Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ale śliczna pogoda!!! Az żyć się chce:) U mnie już trochę lepiej, antybiotyk zaczął działać, choć strasznie powoli...dalej mnie boli gardło i mam obrzmiały nos, i kaszle- to już ponad tydzień.
Zaczęłam w końcu prać i przygotowywać potrzebne rzeczy. Mam nadzieje że mały się nie pospieszy...
Po porodzie też zacznę od pieluchowyać małą, bo teraz raz się uda coś złapać a większości nie..

Secondtry trzymaj się dzielnie i nie załamuj. Możesz napisać jak to typ wady? Ja przez to przechodzę na co dzień z córką. I wady wrodzone ukł. moczowego najczęściej nie mają nic wspólnego z wcześniejszym porodem. To jest kwestia pierwszych tygodni kiedy kształtują i dojrzewają się poszczególne układy i narządy. Ja się dowiedziałam w 20 tc że mała ma problem z nerkami, miała wodonercze, zastój moczu, chciano robić w ciąży zbieg zakładania cewnika odbarczającego nerkę ale na szczęście do tego nie doszło. Po porodzie się okazało jak skomplikowana jest wada, przeszłyśmy wiele zakażeń, badań, szpitali, zabiegi, operację. Teraz czekam na rezultat czy operacja rozwiązała sprawę. To był b ciężki czas, ale wszystko jest do przejścia. Nie załamuj się, będzie dobrze. U mnie już jest:) Musisz znaleźć dobrego nefrologa i urologa, grunt to dobrzepostawiona diagnoza. Mogę polecić lekarzy z Krakowa i opowiedzieć jak to wszystko wyglądało u mnie. Ale ty chyba jesteś gdzieś z centrum bardziej? W Warszawie polecany jest Dr Czyż, nawet się zastanawiałam czy tam nie jeździć, jednak udało się znaleźć odpowiednie osoby tu w Krk. Nie stresuj się na zapas. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się rozwiązało.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Witam ciepluutko !
Eh ile emocji na forum ! Dawidek i Jeremi cudowni.
Miila tyle sie ocierpiałas ale sliczny Twoj synio jest .
Motylka taki dlugi porod i bez jedzenia.
Podziwiam was dziewczyny . Jestescie dzielne bardzo.
Secondtry jestes najlepsza mama na swiecie dla swojej corci . Inaczej nie mozesz myslec !
Mocno zaciskam kciuki za dzisiejsze Cc.
Mam nadzieje ze akcja sie rozkreci u Was oczękujacych i niedlugo bedziecie tulic swoje bobaski :)
Paulina Slicznie razem wygladacie , bije od Ciebie radość , wspaniale.
Vena mam nadzieje ze lepiej sie dziewczyny czujecie i powolutku do pełnej formy powrocisz.
Heltinne ale smaka na pierogi zrobilas . Mama jak przyjedzie to mi zrobi ze 150 :)))
Rzeczywiscie małpa z tej twojej suczki .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

miszka moze w galerii sa te nie zmniejszone a w obrazach te po zmniejszeniu.
Lejdi dred mi wage dzieckapodawala tylko na 3 usg prebatalnych ktore robila w innym gabinecie na innym sprzecie. Na standardowych wizytach usg nie zawsze i do tego krociotkie bez mozliwosci podania wagi. Takze dla mnie tez niespodzianka. Ale wolalabym wiedziec

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Podczytuję Was od bardzo dawna, ale tempo Waszego pisania było szalone i nie nadążyłam jak cokolwiek chciałam napisać! Mimo, że nie udzielałam się wcześniej to czuję się jakbym Was znała od dawna ;)

Termin mam na 7.04, dziewczynka.

Lejdidred- też sobie wkręciłam, że urodzę wcześniej, ale jak na razie nic się nie dzieje...

Tworzycie silną grupę wsparcia, myślę że nie za późno żeby do Was dołączyć ;)

Gratuluję mamusiom, które mają swoje skarby przy sobie!

Odnośnik do komentarza

Heltinne a to mała z tego twojego psa ;)
Lejdidred ty tez z krakowa ? ;) super gdzie chcesz rodzic ?? Ja już leżę w zeromskim ;)
Miszka te same misie robiłam ;)
a tak wogule to ja dopiero jutro będę do cięcia. Wiec kciuki musicie trzymać nadal ;) okazało się ze dzisiaj jest 5 cc a na jutro 2 a ze mi się jakoś nie spieszy bo ani wody nie odeszły ani skurczy ( no dobra jakieś małe skurcze mam ale bez dramatu). Jak na razie nie robie afery tylko mam zamiar grzecznie czekać do jutra ;) zjadłam szpitalna zupkę ;) słona woda z mnóstwem pietruszki a to niby barszcz ukraiński był ;) naprawdę pięknie jest dzisiaj w krakowie aż mi szkoda ze juz dzisiaj tu zostaje... no ale jutro od rana jakieś nawodnienia przed zabiegiem wiec lepiej być na miejscu bo ja kiepska jestem we wczesnym wstawaniu;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Elaiss nie pracuje w szpitalu tylko w przychodni. W zeromskim jest fajnie ze względu na położne bo patologia ciąży jest jeszcze przed remontem wiec warunki takie sobie... tak trochę jak za PRL ;) żartuje ale niestety nie jest to super standard łazienka na korytarzu ale potem już są toalety na sali i sale mąż 4 os. z tego co wiem. A ujastek chyba trzyma poziom w końcu to prawie zupelnie prywatny szpital.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne dzięki za podlinkowanie Jermiego, faktycznie istna Miila :)

Ja wracam, zahaczylam o sklep, drobne zakupy w tym ciastka zbożowe i batony musli do torby szpitalnej, jeszcze sprawdze moje listy, jakos upcham to wszystko w torbie i bede mogla zamknĄć ten temat, tzn o wodzie jeszcze musze pamietac..
Pogoda piękna faktycznie ale mi nie sluzy bo dla mnie za ciepło zdecydowanie no i głowa jak bolała tak boli do tego brzuch mi sie czesto spina a maly w trakcie jeszcze dokazuje.. no coz..
Nie pamietam kto dolaczyl fote ale koncik dzieciatka uroczy, szydelkowe miski tez :)

Odnośnik do komentarza

A czemu ja nie mogę zobaczyć Jeremiego???nic mi się nie wyświetla w postach Miili; ((Buuu

U nas Gabryśka zaskoczyła cyca na kapturkach ale skończyło się mega ulaniem .....no i te kolki....ehhh...Mąż mówi żebym nie cudowała tylko dawała swoje z butli.....w sumie tak to wiem ze wcina 110ml co 3-4h a tak to by wisiała przy cycu a Franek tez potrzebuje matki.....co prawda jest od wczoraj u babci i lata z psami od rana po ogrodzie. ....ale tylko do środy.
U nas w ruch poszła podwójna dawka Boboticu przed każdym karmieniem bo oczywiście normy polskie są zupełnie inne niż np w Niemczech gdzie Sab Simplex tak działa bo jest podwójnie dawkowany.....

Juz się werandujemy i chyba ruszymy na spacer pod koniec tygodnia. ...
Mamy jak zwykle problem bo nam pępek nie chce odpaść i juz robie przymoczki.

A moja rana po cc.....ehhhh.....nadal się oczyszcza....sikam z niej płynem limfatyczny z krwią jak tylko odkleje Gaziki. ...ale lekarz mówi ze jak mnie nie boli nie ma ropy i nie gorączkuje to tak ma być. ...i to może nawet 3 miesiace. ....cudownie! !!!

Idę spać z Gabryśką; )

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dawidek i Jeremi super chłopaki ;)
Flawia współczuje zmagań z rana i przy okazji kolek Gabrysi.. U nas przy stosowaniu tych kropelek norkowych jest troche lepiej. Jeden dzien lepszy, drugi troche gorszy ale jakoś sie kulamy. Najgorzej w nocy.

Dziewczyny a powiedzcie mi, bo dostałam dzisiaj paczkę i ten probiotyk BioGaia. Jego można stosować przy równoczesnym podawaniu tych kropelek na kolkę typu Sab Simplex?

Odnośnik do komentarza

magda2600- tak, jestem z Krakowa, a rodzić planuję w Siemiradzkim:) Chodzę tam do przychodni, chodziłam też do szkoły rodzenia, koleżanki rodzące zadowolone- mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze:)
Ja to w sumie podziwiam, bo chyba przy planowanej cesarce umarłabym ze strachu przed godziną zero;)

Minius- to tak jak ja, zaglądam tu co jakiś czas, ale ciężko było się wbić w temat, więc nie pisałam;))) u mnie też 7.04 i też dziewczynka!

Odnośnik do komentarza

właśnie miałam się zabrać za szukanie, dobrze, że wstawiłaś filmik heltinne, słodziachny [;

Ja już po wizycie. Mam 3 cm rozwarcia, waga brzdąca to ok.3300 i lekarka stwierdziła "trochę seksu i pani rodzi" ;P Mąż na popołudniówki, więc, dziś bądź jutro szykuję romantyczny wieczór ;P
ale chyba najpierw trzeba męża wysłać by po drodze z pracy do McDonald zajechał ;P

miszka83 - czasem chodzi nie o rozmiar zdjęcia tylko o jego wymiary. Ze dwa razy chyba już mąż mnie z tym uświadamiał.
aa dopiero później doczytałam i zobaczyłam, że zdjęcie się udało wstawić.

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Unatu zazdroszczę. Ja dzisiaj godzinny spacer, marsz na 8 piętro, mąż ma mnie już dość, ja też już mam wszystkiego dość. Pół dnia mnie skurcze biorą, boli momentami jak cholera i nic z tego nie wynika. A do dzisiaj rana naprawdę się tym nie przejmowałam, bo byłam pewna, że wszystko na dobrej drodze i to najwyżej kwestia dni, a teraz jest mowa o wywoływaniu i to kiedy? W sobotę dopiero, na dziś nie ma ponoć warunków :(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Rozpakowane mamy macie cudne malenstwa :D
Secondtry trzymam kciuki by u Zuzi nie bylo to nic powaznego. Musisz byc teraz dzielna!
Miila- gratuluje! Ciebie z kazda godzina, kazdym dniem powinno byc lepiej. Mysle ze w domu szybciej dojdziesz do siebie.
Heltinne- A jak tam Twoje konczenie rzeczy z listy?
Psica musi miec slabosc do zajaczkow :p
Magda 2600- kciuki beda jutro od rana :)
Witam nowe kwietniowki u mnie tez termin na 07.04 i tez dziewczynka
Przez ostatnie 2 tygodnie na prawde dobrze sie czulam (pomijajac oczywiscie, objawy jakie mozna miec w 9 miesiacu ciazy). Poczolam sie jakbym wracala do zywych ;)
Ja dzis po lekarzu. Mala nie zamierza wychodzic. Szyjka dluga i twarda. Niby skurcze przepowiadajace sa, co jakis czas mnie czysci. Ale nic poza tym.
Ramajani- mozemy podac sobie reke, bo ja dzis dostalam skierowanie na piatek do szpitala, jakby nic sie nie wydarzylo do tego czasu.

Dla Heltinne i wszystkich kwietniowek spragnionych wiosny, przesylam jej troche ode mnie ;)
Dzis 22°, wiec spacer po lesie zaliczony

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46050.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46051.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46052.jpg

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Rajmani biedactwo... juz nie tak daleko do soboty.
Lejdidred siemieradzkiego super szpital ;) ;) jak myślisz o znieczuleniu to lepiej trafić nie mogłaś. Ja poprostu kocham dr. Lange ( anestezjolog) facet ma złote ręce i sam w sobie działa jak znieczulenie. Poza tym położne są fajne. Ja wybrałam żeromskiego bo mój mąż ma wrodzona jaskre i chcemy żeby mała miała odrazu konsultacje u okulisty a w siemieradzkiego tylko ginekologiczne położnictwo sprawy. Ciekawe na jaka położna trafisz ;) ;) ja panią Marysie Kania bardzo miło wspominam i panią Olimpia ( oddziałowa wiec ma mało czasu na odbieranie porodów).
Ja tez znalazłam Jeremiego i stwierdzam że podobny do mamy jak nie wiem co ;) w ogule to strasznie mnie ten filmik na duchu podniósł. Bo ja się w sumie trochę stresuje przed tym jutrem a jak sobie na takie cudeńko popatrzę to od razu mi się weselej robi i jakoś strach ustępuje miejsca zniecierpliwieniu i chęci przytulania swojej własnej kruszynki.
Widzę że dzisiaj na forum w miarę spokój ;) pewnie wszyscy na spacerach bo tak pięknie na dworze ;) nawet ja chwile posiedzialma na dziedzińcu i pogrzalam się w słoneczku ;) juz zapomniałam jak śmiesznie jest w spiralu;) jako pacjent byłam tylko 2 razy w życiu i to raz na małym zabiegu okulistycznym ( znieczulenie miejscowe i po 2 h do domu). Dziwnie się je kolacje o 18 ;) będę głodna potem ;P mam.jeszcze krakersy od męża ;) wzięłam z3 sobą moje szydełko żeby vos porobić ale cholerka zapomniałam o nożyczkach i utknelam ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane! Dzis o 10.50 przyszedl na swiat moj syn Tymon. 56 cm, 3650g.
Ma cudowna buja czupryne, zdjecie podesle jutro.

Ja juz po uruchomieniu, nie bylo tak zle. Wzielam prysznic i teraz znowu w lozku. Myslalam, ze bedzie gorzej. Chociaz jak puscilo znieczulenie to masakra byla, a teraz po podwojnej dawce lekow jest ok.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee witamy Tymona na świecie , gratulacje !
Super ze sie dobrze czujecie ! Duzo zdrówka dla mamy i maleństwa .
Magda2600 ja będę mocno za Was jutro trzymać kciuki !
Rajmani kurczę , przykro mi , ale co poradzić na to nie mamy wpływu ;(
Mi koleżanki zorganizowaly w niedziele baby shower , delikatnie mówiąc niezła niespodziankę mi sprawiły . Ja nawet o tym nie pomyslałam bo to nie jest popularne w Polsce chyba ;)
W każdym razie jakoś mi to uświadomiło jeszcze bardziej ze ten wielki dzien sie zbliża Eh .

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46054.jpg

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...