Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Janka
mój na razie zupełnie nie zwraca uwagi na telewizor, czasami tylko ogląda jak coś podgryza w krzesełku do karmienia (jak łazi po domu, to nawet nie patrzy na telewizor) - ale zainteresowany jest w sumie tylko babytv, najbardziej piosenkami dla maluchów. To jednak rzadkość, większośc maluchów jednak po prostu uwielbia reklamy. Zobaczymy, kiedy i mojemu sie to zmieni.

My ząbki myjemy pastą dla takich maluchów, mimo, że mamy na razie tylko 3 sztuki na wierzchu (mikroskopijną ilością) a że odbywa sie to w wannie, to często od razu jest automatyczne płukanie paszczy :))

Czesanie włosów u nas bez awantur, fryzjer tez daje radę obciachać włoski. Natomiast jak sama mu chcę coś podciąc, to nie bardzo mu sie podoba. To samo z obcinaniem paznokci - zabawne, że moge bez problemu obciachac je w prawej rączce, w lewej sie kręci a najmniejszego paluszka to już zupełnie wyrywa. próbowałam w różnych konfiguracjach i zawsze tak samo. A od nóg to juz akrobacje po prostu....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
ja jedn kupon zrealizowałam na miękkie klocki e Smiki bo i tak planowałam kupić, a była wtedy obniżka i darmowa dostawa. mam jeszcze dwa, a cwaniaki pozwalają jeden w jednej transakcji zrealizować.... i jeszcze krótkie terminy dają...
Może je zrealizuję w stacjonarnym na jakieś świeczki do tortu czy cos takiego, bo ceny Smykowe mnie irytują...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

My do czesania używamy dużego grzebienie z grubymi zębami więc łatwo jej trafić odpowiednią stroną.
Janka tak jak żoo napisała, nakładam ociupinę pasty. Z tymi kółeczkami i uważnym myciem przy dziąsłach to różnie bywa, zazwyczaj jednak muszę to robić na oślep bo usta zaciśnięte.

Moje dziecko niestety bardzo lubi telewizję, obojętnie czy leci coś czy tylko reklamy. Lubi też mój telefon i jak tylko widzi, że klikam w ikonkę youtube to już podskakuje bo wie, że będą piosenki (muszę ją czymś zająć żeby czasem pieluchę założyć albo właśnie uczesać). Skype też rozpoznaje bo to znak, że zaraz babcia będzie.

monthly_2016_11/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_52557.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
to chyba taki etap rozwojowy :)
Mój kocha garnek z FP. ale głownie wali pokrywką w podłoge i rozwala klocki, wyjmuje z garnka, a le wkłądac jeszcze nie chce. A kuleczki z Sówki FP to juz hit, co on z nimi nie wyczynia... bardzo je lubi.
Te jajka pewnie tez mu sie spodobaja, chyba mu kupię :))
Klocki ze Smiki kupiłam, bo lubi sie bawić rozwalalając to, co ustawimy z klocków :) Potem łazi z klockiem w reku i do niego gada. A że te miekkie, to może mniej bedzie hałasował, ale nie wiem, czy to nie będzie własnie minus....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Julka lubi tvn 24 i reklamy z dzieciaczkami. Okropnie się śmieje do wirtualnych bobasów:-) Wczoraj jak lażała taka śnięta na kanapie, to puściłam jej Abc, akurar były smerfy, zainteresowanie było zerowe. Ale ostatnio sama sobie włączyła jakieś przemówienie Błaszczaka ( o zgrozo!!!) i patrzyła jak wryta..
No mogła by sobie coś inego wybrać:-)

Czy wiecie ile rozpuszcza się czopek? Zaaplikowałam małej, a za 10 minut była kupa. W pieluszce nie było śladów czopka, więc mam nadzieje że się wchłonoł...

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Widzę ze nie tylko moja lubi TV. Oprócz reklam to jeszcze lubi oglądać teledyski i słuchać muzyki :) Co do muzyki to mnie to nie razi ale reklam to jej oglądać nie pozwalam.

Dziękuję za rady co do mycia ząbków. Buzia juz pełna, wiec czas najwyższy zacząć wyrabiać dobre nawyki :)

Skakanka, a może Julcia jak dorośnie to zostanie politykiem i zrobi w końcu porządek w tym kraju :) :) :)

A my dziś wybieramy się na weekend do dziadków, dawno wnusi nie widzieli, a muszą w końcu zobaczyć jakich nowych umiejętności nabyła :) Mnie się przyda taki wypad, przynajmniej trochę odetchne od codziennej rutyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

żoo, to nie bajki, tylko straszne bujdy :))

no to sie dokształciłam wreszcie o czopkach :)))

Skakanka, ja to strasze Maciarem, bo i bez specjalizacji z psychiatrii widac, ze gośc ma żółte papiery po prostu :)

po tym, co teraz się wyprawia, to długo trzeba będzie porządkować.... miałam zawsze politykę w d..., ale teraz mnie trzęsie normalnie. chyba mnie pobudzą do większego zainteresowania...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny

Od kilku dni nawala mi forum wyskakuje błąd i jakoś nie mam nerwów dziś weszłam bez problemu i może uda m się posta wyświetlić

Pisałyście o tortach ja starszej robiłam imprezę w domu i tort z cukierni' ale był paskudny i teraz zastanawiałam się co tu zrobić i przypomniało mi się'że babka piecze u mnie na osiedlu dobre wypieki muszę się do niej przejść i też miałam "rozkminę" z urodzinami Mileny bo ona jest z 26 grudnia na wigilię i święta zawsze jeżdzimy do teściów, ale teraz wpadłam na pomysł' że zrobię urodziny Mileny przed świętami, a na święta pojedziemy i jeszcze mam dylemat starsza córa jest z 15 grudnia i jak myślicie dwa torty robić?? bo starsza okropnie zazdrosna i zrobiła się "mamusiowa" no trochę to uciążliwe bo jak mam Milenę na rękach to ona też chce na ręce i tak od kilku dni więc mam urwanie głowy:-)

Temat poruszany był o szczepionkach i tej "sławnej" no jak też miałam stracha przy starszej , ale to tylko dlatego' że z każdej strony byłam bombardowana skutkami tej sczepionki wiadomo pierwsze dziecko i strach przy Milence już trochę inaczej podchodzę poza tym mam zaufana pediatrę i jestem spokojniejsza. W tym tyg Milenę szczepiłam bo miała zaległe i poszłam z katarem bo ona ma cały czas tak jak i starsza' lekarka zbadała i powiedziała'że się nadaje na szczęście nie miała żadnych komplikacji nawet gorączki

Za to Milenie wychodzą zęby i najchętniej siedziała by na rękach mówię na nią "rzep" bo albo na rękach', albo przy nodzę i trzyma się kurczowo, a dzis wyjątkowo mardzi aaa no i noce kiepskie :-)

Byłam w pracy załatwiłam wychowaczy tylko ja wzięłam pierwszy wychowawczy do 1 lipca' a póżniej mam wykorzystać zaległy urlop i mam w planach do pracy wrócić we wrześniu a najchętniej zmieniłabym pracę bo tam atmosfera gęsta :-(

Ja też czekałam na jakieś promocje w smyku tylko ja zawsze kupowałam ubrania, a zabawki wiem, ze są drogie taniej jest w empiku bo nawet robiłam rozeznanie, a jeśli chodzi o ceny w smyku to ja zwróciłam uwagę że co kilka dni ceny zmieniają się plus jakieś dodatkowe promocje i w koszyku mam kilka ubrań dla dziewczyn i koszt zakupów prawie codziennie inny

Sorki, że napisałam ogólnie i w sumie o sobie :-) postaram się doczytać i wkręcić w temat ;-)

Zoo fajnie, że wypad udany naładowałaś akumulatory :-)

Peonia super, że pomogłaś córce pełen profesjonalizm

życzę dużo zdrówka dla naszych forumowych dzieciaczków z okazji urodzin na zleciało nawet nie wiadomo kiedy :-)

Ja w końcu zrobiłam tartę tylko z ciasta francuskiego no i mi nie pasuje do słonych czy wytrawnych wypieków

ale za to Jagoda dzięki za pomysł z czekoladą w środku chyba zrobię na roczek :)

aaa żoo, ale w smyku to wiaderko kosztuje połowę taniej?? więc nie kumam :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
No nareszcie bo całkiem przepadlaś.
Smyk niby robi promocję a pisze pierwotne ceny z kosmosu takie jakich nigdy nie było. A cena sprzedaży przeważnie jest w granicach rynkowej wcale nie promocyjnej.
A to wiaderko to akurat mam po bratanku i tak jakoś ciągle mi wpada w oko. W rosmanie kosztuje 45 zł i to uważam, że jak na kilka klocków jest dużo. W smyku kosztowało ok 35 zł a teraz w ramach promocji podają, że pierwotna cena to było 70 zł. Nie lubię takiej manipulacji a jestem na nią wyczulona.

Ja bym kupiła dwa torty ale dla starszej taki wypasiony z ulubioną postacią z bajki albo coś takiego.

Odnośnik do komentarza

wybierajacie się gdzieś na andrzejki??
ja poczuLam się staro choć młoda nie jestem -) i odkąd urodziła się starsza to przysiadłam na tyłku, ale wyszumiałam się i jakoś nie jest mi z tym żle :-)

podziwiam moją szwagierkę jej córa młodsza jest od Mileny bo ma pół roku a oni w sumie od urodzenia wszędzie ją biorą każde imieniny czy imprezy, a u nich tego sporo jest teraz nawet idą na andrzejki, a małą zostawią u babci czyli teściowej) i uwaga jestem zazdrosna, że o to że szwagierka może dziecko podrzucić zawsze bo mieszka kilka domów dalej zauważyłam, że mi tego brakuje, a na swoją mamę nie mam co liczyć nawet chciałam się wprosić w tym tyg do niej i przy okazji chciałam podejść na plac targowy no i zadzwoniłam do mamy i pytam się czy coś ciekawego jest na placu bo chciałam podjechać i przy okazji wstąpić do niej to odpowiedziała, że nie ma nic ciekawego i nie ma sensu przyjeżdzać ehhh nawet ciężko się wprosić, a na obiadki przyjeżdża co tydz no i tak to u mnie wygląda :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My z młodym jedziemy na noc do znajomych. Zabieramy łóżeczko turystyczne. Tylko to nie andrzejki a zaległe urodziny.

A sylwestra przesiedzimy pewnie w domu. Kiedyś mi znajomi uświadomili, że zrobiłam 5 sylwestrów pod rząd bo ja tego nawet nie zarejestrowałem. A jak ja nie zrobię to mnie inni nie zapraszają:( bo wtedy wszyscy siedzą w domach.

Odnośnik do komentarza

oligatorka
Zdecydowanie dwa torty :)
Ewentualnie widziałem gdzieś w necie jeden duży tort zrobiony w dwie dekoracje. Po połowie.
Jeśli chodzi o zabawki to młody dostał wczoraj od znajomych kierownicę policję Smiki. Trochę jeszcze na to za mały, ale w sumie fajna zabawka żeby pokazać dziecku jak prowadzi się samochód. Minus jest taki, że jest strasznie głośna. Zdecydowanie najgłośniejsza zabawka jaką mamy.
Na Andrzejki nie idziemy, bo organizujemy urodziny. Andrzej czyli teść też będzie :)
Na sylwestra jedziemy w cztery rodziny na Roztocze. To od nas jakiś 100 km. Wynajeliśmy w pensjonacie pokoje. Każdy ma łazienkę i jest wspólna jadalnia. Niedaleko stok narciarski. Będzie 6 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 4 lat.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

oligatorka
Zdecydowanie dwa torty :)
Ewentualnie widziałem gdzieś w necie jeden duży tort zrobiony w dwie dekoracje. Po połowie.
Jeśli chodzi o zabawki to młody dostał wczoraj od znajomych kierownicę policję Smiki. Trochę jeszcze na to za mały, ale w sumie fajna zabawka żeby pokazać dziecku jak prowadzi się samochód. Minus jest taki, że jest strasznie głośna. Zdecydowanie najgłośniejsza zabawka jaką mamy.
Na Andrzejki nie idziemy, bo organizujemy urodziny. Andrzej czyli teść też będzie :)
Na sylwestra jedziemy w cztery rodziny na Roztocze. To od nas jakiś 100 km. Wynajeliśmy w pensjonacie pokoje. Każdy ma łazienkę i jest wspólna jadalnia. Niedaleko stok narciarski. Będzie 6 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 4 lat.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...