Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy obu dzieciakach uzywalam octenisept. Teraz duzo pozniej zaczelam (nie od razu) i bylo zeecydowanie lepiej jak zaczelam uzywac. On odkaża.
Spirytus owszem o tyle lepszy, że bardziej wysusza, ale z kolei moze piec.
Wazne jest zeby patyczkiem dobrze czyscic w okolo calego kikuta. Trzeba go jakby podniesc i w okolo dobrze potrzec. Potem suchym patyczkiem zeby nie zostawiac mokrego.
U nas polozna sprawdzala czy nie smierdzi ta maź co zostawala na patyczku po ibtarciu, wiec pewnie jak cos zlego sie dzieje to smierdzi, tyle ze nie wiem czy my jestesmy w stanie okreslic ze smierdzi, bo jaki to zapach?
No i peluszke trzeba wywijac po to, zeby sie ten pepek jak najbardziej wietrzyl, powietrze dochodzilo, wtedy wlasnie bardziej ma szanse wysychac a nie sie babrać. Idealnie jakby byl odkryty, no ale o tej porze roku o to ciezko.
Mari-Ann przyjdzie pediatra to oceni.

Odnośnik do komentarza

ania 1989 ja dokarmiam NANem i nie zaobserwowałam nic niepokojącego, mój synek ma większe gazy po cycu niż po butelce ;/

u nas pępek nadal się trzyma a mamy już 19 dni, pediatra obejrzała go w zeszłym tygodniu i jest ok podobno gruba i duża pępowina była i to dlatego tak długo się utrzymuje,
my czyścimy octeniseptem zarówno położna jak i w szpitalu tak zalecili.

kurde dziewczyny my nadal kisimy się w domu, pogoda nie pozwala na spacery, zaliczylismy tylko 2 razy werandowanie a ja tak już bym chciała.... kiedy macie w planach wybranie się z maleństwami w odwiedziny do rodziny czy znajomych?

nuala my już też pieluszki 2 z dady , a pampers jeszcze 1 są ok ale też już końcówkę mamy,

Odnośnik do komentarza

Kurczę dziewczyny, ja mam jeszcze 100 pampersow 1 i nie wiem, czy zdążę je wykorzystac, bo są już teraz takie na styk. Wszyscy mówią, ze moją córka wygląda jak 3-miesieczne dziecko :) nie spodziewałam się takiego wielkoluda wyhodowac.

Nuala moja też ma ten trądzik już z tydzień i zastanawiam się kiedy zejdzie, bo polozna mówiła, ze to całkiem normalne, ale nie określiła, ile się może utrzymywać.

anka_krk no pogoda nie nastraja na spacery. Jak nie pada, to wieje, jak nie wieje, to pada. Też nie udaje nam się codziennie pospacerować i kisimy się w domu. Niestety w taka porę roku się wstrzelilysmy. Może jak przyjdzie zima, to będzie trochę mrozu i słoneczka i wtedy częściej będzie mozna wychodzić i wymrazac zarazki :) ja byłam z małą na kawie u szwagierki ostatnio właśnie po spacerku i mała spala, wiec chociaż dała pogadać. Mam wrażenie, ze ona w ogóle jest grzeczniejsza jak mamy gości, wiec polecam :D

Odnośnik do komentarza

My juz w jednych odwiedzinach bylismy - maly ma 3 tyg.

Spacery rozmie nie codziennie, bo czasem zanim sie ogarne (obiad itp.) to sie kiepsci pogoda.
Ostrzegaja teraz p wiatrach wiec jak dzisiaj tez nie wiem, moze jak maly zje uda sie nam choc na chwile pojsc.

Pepowine tez mielismy gruba, odpadl kikut na szczęscie w miare, bo po 12 dniach, ale tez myslalam ze bedzie dluzej. Pediatra mowila ze bywa ze utrzymuje sie nawet miesiac!

Katusia a przemywasz ten tradzik czyms poza woda gotowana?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny

Powiem wam w skrocie Masakra :/ jestem w szpitalu od soboty na wywoluwanie ,Opieka okay ale szlag mnie Travis na ich procedury ,zaxzeli wylowywanie w sobote tym hormoem dopochowym co marii Ann mialas Propess ,zostaawili na 24 h I wyciagneli wczoraj Mialo zmiekczyc szyjke a th Nic uwierzycie szyjka dalej w tyle zero rozwarcia skurczy nie mogli przebić wód ,12 h przerwy i kolejna doza Dzis w nocy ,teraz czekam:/ szczerze to wątpię ze zadziała ,Tracę cierpliowosc :( babki przyszły po mnie dostały lekarstwo i zaczrly poród w h szok .

Dziewczyny w polsce które mialy oxy ,dostalyscie oxy po przebiciu wód plodowych i rozwarcou czy jak to działa?

Bo tu mówią ze oxy dadza wtedy jesli prebija wody inaczej nie .

Ale Jazda :(,tak mnie irytuje wszystko ,a moj nie rozumie I porownuje do tych kobiet Jak to mizliwe ze na much dziala a na mnie nie ,zmuszlam sie do chodzenia Po tym szpitalu Schiff nIc przeciez nie otworze sobie szyjki sama :/

Odnośnik do komentarza

Nualaa wlasnie poza wacikiem z woda niczym tego nie traktuje. Pytalam poloznej, to mówiła żeby to zostawić samo sobie, bo to hormony. Ale ja nie widzę, żeby to miało zejść. Wręcz przeciwnie, ostatnio było tylko na policzku, a teraz jeszcze ma nad ustami. A Ty czymś to traktujesz? Może szybciej by to zeszło, gdyby można było czymś posmarować.

Oliviaaa ja przy pierwszym dostałam oxy po odejściu wód, ale mi odeszły samoistnie. Wiem, że podają i bez tego i czekają wtedy na swobodny rozwój akcji, a jeśli się sama nie rozkręci to chyba po jednym dniu przerwy powtarzają podanie oxy. Może wolą przebić pęcherz płodowy, bo wtedy porod szybciej postępuje. Mnie z tego względu odradzili tym razem zzo, gdyż stwierdzili, że po przebiciu pęcherza w ciagu godziny mała będzie na świecie i tak się stało. Więc może nie chcą, abyś meczyla się w skurczach nie wiadomo ile po oxy, a wody i tak nie odejda i nic z tego nie będzie. Lepiej niech Ci przebija ten pęcherz i wtedy ruszy z kopyta :) powodzenia i próbuj dzisiaj, żeby zostać ostatnia listopadowka :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak u waszych bobasów wygląda ten trądzik? Bo moją Maję też wysypała taka kaszka z syfkami , głównie na czole i nie wiem czy to ten trądzik czy jakieś uczulenie np na masło orzechowe bo jadłam :(
Ja miałam wywoływany poród oxy i nic mi nie przebijali. Oxy nie zadziałało po podaniu i dopiero w nocy ruszyła akcja, a pęcherz przebili mi na samą końcówkę porodu,gdzieś z 40 min przed finałem .

Odnośnik do komentarza

Katusia no wlasnie tylko woda przegotowana. My nie mamy duzo, wiec poki co sie nie stresuje.
Waska u nas takie krostki ale bez bialych "glowek". Takie z glowkami to chyba potówki są.

Oliviaaa ja pierwszy porod mialam wywolywany. Dopiero za 4tym podejsciem do OXY ruszylo. Wod nie mialam wczesniej przebijanych, 2 PL sie chyba teto nie praktykuje standardowo, raczje wlasnie oxy podaje. Tak więc musisz byc cierpliwa na koniec, Twoj organizm po prostu jeszcze nie.jest najwyraźniej gotowy tak i jak nie byl mój. Wiem, że to niełatwe, sama płakalam z nerwow, bezsilnosci conajmniej kilka razy. Przy pierwszych 3 probach kompletnie nic się nie działo, ale w końcu się udało.

Odnośnik do komentarza

Waska u nas na czolku też jest taka kaszka prawie niewidoczna, ale wyczuwalna pod palcami, a na policzku i nad ustami to takie czerwone krosty tylko właśnie bez białych główek. Tez sie poki co nie stresuje, ale jutro przy wizycie położnej zapytam, ile to się może utrzymywać.

A Wasze maluszki też mają takie białe jezyczki? Wczoraj myślałam już, ze to plesniawki, ale dzisiaj mąż stwierdził, ze to zeszło i tylko troszkę na końcu jezyczka zostało... bo niby jak są plesniawki to atakują od razu dziąsła i podniebienie, a ja tylko na jezyczku zauważyłam taki nalot. Może ktoras z Was też tak miała lub ma z maluszkiem?

Odnośnik do komentarza

linka09 gratulacje i dużo zdrówka dla Was :) obyś szybko doszła do siebie po tym cc. Czekamy na ścisłe relacje. Chyba jesteś nasza ostatnia listopadowka :)

Kasiaa7989 a pediatra przepisał Ci jakiś lek na to, czy ma samo zejść?

aniaa1989 z moim samopoczuciem byłoby wszystko ok, gdyby mój mały potwór spał trochę w ciągu dnia poza cyckiem. A tak może z tych wszystkich drzemek uzbiera się 2 godziny spania w ciągu dnia. Tylko moim zdaniem to stanowczo za mało jak na takiego maluszka. Muszę jej po jedzeniu przetrzeć ten jezyczek i zobaczę, czy to schodzi, a jak nie to jutro polozna może coś doradzi. A ten Bebilon u Ciebie nie spisuje się, ze pytasz o NAN? Jak po kropelkach?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

linka gratulacje!:) zdrowka dla Ciebie i piateczka dla Nadi od Maksia:)

Katusia pow.ze samo zejdzie..ze sa male ilosci tych plesniawek i lek spowodowalby ze te plesniawki moga sie rozprzestrzenic..
My teraz stali bywalcy przychodni ,w czwartek idziemy z oczkiem do tej nowej pani(udalo sie do niej zapisac :) ) wiec zajrzy do buzi i zobaczy jak to wyglada.
Jak chcesz to moge podpytac jakie leki(nazwy) sie na te plesniawki stosuje

Ania1989 samopoczucie dobre ,bo wlasnie zrobilam sobie z synkiem 1,5h drzemki:) moze w nocy bedzie latwiej wstawac...a Twoje jak?:)

Powiem Wam ze w nocy Maks co 2h sie budzi i najgorsza to dla mnie ta pierwsza pobudka..
Pierwszy mocny sen i pewnie dlatego..ale kolejne sa juz ok:) uwielbiam ta cisze, swiatlo padajace z lampki na sciane,i jego usta szukajace cyca,a potem na przewijaku jak sobie kichnie to potem wydaje taki fajny dzwiek..nie umiem Wam nawet opisac jaki to:) ciekawe kiedy sie zacznie takie prawdziwe gaworzenie i te swiadome usmiechy ..czekam na to ,juz przebieram nozkami hehe

Odnośnik do komentarza

kAtusia wczoraj podawalam jej od rana sab simplex nie 15 kropli a 10 i powiem Ci ze widzialam poprawe bo mala sie tak nie spinala a wieczoram zrobila meeega kupe pozniej 2x poprawila takze jej ulzylo. Dzisiaj juz nie podaje jej kropelek bo wydaje mi sie ze juz sie wszystko unormowalo. Pytalam o NAN z ciekawosci czy po mm ogolnie dzieci robia rzadziej kupki czy normalnie sie wyprozniaja bo moja mala dostala wczoraj 90 Bebilonu spala 4.5h w nocy ale przez caly dzien zrobila tylko 2 kupki. Zawsze bylo ich wiecej ale nie spina sie nie wydaje mi sie ze brzuszek ja boli..

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989 ja uwielbiam za to jak mała chce kichnac, ale nie może i dźwięk, który wtedy wydaje jest nie do opisania. Chyba sobie to kiedyś nagram :) moja chodzi spać tak o 22 i wtedy pobudka między 1 a 2, a potem między 5 a 6 i wtedy biorę ją do siebie, bo gdyby nie to to juz by nie spala, a tak na spiocha wtykam jej cyca i śpimy do 8-9 :) niby te pobudki ma normalne i teoretycznie powinnam być wyspana, ale chyba w ciągu dnia męczy mnie to, ze ona prawie w ogóle nie śpi. Też czekam już na takie bardziej świadome gesty, oglądanie rączek i nóżek, uśmiechy, gaworzenie, ale na wszystko przyjdzie czas i tak jak z porodem trzeba się uzbroić w cierpliwość :) nie musisz Kasiu pytać o leki, bo jutro ma być u mnie polozna i jeśli okaże się, ze to plesniawki, to pewnie coś nam poradzi. Mam nadzieję, ze obędzie się bez wizyty u lekarza.

Odnośnik do komentarza

katusia po kropelkach zauwazylam poprawe, przy ktoryms z rzedu podaniu mala zrobila meeeega kupe i pozniej jeszcze 2 takze jej ulzylo. Dzis juz nie podaje jej ich bo wydaje mi sie ze nie ma takiej potrzeby. Mala dostala wczoraj bebilon i chyba jej spasowal bo nie ma po nim jakichs zatwardzen..ale zastanawiam sie czy po mm dzieci rzadziej te kupki robia? Nawet gdy na dobe dostaja butelke 2x czy 1 ?

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...