Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marty leb obdarty

O heltinne a moze jednak? Jak haribo sie ukruszylo to moze byc znak!
Mmmm pierogi mamine, zazdroszcze Ci. A tak w ogole mialas cos robic z tym kolorem pebble drift i sie nie pochwalilas.
Groszek, fajnie, ze zelazo dobrze na Ciebie dziala, ja nadal bede brala, ale co 3 dni i zobaczymy.
Wlasnie wrocilam ze spaceru w parku, ale bylam tylko pol godziny bo zaczelo padac. Skrecilam tez taka polke na kolkach do lazienki i powykladalam na nia kosmetyki, tummy tub i reczniki. Kurde jeszcze tylko podetne zaslony i teoretycznie koniec robot, chyba, ze sie wezme za ten organizer na lozeczko. Ja z tych latwo nudzacych sie wiec troche sie stresuje, ze zaczne dostawac na glowe z nudow.
Nat z ta witamina K to ciekawe bo u nas nic nie mowili, ze trzeba suplementowac, tylko zastrzyk i koniec. Moze jakas wieksza dawka?
Marta 39t4d

Odnośnik do komentarza

Wyczekujace dziewczyny - ja dzis po ostatniej wizycie. Półtora tygodnia do terminu z Om, zero skurczy i szyjka 3cm. Więc jakby nie planowane cc to bym pewnie przenosila. Gin mówił ze nic się nie da przewidzieć i porod sie moze zaczac i przy tak dlugoej szyjce. Planowo idę w pn do szpitala i wt lub sroda cc.
Ja musialam całą ciążę brac żelazo i od polowy nawet dwa razy dziennie. Nie mialam na szczescie dolegliwości żołądkowych, tylko robie na czarno;) no ale takie uroki i z anemia trzeba walczyc. Na miesiąc przed porodem hemoglobine mam w normie :-)
Trzymam kciuki za sprawne porody jeszcze nierozpakowanych.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

divana fakt, zgrabny brzuszek może sprawić więcej kłopotu niż to się może wydawać, ja mam jeszcze dużo mniejszy niż Twój, za to czuję każdy najmniejszy ruch, mega to bolesne, czasami czuję się jakbym miała brzuch posiniaczony aż :[

GroszekNo ojj chciałabym, chciała... ale kto to wie kiedy mi się ta przyjemność trafi, póki co nie za bardzo czuję jakieś znaki :(
Ty chociaż ciasto upiekłaś, ja wczoraj robiłam dwa podejścia do bezy Pavlova i nie wyszła dwa razy! no oczom nie wierzyłam, tyle razy już piekłam i cudo, a wczoraj taka dupa...

Dziewczyny z Norge a powiedzcie mi, jak to u nas jest z położną po porodzie? też przychodzi sprawdzić po kilku dniach? jakoś zapominałam zawsze zapytać u lekarza, a nast. wizytę mam dopiero w środę

ja to sobie lubię myśleć, że mimo braku oznak porodu, to on w każdej chwili i tak może się zacząć, także dziewczyny, głowy do góry :D
u mnie popołudnie leniwe na maksa, Luby sobie drzemie po pracy, a ja wyspana zaległam z laptopem... muszę go później na spacer zaciągnąć, bo po raz pierwszy od kilku długich, zimnych dni jest trochę cieplej (czyt. 8 stopni :D)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Co do tej wizyty patronażowej , to wszystko zależy gdzie i kto.U nas wszyscy się znają, że tak powiem z jednego pidwórka więc taka wizyta to tylko pro forma, ale obadała dziecię, zważyła na mojej wadze :p pogadała, zapisała do przychodni, pomoże wypełnić formalności o becikowe etc.Generalnie to róznie bywa takie eizyty mają na celu wyłapanie patologii również, więc może się zdarzyć że zaglądnie po kątach ;)

Flawia, polecam Ci te eko pieluszki beaming baby, są rewelacyjne fakt, że do najtańszych nie należą ale są super chłonne i nie uczulają bo nie mają żadnej chemii w sobie.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dziś próbę testu oksycotynowego. Myslalam ze dzis ur. A to mnie nie ruszylo. Skurcze ktg pokazywało regularne brzuch napinal się ale to nie bolało. Rozwarcia brak szyjka długa. Mówią że nie widać oznak porodu. Po oksy jak mnie gin badala lekko zaczęłam plamic. Mówili że to norma. Minęło już. I takie grudki widziałam liczę że to czop. W poniedziałek mija termin. Przenoszę na pewno. A myślałam że jak odstawie luteine to pójdzie migiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Takaona, jedziemy na tym samym wozku, ten sam termin.Ja juz sie przyzwyczailam do mysli, ze przenosze... Mam tylko nadzieje, ze kilka dni a nie np 2 tygodnie. Planuje juz kolejna randke z mezem na niedziele jakas restauracja, spacer na plazy... Moze to juz ostatni raz... ( w zeszlym tygodniu myslalam tak samo...)
Marta 39t4d

Odnośnik do komentarza

Ja tez sie juz nie łudze ze urodze przed terminem (20.04). Jedno co mnie pociesza to fakt ze jak do srody nie urodze to na czwartek dostane skierowanie na cesare. Jest to moja 1 ciaza a cörka jest ulozona posladkowo. Najpózniej za tydzien bede mogla w koncu ja przytulic❤

Odnośnik do komentarza

Aga, Marysia, Malaga gratuluje i fajnie że macie poród za sobą.

Ja wczoraj byłam na ostatniej wizycie u gin, i szczerze mówiąc jestem trochę zmartwiona bo mały przestał rosnąć. Od zeszłego tygodnia nie przybrał nic na wadze a od ostatniego miesiąca tylko 400g, a na tym etapie maluch tyją po ok 300g na tydzień. Do tej pory szedł wg średniej wy wyglądało że na finiszu będzie miał grubo powyżej 3500. Teraz ma 2800. Gin oczywiście uspakajał że nie ma co się stresować bo na tym etapie jest duży błąd pomiaru, i że synek będzie mniejszy. Jednak mimo wszystko odczuwam taki niepokój bo do zeszłego miesiąca ładnie przybierał i nagle przestał...

Zaczęłam brać Rennie na zgagę i jest trochę lepiej, przestało mnie boleć gardło, ale przez to muszę odpuścić żelazo bo to nie ma sensu łączyć.

Po za tym kupiłam dziś hiszpańskiego arbuza, jak go zobaczyłam to myślałam że go zjem na miejscu od razu. Podobno arbuz ma właściwości lekko odwadniające, więc może choć trochę wody ze mnie zejdzie.

Ktoś się pytał o oksytocynę. Ja miałam wywoływany pierwszy poród oksytocyną i ból był nieziemski. Chciałam umrzeć pod koniec. Ale nie piszę tego żeby straszyć bo każdy ma inny próg bólu i może u innych nie wywołuje aż takiego bólu. Nie mam też z czym porównać, bo rodziłam tylko raz, więc może bez oksytocyny moje odczucia były by identyczne.. Po 10,5h męczarni chciałam żeby mnie dobito, zrobiono cc, cokolwiek żeby przestał boleć. Najgorsze było to że nie miałam jakiegoś stopniowania skurczy, lżejsze, rzadsze, potem częstsze itp, jak mną szarpło od razu mocno i często.

Na koniec dodam że dalej nie mogę się wziąć za siebie i jestem niespakowana. Dziś wolałam iść z córą na plac zabaw niż grzebać w szafach. Kopnijcie mnie w tyłek, bo jak zacznę rodzić to pojadę jak stoję bez walizki...

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale macie przezycia z ta oxytocyna. Ja mialam wywolywany miesiac przed i troche mi bylo nudno bo ktoplowka nic nie zadzialala potem przyspieszyli ale skurcze powoli sie rozkrecali i przebili.pecherz to wtedy pochodzilam i juz poczulam parte, bolalo. Wlasnie slyszalam, ze niby po oxy bardziej boli.wiec jak tak ma bolec to bez oxy sie nie boje. Nie mialam tak bolesnie jak.nieraz ogladalam porodowki, a tez bez znieczulenia. Co prawda byl.moment ze chcialam do domu :D ale to do przezycia;))

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Flawia tutaj masz te pieluszki Tekst linka nie wiem jak gdzie indziej cenowo wychodza, ale z tego sklepu jestem mega zadowolona, maka co chwile jalies ciekawe promocje, swietny kontakt, szybka dostawa, bardzo indywiduwalnie podchodza do klienta, raz robilam mega duze zamowienie i brakowalo mi dwóch sztuk jednego rodzaju pieluszek od razu zadzwonilam a na drugi dzien mialam juz je u siebie.

Odnośnik do komentarza

Juliiax Dziekuje za tak mile slowa na temat mojego wygladu :-)

Kingullek co do skopanego brzuszka to masz racje, ja po nocnych harcach Synka czasem nie moge sie podniesc.

Nat34 dziekuje za odpowiedz, ja nie mam zadnej znajomej poloznej, nawet jak sie trafi służbistka niech sprawdza. Nawet pod luzko moze zajrzeć nie mam nic do ukrycia ;-)

Elaiss a ja biore żelazo, i lekarz pozwolila mi brac reenie, tylko mi nie mow, ze wtedy to żelazo sie nie wchlania bo palne sobie w glowe a przy okazji lekarce

Odnośnik do komentarza

Ataa dzięki! Ta marka jest w rossmanie i widziałam tez w Leclercu ale nie zwróciłam uwagi na cenę. .....yyy...lekka przesada 40 zł za 20szt.....przy średnio 10 pieluchach na dobę .....co daje 300 szt miesięcznie .......15 paczek po 40 zł. .....600 zł. Miesięcznie na same pieluchy. ......nawet mi tych 500+ nie starczy:)))) a juz dostałam decyzję do września 2017r.
Stwierdzam zatem ze Babydream sa całkiem przyzwoite;)
Za to dla mnie ten smoczek Avent smoothie to porażka. .....dziś leciałam kupić na cito inny...wybrałam MAM 0-2 i przyjął sie;)

Myślę że każda z nas musi sama trochę potestowac na swoim dziecku różnych produktów do karmienia i pielęgnacji bo każde dziecko jest inne.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
U mnie cisnienie po lekach troche sie unormowalo i wizja natychmiastowej cc odwleczona :)
Spuchnieta jestem strasznie... nogi od kolan w dol to dwie ciosane kolumny proste.. bolace :( chodzic ciężko...
Palcow u rak nie zginam a buzia jak balonik... strasznie duzo wody mam zatrzymanej....
Na kontroli w poradni przyszpitalnej wyznaczyli mi termin cc na 25.04. gi
godz.12:00 :)
Czyli zostalo nam rowno 10 dni :)
Ciekawe tylko czy dotrzymam ;) codziennie praktycznie mam akcje skurczowa, co 20 min po 90 sec i tak ze 3-4 godz, po czym przechodzi calkowicie ;)
Dzis dodatkowo mnóstwo mlecznego sluzu na wkladce, ale nie jest galaretowaty... ;)
Poki co czekamy :) choć coraz bardziej niecierpliwie :)
Ps.zdj z dziś :) dzis konczymy 38 tc :)

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46662.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza
Gość Czara23789

A u nas kryzys...
Rano jeszcze było ok, ale od 15 Szymek prawie caly czas przy cycu. Ssał, ssał i ssał. Łykanie rzadko było słychać. Denerwował sie coraz bardziej, napisał ciałko, ciągnął głowę do góry razem z piersią. Przyjemne to nie było, ale w sumie nie o to chodzi.
Jak przyciskałam sutki niby jakaś kropelka się pojawiała.
Za radą męża i mamy cała zapłakana dałam mu w końcu 45 ml bebilonu.
I co ? I pomogło. Dziecko umęczone zasnęło.
Według książek zrobiłam źle. Powinien nadal być przy piersi.
Ale jak można spokojnie patrzeć na głodne dziecko?
Jakie to wszystko trudne...
I niedziela i wyjazd męża już tak blisko :(

Flawia trzymam kciuki za ciebie i Gabi. Żebyście wyszły na prostą i dopasowały sobie wszystko co dobre :*
Ja używałam linomag ale zauważyłam mikro krosteczki przy odbycie i od rana lecę z bepantenem. Jak się wyklaruje to spróbuje z maścią pośladkowa z ziajki. Dużo dobrego o niej słyszałam, a cena bez porównania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...