Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

kaisuis
Też mi się wydaje, że to za wcześnie na martwienie się. Zosia poszła w stronę rozwoju motorycznego. Przyjdzie i czas na mówienie. Zawsze możesz też podpytać pediatre co o tym myśli. Od znajomej, której syn zaczął mówić jak miał 3 lata, słyszałam że jak dziecko ma 2 lata i nie mówi to wypada się udać do logopedy na konsultacje. Tak więc Zosia ma jeszcze kupę czasu.
żoo
Z zarazą walczymy. Ja dalej na antybiotyku, chociaż już jest dużo lepiej. Mąż ma skierowane na rehabilitację i dalej bierze przeciwbólowe. Ale urodziny robimy w niedzielę, damy radę.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Kaisius
Też mam znajomą, której dwu letnie dziecko tylko buczy. Podobnie jak dziewczyny, ja bym się nie martwiła o to. Sama piszesz jaka mądra jest Zosia, motoryczne też świetnie sobie radzi, więc w końcu i na mówienie przyjdzie czas.

Żoo
Nie wiem czy działa. Mam wrażenie że więcej się z nosa leje. Dziś znowu musiałam psikać Nasivinem, żeby jej gile tak bardzo nie leciały na rehabilitacji. No i może trochę mniej świszczy.

Julka właśnie maszeruje przy kanapie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Joge to mam wrażenie że moje dziecko uprawia. Np. drapie się stopą po uchu, albo siada przez szpagat.

Tarte to ja lubie ze szpinakiem, camembertem i pomidorkami, albo sosem pomidorowym, kukurydzą i chorizo. A do dyni dołożyłabym jakiś wyrazisty ser np. gorgoncole albo jakiegoś pleśniaka i ostre papryczki. Sama dynia jak dla mnie jest troche mdła.
W sumie fajny pomysł z tartą, tyle że moje zazwyczaj kroją się mało estetycznie :-/

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Mokka,
Ktoś Wam lokomotywkę przestawił:)))

Kaisuis, Mokka,
Najlepsze życzenia dla pierwszych forumowych jubilatów:)))
Samych radosnych chwil:)

Z tymi gośćmi to w sumie sami swoi. My tu mamy trochę komunę i jakoś tak doszłam do wniosku, że wolę zaprosić ciocię z którą młody ma ciągły kontakt niż babcię, którą widzi rzadko.
No ale babcia też zaproszona

Odnośnik do komentarza

Witam

U nas też nocka ok. Zosia pierwszy raz obudziła się o 3.00, później jeszcze dwa razy ale wstała o 7.30:-)
A Zosia dziś w świetnym humorze. Chyba wie, że dziś świętuje; -)
Żoo,

Dziękujemy za życzenia :-)

Ten rok mi tak szybko minął...Nawet nie wiem kiedy to zleciało a mam już w domu takiego rocznego brzdąca:-)
Wczoraj z mężem właśnie wspominaliśmy poród i pierwsze miesiące z Zosią. No nie powiem bo początki były wyjątkowo trudne:-)

Odnośnik do komentarza

Mój małżonek ma jeszcze urlop i codziennie z młodym ogląda jakiś koncert. Dziś padło na "Kabanosa" co mi przypomina, że Zacieralia się zbliżają i może warto wybrać się do krainy absurdu.
Ja zawsze po Zacieraliach, które są mocno absurdalne i prześmiewcze mam świetny humor)))
Na pierwszych Zacieraliach byłam z 6 lat temu i co sobie przypomnę do do tej pory chichoczę. Inna sprawa, że znajoma prosto po Zacieraliach jechała na dyżur rodzicielski na studniówkę córki i bardzo mnie to bawiło bo nie wiadomo kto kogo powinien pilnować :))))))))))

Odnośnik do komentarza

Kaisuis, Mokka - wszystkiego co najlepsze dla Waszych roczniaków!!!
Teraz już z górki do ... buntu 2-latka... :))
Życzę udanych imprez urodzinowych.

My w sobotę mamy urodziny córki dla rodziny. Ograniczone do minimum :)) Przecież "walka" z koleżankami była dopiero co....

Jednak roczek to ze 20 osób jak nic....

Skakanka, dobrym sposobem na tarty są spody o średnicy 5 - 7 cm, takie porcje na jedną osobę. nie ma wtedy problemy z estetyką krojenia. U nas jedna z cukierni/piekarni ma takie wytrawne spody z kruchego ciasta i ich używam. Dzięki temu u nas teraz często tarta, bo wcześniej nie zawsze chciało mi się spody piec.
Do dyni u mnie pieczarki i czerwona papryka doprawiona chili + anchois lub ser z niebieską pleśnią.

żoo, mam nadzieję kiedyś sie na Zacieralia wybrać :)) Absurdalny humor mnie odpręża.

Wczoraj spędziłam ponad 2 godz. na drzwiach otwartch w szkole. Śmieję sie, ze poza dowiadywaniem sie co moja gwiazda i najstarszy w szkole kombinują, robię im "piar" bo jakoś nauczyciele bardziej przychylnie często pracują z uczniami, z których rodzicami mają sensowny kontakt.

Nie wiem, co sie stało pani od angielskiego, ale przemiła była, przepraszała za poprzedni niefortunny występ... Nie oparłam sie jednak okazji aby sobie ciut ulżyć i wbić parę trafnych szpilek, acz bardzo uprzejmych. Grunt, że Pani zajęła sie moim dzieckiem na tyle, że u młodej widać już luz przed tymi lekcjami, oceny zdecydowanie lepsze, na teście pracowała już spokojnie, bez paniki.

Kaisuis, mój najstarszy do prawie dwóch lat tylko piski jakieś wydawał, śmieliśmy się, że siostra go gadać nauczy.... A mówi teraz bardzo ładnie, mimo ścisłego umysłu też bardzo ładnie pisze (tzn buduje zdania i teksty).
Ona z kolei po roku gadać zaczynała, w wieku około 1,5 roku mówiła prostymi zdaniami.
Tak czy inaczej każde dziecko ma swoje tempo i nie przejmuj się, na gadanie Zosia ma czas, Ona świetnie się rozwija.
A żłobek - chyba by jej posłużył. Wczoraj lekraka mi powiedziała, że najlepiej dawac do żłobka wiosna i latem, najtrudniejsze jest jesień.

Super, że nocka lepsza, jak dziecko wyspane to i lepiej funkcjonuje. Oby już tak zostało i szło w lepszą stronę :)

Aaaa, powiedziała, ze nie podawac MMR tylko szczepić Priorixem (trzeba wykupić na receptę). dzieci mają mniejsze szanse powikłań, podobno to lepsza szczepionka. Chcę zaszczepić tym i na ospę przed pójściem do żłobka.

Oj, a przede mną dziś kolejny dzień z lekarzami w tle. Od razu czuję sie jeszcze bardziej chora :(( No ciekawe co mi tym razem znajdą.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jakiś problem od paru dni jest z forum...

Dziękujemy za wszystkie życzenia:-)

Mokka,

Wszystkiego najlepszego dla Mikusia:-)
A o której godzinie Mikołaj przyszedł na świat?

Peonia,

Tego buntu dwulatka właśnie się boję a widzę, że Zoska na charakterek i może być z nią ciężka przeprawa.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja również mam problem z forum :/ Od kilku dni próbuje coś napisać....

Mokka, Kaisuis wszystkiego co najlepsze dla Waszych dzieciaczków na te pierwsze urodzinki :) Jak ten czas szybko leci :)

U nas ostatni czas był ciężki, wyszły nam kolejne ząbki, mamy już 11 sztuk :) No i choroby ciąg dalszy, wróciło nam zapalenie gardła i u mnie i u córki, wiec kurowalysmy się dalej. Mam nadzieje że juz najgorsze za nami.
My również planujemy roczek w domu na około 20 osób i juz się martwię jak to ogarnac ale nasz będzie jednym z ostatnich, wiec mam jeszcze czas myśleć :) Za tortem u nas mało kto przepada, to raczej też będzie pełnił funkcję tradycyjnej ładnej ozdoby :) Ale jakoś nie ma dla mnie znaczenia jak ma wyglądać, ważne żeby był ładny.

Żoo ciesze się że wczasy się udaly :) Sama wybrałabym się chętnie gdzieś daleko, do innego świata, trochę odetchnąć ;) A fotki poprostu przepiękne, normalnie zaczęłam tęsknić za wiosna :)

Peoniu co do tej pani nauczycielki to ja mimo wszystko byłabym czujna. To super że zmieniła podejscie ale trochę dziwi mnie te jej zachowanie. Nie mowie że człowiek nie może się zmienić, owszem może ale pytanie na ile i na jak długo ta zmiana na lepsze.

A i dziewczyny dalyscie mi do myślenia z tą szczepionka. My mamy umówić się dopiero w lutym na jakiś termin ale już się jakoś jej boje jak sobie pomysle... :/

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...