Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jola, twój maluszek rośnie jak na drożdzach, bardzo ładnie przybrał.
Ja też zaopatrzyłam sie w smoczek w razie kryzysu, a słyszałam ze może zaburzyć odruch ssania dlatego nie powinno się podawać w ciągu pierwszych 4-6tyg, ale niektóre maluszki muszą ciągle coś ssać tak jak np Joli.Sa smoczki dynamiczne by własnie nie zakłócały niczego ale czy to serio działa...

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Gosia mi też przechodzą właśnie. Takie dziwne rwanie w kroku i u dołu brzucha. Poobserwuję jeszcze z godzinkę.
Dziś miał rezonans, wyniki poniedziałek/wtorek. Na razie siedzi na L4. Mam nadzieję, że to nic poważnego żadne więzadło czy coś...

Kami to daj znać czy przeszło. Będzie dobrze;) może malutka chce wcześniej wyjść na świat??
ja mam takie dziwne rzeczy od kilku dni, a twardnienie brzucha od miesiąca, ale mam czekać na silne skurcze albo aż wody odejdą... We wtorek mam kolejna wizytę wiec zobaczę co u Zuzi ;) mój mąż ma jutro egz kończące podyplomowke i się śmieje ze mała nie chce wyjść bo nie chce tatusia stresować ;))
To trzymam kciuki za męża i oby to nie było nic poważnego ;)

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Justy Katiko serdeczne gratulacje...fajnieee być Mamą :)
Uuu dziewczyny widzę przy końcówce już różne dolegliwości. Życzę Wam żeby się spełniło co sobie marzycie:)
Jola a Mały budzi Ci się w nocy co te przepisowe 2-3 h? Bo.moja od 2 dni w nocy przesypia trochę więcej i nie da się jej dobudzic. I od wt przytyla 90 gram ale w szpitalu mówili że minimum 25 na dzień to by było ok jeszcze.
A tak w ogóle weszłam dziś na wagę...uwaga chwalę się. ..13 dni po porodzie -15 kg! A nawet nie mam diety. Jest już 5 mniej niż przed porodem.

Odnośnik do komentarza

Morawcia
Marzi no to super wynik, ale jak to jest możliwe? :-) To przez karmienie? Nie masz przez tak szybki spadek wiszącej skóry? I jak z tym imieniem, wyjaśniło się?

Nie wiem. ..zgaduję ze przez karmienie...wróciłam w poniedziałek miałam -8 kg a dziś juz aż tyle mniej..nic nie wisi. Brzuszek malutki jest ale normalny, gladziutki, jak wciagne to go praktycznie nie widac. Uda tez mało jędrne ale do wyćwiczenia nic nie wisi. Chyba ze tyle wody mi się zebrało w ciąży bo widzę ze nawet cellulit jest dużo mniejszy, może był od tej wody? Nie znam się ...
A z imieniem mamy weekend żeby dojść do ładu. Ja chcę żeby pojechał to wyprostować a on się łudzi ze mnie przekona. I na razie pat. :(
Odnośnik do komentarza

Katiko , Justy gratulacje. Odpoczywajcie na tyle ile się da przy maluchach i wracajcie do sił.

Kamila nie wiem co Ci poradzić tak jak dziewczyny piszą to już jednak drugi poród a Ty raczej nie leżysz i nie pachniesz tylko ogarniasz dom i masz w domu drugie dziecko - wiem coś o Tym . Hehe. Poza tym ostatnio miałaś troche stresów z oczkiem córci, włamaniem, z wypadkiem męża. Różnie więc może być.
Ja dzień przed porodem jakoś instynktownie miałam zaplanowany dzień na odpoczynek. W poniedziałek zapylałam jak głupia ze sprzątaniem ostatnim, zakupami, obiadem. A wtorek miałam zaplanowany na " nicnierobienie". Wieczorem czułam się dziwnie maly kopał jak szalony. A przed 4 się obudziłam i zaczely mi się wody sączyć. I jeszcze głupia się zastanawiałam czy aby napewni to już.
Także może lepiej sprawdzić i być spokojną.

Smoczka też mam do sytuacji awaryjnych. Majka używała a potem łatwo przyszło odstawienie i byl tylko do usypiania.

Odnośnik do komentarza

Tez bym dmuchala na zimne. Lepiej sprawdzic i miec spokojna noc. Ja sie zastanawiam co mam jeszcze spakowac. Brzuszek tez mi sie stawia i mam wrazenie jakby biodra sie rozcjodzily na boki. Strasznie dziwne uczucie i boli. Skurczy w ogole nie odczuwalam przez cala ciaze. Ale mam jakies takie dziwne przeczucie. Prosba do Mam , powoedzcie co Wam sie przydalo w szpitalu, co spakowac co na pewno bedzie niezbedne, a co sobie darowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n734u7oxxls.png

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Cześć Dziewczyny!
Justy Katiko serdeczne gratulacje...fajnieee być Mamą :)
Uuu dziewczyny widzę przy końcówce już różne dolegliwości. Życzę Wam żeby się spełniło co sobie marzycie:)
Jola a Mały budzi Ci się w nocy co te przepisowe 2-3 h? Bo.moja od 2 dni w nocy przesypia trochę więcej i nie da się jej dobudzic. I od wt przytyla 90 gram ale w szpitalu mówili że minimum 25 na dzień to by było ok jeszcze.
A tak w ogóle weszłam dziś na wagę...uwaga chwalę się. ..13 dni po porodzie -15 kg! A nawet nie mam diety. Jest już 5 mniej niż przed porodem.

Tak, budzi się co 3h. Od środy mamy ciężkie noce - Jasiek budzi się po północy i nie śpi przez 2 godz - mamy serię przewijan, karmien i ulewania, więc od nowa zabawa się zaczyna.

Co do mojej wagi to ubyło mi 8Kg. Do powrotu do wagi z przed ciąży zostało 6 ;))

Odnośnik do komentarza

Na razie przeszło, od 18 do teraz brak skurczy. Kilka razy twardniał brzuch. Posiedziałam z koleżankami trochę, odstresowałam się :) Gdyby coś się działo to jadę, ale chyba to te przepowiadające skurcze. Aga masz rację chyba te stresy mi się nagromadziły i dlatego organizm inaczej też funkcjonuje.. Nic nie pozostaje bez echa. Jestem dobrej myśli, że Zosia poczeka do czwartku :)
Marzi, tak karmienie też pomaga w zbiciu kg ;) Mam nadzieję, że i mi ładnie nadmiar zejdzie. W ciąży tylko 3 kg na plusie, ale ja już z nadmiarem wyskoczyłam, więc i zrzucać jest co.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

U mnie -8kg. Zostało jeszcze 4kg do wagi sprzed ciąży. A chciałabym zrzucić jeszcze dodatkowe 3-4kg.
Karmię póki co tylko piersią więc może damy radę.
Dzisiaj niestety pierwszy raz Flipek cierpiał z powodu brzuszka. Nie mam pojecia od czego bo nic takiego nie jadłam. Musimy obserwować. Mam nadzieję że. Nie jest uczulony na nabiał , bo byloby mi ciężko zrezygnować z tego. Mam nadzieję że to taka jednodniowa niedyspozycja wynikajaca z niedojrzałości organizmu maluszka.
Póki co piję herbatki dla kobiet kp, rumianek, koper włoski. Mam nadzieję że pomoże i jutro będzie lepiej ale boję się nocy.

Odnośnik do komentarza

Eva35
Tez bym dmuchala na zimne. Lepiej sprawdzic i miec spokojna noc. Ja sie zastanawiam co mam jeszcze spakowac. Brzuszek tez mi sie stawia i mam wrazenie jakby biodra sie rozcjodzily na boki. Strasznie dziwne uczucie i boli. Skurczy w ogole nie odczuwalam przez cala ciaze. Ale mam jakies takie dziwne przeczucie. Prosba do Mam , powoedzcie co Wam sie przydalo w szpitalu, co spakowac co na pewno bedzie niezbedne, a co sobie darowac.

Ja byłam długo ale tak naprawdę nawet na te 3 dni to papier toaletowy bo ten szpitalny szary był straszny, miałam rolkę ale za mało. Ręcznik papierowy tez ze 2 bo za każdym wyjściem do toalety tak naprawdę wypada się podmywac i idzie tego naprawdę sporo.tantum rosa. Piżamki wzięłabym minimum 2, jest gorąco szybko się upocilam a zdarzyło się zalać mlekiem tez :)suchy szampon albo polecam też z rossmana szampon babydream z pszenicà nie trzeba odżywki bo włosy się super rozczesujà po nim, także oszczędza czas, suszarka. Podkłady do przewijania dziecka, podpaski- u mnie była paczka bella mama ale na 3 dni te 10 szt to śmiech. Krem dla dzidziusia do pupci. Sztućce, szklanka. Mnie sie przydała poduszka kółko do siedzenia bo nie mogłam normalnie nawet do jedzenia usiąść
. Laktator.generalnie ja to miałam pół domu.
Odnośnik do komentarza

Jola AN
Marzi, u nas największy płacz w nocy, chyba ma kumulacje z całego dnia i najgorsza jest ta bezradność, że nie ma jak dziecku pomóc.

Brzmi przerażajàco:( tak mi żal Małego, mam nadzieję, że espumisan pomoże.
Zobaczymy co będzie u nas, póki co jest ok. Malutka śpi po kàpieli i karmieniu.
Odnośnik do komentarza

Jola AN
Kąpiel u nas to najlepszy punkt dnia - widać że Jasiek uwielbia wodę, a przez to nas też to cieszy ;))

O tak! W wanience to Majeczka może siedzieć i siedzieć. Wygląda jak dama w SPA...cała zadowolona i zrelaksowana:) I masz rację tak nam jest fajnie, ze ona ma z tego tyle przyjemności. Tylko się zastanawiam czy dobrze robimy bo czytałam żeby pępka póki co nie moczyć. ..kiedy ona lubi mieć wody po szyję...?
A próbowaliscie termofor kłaść Małemu na brzuszek? Gdzieś czytałam że takie ciepełko przynosi ulgę.
Odnośnik do komentarza

Babyjaga
Pozegnalismy Milenke. Rodzina, najblizsi znajomi, ktorzy wspierali nas przez caly czas, jej kolysanka. O.D.M. zaniosl coreczke z kaplicy na rekach.
I koniec. Taka krotka historia mojego szczescia.
Sciskam Was mocno moje wieloryby i mamuski.

Babyjaga nie wiem co mogę napisać. Chciałabym Cie choć troche wesprzeć słowami. Aniołek jest juz z innymi Aniolkami. Cały czas patrzy na mamę. Na silna mamę. Ściskam mocno

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
Pozegnalismy Milenke. Rodzina, najblizsi znajomi, ktorzy wspierali nas przez caly czas, jej kolysanka. O.D.M. zaniosl coreczke z kaplicy na rekach.
I koniec. Taka krotka historia mojego szczescia.
Sciskam Was mocno moje wieloryby i mamuski.

Przytulam Cię mocno, żadna matka nie powinna czegoś takiego przeżywać i nie ma słów, które cokolwiek by złagodziły :( jestem z Tobą myślami...
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...