Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Kalinka, ja wlasnie używam tego aspiratora Katarek Plus i zdecydowanie moge go polecic. Używam to odkąd się mała urodziła i rzeczywiście jest bezpieczny dla niemowląt a nawet noworodków. Najpierw psikam jej do noska wode morska w sprayu Marimer zeby zmiekczyc zalegajace "kozy" a potem odciagam aspieatorem. Trwa to faktycznie chwilke, mala sie nie boi, wyciąga super te gile, no i wydaje mi sie ze jest o wiele mniej klopotliwe niz odciaganie grucha albo zwyklym aspiratorem. Tylko trzeba pamiętać ze max moc odkurzacza to 1800 watt. Na you tubie jest tez filmik ktory pokazuje jak go używać.

Sun, ja dobrze pamiętam jak wlasnie jeszcze w grudniu pisałaś że z synkiem cały czas jest coś nie tak z tym cukrem i nie możecie wyjść do domu. Na pewno dużo przeszliscie. Ciesze sie ze już możecie być wszyscy razem w domku i ze z malutkim wszystko w porządku. I oby jak najdalej od szpitala.

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Tez mam ten aspirator do odkurzacza. Mój sie nazywa abakus. Kupiłam, ale bałam sie używać i walczyłam gruszka. Zupełnie niesłusznie. Raz jak miała duża koza grzebałem z 5 minut gruszka i nie mogłam wyciągnąć. Aż sie mała zaczęła niepokoić. Inawanturowac ;) wiec wypatrzyłam, wyciągnęłam odkurzacz i w sekundę było po sprawie. Od tego czasu cały czas wyciągamy gile tym sprzętem :)

Odnośnik do komentarza

Aga1987, ja na poczatku kladlam mała do swojego łóżka i tam spala całą noc, aż pewnego dnia postanowiłam zacząć odkładać do swojego łóżeczka i od razu zalapala ze to jej miejsce do spania. Pamietam jak na poczatku musialam ją kolysac zawinieta w beciku na łóżku i co chwile podnosic i bujac na rekach żeby w końcu mocno usnela. Aż nagle się jej zmieniło ze po odlozeniu na łóżko (wtedy jeszcze moje) trochę się porzucala ale nie płakała i w końcu sama zasnela. I tak samo jest teraz w łóżeczku, w dzień i w nocy - w dzien gdy robi się senna odkładam do łóżeczka, daje smoczka, czasem wlaczam karuzele, w nocy po karmieniu i zmianie pieluszki odkladam, smoka do buzki, gasze lampkę i mamy tylko taka ledową ktora daje lagodna poswiate. Co prawda zazwyczaj trochę się porzuca, powymachuje rączkami, pokręci główką, ale ostatecznie zasypia, bez płaczu, bez konieczności podnoszenia i usypiania na rękach. To mi się bardzo podoba i mam nadzieje ze tak zostanie, ze tak sie przyzwyczai zasypiac zawsze,bo w dzien mogę wtedy coś porobić w domu, w nocy od razu sama moge sie polozyc w swoim lozk, a wiem ze w łóżeczku nic się jej nie stanie. Oczywiście nie raz muszę podejść włożyć jej smoczka który wypadł albo pogłaskać po główce jak jest bardzo niespokojna, ale przynajmniej ręce mi nie odpadają od noszenia bo klocek też jest juz z niej ;) (w 9 tgodniu wazyla 6 kg).

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Katarek przetestowany:) jestem zadowolona. Do dziewczyn które zużywają tabletki antykoncepcyjne. Kiedy wam się pojawił okres? Ja dostałam mini Pille od gin bo krwawiłam długo po porodzie. Miałam przez 10 dni brać po 2 tabletki a resztę listka po 1 codziennie. No i minęło już kilka dni od zaprzestania i nic się nie dzieje. Powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

Hej! Mam pytanie do mam, które karmią mm. Ile razy na dobę i po ile ml zjadają teraz Wasze pociechy? Bo moja dziś jadła tak jak zwykle i caały dzień płakała, mało spała, od razu po skończeniu butli był płacz. Teraz na wieczór pomyślałam, że może jest głodna i stąd płacz po skończeniu jedzenia i dorobiłam jej jeszcze mleka i od razu smacznie zasnęła..
Wiecie ile ml na dobę powinno zjadać dziecko, które skończyło 8 tyg (weszło w 9 tydzień)?

Odnośnik do komentarza

MMk u nas to rożnie bywa bo ja kp (odciągam mój pokarm i podaje małej w butli) i mm. przedstawię Ci jak to u mnie wygląda: 5- 6 rano moje mleczko zjada na raz 120-140 ml, ok 8-9 120 ml ( różnie czasem mojego jest 70-80 resztę w tedy dorabiam, ale generalnie jest mój pokarm ) , 11-12 120ml (mm) , 15( mój resztę dorabiam średnio 70-80 i tutaj muszę dorobić mm) 18- 120 ml (kp lub mm), 20 120 (mm)ale tutaj rzadko tyle zjada generalnie tu pochłania 70 ml i idziemy spać.

staram się nie przekraczać 300 ml na dobę bo zależy mi aby do tego 3 miesiąca mała przyjmowała wit D'+k

Odnośnik do komentarza

Kalinka, niestety nie wiem co to za tabletki... Tym bardziej, ze przez jakis czas przyjmowałas dwie dziennie, czy to sa tabletki antykoncepcyjne czy tylko takie które miały zatrzymać krwawienie po porodzie? Ja po pologu w ogole okresu nie miałam, dostałam krwawienie dopiero jak zaczęłam brać tabletki ( trwało ok 2 tyg) potem przestało i juz nie miałam wiecej krwawień, ale w moich tabletkach jest wyraźnie napisane na ulotce, ze krwawienia mogą występować nieregularne lub wcale (to mogą byc krwawienia a nie okres jako taki, taki jak dostajesz gdyż zazywasz normalne tabletki gdzie robisz 7 dni przerwy na okres. Przy tabletkach, które ja mam dla kobiet karmiących w ogole przerwy nie robie, mam zażywać codziennie). Dziewczyny, które karmice piersia i dokarniacie mm jakie mleko podajecie? Bo ja dzisiaj na wieczor odciaglam swoje mleko 80 ml i mały był jeszcze głodny a w cyckach pustka. Miałam jeszcze ze szpitala jednorazowe gotowe mleczko Enfamil, widac było ze jest jeszcze głodny bo chciał cycac ale co połknąl to popłakiwał i wykrzywial buzie, widac było ze mu nie smakuje. Wiec musze w razie w kupic jakieś inne, tylko jakie..

Odnośnik do komentarza

MMK
Mój zjada 170 ml. Zdarza się że zje mniej ale to bardzo bardzo rzadko. No i mój wchodzi w 12 tydz. Mój powinien jesc 200 ml ale nic z tego za cholerę niechce.

Dziewczyny za każdym razem jak karmie małego to on się tak jakby wypina tzn nogi prostuje i non stop się rusza. Czy to ból brzucha? Tak mi się wydaje, przez to mi zbytnio jeść niechce. A kropelki daje.
Może powinnam dać espumisan bo mam. Czy któraś tego używała?

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam ten espumisan a jakoś boje się zacząć mu go dawać bo teraz bierze inne kropelki i nie wiem czy ta zmiana nie wpłynie jakoś źle na niego. Dosłownie przy każdym karmieniu mi się wierci. I nieraz tak pije mleko ze mu wylatuje.

Właśnie na ulotce pisze ze jest on na wzdęcia. I podawać od 5 do 10 kropelek do każdej butelki. I nie wiem 5 czy 10 dać o ile wogole dam.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Sh88 Tak tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią. Tylko ja ich nie chcę brać. Dlatego jak ustało krwawienie i skończył się listek już więcej ich nie brałam. Ale jak piszesz że może pojawić się krwawienie ale nie musi to spoko. Moje dziecię wypija średnio co godzinę bądź dwie ok 80 ml. Za nic nie mogę jej wcisnąć jednorazowo 200 ml. Przetrzymać też się nie daje bo wyraża sprzeciw krzykiem. Jak wypiję sobie piwko i nie karmię jej całą noc to podaję Aptamil takie gotowe mleczko w butelce. Nie opłaca mi się kupować całej paczki bo po 3 tygodniach od otwarcia jest do wyrzucenia a ja nie zużyję nawet 1/4. Aptamil podaję dlatego że nie było nic innego. Ale gorąco polecam Hipp PreConbiotik gotowy w butelkach. My na początku podawaliśmy to ale odkąd chińczycy zaczęli masowo wykupować Hippa na półkach został tylko Aptamil

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

A espumisan podaję od wczoraj. Mała 2 godziny miała kolkę. Zastosowałam windi, lefax, espumisan, masaż brzuszka, machanie nóżkami, noszenie na rączkach, chustę. Mała padła z wycieńczenia. Dawno tak nie płakała myślałam że umrę. Espumisan 20 kropelek do butelki, lefax jedną pompkę. A windi to chyba z 5 razy jej w tyłek wkładałam. Ciągle wylądowały bąki i kupa. No masakra jakaś. Nie użyłam tylko czopki w carum carvi bo to byłoby już za dużo. Tak czy siak mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy bo to koszmar. Dziś espumisan po 13 kropelek do buteki. Zobaczymy może nie będzie powtórki z wczoraj.

Odnośnik do komentarza

Kalinka, skoro juz nie bierzesz tabletek to spokojnie czekaj sobie na okres bo jesli karmi sie piersia i nie zszywacze tabletek to tez okres moze byc a nie musi, kwestia indywidualna zależy od hormonów, które nie sa w normie dopóki karmimy piersia :) ja podaje małemu espumisan od kiedy ma 2 miesiące po 25 kropelek 3razy dziennie, owszem jest czasem marudny bo boli brzuszek jak za szybko zje, ale to trwa chwile i nie mamy problemów z baczkami i kupka :) mój mały rożnie je czasem possie piers 5 min tylko jedna i ma dosc, czasem dwie, a jak odciąganie to maks 70/80 ml z obu piersi, odciśniętego mleka potrafi zjeść ok 130 po dłuższej przerwie ok3,5 godz bez jedzonka, a po standardowej 2 godzinnej przerwie to albo daje mu cycka albo z odciagnietego to zje ok 80/90

Odnośnik do komentarza

D3382, a jakie kropelki obecnie podajesz swojemu synkowi? Bo jeśli w składzie jest symetykon, to w Espumisanie też jest ten symetykon i pediatra mówiła mi żeby wtedy podawać jeden lek z tą substancją. Ja podaje Lence Espumisan od 3 tygodnia życia w dawce 8 kropli przed każdym karmieniem. Jak ja karmię to też czasem się pręży i rzuca, przestaje ssac albo zaczyna gryzc mi brodawke, ale to tylko wtedy gdy idą jej bolesne bączki lub chce zrobic kupkę.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Moja też się tak szarpie przy cyckach.za każdym razem.kupy już nie robi z 5ty dzień.koperku z butli wczoraj wypić nie chciala.dziś kolejne podejście.doslodze trochę.Ale wracając do szarpania to nie wiem czemu to robi.mam parę podejrzeń albo mleka w cycku już koniec albo chce już skończyć jedzenie ale nie umie się odłączyć od cycki chociaż jej wystarczy bo co puści to znów łapie.co do kupy i bąków przy tym to też może tak byc.Ale nie zauważyłam żeby po uiszczeniu baka przestała tak robić raczej dalej się szarpie.
gdzie kupujecie te gotowe mleko już zrobione w butelce?

Odnośnik do komentarza

Cosmic,

Moj tez przy cycku dzis sie szarpal. Wykluczam brak mleka bo tryskalo jak z fontanny. Jak bierze cycka to czasem płacze. Mam pewne obawy ze cos mu sie dzieje z dziaslami. Non stop sie slini, wpycha rece i gryzie paluszka, smoczka tez gryzie. I moje cycki tez. Raptem wchodzi w 10 tydzień i czy to mozliwe zeby zaczęło sie ząbkowanie?

Odnośnik do komentarza

Mój tez sie rzuca i nawet płacze przy cycku a czasem jak zacznie płakać i sie rozkręci to masakra. U nas w ogole przeboje z karmieniem bo je rożnie.. Raz płacze bo mama wpycha cycka a on juz ewidentne nie chce, no ale co zrobic jak on possie 5 min i "najedzony"... Albo z cycka leci juz za pomału i królewicz mały sie denerwuje bo przed tem leciało a teraz nie chce a dodatkowa sprawa zaraz brzuszek zacznie bolec bo szybko zjada to co łatwo leci, nie potrafi sie delektowac :p

Odnośnik do komentarza

Pisze ogólnie bo dużo nicków do zapamiętania. A więc.
Ja podaje sabsimplex. Mam też lefax ale nie używam. No i sis mi przywiozła espumisan na wzdęcia. Co wy tak dużo kropel dajecie? Kurde tu pisze od 5 do 10 kropelek do każdego jedzonka. Tak te kropelki co teraz podaje zawierają też symetykon.
Ja pisałam ze mój niechce jeść 200 ml mleka a powinien tyle jeść. Nie raz na jakiś czas tylko non stop. No ale cóż jak niechce to nie.

TheKalinka84
Kurcze ja karmie butla i nie raz pomyslalam żeby usiąść wypić sobie piwko smakowe. Ale jak do tej pory jakoś nie wypiłam. Trochę się boje bo jak mały wstanie glodny i będzie mu trza dać butelke a od mamy będzie piwem smierdziec? Albo jak się upija po jednym piwie he he w końcu ohhhh nie pamiętam kiedy wypiłam piwko.

Odnośnik do komentarza

Do dumy z tymi wszystkimi kropelka mi skoro nie pomagaja. Mój mały za każdym razem przy jedzeniu mi się wygina do tylu, wierci się, pije mleko ale też nim pluje. Wcześniej tak nie miał. Ja myślałam im bliżej 3 miesiecy tym będzie lepiej a tu odwrotnie.

Mój też się slini strasznie. Nieraz aż po brodzie mu slina leci i strasznie pcha ręce do buzi, również gryzie smoka. Ale raczej to nie ząbki chyba za wcześnie na to.

Ja swojego malca chrzcze w pl na święta. Juz wszystko mam załatwione. Tylko teraz czeka mnie kupę gotowania . Tzn ja tylko pomogę mama moja gotuje siostry i szwagier ki ciasta pieką i torty. Także uhhhh jestem odciazona troszkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...