne przebudzenie o 2.20 ale tylko wypił. Nawet oczek nie otwarł.
Potem o 4.20 i 6.20 pobudka juz na dobre. I znów mały glodek do 9:30 kilka karmień i mega kupka. Teraz sobie chrapie smacznie. Także potrzeba jeszcze trochę czasu żeby nasze dzieciaczki się unormowały.
Dzisiaj czekam nas wycieczka po Majkę do przedszkola bo mąż ma wizytę u dentysty mam nadzieję ze jakoś mi się uda zebrać na czas.
Kamila mi jak zaczely sączyć się wód tez odszedł chyba czop. Ale miałam tylko śluz bez krwi więc na wszelki wypadek zabierz torbę na ktg. W ogóle jestem dla Ciebie pelna podziwu, ze wyrosłaś na cudowną mamę i pewnie żonę mimo trudnego okresu dorastania i w zasadzie jeszcze dzieciństwa. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie " co nas nie zabije to nas wzmocni". Dobrze że byłaś taka wytrwała i pokazałaś ludziom na co Cię stać.
Marzi ja buźkę myję tylko wodą przegotowaną a solą tylko oczka i nosek czyszczę. Jest ciepło, dodatkowo spędza sporo czasu przy piersi więc pewnie od tego. Swego czasu Majkę całą wysypało w 2czy 3tyg. myślałam że to uczulenie a to były potówki. Sprawdzony sposób to kąpiel w krochmalu. U nas zadziałało . Na szklankę wody lyżeczka mąki ziemniaczanej. Gotujesz , studzisz i przemywasz buźkę wacikiem.

Odnośnik do komentarza

Marzi sprobuje tez mleka swojego na te buzie. Dziwnie brzmi, ale widzialm na wlasne oczy w szpitalu nak dzieciaczkowi po posmarowaniu buziaka schodzily krostki z buzi prawie natychmiast. Wygladalo jak czary. I obserwuj czy to zwykle potowki, bo pogoda sprzyja, czy nie po jakims jedzeniu.
Agnieszka z dwoch na raz spokojnie mozesz. Co do laktatora, czy masz z taka guma nakladana na te czesc co wciaga sutek? Niektore tego nie maja i doja na maxa. Ta guma jest fajna i lagodniej traktuje piers, bo miekka. No i mozna samemu wkladajac glebiej lub plyciej "regulowac" ciagniecie.

Odnośnik do komentarza

Kamila daj znać jak już będziesz po badaniu. Jak czop odejdzie to podobno może jeszcze kilka dni trwać do porodu więc może zdążysz na swój "planowy" termin.
U mnie maluszek śpi już 2 h więc pewnie niedługo się obudzi. Ja kończę właśnie zbożówkę i rogalika,
A próbowałam wczoraj i przedwczoraj trochę truskawek i póki co wszystko w porządku. Mam nadzieję że tak zostanie bo sezon w pełni.

Odnośnik do komentarza

Babyjaga mam taki ręczny z tlokiem ale bez gumy. Jest tragiczny moim zdaniem.
Aga wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:) polozna juz u mnie byla w czwartek ale bez rewelacji. Dzwonilam do niej, jutro ma wpasc. Postanowilam ze będę z tej zdrowszej karmila, z chorej sciagala a w nocy chociaż raz mm. I polozna mowila ze jest nan mleko, nan pro i bebilon. Jakie macie, które najlepsze?

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie i Dzidziusie, w Krk dziś piękny dzień, właśnie wróciliśmy z 2h spaceru.
Mam wrażenie że mamy dziś jakiś przełom - Jasiek w końcu zaakceptował smoczek wiec swoją potrzebę ssania może zaspokoić nie wisząc co godzinę na cycku jak to robił przez ostatni tydzień. Zastosowałam co prawda mały podstęp smarujac smoczka mlekiem ale liczy się efekt końcowy ;))
Mam nadzieje że problemy z brzuszkiem też nam w końcu odpuszcza jak wrócimy do normalnych przerw w jedzeniu tak żeby miał czas na trawienie.

Odnośnik do komentarza

Chcialam soe wreszcie rozpisac, ale slysze ze pielucha sie napelnia wiec zaraz placz bd. Wiec tak na szybko gratuluje rocznic dziewczynki :)
marzi tez slyszalam ze to nasze mleko ma super wlasciwosci i nawet krostki z buzki po nim znikaja :) wiec probuj, o krochmalu tez czytalam. Trzeba poprobowac. A jak zostawisz to tez pewnie same znikna.
jola super ze wszystko zaczyna sie normowac. Ja mialam termin na jutro :D
kamila tez jestem pod wrazeniem i podziwiam Cie kobieto! Duzo przeszlas. Daj znac co po ktg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...