Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Komiks"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze znamy odpowiedź na konkursowe pytanie, a pomoże nam w tym alfabet. Dzięki grom planszowym uczymy się:
Abstrakcyjnego myślenia,
Bystrości,
Cierpliwości,
Działania w zespole,
Ekonomii,
Fair play,
Główkowania,
Honorowego przegrywania,
Integracji z rodzicami,
Jedności,
Koncentracji,
Logicznego myślenia,
Miłego spędzania czasu,
Nowych reguł,
Oceniać współgrających,
Poprawiać pamięć,
Radości wygrywania,
Spostrzegawczości,
Taktyki,
Umiejętności liczenia,
Współpracy,
wYobraźni,
Zręczności.

Odnośnik do komentarza

Gry planszowe to wspomnienie z mojego dzieciństwa. Wspólne godziny spędzone z siostrą i kuzynostwem, głównie przy „monopolu”, „warcabach”, „trik-traku”, ale nie tylko. Bardzo miło wspominam ten czas i z pewnością tą pasją będę chciała „zarazić” moją córcię. Dlaczego? Odpowiadając na pytanie konkursowe, uważam, że gry planszowe uczą i rozwijają wiele umiejętności i cech: m. in. współzawodnictwo, przestrzeganie zasad i reguł, uczą logicznego myślenia, są okazją do spędzenia czasu razem i wiele, wiele innych. Uczą także przegrywać i wygrywać, co przekłada się na stosunek do przyszłych porażek i sukcesów – porażki łatwiej będą przyjmowane i dziecko może nauczyć się wyciągać z nich wnioski (porażka nie będzie dla dziecka końcem świata), a z sukcesów będą się oczywiście cieszyć.

Myślę też, że gry planszowe stają się znów modne i coraz chętniej po nie sięgamy. W mojej rodzinie to świetny pomysł na prezent – dla każdego przedziału wiekowego znajdzie się coś atrakcyjnego!

...a że niedługo „Zajączek”, to:

Na Wielkanoc,
niech „planszówkę” Hani przyniesie Zając.
Z „Komiksu” się bardzo ucieszymy,
I pożytek z niego w przyszłości na pewno zrobimy!!!

Odnośnik do komentarza

W naszym domu gry planszowe i towarzyskie gościły od zawsze i tak naprawdę nie liczyło się w danym momencie to czy jest to gra typowo dla chłopców czy dla dziewczynkek , czy jest stara jak świat czy też dopiero co "weszła na rynek " - każda gra była mile widziana i każdą ceniliśmy tak samo . Dlaczego ? Dlatego ,że gry planszowe w które graliśmy będąc dziećmi otworzyły nam okno na świat . Z nimi zapragnęliśmy poznać wszystko co było nam dotąd nieznane :) . Bardzo sobię cenię kazdą "gre planszową " ponieważ wiem ,że sięgając po nią sięgam tak naprawdę po zabawę i naukę "2 w 1 ;) " . Myslę ,że o grach planszowych , o ich zaletach i o tym jak pozytywnie wpływają na umysł i umiejętności dzieci możnaby było pisać bez końca , ale postaram się wymienić to co mi wpadnie do głowy od myślnika zaczynając od cech i umiejętności jakie dają dzieciom najmłodszym ( tak będzie łatwiej ;) ) . A wiec...
Gry planszowe posiadają informacje, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone.
GRY PLANSZOWE I TOWARZYSKIE ROZWIJAJĄ WIELE CECH I UMIEJĘTNOŚCI , KTÓRE BĘDĄ IM BARDZO POTRZEBNE ZARÓWNO W ŻYCIU CODZIENYM JAK I W SZKOLE .
DZIĘKI GRANIU Z DZIECKIEM W "PLANSZÓWKI " pomagamy mu w :
- przełamaniu lęku strachu, stresu bądź wstydu związanego z wypowiedaniem się w większym gronie ( Małe dzieci bardzo często wstydzą się wypowiedzi publicznych . Bardzo często gdy znajdują się w nowym otoczeniu np . zaczynają chodzić do przedszkola , siadają w ławce bądź na dywanie i siedzą cichutko jak myszki nie mówiąc ani słowa - granie w planszówki pomaga takim dzieciom w przełamaniu pierwszych lodów ;) - później jest już z górki ;) ) .
- rozpoznawaniu barw , liczb , liter , kształtów , figur geometrycznych , nazw zwierząt , warzyw , owoców , poznaniu przedmiotów codziennego użytku , zawodów ... ( jeśli ktoś ma w domu dziecko w wielu przedszkolnym to wie ,że można tak wymieniac bez końca ;) . gry przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat mają tak różnorodną tematykę ,że uczą POPROSTU WSZYSTKIEGO :D - MOŻNA WYBRAĆ CO TYLKO DUSZA ZAPRAGNIE - OD KOLORU DO WYBORU ;)
- znalezieniu mu pasji , zainteresowań ( Bardzo często gry planszowe pomagają nam rodzicom dostrzec w dziecku cechy i umiejętności jakich wcześniej nie zauważyliśmy np . Podczas gry okazuje się ,że dziecko ma talent matematyczny , bądź jest urodzonym STRATEGIEM -takie drobiazgi mogą przyczynić się do znalezienia w dziecu jego ukrytego talentu )
- radzeniu sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz tego jak ponosić konsekwencje swoich decyzji .

- radzeniu sobie ze stresem związanym z problemami w domu bądź w szkole , pokazują jak można przyjemnie spędzić czas a zarazem odreagować i się odprężyć :) ,

- rozwijaniu kreatywności ( Ja z moja starszą córką bardzo czesto same robimy własne gry planszowe w których same ustalamy regóły . Uważam ,że robienie planszówek samodzielnie z dzieckiem to świetny pomysł - nic tak nie rozwija kreatywności jak ustalanie własnych zasad )

- rozwijaniu wyobrażni i samodzielności ( Na rynku jest tak wiele gier o różnej tematyce ,że jest w czym wybierać ... My z córką uwielbiamy gry , które polegają na opowiedzeniu wymyślanych WŁASNYCH HISTORYJEK - takie wymyślanie świetnie rozwija wyobraźnię )
- przestrzeganiu i zrozumieniu regół współzawodnictwa oraz tego jak pracować jako zespól , drużyna ( Prędzej czy pózniej nasze dziecko spotka się z sytuacją w której będzie musiało zmierzyć się z rywalem - ta umiejętność współzawodnictwa , którą pozna bardzo mu się przyda . )

- przestrzeganiu zasad oraz tego ,że nie można oszukiwac i kłamać .
- rozwijaniu logicznego myślenia, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do główkowania i poszukiwania najlepszych rozwiązań , rozwijają spostrzegawczość ( Umiejętności te bardzo przydają sie w szkole , gdy dzieci uczą się matematyki , rachunków itd ... )
- przewidywaniu skutków swojego postępowania
- nauce czytania , pisowni , poznaniu ortografii a co za tym idzie prawidłowej pisowni
- pogłebianu umiejętności szybszego zapamiętywania ( Najlepsze sa gry typu memo - ;) )
- znalezieniu w sobie plusów , pomagają podwyższyć samoocenę - motywują :) . ( Każdy z Was na pewno widział minę swojego dziecka podczas wygranej , jego dumę i radość wymalowaną na twarzy . Co w takiej sytuacji mówi dziecko ? "Mamo ,zobacz wygrałem /łam :) . Proszę zagrajmy jeszcze raz. Proszę ,,,Proszę ,,, " )
- nauce języków obcych oraz ułatwiają naukę rzeczy i tematów , które w normalnej "książkowej wersji " są dla dziecka trudne bądź niezrozumiałe . ( Bardzo czesto dzieci mają kłopot z nauka np . języka angielskiego . Z pomocą gry planszowej dziecko łączy zabawę z nauką a zapamiętanie słówek staje się łatwiejsze ;) )
- rozwijaniu aktywności fizycznej
- pogłębianiu umiejętności związanymi z układaniem zdań i wypowiadaniem się .
GRY PLANSZOWE TO NIE TYLKO ROZRYWKA ! TO TAKŻE CIEKAWY I MĄDRY SPOSÓB NA UCZENIE DZIECKA LOGICZNEGO MYŚLENIA I KOJARZENIA FAKTÓW .
NAWIĄZUJĄC DO TEMATU ZWIĄZANEGO Z CECHAMI I UMIEJĘTNOŚCIAMI JAKIE ROZWIJAJĄ U DZIECKA GRY PLANSZOWE Chciałabym dodać coś od siebie po części związanego z tematem ale nie koniecznie dobrego ...Pamiętajmy ,żeby gry planszowe , które wybierzemy były nie tylko odpowiednio dobrane do wieku i umiejętności dziecka ale aby były grami mądrymi "bez przemocy " .
W życiu czasami bywa też tak ,że na rynek wejdzie jakiś hit ,,, Dziecko zobaczy je w TV i od razu chce je mieć a zabiegany codziennymi obowiazkami rodzic idzie do sklepu i poprostu ją kupuje nie zwracając uwagi na to o czym jest ta gra i czy jest dostosowana do wieku jego dziecka . Pamiętajmy ,że gry mogą nieść ze sobą także zle cechy - Dziecko może stać się nerwowe , nadpobudliwe , pełne złości , może mieć nawet koszmary senne . Aby gra przyniosła korzyści dla dziecka musi być dobrze dobrana oraz powinno się w nia grać w miłej przyjaznej atmosferze , bez kłótki i walki o wygraną za wszelką cenę !!!
Chciałabym jeszcze dodać abyśmy nie zapominali o starych grach takich jak np . Chińczyk czy Domino ...Nie którzy uważają te gry jako przeżytek , ale ja się na takich grach wychowałam i sama z chęcią gram w nie ze swoimi dziećmi - są świetne . NIE ZAPOMINAJMY O TYCH "STARUSZKACH " ;) - TAKIE GRY SĄ NAJLEPSZE !
Temat konkursowy i nagroda są świetne - uwielbiamy gry planszowe i dlatego będę z córeczkami mocno ściskać kciuki ŻEBY SIĘ UDAŁO WYGRAĆ "KOMIKS" :) POZDRAWIAMY

monthly_2015_03/konkurs-komiks_27452.jpg

Odnośnik do komentarza

Jakie cechy i umiejętności u dziecka rozwijają gry planszowe?

Moja córka ma 4 latka a z grami zaprzyjaźniła się mając nie całe dwa. Uwielbia grać sama ale i również z nami.
Zaczeliśmy wiadomo od najprostrzych dziś sięgamy po zdecydowanie trudniejsze a to wszystko własnie dzięki temu,że graliśmy w gry różnorodne. Z przyjemnością patrzyliśmy i nadal patrzymy jak umiejętności naszej córki poszerzają się i pogłębiają. Po zaobserwowanie jej mogę śmiało napisać ,że gry naprawdę wzbogacają wiedzę dzieci.
Uczą logicznego myślenia, rozwijają pamieć, spostrzegawczość , wyobraźnię. Córka dzięki grą nauczyła się co to tak naprawdę są zasady i zrozumiala,że należy je przestrzegać. Nauczyła się postaw koleżeńskich, cierpliwości i opanowania < choć początki bywały trudne - nie raz płakała > dziś rozumie co to znaczy wygrywać, przegrywać czy nawet zasady fairy-play. Gry ćwiczą też silną wolę, wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność pokonywania trudności jednym słowem rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach. Warto grać :D Bo czas spędzony na graniu nie jest czasem straconym :D

Odnośnik do komentarza

G ra planszowa nie tylko bawi, ale uczą
R eguły - jest doskonałą okazją do nauki ich respektowania
A trakcyjnie pozwala spędzić czas

P rzegrana - lekcja radzenia sobie z porażką
L ekcja fair play
A ktywizuje wielu członków rodziny
N awet najmłodsi korzystają, np. uczą się liczyć
S połecznie, rodzinnie - ćwiczy komunikację
Z dobywa się nowe słownictwo
O bmyślanie, planowanie - uczy myślenia "w przód"
W yobraźnia pracuje!
A kcja-reakcja - uczy szybkiego reagowania.

Odnośnik do komentarza

Jak zobaczyłam treść zadania konkursowego to przypomniało mi się dzieciństwo :) Wtedy jeszcze nie były dostępne planszówki (przynajmniej my, sąsiedzi i koleżanki ich nie miałyśmy) więc radziliśmy sobie w inny sposób. Mieszkałam w bloku i zawsze w wakacje do późnych godzin graliśmy z sąsiadami w naszym wieku przed okno w "państwa - miasta". Długopisem stukaliśmy w żeberka kaloryfera - to był nasz znak żeby sąsiad wyjrzał przez okno. Kładliśmy poduszkę na parapet, na niej jakąś podkładkę i graliśmy - czasem tylko w 3-4 osoby a czasem nawet w 7 :) Fantastyczna gra, która ćwiczyła pamięć, uczyła myślenia (pod presją czasu), koncentracji, szybkiego pisania, geografii (nazwa państwa, miasta), przyrody (roślina), nazw zwierząt, postaci z bajek czy aktorów, matematyki (podliczanie punktów). Czasem gdy nie mogła przyjść do głowy żadna poprawna odpowiedz wyostrzało się wzrok aby kuknąć co sąsiad piętro niżej ma napisane ;)
Z bratem grałam też często w statki - rysowaliśmy na kartce swoje plansze - okręty, miny i łodzie podwodne :) Nawet jak któreś z nas przegrało to mówiło - jutro się odegram :)
Jak miałam 13 lub 14 lat pod choinkę dostaliśmy z bratem grę Eurobiznes - pełnia szczęścia! Pierwsza "prawdziwa" planszówka :) Przychodziły do nas koleżanki, sąsiedzi.. Długie godziny poświęciliśmy na tą grę - piękne godziny, które z uśmiechem wspominam. Jak już miałam 17 lat to grałam w Eurobiznes z moim mężem - wtedy jeszcze chłopakiem :) Niestety już parę lat w nią nie grałam - banknoty się już bardzo poniszczyły, troszkę domów i hoteli się pogubiło. Ale za dwa czy trzy lata kupimy tą grę naszym synom i na początku będziemy grać na prostych zasadach. Ta planszówka łączy pokolenia, uczy podporządkowania się regułom, prostych działań matematycznych, kolorów, logicznego i strategicznego myślenia, wytrwałości w dążeniu do kupienia wszystkich miast z danego państwa. Jak narazie gramy z synami w "pędzące żółwie" i "re re kum kum" - uwielbiają je! Jestem pewna że zarazimy ich pasją do takich gier :)
Niesamowite jest to, jak planszówki pozytywnie oddziaływują na dzieci, jak UCZĄ DOBRZE SIĘ BAWIĆ BEZ PRĄDU!!

Odnośnik do komentarza

Jakie cechy i umiejętności u dziecka rozwijają gry planszowe?
Pierwsza gra planszowa, zwana "królewską grą z Ur", wymyślona została już 5000 lat temu, w Mezopotamii i przeznaczona była jedynie dla dorosłych graczy. Dziś (kiedy wiadomo już, że tego rodzaju rozrywka, to nie tylko miła forma spędzania wolnego czasu, ale także świetny sposób na rozwinięcie umiejętności), możemy dowolnie przebierać w bogactwie gier planszowych, przeznaczonych także dla młodszego grona odbiorców. Przed Państwem przykładowy zestaw gier wraz z cechami, które dzięki nim można rozwinąć:
MEMORY - pamięć, koncentracja
EUROBIZNES - zmysł inwestycyjny;), umiejętność logicznego myślenia
SCRABBLE JUNIOR- zasób słów, koncentracja
UKŁADANIE ZDAŃ - czytanie, pisanie
POZNAJEMY GODZINY - nauka zegara dla najmłodszych
OPOWIEM CI, MAMO - kreatywność, wyobraźnia
POZNAJEMY LITERY - czytanie, pisanie
MÓWIĘ POPRAWNIE - gra logopedyczna rozwijająca umiejętność poprawnej wymowy
DZIEŃ I NOC - umiejętność logicznego myślenia
ENGLISH & FUN - rozwój umiejętności językowych dla dzieci w wieku szkolnym
KOMIKS - wyobraźnia, umiejętność logicznego myślenia, zdolności narracyjne, kreatywność.

Jak widać możliwości do rozwoju i zabawy jest całe mnóstwo, a to przecież i tak ledwo wierzchołek planszowej góry lodowej, pełnej nowych doświadczeń, ciekawych umiejętności i pasjonujących wyzwań:)

Odnośnik do komentarza

Gry planszowe są w stanie rozwinąć w dziecku niemal każdą umiejętność - od nas tylko zależy, jaką grę wybierzemy. Zwykłe planszówki typu chińczyk, grzybobranie - pomagają dziecku zrozumieć, że nie zawsze liczy się wygrana, uczą przegrywać, a także pomału pomagają oswoić się z liczbami i nauką cyfr. Dalej rozciągają się przed nami prawdziwe cuda - gry, które uczą spostrzegawczości, rozpoczynają naukę czytania, ortografii, rozwijają wyobraźnię, rozbudowują słownictwo, uczą planowania, przewidywania itp. Dodatkowo bardzo nas do siebie zbliżają. Nie ukrywam - nasze szafki przepełnione są grami - sporą część udało nam się kupić w promocji, resztę znalazłam na giełdzie - gry używane, niektóre przywożone z Niemiec. Ola jest dzieckiem nadpobudliwym - a dzięki grom (jak i puzzlom) udało mi się częściowo ją ujarzmić i wyciszyć. Skupia się na grze, przestrzega zasad - i co najważniejsze: kocha gry planszowe. Prawdziwa frajda :-)

Odnośnik do komentarza

Gry planszowe mają wielu zwolenników wśród pedagogów i nauczycieli. Podkreślają oni, że podczas wspólnego grania dzieci: nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji, konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością, a czasem i frustracją. Gry planszowe rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe. Rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci. Rozbudzają zainteresowania.

Odnośnik do komentarza

Jakie cechy i umiejętności u dzieci rozwijają gry planszowe ?

Gry planszowe to przede wszystkim świetna zabawa w każdym wieku dziecka.
Moja Córa dzięki grze Monopol nauczyła się liczyć, gra ta była nagrodą za naukę liczenia do 6 - ciu, tak bardzo ta gra jej się spodobała iż bardzo szybko opanowała liczenia, a miała wówczas 3 latka.
U nas w domu gry bardzo często służą do nauki, np. dzięki grze Angielski sklepik, dziecko w łatwy i przyjemny sposób może przyswoić sobie nowe wyrazy, jak również uczy się zachowania w sklepie. Każda z gier jest inna, i pozwala przyswoić bądź też udoskonalić daną umiejętność w dziecku. Liczenie, rozpoznawanie kolorów, rozpoznawanie zapachów, doskonalenie sprawności rąk, spostrzegawczość, logiczne myślenie, kombinowanie, myślenie abstrakcyjne i wiele wiele innych możliwości dają nam i dzieciom gry.
Moja Córa jest niejadkiem, aby w jakiś sposób zachęcić ją do samodzielnego jedzenia na początku, zakupiłam Zagadki Smoka Obiboka, czytałam zagadkę a Córa zgadywała i jadła, teraz już nie zagaduję jej w ten sposób, ale za to bardzo polubiła zagadki.
Wiele z gier zawsze staram się dopasować do zainteresowań Córki, często zmieniamy zasady gry, lubimy wymyślać nowe gry z wykorzystaniem tych co mamy.
Większość gier, choć nie wszystkie, mają charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników.
Gier jest bardzo wiele, ale można je pogrupować w kilka dużych kategorii:
- gry logiczne –to takie, w których wygrana zależy od sprawności umysłowej (w praktyce od trafności posunięć).
- planszowe gry umysłowe - warcaby, kółko i krzyżyk. Są zawsze grami konkurencyjnymi.
Gra planszowa jest zabawą, a zarazem rodzajem walki ustalonych wcześniej reguł i zasad. Oprócz tego, jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego z dzieckiem.
Gra doskonale rozwija myślenie, wyobraźnię i kształtuje charakter.
Gdy dobrze wybierzemy zasady gier możemy rozwijać intelekt dziecka oraz jego cechy osobowości.
Samo uczestnictwo dziecka w grach jest bardzo dobrą lekcją w przyszłym życiu, gdyż uczy młodego człowieka współdziałania w zespole, grupie ( a jak wiemy w dzisiejszych czasach w grupie siła),
uczy wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wymarzonego celu, nie poddawania się i mimo jakiś niepowadzeń uczy iść do przodu, przed siebie, śmiało i odważnie.
Dziecko szuka sposobu aby, obejść niepowodzenia, uczy się czekania na swój ruch, na kolejkę, uczy się też panowania na emocjami tymi pozytywnymi i negatywnymi, przecież nie zawsze wygrywa. A porażkę trzeba umieć przyjąć.
Gry w bardzo dużym stopniu przygotowują dzieci do życia w społeczeństwie i grupie.
Współzawodnictwo np. w szkole jest przydatne.
Doświadczenie, które wynoszą dzieci z uczestnictwa
w grach planszowych przenosi się później na osiąganie przez nie sukcesów w nauce.
Gry to emocje, przecież nigdy nie wiadomo jaka liczba oczek wypadnie, my wraz z Córą " czarujemy kostkę" chuchamy i zawsze mamy zadzieję, że teraz to na pewno będzie upragniona 6, a przecież rzut kostką to zwykły przypadek :)
Gry pomagają kształtować odporność emocjonalną, czyli zdolność do rozumnego kierowania swym zachowaniem w sytuacjach pełnych napięć i wymagających wysiłku umysłowego.
Podczas grania w gry planszowe rozwijamy takie umiejętności jak:
- uogólnianie,
-klasyfikowanaie,
- porównywanie oraz analizowanie sytuacji oraz przetwarzanie informacji.
Gra musi być dostosowana do rozwoju dziecka, emocjonalnego, fizycznego oraz psychicznego ( miałam grę ,której Córa się bała, musiał minąć jakiś czas by się do niej przekonała.
Ale i tak największą umiejętność jaką dają gry planszowe, jest możliwość samodzielnego wymyślania i konstruowania , wtedy gra jest niezwykle atrakcyjna!
Moja Córa z wielką pasją tworzy różne warianty gier, negocjuje ze mną zasady, reguły, wymyśla przeszkody w dojściu do celu, pułapki lub nagrody i premie.
Taka gra nigdy nie jest nudna i co ważne to zawsze można ją zmienić.
Taka własna gra nie ogranicza nas w żaden sposób, można tworzyć do woli i wedle zainteresowania dziecka. Córa dzięki temu realizuje swoje projekty, pomysły, wzmacnia w ten sposób swój potencjał twórczy.
Dlatego, pozwólmy dzieciom tworzyć i grać, te wspólnie spędzone chwile z dziećmi to same plusy oraz ogromne budowanie więzi rodzinnych, to chwile beztroskie, które pozytywnie wpłyną na późniejszy start w przedszkolu czy też szkole.

Odnośnik do komentarza

Współcześnie dzieci osaczone są nowymi technologiami i interaktywnymi grami. Przy nich izolują się od innych i otoczenia. Alternatywą i lekarstwem na te zmiany są gry planszowe. Atmosfery i radości jaka powstaje podczas wspólnej gry planszowej nie podrobi żadna elektronika. Podczas gry planszowej zabawa jest wspólna, pozwala na przeżywanie radości zainteresowania chwilą razem z innymi osobami i graczami. Dla rodziny czas gry w "planszówkę" jest cennym skarbem ponieważ utrwala ulotne chwile, pozwala razem cieszyć się, uczy współdziałać z innymi, pozytywnie przeżywać rywalizację( kiedy dziecko przegra, albo wygra). Gra planszowa potrafi tak wciągnąć wszystkich, że nie czuje się mijającego czasu. Wspólna zabawa w grę planszową to tworzenie innego świata radosnego i bezpiecznego. Sama wspominając niektóre dobre chwile zamiast osób kojarzę z grami planszowymi moich czasów. Dobra gra planszowa jest także okazją do nauki np. liczenia (na przykładzie monopolu lub gry karcianej w oczko). Każda osoba, która nie stroni od gier planszowych podczas zabawy rozwija wiele sfer swojej osobowości i uczy się pozytywnych zachowań, rozwija wyobraźnie i umiejętność logicznego myślenia.

Odnośnik do komentarza

Moi parentingowi forumowicze mili
mam dla Was wiadomość z ostatniej chwili.
Dziś na zajęciach u synka mówili,
abyśmy gry planszowe wreszcie docenili.
Pewnie teraz sobie zadacie pytanie,
o co właściwie to całe zamieszanie?
Gry planszowe, toż to przecież banał,
pewnie nas ktoś umyślnie wprowadza w kanał.
Nic bardziej mylnego niedowiarki,
już codziennej obojętności przebrały się miarki.
Dlatego zapamiętać musicie
gry planszowe, to lepsze życie!
Dlaczego śmiem tak twierdzić?
A kto moim mili:
mieni się wielością barw, struktur, pomysłów, postaci i innych atrakcji?
uprzyjemnia nam deszczowy czas?
umożliwia nam wybranie kolorów pionków w ulubionym kolorze, czy kształcie?
pomaga nam ćwiczyć umiejętność skupienia się?
uczy nas nawiązywania lepszych kontaktów z rówieśnikami i członkami rodziny?
jest gwarancją fantastycznie spędzonego czasu z najbliższymi?
czyni z nas strategów, którymi nie pogardziły sam Napoleon?
pozwala nam bez liku doskonalić umiejętność rachowania?
pierwszy uczył nas kolorów?
pozwolił nam poznać najważniejsze fakty historyczne?
poszerzał nasze wiadomości o roślinach i zwierzętach?
był naszym pierwszym nauczycielem skomplikowanych słów i zwrotów?
naszych pierwszym nauczycielem, specjalistą od dobrej, mądrej zabawy?

Powtarzam jeszcze raz moi mili,
pora abyście gry planszowe docenili!

Odnośnik do komentarza

Gry planszowe pozytywnie na dzieciaki działają,
do działania myślącego zachęcają.
Ich główka z ochotą pracuje,
z planszami chętnie współpracuje.
Wówczas adrenalina wzrasta,
grom planszowym nigdy basta.
To zabawa pierwszej klasy.
tylko potrzebne umysłowe wygibasy.
Nie potrzeba komputera,
dobra gra planszowa to dech zapiera.
Wtedy to serce mocniej bije, dreszcze się pojawiają,
podczas gry planszowej usta same się uśmiechają.
Gra planszowa ma w sobie magiczną moc,
rozgrzewa jak prawdziwy wełniany koc.
Na wszystko pozytywnie działa,
wpływa na duszę i rozgrzewa ciała.
Działa główka malucha,
dzięki takim grom każdy wyrasta na zucha.

Odnośnik do komentarza

Nie będę się mądrzył pedagogicznie,
Nie będę analizował psychologicznie,
Gry planszowe jedną cechę dziecka rozwijają,
Przy komputerze czas ograniczają!
A w dobie "smartświata" całego,
To coś najbardziej jest potrzebnego!
Kiedyś tylko "planszówki" się miało,
I jakimś cudem się "rozwijało",
Co takie "planszówkowe" dziecko cechuje?
Miłość do innych, poszanowanie,
Otwartość na ludzi, rodziców kochanie,
Manualnie się rozwija, jest empatyczne,
Oczy ma zdrowe i od uśmiechu śliczne!
I mówi to facet, ojciec syna ośmioletniego,
Który do dziś nie ma komputera swego!!!
Ps. Co nie oznacza, że w życiu sobie nie poradzi,
I nie jednego dyrektora z fotela "wysadzi"!;)

Odnośnik do komentarza

Kochani,

gry planszowe, jak zgodnie wynika z Waszych odpowiedzi i z naszego doświadczenia, bardzo korzystnie wpływają nie tylko na dzieci, ale również na osoby dorosłe :-)

A my mamy już wyniki konkursu!

Gratulacje ślemy do:
mara881
Ulka85
justyna1983p
kaes83
mamamadzia

I czekamy na Wasze adresy do wysyłki nagrody pod mailem konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu. Macie 14 dni! :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...