Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

A my chrzciny robimy pod koniec maja. U nas w parafii chrzest jest zawsze w ostatnia niedziele miesiaca. W święta nie chcieliśmy, w kwietniu moj brat zawsze robi urodziny swoim coreczkom bo obie urodziły się pod koniec kwietnia, i tak zostaje nam maj :) Mam nadzieję ze już będzie fajnie cieplutko bo ja nienawidzę zimna brrr.. A impreze robimy w domu bo mam duży salon a i gości nie będzie dużo 11 osob. Ale myślę ze bede zamawiac catering bo przy garach to mi się nie uśmiecha stać.

Cosmicgirl, pytalas gdzie mozna kupić te gotowe male buteleczki z mlekiem. Bebiko jest na pewno w aptekach stacjonarnych, ale też w internetowych. Znalazłam w necie te buteleczki 90 ml rowniez innych firm np Bebilon, Nan. Wygoogluj sobie np "Bebilon 90 ml ceneo" - będziesz tam mieć listę sklepów internetowych z oferowaną ceną.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

grudniowa mama dziękuję Ci kochana za info.napewno poszukam:)
powiem wam że pierwszy raz słyszę o wynajmowanie fotografa na chrzest.nigdy z czymś takim się nie spotkałam:)
to kiedyś tak było ze bardzo szybko chrzcili bo to coś się może stać dla dziecka i nie byłoby orzczobe itd.mi babcia moja powiedziała która ma prawie 80lat ze kiedyś nawet przed chrzcinami na podwórko z dzieckiem się nie wychodziło.to były inne czasy.medycyna nie była na takim poziomie.dużo dzieci umieralo.i ludzie byli bardziej wierzący.ja robię na święta bo tak jest wygodniej.i tak z wszystkimi na święta byśmy się spotkali.to poprostu nie będzie trzeba robić świat w domu albo jeździć po rodzinie tylko wszyscy spotkają się na chrzicach.
rananiaa u Was się robi bezalkoholowe?

Odnośnik do komentarza

Cosmic,

Pierwszy raz slyszysz?? Ja w sumie tez odkad nie podjelam tematu z tesciami. W ich rodzinie wszystko co związane z chrztem, imieninami czy urodzinami urasta do rozmiarów wesela. Teściowej kiedys przyszlo nawet do głowy zeby na swoje imieniny kupic cala zastawe stołowa. Ich styl bycia troche nie na moje upodobania. W moje urodziny w tamtym roku tez wpadli z tortem i śpiewali te "sto lat" pieprzone. Zajeli mi caly dzien. W sumie nie mialabym nic przeciwko zeby tak bylo, ale wiedzieli ze mialam swoje prywatne plany, które kompletnie pokrzyzowali. Spotkanie z koleżankami musiałam odlozyc. Zla bylam strasznie. Dlatego teraz tez sie bronilam przed tym zeby robić wszystko w domu, bo oni by chcieli zwolac pol rodziny (swojej oczywiście) nie wiadomo po co. Osobiście uwazam ze chrzciny to swieto dziecka i powinny odbywac sie w spokojnej atmosferze w gronie najblizszych osob, a nie ciotek i wujkow z dziesiatego pokolenia.

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Umnie bezalkoholowe. U syna też tak było. Dla mnie to święto maluszka od picia jest roczek. Mój mąż oczywiście w restauracji zapytał o alkohol ale ja i babka w restauracji zrobiłyśmy zdziwione miny. Więc nie jestem odosobniona w poglądach :)

Pisałaś kiedyś że maleństwo rzygło po mm. Na każdej puszcze jest info jak długo może stać otwarte. Dziś spojrzałam z ciekawości na mm mojego syna i jest info że miesiąc może stać. Więc co mleko to inny termin.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

No na to wygląda ze trzeba czytać na opakwaniach tych mlek z terminami:)
ramaniaa jak temat kupy?pamiętam że jutro idziecie na usg.
My dziś po szczepieniu ale ze względu ze mała ma mały katar to zaszczepiona tylko 2szczepionki.rotawirus,pneumokoki i ta trzecia będzie za 2tyg.Anastazja wazy 5700.

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszej nie zanosi się na to aby kolejna pojawiła się prędko. Trochę boję się tego usg. Niw samego badania tylko tego co ewentualnie odkryją, choć mam nadzieję że mam rację z tą dietą bezresztkową. Właśnie młodej podałam rumianek.

Ile twoja wypija mleka z butli, bo mam zamiar zamrozić kilka porcji u nie wiem w sumie ile to porcja. Miałam się za to zabrać tydz temu ale czasu i siły mi zabrakło. 4 dni synek miał gorączkę ponad 39,5. I padłam na twarz.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

No kluska kluska z niej.z resztą bez ważenia na oko to widać:)fajny paczus się mamusi robi:)w środę skończy 9tyg.
ramania oj wierzę co ze pisałaś na twarz.znam to:)no ale taka nasza rola mam żeby te dzieci nasze ogarniać.bo kto tego nie zrobi jak nie my.a powiedz te usg brzuszka jest temu że ta kupa tak rzadko?
co do mleka z butli to moja na raz wypije ok 100-110 ml.
grudniowa mama to twoje jeszcze lepsza kluseczka niż moja:)

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Dokładnie tak. Moja lekarka woli sprawdzić każdą opcję niż coś zaniedbać. To taka starsza pani która dzieci traktuje jak własne wnuki:) na badaniach jak dziecko placze to przytuli.zagadnie. Uważnie słucha rodziców i ich problemów, choć czasem jest zakręcona jak słoik.

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki, czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z daWanda? Chciałam kupić kilka wyszperanych tam drobiazgów dla maluszka, ale nie wiem czy ten serwis jest godny polecenia. Koleżanka podesłała mi Ten artykuł i przyznam, że komentarze pod nim są mocno zastanawiające i dające niekiedy bardzo niespójne informacje. Czy ktoś może je potwierdzić? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Kurde dziewczyny wasze maluszki nie ważą wcale tak dużo. Mój skończył w sobotę 11 tyg i waży około 7100 lub 7200. Ale mi położna mówiła ze jak na chłopca to jest ok. No trochę się też tym martwię bo przybiera szybko na wadze.

Ale dziś się wkurwilam. Do mojego D do pracy przyszedł komornik i złożył do biura papiery ze mój ma zaległe alimenty tzn ze nie płacił na dziecko.a to dziecko niby urodziło się w 1990 roku to co mój miał jeden rok jak dziecko zrobił komuś. Ja pierdziele tacy idioci tutaj ze szok.

Odnośnik do komentarza

D3382 każde dziecko rozwija się inaczej jeżeli twój maluch urodził się duży to też ma znaczenie. Na którejś stronie znalazłam info że dziecko do pół roku powinno przybierać do 1kg miesięcznie i rośnie średnio 2,5 cm na miesiąc potem powinno przybierać ok 0,5 kg i rośnie 1cm miesięcznie do roku dziecka.
pamiętaj że chłopaki z reguły są więksi. jeżeli położna i lekarz nie mają zastrzeżeń to nie powinnaś się martwić.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

O kurwa jaka komedia z ta historia i alimentach która D3387opisujesz.hehe barany jebane.kogoś tylko denerwują przez swoją głupotę.
no to jeśli ma przybierać kg na miesiąc to u mojej małej tak akurat wychodzi.
ramania to super że macie taką lekarke.z tego co piszesz to jest chyba z powołania.u mbiectez już dziś moja mała zbadala.jak wcześniej wam pisałam Anastazja ma powiększony węzeł chłonny karkowy młoda lekarke na zastępstwie nie bardzo wiedziała co z tym robić.a dziś nasza Pani doktor mówi że to nic takiego ze mógł on się powiększyć nawet jakiś czas po podaniu szczepionki na gruźlicę.a teraz się zmniejsza i już jest bardzo malutki i ogólnie nie ma co do głowy brać.powiększona liczba eozofilii która wyszła w morfologii to alergiczne i to nawet jeśli to alergia przejściowa to będzie to powiększone.Ale ogólnie nie ma czym się martwić.

Odnośnik do komentarza

No przyniósł papier do jego firmy ze musi zapłacić 5500 euro. Ja pierdole. Co za debile.

Ja jestem po cc ale nie mam żadnych boli związanych z rana. Zagoilo się ładnie. Tylko jest jedno ale znowu dostałam okres. Cholera przecież jeszcze niedawno miałam albo wydaje mi się ze niedawno bo czas tak szybko leci

Odnośnik do komentarza

D3382 ja tez mialam okres i po dwoch tygodniach dostalam kolejny. Akurat mialam wizyte u gin ta kontrolna poporodowa i powiedziala, ze to jeszcze tak hormony po ciazy dzialaja i organizm sie doczyszcza po porodzie ;-)

A dziewczyny, które miały zzo- macie jakies bóle pleców? Nie chodzi mi o taki ból na codzień który oczywiście jest spowodowany noszeniem brzuchala przez kilka miesięcy, a teraz bąbla na rękach;-) tylko łapie mnie czasem takie nagłe ukłucie i aż mnie łamie w pół.. zastanawiam się czy to może być po tym znieczuleniu? Może któraś z Was tak miała i przeszło? Wcześniej nigdy nic takiego nie miałam.. zapomniałam o tym powiedzieć na wizycie :-(

Odnośnik do komentarza

Mmk ja jak sie schylam to cos tam czuje...tak jakbym czuła to miejsce po wkuciu, ale to raczej dyskomfort niż łamanie... Wiesz, miałyśmy wbijaną igłę w kręgosłup, musi sie wszystko pogoić i wrócić do normy... Moze porób jakies ćwiczenia wzmacniające kręgosłup? A jaki masz materac na łożku? Wygodny? Twardy? Czy wstajesz po nocy połamana?

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...