Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

justy
Ja w końcu zamówiłam łóżeczko, czas oczekiwania ok. 4 tyg. wiec myślę że zdąży przyjść i chwilę odstać juz złożone żeby się wywietrzało. W razie potrzeby mam jeszcze turystyczne wiec jakiś bufor jest. Jeszcze musze materac zamówić i z grubszych zakupów będzie wszystko. Ja tez od jakiegoś czasu jestem fanką apteki Gemini i po weekendzie robie porządne zamówienie żeby odhaczyć kolejne pozycje z mojej listy:-)

A gdzie zamawialas łóżeczko?

Odnośnik do komentarza

Ciuszki zaczynam prać i prasować pomalutku po tym jak mi lekarz ostatnio powiedział że minimum 2tygodnie mam jeszcze wytrzymać a potem już sobie maly poradzi bez większych problemów ( powinien mieć wagę min 2500kg). We wtorek miał 2100 i powinien przybierać ok 200g na tydzień.
Łóżeczko wytaszczymy ze strychu pod koniec przyszłego tygodnia bo teraz moj mąż ma masakrę w pracy i wraca padnięty.
Co do magnezu to ja do tej pory brałam 3razy dziennie
z powodu mojego twardniejącego brzuszka lekarz ze szpitala kazał mi zwiększyć dawkę do min 4-5 tabl. dziennie a odstawić luteinę która podobne teraz juz nie ma sensu. Oczywiście moja lekarka ostatnio mi znowu ją przepisała ale nie będę juz wykupywać. Zresztą następną wizyta czeka mnie już w szpitalu u lekarza.
A i jeszcze co mi powiedział lekarz ciekawego że obojętnie jaki magnez i nie ważne czy chelat czy cytrynian i nie ważne ile pisze że niby jest magnezu w tabletce to wszystkie w zasadzie działają tak samo i mam się nie sugerować ceną i reklamami.

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Czesc dziewczyny, bylam wczoraj u lekarza i mam podejrzenie wielowodzia. W przyszlym tygodniu ide na USG zeby to potwierdzic/wykluczyc.
Ciagle cos... a myslalam ze limit strachu o dziecko juz wyczerpalismy w grudniu.

Nie denerwuj się na zapas, wszystko musi być dobrze, innej opcji nie ma. A ile masz wód? Dużo przekroczona norma? Ja tez mam za dużo i próbuję sie umówić na konsultację do innego lekarza, ale nie mogę się dodzwonić...

Odnośnik do komentarza

zewa
Jola AN
Czesc dziewczyny, bylam wczoraj u lekarza i mam podejrzenie wielowodzia. W przyszlym tygodniu ide na USG zeby to potwierdzic/wykluczyc.
Ciagle cos... a myslalam ze limit strachu o dziecko juz wyczerpalismy w grudniu.

Nie denerwuj się na zapas, wszystko musi być dobrze, innej opcji nie ma. A ile masz wód? Dużo przekroczona norma? Ja tez mam za dużo i próbuję sie umówić na konsultację do innego lekarza, ale nie mogę się dodzwonić...

Jola nie stresuj sie na zapas. Ja tez mialam przekroczone normy, jak pisalam. Ale sie wyrownalo. Bedzie dobrze. Lekarze nas strasza, ale pozytywnym mysleniem rozpedzamy wszelkie ich "podejrzenia". Taki plan na ostatnia prosta ;-)

Odnośnik do komentarza

Trzymamy kciuki, zeby bylo dobrze.

Dziewczyny ze zgaga, znalazlam sposob na zgage!!!! Nie dzialaly jak pisalam zadne srodki, migdaly, mleko. Pomogl... Imbir. Okolo lyzeczka startego na tarce drobnej korzenia imbiru zalana wrzatkiem. Herbatka dosc ostra w smaku, wiec obawialam sie, ze bedzie ueszcze gorzej, a tu niespodzianka. Wypilam jedna wczoraj, jedna przed wczoraj i wczorsj mialam pierwszy prawie caly dzien bez zgagi! Teraz probuje zlagodzic podrazniana po tylu dniach sluzowke w gardle. Ale.szczescie jak nie pali, jejuuuuuu :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,ja to chyba do listy zakupów dopisze stojak i woreczki na kroplówke bo jak sie mały urodzi to nie wiem jak ja bede wstawać,bede musiała chyba sobie robić kroplówki z kawy:p
Dagmarajestem z Ciebie dumna i podziwiam Cie, trzymam kciuki za twe mądre decyzje
Babyjagapamiętaj ze na każdą działa co innego ale dobrze ze odkryłas swój złoty środek, odpoczniesz wkońcu od tej zgagi

A co do magnezu to ja biore od 2 trym, mój lekarz tez powiedział obojętnie jaki,nie musi być ten wciskany przez wszystkich magneb6, który zresztą wychodzi drogo.Powiedział tylko ze mam brać największą dawke jaka jest napisana na opakowaniu,czyli jak napisane 1-2 tabl dziennie to mam brać 2.I też mówił ze magnezu nie da się przedawkować.
Wy macie problemy z wielowodziami a czy na połówkowym pamiętacie może czy mierzyli dziecku szerokość komór bocznych?U nas wyszły nie prawidłowości i do tej pory chodzimy na kontrole do dodatkowego lekarza

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Goherek dokladnie, ale wrzucam tu moj sposob, moze komus sie jeszcze przyda. My mialaysmy mierzona szerokosc komor i na poprzednim usg w lodzi wyszlo troszke za duzo, ale mowili, ze wodoglowia ani innych takich nie ma. Na tym usg co bylam ostatnio bylo juz wszystko idealnie. Psorka mowila, ze takimi malymi odchyleniami nie ma sie costresowac, ze rozne czesci rosna roznie i male odchylenia na roznych etapach moga sie zdarzac.

Odnośnik do komentarza

Witajcie w tym ponurym i smutnym dniu,
Wlepiam Wam link z różnymi świadczeniami, dostałam od koleżanki, bo jako studentka nie pracująca i nie korzystająca z urlopu macierzyńskiego należy mi się 100o zł miesięcznie przez rok. Może i Wy coś znajdziecie coś dla siebie albo dla bliskich :)
https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/komunikaty-dotyczace-swiadczen-rodzinnych/informacja-dotyczaca-podstawowych--warunkow-przyznawania-nowego-swiadczenia-rodzinnego-swiadczenia-rodzicielskiego/
Jola AN trzymam mocno kciuki, żeby było dobrze. Głowa do góry.
Dagmaraa18 podziwiam CIe jesteś tak silną i dzielną kobietą! Brawo :)
Babyjaga super, że znalazłaś sposób na zgagę, bo to zamęczyć się można. Pomyśl teraz o tych pięknych dniach które będą bez zgagi :D
Jeżeli chodzi o wyprawkę to ostatnio allegro u mnie w takim użytku, że już sama się gubię w tym co kupiłam, ale dzięki Wam wzięłam się za to, bo czasu coraz mniej. Wózek też już zamówiony, jeszcze meble i jakieś inne pierdoły. Walczę z mężem o kosz na brudne pieluchy. To jest jeden z tych gadżetów o którym marzę, bo jest cudowny i nie śmierdzi. Jednak on uważa, że to strata pieniędzy xD
Jak Wam mija piątek? Ja mam od dzisiaj co tydzień wolne piątki i jestem z tego powodu tak szczęśliwa, że cały dzień chyba będę chodzić w piżamie ;)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Babyjago a jakie Wam wyszły szerokości na obu badaniach?
U nas 7 i 9 a na drugim już były bardziej symetryczne obie blisko 9.ale tydzien puźniej mój gin zaglądał i już wyszedł mu wynik0,96.Lekarz mówi ze jest norma(do 10) i nie ma sie czym stresować,ale patologia jakaś jest,coś blokuje przepływ ale karze przychodzić na kontrole co jakiś miesiac

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Jak mi twardniał brzuch to zostawili mnie w szpitalu na obserwacji na dwa dni, ale magnezu nie kazali brać, kazali więcej leżeć... wyszła mi lekka anemia 10,6 żelazo i przepisali mi żelazo, ale mój gin jak mi podskoczyła do 11,6 powiedział, żeby brać żelazo co drugi dzień 4.04.2016 mam wizytę, ale na morfologię i inne badania nie dał przekazu. A tak biorę pregnę plus, pregnę dha i letrox 100(tarczyca dopiero doszła do 2,5) i żelazo co drugi dzień.

http://s7.suwaczek.com/201606267344.png

Odnośnik do komentarza

agnieszka.94
justy
Ja w końcu zamówiłam łóżeczko, czas oczekiwania ok. 4 tyg. wiec myślę że zdąży przyjść i chwilę odstać juz złożone żeby się wywietrzało. W razie potrzeby mam jeszcze turystyczne wiec jakiś bufor jest. Jeszcze musze materac zamówić i z grubszych zakupów będzie wszystko. Ja tez od jakiegoś czasu jestem fanką apteki Gemini i po weekendzie robie porządne zamówienie żeby odhaczyć kolejne pozycje z mojej listy:-)

A gdzie zamawialas łóżeczko?

Hej, zamówiłam bardzo proste białe łóżeczko ATB z szufladą http://atbmeble.pl/sklep/strefy-zycia/lozeczko-120x60-basic/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...