Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Marta lepiej sprawdzić. U mnie było podobnie, okazało się ze to wydzielina, prawie jak woda. To musi sprawdzić lekarz.
Elaiss hm...U mnie od kilku tyg seriami regularne bolesne skurcze, po 2- 3 godziny, do wczoraj co 15-10min. Wczoraj przez ok 12 h bez przerwy, zaczęły się od 15 min, stanęło na ok.5min, z siłą 80-100 na KTG. To juz raczej nie przepowiadajace. ...A dziś cały dzień z przerwami, krótkie serie.

Jak zejdzie poniżej 7 min najlepiej jechać do szpitala....

Vena Zdrówka dla starszakow, oby Was ominęło dziewczyny...

Flawia dzieki, ale figurkę to ja miałam jakieś 20 kg temu...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Marta, yo mogą być wody.U mnie jak odeszły wody to najpierw xmiczyło tylko jedną wkładkę, porem gdzieś po 3 h poszły dalej i dużo więcej.Więc możecwarto to sprawdzić.

Cudna Klara w tym outficie, tęsknie strasznie do lata...
Zdrówka dla starszaków, mam nadzieję, że Ciebie i Klarę ominie :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Vena faktycznie u Was ladnie skoro Klara tak delukatnie ubrana.. ale jak zwykle urocza :) zdrowka dla starszakow!
Marty nie mam pojęcia jak to jest ale zgadzam sie z Vena ze jest szansa ze sa to właśnie saczace sie wody..
Elaiss w moim pirodowym podreczniku jest info ze ta pierwsza faza porodu moze wyglafac tak jak opisujesz i moze trwac do 10h mi wydaje sie to wrecz niewiarygodne... ale popatrz chociażby na Heltinne- silne skurcze po kilka godzin regularne i dupa... jesli nic innego sie nie dzieje to ja bym czekala i meliski ewentualnie sie napila..

Odnośnik do komentarza

Kocham moje dzieci do szaleństwa ale kocham tez siebie i wiem ze kompletnie nie dla mnie jest stawianie potrzeb dzieci ponad moimi. MUSZE mieć czas dla siebie bo tylko w ten sposób mogę naładować bateryjki. Wizja np karmienia piersią i jednoczesnego np czytania wciągającej powieści jest kompletnie nie dla mnie. Za to nakarmienie dziecka mm przez mojego męża kiedy ja w tym czasie jestem na kawie z koleżanką i odpoczywam od tego domowego balaganu jest jak najbardziej w moim stylu.
I nie uważam ze jestem przez to gorszą czy złą matką.

Ataa dlatego my mamy łóżeczko kołyske i lezaczek;))) Gabi jest noszona i śpi często "na tatusiu". Ale wszystko w granicach żeby nie było potem ryku przy probie odlozenia do np kołyski bo rączki fajniejsze a człowiek nic nie może zrobić.

Vena Klara cudo! Ehhhh a ja wszystkie sukieneczki dla Gabi mam up62:( mam nadzieje ze zdąży podrosnac do lata na tyle ze się wcisnie w chociaż jedną.
Koniecznie wrzuć foto nowego image:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

nat34 jakim spirytusem smarujesz pępek? U nas jutro 13 dzien a pepek trzyma sie bardzo mocno i oczywiście mnie to niepokoi, nawet bardzo. Codziennie psikam octeniseptem, ale jak widac srednio to pomaga.

I czy ktoras z was wie moze czy w nakladkach mozna karmic dziecko caly czas? Moj syńcio niestety nie chce prawidlowo chwytac piersi i caly czas karmie go w nakladkach. Jednak na opakowaniu jest napisane, ze sluza one do OKRESOWEGO karmienia i martwie sie, czy mozna je stoswac przez cały okres karmienia piersia.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ja Szymona też kładę w łóżeczku, tylko nad ranem czasem ląduje w naszym łóżku bardziej chyba po to byśmy mogli się nim nacieszyć.
W dzień bardzo fajnie sprawdza się ten leżaczek tony love.
Ja dziś popołudniu powtórka z wczoraj. I znów 45 ml mm. Mam nadzieję że noc będzie bez dokarmiania.
No ale jeszcze tydzień temu na dobę ok 120 ml dawałam.

Miałam ogromne wyrzuty sumienia że nie mogę go sama wykarmić ale również dzięki Wam zaczynam akceptować siebie jako matkę które nie wszystko się udaje.
I być może popełniłam jakieś błędy w kp ale powoli dochodzę do wniosku że komfort psychiczny jest ważny. I najedzone dzieciątko oczywiście. :)

Odnośnik do komentarza

Elaiss nie pomoge bo mialam jak Ty oxytocyne. A wody itd?.jak masz watpliwosci to jedz do szpitala lub zadzwon na.izbe. Ja chyba czekam na wody bo tez nie wiem.

Ja co do spania z dzieckiem, kocham corke nad zycie i lubie jak spi obok czuc jej zapach i cieplo a z drugiej str maz ale w ciazy to koszmar jak przychodzi do nas nad ranem. Teraz musze sie gniesc i brzuch chronic.
Juz z synem nie zrobie tego bledu, odrazu pojdzie do lozeczka. Tesciowa mowila zeby kazde spalo z jednym dzieckiem. Moja mama tak samo. A gdzie nasze malzenstwo. Teraz kupilismy lozko dla corki i coekawe czy kilka stow pojdzie w bloto. Tak czy siak ja nie zamierzam spac we 4. Od urodzenia.corki spimy z nia w pokoju ale za rok planujemy ich zostawic samych, oczywiscie bede musiala pilnowac czy zamknieta bramka na.schody bo drzwi juz corka pewnie bedzie umiala otworzyc.

Ja jestem strasznie za kp, nie trafiaja do mnie.argumenty ze noe.karmie, bo biust sflaczeje itd., ale tez uwazam ze zaden pozytek z mleka sfrustrowanej matki, skoro ma sie.meczyc matka to.i.dziecko.zacznie.sie.meczyc. Mi na kazdym kroku gadaja co moglabym dac dziecku a.co.nie, wazne.co mysli.matka.i ojciec a ludzie i tak swoje powiedza.

Co do tych rzeczy dla.siebie, zazdroszcze jak mezowie jeszcze pytaja to korzystajcie. Ja to myslalam o pqznokciach albo fryzjerze po porodzie, ale paznokcie hmm nie warto przy robocie na wsi a wlosy to musze zrzucic kg zeby sie prezentowac;)) takze ja Matka Polka bede uwiazana jakis czas non.stop.do dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dzieki dziewczyny, maz dzisiaj do pozna pracuje, ale bedzie za godzine wiec do tego czasu leze sobie i monitoruje. Jakby nadal bylo mokro to podjedziemy sprawdzic.
Vena mowilam o wkladkach higienicznych, nie podpaskach, ale nie tych zupelnie cieniutkich. Takie carefree co to troche wchlona.
Pozatym wydaje mi sie, ze ma ta wydzielina bardzo specyficzny zapach, troche jak nasienie... Nie wiem czy to ma sens?
Marta

Odnośnik do komentarza

Anawee, spirytus taki spożywczy na nalewki ;) 98% .
Octanisept własnie wydłuża proces gojenia, tak mi nawet ta położna ostatnio mówiła.

Mam nadzieję, że każda odnajdzie w kp przyjemność jak ja.Dla mnie to magiczne chwile.Przy synu dałam dupy i coś poszło nie tak , karmiłam tylko rok przy czym kilka miesięcy ściągałam i jadł z butli, to była masakra .Teraz widzę gdzie popełniłam błędy...
Helenka dziś przeskoczyła wagę urodzeniową i waży 3710 :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Anawee w tych nakladkach piers nie distaje prawidlowego odruchu ssania co skutkuje stopniowym wyhamowywaniem laktacji.. dlatego nie mozna uch ciagle stosowac a nawet powinno sie ich uzywac tylko z koniecznosci. Jeslu zalezy Ci na kp to wybralbym sie na Twoim miejscu do piradni laktacyjnej albo chociaz poprosila pilozna stodowiskowa o pomoc w przystawieniu, moze to wystarczy.
Melly dobrze ze nie sluchacie Wasxych matek! Podstawa zdrowego malzenstwa to stabilny fundament, ktorym sa rodzice i dzieci poprzez obserwację wzajemnej relacji rodzico najwiecej sie uczą nawet w tych najmłodszych latach gdy niby nic nie rozumieją..

Odnośnik do komentarza

Nat, Anna205 my spaliśmy z małym aż do przedwczoraj, spał pomiędzy nami, więc my pościskani strasznie (łóżko 140 cm), spałam strasznie czujnie, żeby go nie przytrzasnąć, mąż to samo, poza tym w oczy świeciła ciągle lampka nocna, nie było najsuper, kiedy mały poszedł do łóżeczka jest ulga, on lepiej śpi i my też, nie sądziłam, że dam tak radę, bo chciałam mieć go blisko, ale widzę teraz same plusy :) tulimy się dużo w dzień no i karmię piersią, więc ma bliskość.

Vena kurcze, słabo z tymi wymiotami i biegunką u starszaków, trzymam kciuki, żeby szybko przeszło. Klara niezła modnisia, cudnie wygląda!

Heltinne zazdroszczę takiego zdjęcia przed, ja na to nie wpadłam, mam tylko takie na wózku jak mnie wiozą na sale operacyjną, mąż musiał się pośmiać, tam brzucha to ani trochę nie widać.

Flawia u nas kołyska totalny niewypał, mały nie chce tam spać, dziś w dzień nie zasnął ani na minutę tam leżąc w salonie, jak zaniosłam do sypialni do łóżeczka to w 5 min.
Ja się właśnie ciągle zastanawiam jak to by było iść gdzieś samej i zostawić małego z tatą, na razie tego w ogóle nie widzę i o tym nie myślę, ale za jakiś czas chciałabym mieć choć godzinkę dla siebie na kawie z koleżanką.

Nat, Anawee też się chętnie dowiem o tej spirytus, bo u nas mały ma 15 dni i pępek też mocno się trzyma i też używam zalecony octenisept.

Czarna ja myślę, że intuicja jest tak samo ważna jak chęć karmienia wyłącznie piersią, jak widzisz, że powinien dostać, bo głodny, bo się męczy i Ty też to podawaj, staraj się przystawiać go jak najwięcej, ale jeśli serio nie dajesz rady ilościowo to się wspomagaj :) ja uważam, że to lepsze niż całkowite przejście na mm, także możesz być z siebie tak czy inaczej dumna :*

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dzieki Heltinne i Paulina No, czekam na malza i bedziemy myslec. Brzuch niby sie nie spina, ale wszystko mnie boli, jak na okres i grype jednoczesnie. Podbrzusze, plecy, glowa, spojenie, probowalam sie kimnac, ale nic z tego.
Bede w kontakcie

Odnośnik do komentarza

Marta właśnie myślałam o takich jak carefree, jedź na IP bo mi to z opisu wygląda jak, coś co warto sprawdzić.

Miila moja propozycja kawy w centrum handlowym: Ty z koleżanką na kawie, a Tata do sklepu z elektroniką lub grami, godzinka dla Ciebie, a jeśli któreś z Was się poczuje niepewnie jesteście tuż obok.

Paulina jeszcze dziś testowałam na Klarze położenie w woombie i otulenie rogalem do karmienia … dzięki temu udało mi się zrobić śniadanie i ogarnąć chorowitków. Dwa w jednym na odruch moro i poczucie, że dalej u mamy ;)

Anawee nakładki to nie moja bajka, miałam jedne, ale syn wtedy nie chciał tknąć piersi, myślę że najlepiej co do techniki radzić się na żywo sprawdzonej doradczyni laktacyjnej…

Czarna jesteś wspaniałą mama, która się stara i daje z siebie wszystko nie czuj się winna jakkolwiek sytuacja się rozwinie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat34 mówisz że woombie się sprawdza? Fajnie, jak na razie to chyba tylko u jednej się nie sprawdziło, reszta widzę zadowolona... Czyli wkładasz ją na każde spanie w woombie tak, nieważne czy w dzień czy w nocy ? A do karmienia wyciągasz ją z tego czy nie ?
Vena cudna Klara, ja też mam kilka takich kreacji :)
Anawee ja też słyszałam, że po octinosepcie pępek może się długo babrac, a po spirytusie szybko odpada, ja też będę na pewno spirytusu używac jak Nat.
Czarna brawo za zdroworozsądkowe podejście. Na kp świat się nie kończy, mm też jest dla ludzi, a spokojna, wyluzowana matka to szczęśliwe dziecko - i tej wersji będę się zawsze trzymac. Możesz napisac jakie mm podajesz? Bo ja bym chciała coś miec pod ręką w razie W...
Dlaczego macie obawy przed zostawieniem męża z maluchem? Boicie się, że nie da rady czy jak ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Octanisept to wielkie G.....
Zlecają w szpitalu a paprze się pępek po nim strasznie.
Ja rozrobilam spirytus 3:1 żeby wyszedł 70%. Skubaniec twardo się trzymał i odpadł dopiero wczoraj czyli po 4 tygodniach......ale położna na wizycie mówiła mi ze potrafią się trzymać do 7 tygodni.
Ja podobnie jak Vena....patyczki do uszu i wybieram zawartość dziurki wkolo;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Marta coś mi się wydaje, że to już niedługo... ;) Trzymam kciuki!:*
Vena biedne straszaki, żeby tylko Was nie dopadło!
Nat dzięki za te linki, trochę mi się powyjaśniało. No i odkryłam, że to co dziś się ze mną dzieje, to ten słynny nawał, mam nadzieję, że jakoś to się wszystko poukłada.
Pępek u Tymka odpadł w piątek wieczorem. To moje dziecko jest ekspresowe we wszystkim;) Wg. tutejszych zaleceń niczym nie psikany, normalnie moczony w kąpieli, po prostu nie zwracałam na niego uwagi.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...