Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny! Mam podobny problem jak Nika1991, tj. mój mały też nie ma zbyt urozmaiconej diety, tzn. pierś na żądanie, ziemniaczek i koniec :/ Powiedzcie mamy, karmiące piersią, jakie kupki miały Wasze dzieciaki, przy wprowadzaniu pierwszych stałych pokarmów? U nas jest właściwie już zółta (czasem zielonkowata), dość luźna z małymi, "galaretowatymi" grudkami w tym kolorze, zapach kwaśny. Śluzu już chyba nie ma. Wybaczcie, że znów ten temat, bo wałkuje go już od jakiegoś czasu, ale mam chyba małą obsesję na punkcie kupek mojego synka. Boje sie cokolwiek innego wprowadzać, bo cały czas mam wrażenie, że jest coś nie tak... Pomóżcie proszę.
Z nowości, pojawiły się ząbki :) 2 dolne jedynki. Zdziwiłam się trochę, bo dziąsełka nie były ani rozpulchnione ani mały się nie ślinił i nie wkładał rączek do buzi. Miesiąc temu tak się zachowywał ale wtedy nic nie nie wykluło.

Odnośnik do komentarza

Barja, śliczne masz dzieciaczki :). I dobrze, że u Was już wszystko oki. Oby teraz Mała ładnie przybierała i równomiernie. Ja też nie pomogę z niejadkami, bo tak jak suzi nie mam problemów z moim dzieckiem. Jeszcze nie trafiło mi się, żeby coś mu nie odpowiadało :).
PS. Ja trochę mniej aktywna, bo mam egzaminy w ten i następny weekend, także wchodzę tylko Was poczytać i uciekam się uczyć, póki dzieć śpi. Miłej i spokojnej nocy kobietki :)

Odnośnik do komentarza

Anula,powodzenia.
Barja,super ze sie wyjasnilo.I fakt-badania krwi prosta i szybka sprawa (niestety nieco bolesna),a wiele rzeczy wyjasnia.My morfologie zrobimy za jakies 2 miesiace zeby zobaczyc jak nam idzie bez suplementacji zelazem.
Nikkaa,u nas kupy juz takie dorosle przypominaja,zdarzalo sie ze byly juz w niemalze waleczek uformowane,kolor maja tak jak jedzenie-marchewka dominuje to i duzo pomaranczowego mamy.Jest bez sluzu,grudek,smierdzaco bo z miesem..Ale o ile poczatki z zupkami byly ok,to po kaszy mielismy kilka smolowatych kup,ale to juz chyba za nami.I nie wiem czy kupy Ignasia obecne mozna brac za wzorzec z Sevres ;-) robi jedna dziennie,czasem ma dzionek przestoju.
Czytam o rozszerzaniu diety i zglupiec idzie..Ma miec 5posilkow,a jako ze 7miesiac zacznie,to pomalu trzeba mleczne niemlecznymi zastepowac,ale...do konca pierwszego roku zycia jesli karmi sie piersia to piers jest na zadanie..a moj potrafi po godzinie zadac cyca. I badz tu madry i pisz wiersze.
Na dokladke tak sie zafiksowalam ze powrot do pracy za mniej niz 3 miesiace juz,ze nie dosc,ze i tak wstaje karmic po nocach,to jeszcze jak juz zasne to okolopracowe yematy mi sie snia...zwariuje chyba ;-)
Dobrej nocy,snijmy wszystkie o jakims fajnym spacerze iglastym lasem rozgrzanym sloncem,wiec i pachnacym zywica (ja chce pod namiot!)

Odnośnik do komentarza

Barja, słodkie zdjęcie :-) Ach te kupy, ja też czytam na internecie o zielonych i już sama nie wiem, bo mój cały czas ma ciemnoielone, zbite kupy, bez śluzu, nie ma zaparć, robi codziennie, chwile postęka a czsem wyleci nie wiadomo kiedy jak jest na brzuszku, wczoraj byla druga pomaranczowa ale to po sloiczku z pomidorkami, mięskiem i marchewki. Jedziemy na nan pro 2 i sloiczkach, mleko to ma dużo żelaza więc może to dlatego. Zastanawiam się czy zapisać się do pediatry czy to normalne. U nas dalej ząbków nie widac a jak pisałam dwa dni temu ze wazy nie całe 7 kilo (6,6) to dziś całe 7 na wadze było. No i jak spał na plecach widzę ze w nocy kładzie się na bok najlepiej ze stópkami na szczebelkach. Próbuje się czołgac a wkurza się jak nie może dosięgnąć zabawki

Odnośnik do komentarza

Barja fajne maluszki masz a jaka jest różnica wieku, dobrze że wyniki Oki
Tak piszecie o tych wagach aż jestem ciekawa ile waży moja po weekendzie pójdę zważyć do przychodni
Dziewczyny Wam też tak szybko leci czas już czerwiec zaraz wakacje i po wakacjach jak juz będzie to będę musiała przyzwyczajać się do rozłąki z małą i do pracy eh szkoda ze ten rodzicielski nie trwa 3 lata
Nie raz piszecie że Wasze maluchy na raz jedzą słoik 190 gr nie wiem czy to tylko mi się trafił taki niejadek najwięcej ile zje to trochę więcej niż pół słoika mleka najczęściej pije 150-170 2 razy się zdarzyło 210
A dziś pogoda wiatr słońce i co chwile deszcz

Odnośnik do komentarza

Elka,u nas roznie czasem zje pol sloika,czasem caly,a czasem jeszcze widac ze mogloby byc wiecej i tez by poszlo...
A za nami pol truskawki.I wiem skad u mnie w rodzinie awersja do dawania truskawek niemowlakom-otoz jak mialam roczek pojadlan truskawek z ogrodka i mnie wysypalo na...pupie...
My konczymy wlasnir spacer i szczesliwie tylko kilka kropel nas zlapalo.
A i od tygodnia meczy Ignasia kaszel z gatunku:"patrzcie na mnie" ;-)

Odnośnik do komentarza

Elka, 6 lat roznicy miedzy dzieciakami. Moja tez malo je. Ostatnio to w ogole nakarmic ja to koszmar. Sloiczka 190 tez najczesciej pol zjada. Mleka pije roznie. Rano 100, czym pozniej tym wiecej. Wieczorem potrafi 200 wypic. W ogole mniej je niz jakis czas temu.
Olka tez miala zielone brzydkie kupy. Winowajca to raczej kaszka zdrowy brzuszek ze sliwka. Od kilku dni nie daje i znowu sa klocki;)
Wczoraj wieczorem puscila giga pawia, chyba po jogurcie. Takiej fontanny jeszcze nie widzialam;)
Macie jakies pomysly na deser? Bo same owoce sie przejadly.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Oj...cos nam forum siadlo. Ja wczoraj przywiozlam Mame z lotniska i bylam strasznie zaskoczona bo Maly od razu poszedl do niej na rece i nawet sie smial. Po godzinie traktowal ja jak pozostalych domownikow. Jestem w szoku, on na widok obcych zawsze placze.
Barja ja tu kupuje takie herbatniki dla dzieci po 4 miesiacu ( bez cukru ) rozkruszam je i dodaje jego mleko, robi sie z tego taka papka i nawet to lubi, poza tym nie mam innych pomyslow bo owoce jeszcze wcina chetnie wiec narazue nie kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina1984

Hej dziewczyny. U nas walka z katarem nadal,ale apetyt odzyskał,wiec zmierza ku dobremu. Aha ja też chora od dziś :( W sprawie deserkow to można kupić mleko migdałowe albo kokosowe i trochę dodawać do owoców (ja mam kokosowe i czeka aż mały wyzdrowieje) można też syrop z czarnego bzu kupić (jest w netto) bardzo zdrowy i dodawać do owockow. Są ciasteczka po 5 i 7 mies. Można pokruszyć i z mleczkiem dac,albo po 7 mies do rączki. Sa też ciastka ryżowe po 7 mies do rączki. Dałam przedwczoraj słoiczek z jogurtem i owocem a od wczoraj szorstkie policzki, czyli skaza nadal jest. Po biszkoptach czy ciastkach nie ma a maja laktoze. Miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza

Jezu, dziwczyny wesprzyjcie, bo wymiękam, ten mój syn, jęczy mi cały czas, chwilę ma dobry humor potem marudzi bo się znudzi zabawką bo nuda na brzuchu, ja pójdę to on beczy, mój Jacek się też wkurza bo co chwilę małemu się nie podoba i te nerwy, taki mały a już jakieś nerwy wychodzą, przed drzemką też marudzi nie zamknie normalnie oczu i zaśnie tylko drze buzię, co sąsiedzi sobie pomysla, że krzywdę mu robimy, ech, on powienen się śmiać, cieszyć, owszem tak jest aale zaraz zaczyna się od początku, na spacerze też cyrk bo na rączki i wymusznie płaczem, ech, sorki ale musialam się wyżalic :-/

Odnośnik do komentarza

Hej babki! Faktycznie wyjątkowo cichy weekend. Oglądałyście mecz? Lidka w barwach narodowych obejrzała prawie cały (jakieś 20 minut sie zdrzemnęła przy cycu) ale nie wiem jak wasze dzieci, u nas zielone boisko to magia :D młoda siedzi i chłonie telewizor.
Czy dawałyście już dzieciakom słoiczki które mają dodatek np śmietanki itd? Bo ja ostatnio kupiłam szpinak ze śmietaną i czymś tam jeszcze i zamierzam się do podania. W ogóle w Rossmanie są 3 deserki Hippa a 4 za jeden grosz.
Ewelina zdrówka życzę, taka ta pogoda beznadziejna że nic dziwnego że cię skatarzyło :/ u nas mega zimno a niby piękne słońce świeci. Nie wiadomo jak się ubrać na spacer..

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
Faktycznie cichy weekend na forum,ogladanie ME tak Was wciagnelo? :-D
Ignas tez patrzy w TV jak zaczarowany,ale trwa to pare chwil i zajmuje sie potem czym innym,np.marudzeniem ;-)
Nie dospal dzis w ciagu dnia,to na meczu rozdrazniony,zwlaszcza na poczatku-jak go 9-miesieczny kolega zaczepial machajac raczkami i pokrzykujac to sie rozbeczal...
Olix,dzieki za cynk,jutro pedze do Rossmanna (zwlaszcza ze maja wreszcie dojsc moje fotki,ktore zabladzily i trafily do Ostroleki...)
Magdek,nie dawaj sie malemu terroryscie.Moj tez duzo rzeczy probuje wymuszac. A jak probuje darcia sie w wozku to stosuje taktyke odwracania uwagi,a ze czasem to oznacza spiewanie na ulicy? :-D
Dobrej nocy Dziewczyny.Weekend sie konczy to schemat dnia wroci do normy...

Odnośnik do komentarza

MagdekW u nas też Lidka ma gorsze dni że świruje i nie daje mi wyjść z pokoju. Mieszkamy w bloku więc podobnie jak ty mam myśli pod tytułem "sąsiedzi pomyślą że się nad bobasem znęcam". Czasem jednak trzeba postawić na swoim bo dziecko już potrafi wymuszać i kolejne poddanie się dziecięcemu terrorowi pogarsza sprawę. Do tego bardzo się u nas posypało ze spaniem. Mała potrafi się obudzić 6 razy w ciągu nocy ;/ Najchętniej spałaby ze mną w łóżku przypięta do cycka..
Aga el widzę ze nie tylko ja czekam na powrót do tygodnia pracy i schematów działania :) Weekend fajny i z mężem można posiedzieć ale dziecko rozbite totalnie, w nosie ma godziny spania, jedzenia czy spaceru i panuje chaos i anarchia..

Odnośnik do komentarza

Tak mecz oglądaliśmy z przerwami na kąpiel,karmienie i uspokojenie dziecka. Od kiedy ma katar zasypia po 21 w meczarniach. Ja to po takiej akcji spocona jak szczur jestem. Jutro jedziemy do pediatry znowu bo we wtorek bedzie juz tydzien kataru i boje sie, ze jak w styczniu na oskrzela zejdzie. Obawiam się ze da antybiotyk :( w kwietniu też był antybiotyk :(
Olix ja dalam deserek z jogurtem i szorstkie policzki i zygal,ale zygal możliwe, że przez chorobe. idę spać. Padam

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Tez oglądaliśmy mecz, przez 5 min nawet rodzinnie potem młodej się znudziło i wolała białym bodziakiem sprawdzić czy matka dibrze panele umyla. Nawet pod fotelem. ;-)
Ze śmietaną mieliśmy już obiadki było oki no ale u nas po twarozku tez Oki jest tym ze słoika
Ewelka zdrówka dla maleństwa życzę i cierpliwości dla ciebie na nerwy małego spowodowane chorobą
MagdeW tak jak piszą dziewczyny nie daj się bo będzie gorzej
Tez muszę skoczyć do rossmana po deserki
Teraz tez w netto pampersy będą w dobrej cenie i przecena w 5-10-15
Dobrej nocy życzę

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)!
U mnie już po najgorszych zaliczeniach, zostało tylko jedno, ale to już pikuś, w porównaniu do innych. Na szczęście wszystkie na 5, więc liczę na stypendium (troszkę kaski wpadnie na nasze potrzeby :) ). Elka u mnie obrona za rok. Także trzymamy kciuki i bierz się za naukę. A dziecina w krytycznych momentach na pewno da Ci się pouczyć :).
U nas jakoś dziś chłodno za oknem a niby słońce świeci, także nic dziwnego, że tyle osób choruje. My jutro ponownie jedziemy do chirurga skonsultować nasze spodziectwo i mam nadzieję, że doktor zapisze nas w niedługim czasie na operację.
Miłego dzionka dla Was :*

Odnośnik do komentarza

Hej. My wczoraj mecz włączyliśmy akurat jak strzelali bramkę i to tyle co widzieliśmy. Mała szaleje. Luźne kupy, marudzenie i katar. Chyba znów zęby idą. Przeprosiła się na szczęście z marchewką. Co do pogody to nie wiem jak ją dziś ubrać. W słońcu 30 a w cieniu 20. Niby 10 stopni a różnica straszna.
Aaa hitem jest ciągnik. Mogłaby siedzieć na nim i gadać do niego cały dzień :-)
Miłego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/1usagu1rcwybhdu6.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Anula Ty kujonie gratulacje :) oby dalej na samych 5. Powodzenia u lekarza. Napisz po wizycie czy termin macie. Smoczek wymieniam jak dziura do kachy robi się za duża i mały się krztusi. Średnio co 2 mies.
Olix u nas też dzień totalnie rozbity od tygodnia. Godziny spania i jedzenia różne. Marudny maly zrobił się. Przez idące zęby i katar. Dzis moczylam mu nogi w imbirze,na katar podobno dobry. Jak ktoś do nas przychodzi to ciągle na rękach go noszą. Dziecko to lubi i mi potem też daje popalić. Jesteśmy na etapie uczenia się co oznacza słowo :nie wolno. Raczkuje już między pokojami. Śmiesznie to wygląda. My dziś 2 dzień jak w domu siedzimy. Ciągle pada a my i tak chorzy. Wietrze po kolei pomieszczenia żeby jednak swierze powietrze bylo

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Anula gratki!!! Oby ostatni tez na 5 był! Ja już zapomniałam co to egzaminy i nie wyobrażam sobie połączenia nauki z opieką nad dzieckiem, także tym bardziej szacun!!
Dziewczyny a jak u was z siadaniem? Bo moja klucha ani myśli.. Zastanawiam się czy nie zacząć z nią ćwiczyć.
No i marudna dzisiaj niesamowicie. Nie wiem czy kolejne zęby nie idą ale z kolei dziąsła nie wyglądają na rozpulchnione.
U nas dzis 12 stopni na dworze. Spacer odbyłyśmy pośród kropiacego deszczu ale i tak dobrze że nas ulewa nie złapała ;)
Co do butelek to my mamy jedna z Aventu z czasów jak młoda piła jedną bez laktozową butlę na wieczór. Nie wymieniałam smoczka bo nie jest zniszczony a teraz niej czasem wode pije bo jeszcze sobie z niekapkiem nie radzi. Czekam właśnie na nową butelkę ze smoczkiem do kaszy. Skoro już ma zęby to pewnie szybko go zniszczy i trzeba będzie kupować nowy. Troche się obawiam przejścia ze smoczka 1+ na taki wieloprzeplywowy ale w sumie z cyca też sika wieloma strumieniami wiec chyba się nie będzie krztusić..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...