Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Scharlotte,super :-D my od wczoraj wrzucamy zabawki do miski.wlasciwie to ja wrzucam,a Ignas wyrzuca ;-)
Olix,ja mojego karmie po 3razy w nocy,smoka chcielismy odstawic to tak da w kosc ze go tym smokiem jednak uciszam..co zrovic z terrorystami?

Odnośnik do komentarza

Dolaczam do terrorystycznych brzdacow ! Maja ostatnio budzi sie co 2 godziny w nocy :/ i smoczek czy lulanie nie pomaga. Dopiero cyc i to tez nie zawsze. Zwalam to na zeby bo takie twarde ma dziasla ze az cycki to czuja bo fajnie sie przygryza. aczkolwiek nadal bezzebna :p

Haha lok :p to chyba sobie zrobila wizerunek ala tatus bo tak samo wlosy im sie ukladaja :p

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Scharlotte ale pięknie siedzi i się bawi :). U nas na szczęście noce w miarę spokojne, jedno karmienie i drugie nad ranem. Ale od drugiego karmienia już zostaje u nas i to słodkie budzenie z rana. Nie wiem czy będę w stanie się sama od tego odzwyczaić ;).
Dziewczyny poszukuję krzesełka do karmienia. Może podrzucicie jakieś swoje sprawdzone? Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
My mamy Babyono.Jak wrzucicie w google to takie pomaranczowe widac. My mamy wersje zielona i zaluje,bo ta marchewka nam zafarbowala cerate i nie moge odmyc plam.
I od razu mowie-o ile z regulacji wysokosci sie pewnie i skorzysta jak juz bedzie sie przystawialo do stolu,to regulacja pochylenia oparcia jest bez sensu-w koncu i tak sadza sie w pionie zeby sie nie krztusilo.
No i Ignas jest ciut za maly zeby widziec co ma na tym blacie,podkladam mu poduszke pod pupke.
No i rzecz jasna-super jest zdejmowana z blatu nakladka-ulatwia mycie.
Tyle recenzji :-D
Pochwale Ignasia ze siedzi rownie pewnie jak Maja Scharlotte.Ale niestety w kwestii zabaw na brzuszku nie robimy postepow...nie lubi i juz.No i uparl sie stawac na nozki-czasem przy podciaganiu do siadu od razu robi hyc i zaciesza bo stoi...z jednej strony dumna jestem,ale.z.drugiej martwie czy aby na pewno moze stawac,czy nozki mu sie od tego nie wygna...
Elka,jak poprawki do magisterki?a mozesz sie povhwalic mgr czego po obronie bedziesz?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Leonek juz tez tak ladnie siedzi, a wogole sie nie spodziewalam bo nie zanosilo sie na to. Teraz nawet sam probuje sie podnosic jak tylko ma okazje, ale to jeszcze mu tak dobrze nie wychodzi. Za to do raczkowania jakos go nie ciagnie na razie, przemieszcza sie ruchem gasienicowym ;).
Kiedys pisalam, ze u mnie nie ma prawie burz...w tym tyg dzien w dzien po poludniu burza, a dzisiaj walnelo w antene, zrobilo sie zwarcie i dekoder nie dziala. Niezle sie wystraszylysmy.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Ja mam krzesełko chicco i szczerze z regulacji oparcia tez nie korzystam, blat tez zdejmowany regulacja wysokości szelek, zaletą jest to ze jak się złoży to mało miejsca zajmuje i ma wygodna rączke do noszenia złożonego a ja trochę z tym kursuje góra dół jeszcze tylko w ogrodzie nie byłam z nim :-) ale minus nie ma regulacji wysokości, pod spodem mam kosz materiałowy to odkładam tam blat. Dobrze się czyści po jedzeniu
A co do mojej pracy w tej chwili drukuje i muszę jechać dziś zawieźć na uczelnie
A będę jak się uda obronić i nauczyć 90 pytań, mgr pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Czyli akurat jestem na bieżąco z rozwojem małej ;-)
A żeby było ciekawiej z wykształcenia jestem inż informatyki i żeby zrobić mgr musiałam w rok nadrobić różnice z licencjatu pedagogiki wiec w 2 lata miałam egzaminy z 5 lat w tym czasie ślub i jeszcze dziecko

monthly_2016_06/listopad-2015_49010.jpg

Odnośnik do komentarza

Ksiazka o zabawach doszla,podczytuje,a ze dzidzia spi moge Wam napisac co ciekawsze:
1.dac dziecku dwie zabawki do lapek,a potem podac trzecia.Uczy to rozumienia,ze zeby wziac ta trzecia trzeba z czegos zrezygnowac (w sumie dosc intuicyjna zabawa i pewnie sie juz tak bawilyscie)
2.podciagajac do siadu nalezy liczyc glosno i dopiero na trzy podciagnac.Nauka liczenia ;-)

Odnośnik do komentarza

3.lezac na brzuchu twarzami do siebie nalezy poruszac palcami udajac ze idzie pajaczek i odgrywac historie np.: Idzie idzie pajaczek do Malgosi raczek.Poszedl tu!poszedl tam! Papa pajaczku,znow do mnie przyjdz!Czesc pajaczku na raczce.Czesc pajaczku na noskuuczy to przeczuwac wydarzenia
4.zgniatanie w kulke roznych rodzajjow papieru-nauka roznych dzwiekow
5.zabawy z przechylaniem dzidzi -ja pisalam o zegarach-uczenie utrzymywania rownowagi
6.przeciaganie podkolanowki siedzac naprzeciwko siebie-nauka wspoldzialania
7.wyrzucenie chusty nad siebie i zalapanie.pokazanie maluchowi jak to zrobic,wyciaganie jego raczek w gore-koordynacja wzrokowo-ruchowa
8.Zabawka (lalka,pajacyk) przywiazana tasiemka-pokazac Malcowi jak trzymac i ciagnac zeby zabawka podskakiwala (moj pewnie bedzie chcial tasiemke zjesc ;-) )

Odnośnik do komentarza

u nas zabawy bardzo podobne znalazłam też takie wierszyki bardzo fajne
1 ) policzymy co się da mam dwie ręce, łokcie dwa,dwa kolanka nogi dwie - wszystko pięknie zgadza sie dwoje uszu, oczka dwa , no i buzie też się ma. A ponieważ buzia je chciałbym buzie też mieć dwie
2)rączki robią klap klap klap, nóżki robią tup tup tup,tutaj swoją główkę mam i na brzuszku sobie gram, bużka robi am am am oczka patrzą tu i tam tutaj swoje uszka mam i na nosku sobie gram

Odnośnik do komentarza

Hej. My mamy krzeselko baby design troche juz sfatygowane, ale sluzy juz drugiemu dziecku i jestem zadowolona.
Co do zabaw to u nas spontan z reszta ost jak z wszystkim. Mala intensywnie cwiczy raczkowanie, z dnia na dzien wychodzi jej coraz lepiej. Wczoraj pierwszy raz sama usiadla z pozycji na czworaka:)
Taka fajna juz jest, smieszna. Np ciagnie brata za wlosy i rozdziawia paszcze, zbliza twarz i probuje go ugryzc;) krzyczy na niego, tlumaczy cos. Fajnie;)
Juz zaczynam martwic sie tymi zebami, dalej brak...
Szukalam przez ost dni wakacji. Masakra jakie sa ceny... 3 dni szukalam, bo ja wybredna jestem;) Znalazlam niezla oferte kolo Olsztyna i jedziemy 10.07.

Odnośnik do komentarza

Barja moja tez bezzebna :) ale ma jeszcze czas :) dlatego sie nie przejmuje :)
I fajnie ze Twoja juz raczkuje :) moja jest na etapie podnoszenia dopiero pupy i glowy w tym samym czasie, takze zawsze to jakis postep :)

I wszystkiego dobrego dla tych co miesiecznice obchodza :) wiem ze jest jakas 2 ale nie pamietam ktore dzieciaczki, a pamietam bo dzien po mojej :)
Milego weekendu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Barja,Scharlotte-ostatnio kolezanka opowiadala ze jej coreczka zabkowala majac 13 miesiecy...
Barja-urlop pod Olsztynem??wbilas mi noz w elblaskie serce ;-) a tak serio to fajnie,ze planujecie wyjazd,to jakas agroturystyka? My sie przymierzamy do namiotu i jesli prognozy sie utrzymaja,to juz za tydzien bedziemy mogli zakrzyknac "Ahoj przygodo!" :-D
Scharlotte,najlepszego dla Twojej Pszczolki :-) czesto tak do niej z racji imienia mowisz? :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Barja dołączam do Twojej wypowiedzi że musi być czysto jeszcze, że musi być łazienka ;-) a namiot to ewentualnie dla dzieci koło domku ;-) też jestem wygodna, ale chyba na stare lata tak mi się zrobiło bo kiedyś pod namiot jeździłam
Dziewczyny trzymajcie kciuki praca poszła do sprawdzenia antyplagiatem

Odnośnik do komentarza

Ej Dziewczyny,bo dawno pod namiotem nie bylyscie...Raz ze namioty teraz superanckie,do tego akcesoria-naprawde super stoliki,krzeselka,lampki,lodowki...i co tam jeszcze wymyslicie.
A standard pol coraz wyzszy-czysto,wezel sanitarny pelny,dostep do pradu...
A na robale sa teraz elektryczne paletki :-D
Wiec jesli Wasze wspomnienia to wyczolgiwanie sie z igloo po nocy na karimacie,to duuzo sie zmienilo :-D
Elka,bedzie ok z praca i dzieki za smykowy cynk :-D

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)
Dzięki za wszystkie propozycje krzesełek do karmienia, teraz muszę przysiąść i na coś konkretnego się zdecydować. My typowe wakacje sobie darujemy. Myślimy wybrać się nad morze we wrześniu, już pewnie będzie mniej osób i przede wszystkim taniej. Więcej też jodu do wdychania. A co z tego wyjdzie to się okaże :)
A ja się pochwalę :). Dziś już zakończyłam sesję i są same piąteczki, także stypendium nieuniknione :). A pieniążki się przydadzą na promocje w Smyku ;) i w 5.10.15 też są :D

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim mamusiom sukcesów w nauce :-) wasze pociechy będą z Was dumne. My mamy chrzest za sobą ufff. Bartuś był grzeczny, w kościele zasnął i obudził się na samą ceremonię ale nie płakał. Na imprezie też było ok. Przespał się a potem wiadomo z rączek do rączki, każdy podziwiał jaki grzeczny, wiadomo od czasu do czasu trochę płakał ale pewnie miał dość takiego przenoszenia, pierwszy raz tyle ludzi na raz to też przeżywał ale ogólnie jesteśmy dumni że dzielnie to zniósł :-) uśmiechał się chętnie. Wczoraj był tylko na mleku bo nie chciałam bawić się w karminiem sloiczkiem przy gościach, ubrudziłby wszystko a jak wróciliśmy było już późno. Dobrze mieć to za sobą. Następna impreza to komunia hehh

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim mamusiom sukcesów w nauce :-) Wielkie asze pociechy będą z Was dumne. My mamy chrzest za sobą ufff. Bartuś był grzeczny, w kościele zasnął i obudził się na samą ceremonię ale nie płakał. Na imprezie też było ok. Przespał się a potem wiadomo z rączek do rączki, każdy podziwiał jaki grzeczny, wiadomo od czasu do czasu trochę płakał ale pewnie miał dość takiego przenoszenia, pierwszy raz tyle ludzi na raz to też przeżywał ale ogólnie jesteśmy dumni że dzielnie to zniósł :-) uśmiechał się chętnie. Wczoraj był tylko na mleku bo nie chciałam bawić się w karmienie sloiczkiem przy gościach, ubrudziłby wszystko a jak wróciliśmy było już późno. Dobrze mieć to za sobą. Też to przezywalismy jako rodzice wiadomo. Następna impreza to komunia hehh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...