Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

witaj Marzena:) ja biorę magnezu po 800 -1000mg dziennie. Mam magnelle ona ma w jednej tabletce 200mg. z początku brałam magne b6 ale tam było po 45mg i nic mi nie dawało. ogólnie można nawet brać po 1500mg dziennie. Były tabletki magnezin 500 specjalnie dla ciężarnych ale stwierdzili że im się nie opłaca produkcja i już ich nie ma wtedy było by mniej łykania. a apropos asparginu to nie bierz go za dużo bo tam jest tez potas a ten akurat można przedawkować, jeśli uważasz że masz mało magnezu to dołóż sobie samego magnezu.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny!
sto lat się nie odzywałam ale byłam na bieżąco z Wami:)
2 tygodniowe ferie wyjazdowe bez kompa sprawiły, że śledziłam przez tel. tylko co u Was, a że pisać przez tel. nienawidzę więc się nie udzielałam.
Kochane piękne brzuszki macie!!!
ja nie mam takiego dużego brzuszka pewnie dlatego, że wysoka jestem, hihi
najważniejsze to, że dzisiaj moja dzidzia miała to echo serca robione i wszystko wyszło ok, ufff!
bardzo się przestraszyłam tego nierównego tętna przy ostatniej wizycie u ginki i prawie miesiąc czekałam na to echo prywatnie.
Dziewczyny ja chyba też zaczynam mieć zgagę, pierwszy raz w życiu mnie to dopada, nie wiem nawet na 100% czy to to. uczucie tragiczne...:( także współczuje wszystkim, które to mają od początku.
Robię zakupy na całego, dzięki Wam, będąc na feriach polazłam 5 km do lidla rano i kupiłam kilka rzeczy z tej promocji, oczywiście większość była już przebrana, pościeli i kołderek już nie było ale podkłady, 2 maty, koc do fotelika, 4 prześcieradła i 4 zestawy ciuszków udało mi się dorwać, byłam tak obładowana, że do hotelu musiałam wrócić taksówką, bo bym się nie doczłapała pod górę z powrotem te 5km, mąż jak wrócił do pokoju z synem był w szoku:) co do staników to nawet w gazetce było napisane, że będą tylko takie ogromne obwody, nic małego nie było niestety:(
zamówiłam kojec dla ciężarnych ze smyka i faktycznie jest super, także dziękuje za polecenie.
mam jeszcze do Was pytanie, czy macie problem z pękającymi naczynkami i żylakami w ciąży? mi się wydaje, że wyszedł mi żylak jakoś na dniach i chyba zakupię rajstopy uciskowe, mama ma żylaki straszne i boję się co to będzie u mnie:(
Dziewczyny jak załatwiacie tą położną środowiskową? kiedy to należy jej zgłosić, ciążę itp.? ja chodzę na wszystko prywatnie i nie mam bladego pojęcia jak to załatwić.
Na feriach przeczytałam super książkę o porodach "urodzić razem i naturalnie" Ireny Chołuj zmieniłam zdanie o porodzie na żądanie, któremu się chciałam poddać tzn. umówić się na wywołanie porodu po podaniu oksytocyny. Jeżeli będzie wszystko ok, chce rodzić w domu narodzin w św. Zofii i moje pytanie do dziewczyn z Wawy, zamawiałyście już prywatnie położną? Nie mam pojęcia czy jak zacznę szkołę rodzenia 28 marca to czy to nie będzie za późno na zaklepanie położnej w św. Zofii. macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. W porównaniu do Ciebie ja biorę malutko tego magnezu. W piątek będę w aptece i zakupie coś innego z większą dawką i bez potasu. Nawet nie miałam pojęcia ze mozna go przedobrzyc w ciąży. A tak po jakim czasie stosowania go odczulas jakaś poprawę? Czy zmniejszyły się stwardnienia brzuszka? Oj człowiek dmucha i chucha na siebie a tu ciągle coś :( A co do rożków to w pepco są śliczne i po 25 zł więc myślę że warto.

http://s1.suwaczek.com/201605257245.png

Odnośnik do komentarza
Gość agata magda

marzena mnie lekarz powiedzial e magnezu sie nie predawkuje a potas tak. tak wiec magnez musisz brac solo jak juz pisala kolezanka :)
ja sobie robie co miesiac badanie poziomu elektrolitow z krwi tam jest magnez i potas tak wiec mozesz to sprawdzac sobie ile tego masz. to badanie nie jest drogie.
dzieki za info o rozkach w pepco sprawdze je sobie

Odnośnik do komentarza

Marzena przy tej małej dawce była masakra już myślałam że w szpitalu wyląduje, ale po zwiększeniu dawki to tak mniej więcej po 3 dniach już było lepiej, przynajmniej po nocy przestawało boleć, ale i tak musiałam się oszczędzać, a do życia wróciłam dopiero jak zaczęłam brać luteinę, ale ja to taki skrajny przypadek z tymi bólami:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Izis ja o pokrzywie czytałam, że owszem można w ciąży, ale tylko tak ze 3 tygodniowo góra, bo za dużo to nie bardzo, chyba skurcze może wywoływać, nie pamiętam już, ale coś było, że za dużo może szkodzić. Sama jak zobaczyłam ile pokrzywa ma zalet, na ile rzeczy wpływa ,to pomyślałam, że będę sobie piła, ale no czytałam, że nie bardzo, żeby za dużo w ciąży pić, więc piję jednak rzadziej.

Ech mnie dziewczyny też strasznie irytuje jak ludzie palą przy dzieciach, albo jak babka w ciąży idzie z papierosem ;/ A tyle jest ludzi, co się starają o dzieci i nie mogą mieć, albo kobiet, które nie mogą donosić ciąży i by dbały i wszystko robiły, żeby było dobrze, a nie mogą. A ci co mogą, to w ogóle tego nie szanują, że im się zdarzył taki mały wielki cud. Ech… :(

Ja wczoraj byłam u ginekologa, ale miałam niezły maraton, odebrałam wyniki ze szpitala i szłam do gina, jak już byłam na miejscu to sobie przypomniałam, że nie wzięłam karty ciąży… to wracałam szybko do domu, pół godziny mi to zajęło, żeby dojść do domu i wrócić, takim bardzo szybkim marszem, jak przyszłam, to po wejściu do gabinetu miałam ciśnienie 148/78, to opowiadałam, że tak szybko szłam, to się śmiał gin, że pewnie dlatego takie wysokie ciśnienie :D Dzidzi serduszko jak sprawdzał, to też szybko biło, to się śmiał, że razem z mamą biegł :)
Ogólnie wszystko dobrze, wyniki moczu mi się poprawiły, już nie mam tych leukocytów tyle w polu widzenia :) Teraz mam za to szczawiany wapnia, ale tym gin mówił, żeby się nie przejmować. A żurawit mówił, że najlepiej jakbym cały czas brała.
A przytyłam tylko 1,9 kg w tym miesiącu, wiec od początku ciąży mam w sumie niecałe 7 kg :)
Wiecie co, Szymek ma takie piękne oczyska :D Było normalnie tak ślicznie widać źrenice, aż w szoku byłam. Akurat jak sobie na niego patrzyłam, to rączkę wyciągnął tak do buźki, chyba chciał mi pomachać hehe :)
Ułożony jest z główką na dole :)
A właśnie, a waży 1074 gram :)

Tylko wiecie co, AC (obwód brzuszka dziecka) jest dwa tygodnie młodsze niż reszta dziecka. I nie wiem, lekarz tylko pytał, czy miałam robione badania prenatalne, to mówiłam, że tak, to powiedział, że ok. Więc się zastanawiam, może to kwestia sprzętu - tam, gdzie prenatalne robiłam, mają lepszy sprzęt, a tam było wszystko ok, no i przed tamtą wizytą mojemu się wydawało, że łożysko jest za grube, ale mówił, żeby tam sprawdzić i tam na prenatalnych mówił lekarz, że jest ok.
Dopiero w domu zobaczyłam na tych pomiarach, że się różnią wiekiem, więc sama nie wiem co o tym myśleć. Bo gin nic mi nie mówił o tym. Wiem, że koleżanka często miała takie problemy, że raz ten brzuszek był w normie, a raz za mały i ciągle to sprawdzali, ale dziecko urodziło się zdrowe, jest wszystko ok :) No i u niej też się martwili, bo ona oprócz tego wód miała za mało, a u mnie wiem że wody były ok, przynajmniej na tych prenatalnych, bo teraz nie wiem, czy mi sprawdzał. No ale na prenatalnych i brzuszek był ok. Ale może to faktycznie kwestia sprzętu? Sama nie wiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za te informacje co do tego mg. Zamienię na ten bez potasu i myślę że będzie dobrze, bo ja bóli nie mam tylko 2-3 razy dziennie takie stwardnienie brzuszka no i ta szyjka...
Mag90 Co do wielkości maleństwa to mogą być rozbierznosci do +- 2 tygodni i wszystko jest ok. Bo to zależy od sprzętu itp. W pierwszej ciąży też tak miałam i wszystko z synkiem ok, teraz też z drugim synkiem takie rozbierznosci Ale gin uspokoił ze tak może być. Więc trzymaj się wszystko będzie dobrze. A! gratuluję pozostałych wyników! Tak trzymać! No i dużego maleństwa :)
Przeglądałam str apteki internetowej, gdzie można zamówić produkty do wybranej apteki i wtedy nie płaci się za transport. Dosyć często jestem bywalcem aptek i wydaje mi się że ceny bardzo konkurencyjne. Np podkłady poprodowe Bella 10 szt 3.99 czy majteczki poprodowe też taniutkie bo to po porodzie podstawa, jak dla mnie:) robicie już takie higieniczne zakupy? A ta apteka to może wiecie DOZ.pl :) A i zaciekawiłyscie mnie tym olejem migdałowym i zastanawiam się. Brałam pod uwagę emolienty, ze względu na przejścia ze starszym synkiem (mały atopik), teraz moje drugie maleństwo też może być obciążone i sama nie wiem. Bo niby emiloenty są dobre wtedy kiedy potrzeba, że nie powinno się ich stosować, gdy nie ma wskazań. A któraś może już używała na sobie lub na starszym dzieciatku?

http://s1.suwaczek.com/201605257245.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe majówki:) Moja dzidzia nie jest za duża, w 22 tyg+1 niby ważyła 375 g, i też te wymiary były różne, ogólnie wyszło że jest 8 dni to tyłu. I też lekarz tłumaczył że do dwóch tygodni różnicy może być, bo zależy jak dziecko ułoży się do badania, więc jeszcze się nie martwię. i chyba główka była ciut mniejsza od brzuszka.Teraz wizytę mam 18 i jestem dobrej myśli. W każdym razie na prenatalnych wszystko było dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Tak czytam, że każda z Was bierze ten magnez cały czas i to takie wysokie dawki, a mnie też ten brzuch twardnieje i do tego mam te bóle z prawej strony, a od lekarza dostałam dawkę 135mg na dzień...no ale niestety rozmawiałam przez weekend z kuzynką która tutaj w de mieszka i urodziła już dwójkę dzieci i powiedziała że lekarze tutaj są przeciwni dawania dużej ilości leków w ciąży nawet jeśli chodzi o witaminy i inne wspomagacze...a w sumie na każdej wizycie jak byłam to brzuch miękki, wszystko dobrze więc czasem mam wrażenie że lekarka sobie myśli że ja zmyślam z tymi bólami i dla świetego spokoju mi dała ten magnez...no ale na własną rękę też boję się czegokolwiek brać...

Tak mi się maluch dzisiaj w brzuchu przeciąga, nogami normalnie już sięga po żebra z prawej strony :)

Sylwiawien myślę, że nie musisz się niczym martwić, moja mała dokładnie w 24tc +0d miała 615g,

Keysi świetnie Twój maluszek nadrobił :) ja mam takie zdjęcie z pierwszej ciąży :)

Mag90 u mnie też odchylenia były na poprzednim USG w wymiarach, główka wychodziła na większą o tydzien a brzuszek mniejszy o tydzien, ale lekarka powiedziała że wszystko jest dobrze że takie odchylenia to normalne, dopiero jest problem jak odchylenie jest np. o miesiąc

Marzena witaj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
U mnie dalej gardlo nawala :( dzis doszedl mi kaszel okropny i przy nim odrywa mi sie ciagle teraz juz biala wydzielina ale rano byly zolte gluty. dla pewnosci czy to refluks czy juz cos innego zapisalam sie do laryngologa na pt.

W porownaniu z Wami albo nic nie robie albo mam tyle szczęścia bo brzuch mi praktycznie w ogole nie twardnieje, magnezu wogole nie biore jedyne co to kasza gryczana sie zajadam i orzechami.
Majka1982 jesli dobrze pamietam to Ty pisalas o tym bolu w spojeniu. Zdaza Ci sie lezec na plecach? Mnie na tej glukozie polozyly bo mi sie chwile slabo zrobilo i przelezalam tak godzine a od tamtej pory mam wlasnie takie dziwne uczucie..

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) ale miałam wczoraj fajne zajęcia w szkole rodzenia :) była inna prowadząca, dokładnie opisała, jak wygląda poród, odpowiadała na wszystkie pytania, mówiła, jakie są zadania osoby towarzyszącej (np. powiedziała, żeby partner nie dotykał nas w trakcie skurczu, bo to wkurza - zupełnie o tym nie wiedziałam, no i żeby nie patrzył w krocze ;)), rozwiała moją wątpliwość, o której tu mówiłam - czy do porodu koszula rozpinana (tak - ze względu na kangurowanie), mówiła kiedy jechać do szpitala, a kiedy nie. I ostatecznie przekonała mnie do porodu w wodzie - niestety, jeśli którejś wyszedł paciorkowiec, to jest to przeciwwskazaniem.

Poza tym strrrrasznie się ucieszyłam. Pisałam Wam, że moja siostra też jest w ciąży, z terminem na lipiec. Mają już dwie córki i marzył im się synek. No i będzie :D a Łukaszek będzie miał z kim piłkę pokopać ;)

Zdjęcia chętnie wrzucę, tak mi się podobają, że nie mogę się powstrzymać, więc będzie więcej niż jedno :D

Karmelku mi też brzuch nie twardnieje i magnezu nie biorę :)

Sylwia mój synuś w 25 t 1 d ważył 816 gram i lekarka powiedziała, że ta waga byłaby odpowiednia dla dziecka o tydzień starszego. Ja mam schizy w drugą stronę - podobają mi się kruszynki, a poza tym łatwiej urodzić.

Natalija przepiękny brzusio!

Majka mój Łukaszek też sięga już wysoko :) i mam wrażenie, że bardzo urósł i ma mniej miejsca, bo te ruchy się zmieniły.

Keysi gratuluję córeczki :)

Agnieszka, Marzena, Kaatarzynka witajcie w naszym gronie :)

Mag podziwiam, że dałaś radę się wrócić! Synuś będzie podrywał dziewczyny na te oczęta ;)
Co do wymiarów, to może zapytaj tutaj ginekolog na forum, zawsze odpowiada.

Jakarta też robiłam echo i było ok :) i na telefonie też nie znoszę pisać ;)
A żylaki miałam już przed ciążą, na szczęście nie przybyło mi ich więcej.

Nulka uśmiałam się z dialogu :D

Blacky ja właśnie też dostałam zaproszenie na ślub, 2 kwietnia i zastanawiam się, czy iść. Nie chodzi o sam ślub, tylko dojazd - 350 km, 4 godz. drogi...

aga napiszesz mi dokładnie, jak robisz maseczkę z oleju kokosowego? Podgrzewasz go? I włosy mokre od połowy - od której? Właśnie mi fryzjerka zaproponowała radykalne cięcie, bo podobno mam włosy osłabione, ale tyle je zapuszczałam, nie chcę ciąć, będę o nie walczyć ;)

Monika ten otulacz chyba trochę za drogi... ja stawiam na rożek.

Buziak nie mieszkam z rodzicami od 15 lat, odkąd poszłam do liceum i nie wyobrażam sobie już tego. Na swoim to na swoim (choć chcą mi oddać dom...chyba wolę ciasne mieszkanie).

Hybryda ja też zapracowana mocno, ale mam nadzieję pozamykać wszystkie sprawy do połowy kwietnia :)

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43742.jpg

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43743.jpg

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43744.jpg

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43745.jpg

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43746.jpg

Odnośnik do komentarza

meeeg, śliczne zdjęcia ;) będzie fajna pamiątka na lata :) a wiesz, że ja też wolę takie malutkie dzieciaczki :) przeraża mnie urodzenie 4 kilogramowego kolosa ;) w sensie czy dam radę... :(

Kiedyś tez chciałam rodzić w wodzie ale w związku z paciorkowcem nie mogę.. zresztą położna mnie przeraziła jak opowiadała, że kobiety czasem doznają szoku jak nagle woda w wannie się robi cała czerwona od krwi.. więc się przygotuj ;)

na ostatnich ćwiczeniach w szkole rodzenia trenowaliśmy oddychanie na fali skurczu w różnych pozycjach i jak dla mnie chyba najlepsza jest siedząca... z kolei na boku to w ogóle masakra była - nie potrafiłam oddychać przeponą nawet, więc raczej tak bym nie urodziła :P

Kornelka chyba dziś zmieniła pozycję albo jej się nudzi :P bo kopie jak szalona.. ale czuję wysoko więc mam nadzieję, że jest dalej główką w dół.. nie wiem czemu, ale stresuje się tym, że mogłaby się nie odwrócić do porodu.. :(

Majka1982, ja tez biorę ten "podstawowy" magnez.. lekarka mówiła, że na razie wystarczy więc sama nie zwiększam :)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Karola ja właśnie ostatnio miałam wrażenie jakby mała obróciła się o 180 stopni bo czułam kopniaki po bokach, dzisiaj jednak znów u góry i na pęcherzu więc mam nadzieje że dalej główką w dół jest, choć wiercioch z niej jest więc obawiam się że może jeszcze zmienić pozycję...oby nie bo potem będzie jej trudniej się obrócić...

Meeeg zdjęcia cudne :) jak tak patrzę to muszę mojego chłopa poprosić żeby tak za miesiąc parę zdjęć mi zrobił, bo wydaje mi się że teraz jeszcze ten mój brzuch za mały , w kwietniu będzie już za wielki i pewnie twarz mi się na gorszą zmieni jak w pierwszej ciąży a tak za miesiąc na wielkanoc może będzie w sam raz :)

Ja w wodzie nie chcę rodzić, nie lubię się moczyć ani w wannie, ani w basenie, nie lubię wychodzić potem z wody bo jest mi zimno i w sumie wszystko to co ze mnie wypłynie w sensie krew jakoś mnie przeraża...

Karmelek zdrówka życzę !!
Ja raczej nie leżę na plecach, w dzień jak kładę się na kanapę to zawsze na lewą stronę, a w nocy raz na lewej, raz na prawej, nigdy nie spałam na wznak

Natalija ładny i pokaźny brzuszek :)

Ja właśnie zagniotłam ciasto drożdżowe na drożdżówki z białym serem, tak za mną chodzą takie drożdżóweczki jak kiedyś były w pl, a tutaj nie ma szans czegoś takiego uświadczyć, wszystko ze spulchniaczami i innymi sztucznoścniami...

Jakie macie materacyki kupione dla maluchów ?
Ja miałam dla pierwszego dziecka gryka/kokos i niestety moja córa wierciła się i kręciła i wkoncu jak wyciągnęłam wkładkę kokosową i spała na piance to zaczęła lepiej sypiać, niestety pianka strasznie się odkształcała. Teraz zastanawiałam się nad sprężynowym, ale przeczytałam że dla dzieci do 6 roku zycia nie poleca się, więc wybrałam wkońcu lateksowy, w sumie dosyć drogi ale ma jedne z lepszych opinii

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny piękne brzuszki:)Meegzazdroszczę sesji, kobiety są jednak prześliczne w tym odmiennym stanie. I jaką masz piękną cerę. ja niestety dostałam trądziku i nie jest to za ciekawe.
Chyba fajnie jest chodzić na taka szkołę rodzenia, można się wiele nowego nauczyć. Gdy rodziłam Zuzę na porodówce było już takie nowoczesne łóżko, z regulacją wysokości oparcia. I wydawało mi się że jak jest wyżej to jest mi wygodniej. Więc sobie je podniosłam, ale jeszcze szybciej opuściłam-zaczęło boleć. A teraz w szpitalu podobno znieczulają gazem rozweselającym, ale czy ona faktycznie pomaga?

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Agnieszka78K, u mnie w szpitalu nie jest praktykowany gaz rozweselający.. ja chcę urodzić na "trzeźwo" ;) przynajmniej mam taki plan, bez znieczulenia i innych "ogłupiaczy" ;) a jak wyjdzie to zobaczymy...

Majka, ja teraz też czuję z boku, tyle, że z obu stron naraz z taką samą siłą, więc już nie wiem co to ;) przydałoby się przenośne usg do podglądania ;)

Marzena0369, ja robiłam zakupy w aptece internetowej Gemini, wysyłka za darmo za zakupy powyżej 300 zł.. a że akurat u mnie tyle się uzbierało to nie była problemu ;) sporo rzeczy było sporo tańszych niż w innych aptekach.. kwestia czego konkretnie się szuka ;)

a co do rozbieżności w wielkości, to u mnie na ostatnim usg główka była o tydzień większa niż reszta ciała.. ale lekarz powiedział, że to niby dobrze, bo to ona toruje drogę w czasie porodu.. więc tego się trzymam i nie stresuje na razie ;) zobaczymy jak będzie za tydzień..

Mag90, moja koleżanka od kilka miesięcy bezskutecznie stara się zajść w ciążę a pali paczkę dziennie i przy każdej możliwej okazji upija się do nieprzytomności.. ostatnio jej powiedziałam, że może powinna zadbać trochę o siebie i zmienić "styl życia" to usłyszałam, że przecież "patologia też rodzi dzieci...". Więc jak widać niektórzy ludzie mają wszystko gdzieś... Nie warto się takimi przejmować ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Hejka:) Dziewczyny, a nie boicie się kupować już staników? Ja to się obawiam, że to co teraz wybiorę, to po porodzie będzie za małe. Może Mamuśki podzielą się doświadczeniami?:) A ws. ciuszków to w Auchan mają bardzo dobre ceny za 100% bawełny. Sobie przeglądałam ostatnio :D Spory wybór.

Majka1982 myślę, że położnej chodziło o początkowy okres, 1 trym.. To był sierpień/wrzesień/październik, raczej też bogate w witaminki. W kontraście do zimy. A o otulaczu dobrze, że piszesz, czyli można do listy nie dopisywać :)
Blacky to dużo siły życzę :) i pomysłów kulinarnych.
Agnieszka78K ... matko uduszę Cię za to mycie okien w ciąży. Firanek też proszę nie wieszaj. Aż zadrżałam. Chcesz się nabawić porodu przedwczesnego? Ręce w dół! To tak z troski :* i dziwnych doświadczeń (1 poród w 31tc i 2-miesięczna obserwacja różnych patologii ciąży na oddziale). Sceduj proszę tego typu zadania na bliskich.
Cześć Marzena0369, witaj wśród Majówek :) Ja też spodziewam się synka z końcem maja. Waży nieco mniej niż Twoja pociecha. Jak znosisz trudy ciąży? 5latek nie przynosi Ci za wiele niespodzianek chorobowych z przedszkola (jeśli chodzi)? A ws. zakupów ...z tą skracającą się szyjką radziłabym sklepy internetowe. Faktycznie ona nie za długa jest, oszczędzaj się koniecznie. Z tym nie ma żartów.
Witaj Kaatarzynka11, a kogo tam pod serduszkiem nosisz?:)
Cześć Jakarta83 kopę lat ;) Ja też mam problemy z naczynkami. Drobne pęknięcia (np. na twarzy) można niwelować żelem arnikowym (za grosze w aptece). A na wzmocnienie naczyń krwionośnych można brać w ciąży Cyklo3fort. A pończony antyżylakowe to też dobry pomysł. Wiesz co czytałam trochę o tych Twoich witaminach bez chemii i nie znalazłam w nich DHA tak potrzebnych w tej fazie ciąży. Czy Ty je jakoś dodatkowo dostarczasz? Położną środowiskową masz wybraną (już kiedyś) w swojej przychodni na NFZ. Musisz zadzwonić tam i poprosić o kontakt do położnej. Myślę, że do św. Zofii warto się już odezwać, to bardzo obłożony szpital. Położną wykupuje się zwykle za pośrednictwem szpitala. Ale wybór osoby należy już do Ciebie. Ja będę rodzić na Karowej, więc nazwiskami się tam nie interesowałam. W razie czego mogę podpytać. Wiele kobiet z mojej firmy tam rodziło.
Mag90 no to faktycznie miałaś sztafetę. Ale dobrze, że z maluszkiem wszystko gra :) A o brzuszek się nie martw na zapas może się akurat tak ułożył. A może wciągnął do zdjęcia ;)
SylwiaWien ale sobie szukasz problemów, to gdzieś 50 centyl, czyli śliczny średniak :) Mój synek też ważył 640 gramów w 24tc z dniami. Nie martwić się proszę bez potrzeby. Bardzo ładna waga i przyrost :) No i każdy tydzień to więcej tych gramów. A i kloca ponad 4kg też cięzko urodzić, także tylko się cieszyć. Mnie 3400-3700 jak najbardziej wystarczy :D
Keysi gratuluję córeczki :) Achh sukienunie będą grane ;D
Natalija86 śliczniutki brzunio :) Duży już. Ale fajnie! :D
Karmelek zdrówka życzę!
Meeg przecudne zdjęcia! :D Ale pamiątka! Pięknie wyglądasz. A na suche włosy nakładasz trochę (1-2 łyżeczki) rozpuszczonego, np. w mikrofali, oleju kokosowego. Od połowy włosa aż po końce. Potem w ręcznik na godzinkę na głowę, zmywasz później szamponem i voila :) Jak masz zniszczone to spróbuj 2x w tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjo8i3z02bn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...