Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiszka super gratulacje!

Karola to ja się w takim razie mogę szykować na 14 dopiero, jeśli by było tak, jak piszesz, bo na pierwszych prenatalnych miałam właśnie na 14. No ale może uda się jednak wcześniej :( Zresztą, chodzi też o to, że na 5 prognozował mi gin wagę 3500-3600 to jaki on będzie 14? :O Przeraża mnie to... może mi jednak jakoś pomogą urodzić wcześniej, żebym mogła naturalnie :(

To Ty Karola i tak masz dobrze, bo mąż do Ciebie zawsze zdąży dojechać.
Mój jako że jest kierowcą autobusu, to ciężko z tym może być, bo musi załatwić sobie zastępstwo i zależy też gdzie akurat w danym momencie będzie, bo jak daleko od bazy, to z dyżurki nikt nie będzie jechał nie wiadomo gdzie ;/

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Zawiszka ohh cudownie, wielkieeee gratulacje :) śliczne maleństwo, aż normalnie zazdroszczę że możesz już tulić swoją niunię :)

Hania1308 ja też podejrzewam że po porodzie znów chudzielcem będę :(

Karola nie mam pojęcia jak z Twoim rozwarciem może być, bardzo długo te 4cm masz i nic się nie dzieje, może jak w czwartek rozwarcie będzie takie samo to do szpitala na oksytocynę Cię wezmą ?

Mag90 mam 167 wzrostu, więc tak czy siak wieczną niedowagę...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Zawiszka gratulacje! :) piękna osłoda wszystkich trudów ciąży i porodu! Dużo zdrowia i sił Wam życzę ;)
Mag90 ja w ciąży tez się pocieszam ze inne dziewczyny mają gorzej ;) zgaga po wodzie jest u mnie bardzo często, nawet eksperymentowalam w poszukiwaniu wody która by zzgagi nie wywolywala ale póki co takiej nie znalazłam Wg teorii nie może być zbyt wysoko mineralizowana ani gazowana W praktyce w połowie ciąży nie mogłam pić niegazowanej (i w szkole rodzenia spotkałam dziewczynę z tym samym problemem) a zgaga gasił mi skutecznie kwaśny smak cytryny lub sok ze świeżych pomarańczy. ... obecnie kojąco działa tylko gotowane mleko, ale i to na 1-2 godz max
Ja termin mam na 31 maja wiec jeszcze długa droga przede mną ;)
A w obawie przed nekaniem przez rodzinę czy znajomych wszystkich poinfkrmowalismy ze dzidzia ma się urodzić w czerwcu ;)
Obyśmy tylko niewykrakali... bo ja jednak chciałabym zostać mamą pod koniec maja czyli dokładnie w terminie lub ciut przed nim Moja córcia jest cały czas w 50 centylu, wiec niech ma szansę dorosnąć tak jak tego potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza

Mi to już nic nie siedzi, wcześniej tak się śmiałam, że wyjdzie 5, bo gin taki pewny już na pierwszym usg był, że to na pewno nie będzie ten dzień co z miesiączki, to się śmiałam potem cały czas, że zrobi psikusa i wyjdzie własnie idealnie 5 :) Ale teraz to już się boję, że jednak później, wcześniej to już się nawet nie spodziewam...

Maja to faktycznie trochę za mało, jak na taki wzrost :( no ale wyglądać źle nie wyglądasz, a bardzo dobrze :) Może Ci teraz aż tyle nie spadnie kg po tej ciąży? ;) W końcu każda ciąża inna ;)

Karola własnie mi przypomniałaś, że miałam Wam opisać historię, którą opowiedziała mi kuzynka :)

Jej koleżanka niedawno urodziła, a całą ciążę chodziła tak jak ja, że prawie żadnych dolegliwości nie miała, wszystko ładnie pięknie. Poszła sobie do gina na kontrolę pod koniec ciąży i on do niej, że ma 2 cm rozwarcia i żeby pojechała do szpitala oni ją tam jeszcze zbadają i zdecydują co dalej. To pojechała, a w szpitalu do niej, że ona ma już 6 cm tego rozwarcia i że do porodu będą ją szykować, a ona że jak do porodu? i że ona znieczulenie chce, a oni że na znieczulenie za późno, że poród za bardzo postępuje. A ona, że ona nic nie czuje, że jak postępuje poród :P :O To ją podpięli pod ktg i do niej "no teraz ma pani skurcz, czuje pani?" a ona że nie :O i tak aż do pełnego rozwarcia nic nie czuła, dopiero potem te parte bóle czuła, ale stwierdziła, że ból do wytrzymania :D

Także może Tobie Karola też się robi rozwarcie, a nawet nie czujesz :P

Swoją drogą kuzynka do mnie z tekstem "także ja się o Ciebie nie martwię, bo coś czuję, że Ty równie bezproblemowo urodzisz" haha chciałabym :D Marzenie każdej kobiety :P i każdej z Was takiego porodu własnie życzę ;)

A tak na marginesie - patrząc na tą historię, to w końcu wiadomo skąd się biorą te porody z zaskoczenia, że babka stała i urodziła hehehe

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Zawiszka gratulacje :) kurcze ciekawe ile w końcu mam będzie majowymi ;p

Wszystkim dziewczynom m.in Zuzulinkowi, AgiR, Aga.tymrazemsieuda, Jakarta, Majka1982 dziękuję za komplementy aż się zawstydziłam ;-) a no fakt nogi to zawsze będę chyba mieć patyki :P Taki mój urok , a co do włosów kręconych.. ciekawe czy syn odziedziczy :P czy jednak po tacie proste ;-)

AgiR jak Ty masz takie piękne widoki tam, to się nie dziwię, że wszyscy Was chcą odwiedzać ;-) ale chyba bez sensu, żeby tak od razu po porodzie.. przecież najpierw Ty z Maluszkiem musisz się poznać ;-)

Majowa1982 powodzenia z tym karmieniem, mam nadzieję, że się uda.. a jak nie to nie znaczy, że jesteś kiepską mama , nawet tak nie myśl !!

Mag90 i inne ze zgagą :P to wasze Pociechy będą mieć tak bujną fryzurę, że szok ;-) mi ostatnio ciocia powiedziała, że ona miała przy córce całą ciążę przeokropną zgagę i rzeczywiście jej córka urodziła się z burzą czarnych włosów, ale czy to przez zgagę :P ah te zabobony... ja zero zgagi więc Antek będzie łysy :P żeby tylko chociaż brwi i rzęsy miał ;-)

Pozdrowienia dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

Mag
To ja mialam taki porod pierwszy właśnie na porodowke trafilam o 4.30 a urodzilam o 6.55 i bol jak dla mbie to mega mocna @. Oby teraz tez tak bylo.
Karola
Ja pomalu mam dość, czuje sie jakos dziwnie, jak czytam ze wszystkie rodza a ja nie, mam wrażenie ze będę w ciąży do końca życia
Keysi
Ogromne gratulacje :))

Hania 13.08.2011 waga 2930 g
Igorek 05.05.2016 waga 3640 g

Odnośnik do komentarza

Zawiszka7 gratuluje serdecznie, coreczka przepiekna i taka drobniutka :-) Wspaniale!!! Marysia piekne imie, zastanawialismy sie nad nim ale ktos mi powiedzial ze to pasuje do drobnej dziewuszki a moja bedzie wieksza wiec zostanie prawdopodobnie Emma Maria. Ale Wasza decyzja czy zostawicie Marysia :-) Jak ktos juz pisal - Dziewczyny badzmy asertywne !! ;-)

Keysi rowniez serdeczne gratulacje!! I mamy kolejna dziewczynke...JUPI! Zycze zdrowia i szybkiego dojscia do siebie, pewnie w tej pierwszej dobie nie mozna spac z emocji...

Karola Krakow wspolczuje Twojej sytuacji, juz jest rozwarcie i nic sie nie dzieje....a pisalas ze sie starasz, skaczesz na pilce... Mialas te probne niebolesne skurcze?
Moze faktycznie wezma Cie na oksy...lepiej jesli nie, ale pomysl, jesli nie masz wyjscia? Ile w Polsce przetrzymuja po terminie? Tutaj chyba do tygodnia nawet.

Ja juz nie biore magnezu, bralam wlasnie na te skurcze brzucha i juz nie pamietam ktora sie pytala czy odlozyc....ja odlozylam wlasnie po to by nie zaklucic mozliwosci normalnego porodu...choc nie wiem na ile to dziala na ile nie ale lekarka mowila ze panuje taka opinia.

Widoki sa tutaj cudowne, Fakt!
i od pieciu lat zapraszalismy wszystkich, namawialismy...
To teraz nagle wszyscy sie obudzili ze by chetnie przyjechali... Dziadkowie rozumiem! Chca zobaczyc wnuczke tym bardziej ze my do Polski to dopiero za rok bedziemy jechac... Ale to trzeba jakos zorganizowac, pomiedzy wizytami 3 tyg przerwy min.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Keysi serdeczne gratulacje maluszka :)

Hania naprawdę Ci mocno kibicuję bo wiem przez co przechodzisz, miałam podobnie w pierwszej ciąży, a teraz zapowiada się na powtórkę z rozrywki...

Asatka moje nogi to chyba jeszcze większe patyki jak Twoje, chciałabym mieć grubsze, bo całe życie to taki mój kompleks...

Ja pierwszą ciążę też miałam zgagową i córa urodziła się z czarną burzą włosów, ciekawe jak będzie teraz :)

Mag90 no teraz to nawet lubię siebie w ciąży, bo po buzi przytyłam i piersi większe, a co będzie po porodzie to się okaże...

No z kuzynką to niezła historia, może nasza Karola będzie miała taką samą sytuację, czego jej życzę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Zawieszka i Keysi gratki :) super ze juz macie swoje gwiazdki !!!! Tak, tak na poprawe laktacji pije ten fermatiker, no chyba pomaga...bez tego to by byla dopiero posucha.Karola no rozwarcie mozesz sobie sprawdzic,ale nie wiem czy masz ochote ....po prostu sprawdzasz ile palcow mozesz sobie wlozyc w krocze....sorki za bezposrednosc ;p ale sama pytalas ;)

Odnośnik do komentarza

Keysi i Zawiszka gratulacje. Coraz Was więcej - aż czuje się to napięcie przed wejściem na forum ;). Jak będziecie miały chwilkę napiszcie jak było. Zwłaszcza Keysi bo nade mną też wisi cc i chciałabym wiedzieć czy po jest tak strasznie jak piszą :(. U mnie cisza, spokój, jutro pierwsze ktg - żadnych skurczy nie czuję ale łudzę się że może to jak u koleżanki kuzynki Mag90 ;). A co do terminu to z okresu mam 20.05 z usg genetycznego 18.05 a z ostatnich usg to nawet 5.05 :). Ale nastawiam się na po 10. Miłego dnia wszystkim mamusiom i ich dzieciaczkom (niezależnie od strony brzucha z której się znajdują ;)).

Odnośnik do komentarza

Majowa, haha ;) tu wszystkie jestesmy bezpośrednie :P nie wiem czy sama miałabym ochotę i możliwości manualne ;)

Majka, Agir, szczerze mówiąc mi już jest obojętne czy z oxy czy bez... Obawiam się tylko, że tak szybko mnie nie dadzą na wywołanie tylko stwierdzą, że czekamy na akcję.. W końcu termin jeszcze nie minął.. No chyba że coś by się działo..

W Polsce jest różnie z tym oczekiwaniem na wywoływanie po terminie.. Wiele zalezy od lekarza.. Gdy leżałam na patologii to były takie sytuacje, że dziewczyny przychodziły już w dniu terminu porodu na wywołanie a inne były nawet 10 dni po terminie i nie chcieli im wywołać..:(

Mag, taka szybka akcja porodowa mnie przeraża ;) chciałabym jednak zdążyć do szpitala dojechać ;)

Keysi, gratulacje!

Hania, ja też się dziwnie czuję, że wszystkie rodzą a ja nie.. :P największy dół miałam w weekend.. Teraz już dopadła mnie rezygnacja.. Ja wiem, że Mała tak czy inaczej "innego wyjścia nie ma" i kiedyś przyjdzie ten dzień ale to oczekiwanie dobija..

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

aga jak dobrze pamietam to ty masz dzis urodziny :) wszystkiego najlepszego i szybkiego rozwiazania :):*
ja jestem z olsztyna hehe :) ale wspolczuje ze tak wyszlo... moze rodzina pomysli i sie jednak nie zjedzie...

asatka ale ty drobniutka jestes brzuszek to jak doklejony :):)

ahhh te zgagi... mnie tez cos mecza... wspolczuje wam tych wymiotow... ja sie nameczylam na poczatku i mam nadzieje ze nie wroci juz...

majowa nawet tak nie mysl ze jak nie bd karmic to bd zla mama... po prostu tak nieraz jest a dla maluszka i tak jestes idealna :)

mmm karola ale ochoty na arbuza mi zrobilas :D moze wyciagne dzis meza na zakupy i kupimy hehe :)

zawiszka gratulacje :) a jaka sliczna ta wasza coreczka :) takie malenstwo :) najwazniejsze ze masz to juz za soba :)

keysi rowniez gratuluje :) super ze malenstwo zdrowe :)
pochwal sie pozniej :):)

a u mnie noc straszna... mialam wrazenie ze co pol godz wstawalam siku.. az za 5 czy 6 razem powiedzialam do synka w lazience zeby dal mamusi spac bo tatus ma jutro do pracy i sie biedny nie wyspi i wiecie co ? albo pecherz byl juz pusty albo maly sie posluchal :) po rozmowie spalam jak zabita :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka, Keysi wielkie gratulacje!!!!! Dużo zdrówka dla maluszków i mam :)))) kolejne dziewczynki, super :)))

U mnie z om wychodzi na 25, z pierwszych usg na 26 a z ostatniego na 28:)))) więc mam jeszcze cały miesiąc, chociaż wolałabym urodzić z dwa tygodnie wcześniej bo mam komunię na której chciałabym być :)))) siostrzenica dostałaby najlepszy prezent, hi hi hi.

Co do historii z porodem. Moja siostra ( przy trzecim porodzie) wybrała się ze mną i dziećmi na ostatnie zakupy przed porodem (do terminu ponad dwa tygodnie). Po drodze zajechałyśmy na ktg, po godzinie wyszła i powiedziała, że wypisała się na własne życzenie i w ciągu godziny musi wrócić do szpitala, bo już rodzi.....a żadnych skurczy nie czuła :))) urodziła od wyjścia ze szpitala w ciągu 3 godzin. Takich porodów nam wszystkim życzę :))))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...