Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

mikula gratulacje i duzo zdrowia dla was !

Dziewczyny u mnie nocka tez lipna..mala tez wstawala co godz oczka jak 5zl i nie myslala o spaniu. Przy piersi zasypiala i 3 razy podchodzilam do przelozenia jej do lozeczka ale jak tylko ja kladlam to otwierala jedno oko j mnie obserwowala jak sie oddalilam to w placz. Masakra..od 3 do 5.30 sie tak meczylam.
Wasze maluchy spia w rozkach ?

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

mikula88 gratulacje !!!! To chyba jesteś oficjalnie ostatnią listopadowka :D dużo zdrówka i dochodźcie do siebie, i taki dorodny syn !!!
kasia7989 no właśnie, ja nosiłam się z twardym zamiarem że mały będzie od początku spal we własnym łóżeczku we własnym pokoju, tymczasem mąż jest taki rozkochany że na noc zabiera go do naszego łóżka...i nici z moich twardych zasad wychowawczych :D fakt że Max śpi nam super w nocy i w dzień, w nocy góra dwa razy się budzi, dostaje cyca i śpi dalej...tylko jak ja go potem przyzwyczaje do swojego osobnego pokoju i łóżeczka!

Odnośnik do komentarza

U nas noce odpukac spoko pod warunkiem ze nie przespi calego dnia, ale popoludniu raczej nie ma na to szans jak jego starszy brat wraca z przedszkola i halasuje ;) W ogole w dzien u nas radio, tv generalnie halas. W nocy cisza.. moze dlatego lepiej wtedy spi :)

I soi w swoim lozeczku ale zaraz kolo naszego lozka stoi. W ten sposob slysze jak.sie maly budzi w nocy, mi tak wygodniej itp.

A.dzieci fakt migiem przyzwyczajaja sie do dobrego, potem bedzie ciezko oduczac spania z wami :)

Ja odciagnelam wczoraj 100 ml laktarorem z dwoch piersi z czego z jednej po karmieniu, w 20 minut. Wiecej nie chcialam ale pewnie daloby rade. I malemu to dzisiaj wystarczylo nawet, wiec pewnie z tyle moze ciut.wiecej z piesi je

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 moja mala nie ma rozka, bo jej mądra mama stwierdziła, ze nie będzie potrzebny :) przyznaje, czasem by się przydał... Ale owijam ja wieczorem po kąpieli w kocyk tak jak w rożek zamówiłam taki pokrowiec do spania. Nie jest to śpiwór tylko dokładnie wygląda jak woreczek na dziecko :) I zamiast zawijać w ten nieszczęsny kocyk, który się zwija będę ja pakować w to. A Twoja mała mimo podawania mm w nocy tak słabo śpi, czy wtedy jest na cycku?

evires cholerka, widzę, ze u Ciebie ustalenia podobne jak u mnie :) mój mąż nie wstaje w nocy do małej, to juz niestety tylko na mojej głowie. On zajmuje się rano wyprawieniem starszego do szkoly i jedzie do pracy. Ale też czasami jak słyszy w nocy moje narzekanie do małej to mówi, żebym ja wzięła do nas i po kłopocie. Facetom to łatwo mówić :) a ja rano budzę się cała polamana, bo śpię w najdziwniejszych pozycjach, w dodatku tak czujnie jak jest z nami Iga, ze rano budzę się i tak jakbym w ogóle nie spala. Miejmy nadzieję, ze potem nasze maluchy grzecznie wyemigruja do swoich łóżeczek. Położna mi mówiła, ze niemowlaki do 2-3 miesiąca potrzebują dużo ciepła i noszenie ich na rękach czy bujanie nie przyzwyczai ich za bardzo. Ja jednak nie byłabym tego taka pewna :D skoro Twój Max tak pięknie Ci śpi to anioł, nie dziecko. Ja już Idze powiedziałam, ze Mikołaj do niej nie przyjdzie :D

Odnośnik do komentarza

katusia no wlasnie nie wiem dlaczego tak spi. Za pierwszym razem jak jej podalam bebilon w nocy spala 4.5h nastepnym tazem 3h a dzis w nocy zjadla tylko 60ml i slabo spala. Przebudzala sie itd. Mowiono mi ze po 3 tyg albo po miesiacu przespie sobie wiekszosc nocy a tu lipa..hmm ona dostaje mm tylko raz na dobe w nocy przed 24 jak sie obudzi. Moze powinnam jej dawac z 3 razy na dobe? Sama nie wiem. Dzis tez slabo mi je. Podoi z 5 min i zasypia..klade ja do lozeczka przebudza sie po 40 min i ssie piastki. I tak w kolko..

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 też tak mam. Teraz o dziwo pospala mi 2 godziny i nie wiem jak to dalej będzie, bo chciałam iść na spacer. Dałam jej te 50 ml z butelki, ale bez krzyku się nie obeszło. Patrzyła na mnie tymi swoimi oczkami z takim żalem, że dostaje butlę, ze aż mnie sumienie gryzie... oczywiście jej to nie wystarczyło i musiałam dołożyć cycku, ale nie wiem, czy coś tam jeszcze jest, bo co chwilę się denerwuje i go wypuszcza. U mnie chyba nie obędzie się bez mm, bo przecież nie będę jej glodzic dla idei karmienia piersią. Ja postaram się dawać butelke na początek może o 22 jak idzie spac, a potem rano jak będzie wstawala. Chyba, ze zobaczę, ze u mnie z mlekiem naprawdę tragedia to sam częściej. A Twoja Ola też się tak denerwuje, kiedy podajesz jej butelkę i szuka cycka, czy normalnie zalapuje? Moim zdaniem miesiąc to jeszcze troche za wcześnie, żeby marzyć o przesypianiu nocy. Pewnie sa dzieci, ktore to robia, ale nie zawziete Skopionice :D moze jeszcze miesiac i będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza

Katusia no tak, nasi mężowie niweczą nasze metody wychowawcze, to co będzie później. :D ale fakt faktem że nie mam serca zostawiać takiego maleństwa samego na noc w pokoju...więc myślę że dwa trzy miesiące pośpi u nas w sypialni a potem postaram się go powoli emigrować do jego pokoju.
Muszę sobie załatwić laktator, bo czasami byłabym wdzięczna jakby mąż nakarmil małego, a ja mogłabym w tym czasie ogarnąć dom itp. Możecie polecić jakiś laktator, ręczny elektryczny ? Co lepsze? Poza tym to ciekawi mnie ile w końcu mój mały wyciąga z tego cycka...bo raz wisi 5 min a raz 40 min., nie mam pojęcia ile ml mu wystarcza.
A czym przemywacie bobasom pupkę przy zmianie pieluchy ? Waciki plus przegotowana woda czy mokre chusteczki? Mi położna powiedziała że mam tych chusteczek za dużo nie używać bo pupa malemu się odparzy ....macie z tym jakies doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

katusia moja Ola ladnie je z butelki, nawet lepiej sie jej odbija zauwazylam jak zje mm. Ile razy w nocy wstajesz do malej?

evires ja przemywam malej pupe letnia woda i wacikami kosmetycznymi ale nie za kazdym razem. Chusteczek nawilzonych tez uzywam z pampersa i nie zauwazylam zadnych zmian na skorze Oli. Wygodniej jest uzyc chusteczek w nocy gdy sie wstaje do dzidzi. Pupe za kazdym razem smaruje alantanem dermoline z wit a+e i nie odparza jej sie pupa.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

A Wasze dzieciaczki w dzien tez tak ,,czujnie spia:? Mi sie wydaje ze moj ma tak plytki sen co jakis czas sie wierci albo kweka albo poplacze..

U nas odnosnie zasad to troszke inaczej..Maz jeszcze przed ciaza mowil np.do znajomych ktorzy maja dzieci albo do mnie ze on jak bedzie mial dziecko to napewno w lozeczku ze da sie dziecko nauczyc itd.
A teraz?!;D
Mowi ze juz maly wprowadzil ale wlasne zasady..:p
Zmienil zdanie po tym jak widzi ze w lozeczku to spi z 1h a z nami dluzej.
Wogole nie wiem czy to nie moja wina:/bo kurde karmiac zasypialam i on obok mnie..
Tak do 2tyg to spal po 2h u siebie..
No trudno oby sie pozmienialo troche
Katusia moj tez nie wstaje do malego ja go przewijam i daje cyca,.w sumie nie widze powodu by wstawal ..wczesnie wstaje do pracy to wole by pospal,chociaz kazda moja i Maksa aktywnosc to i Tomek sie budzi pogada z malym albo jak cos marudzi to on tez sie przebudza

Co do rozkow to my mamy ale nie opatulam malego az tak bardzo jak na poczatku bo zauwazylam ze on woli miec wieksza swobode w nozkach.

evires
Ja od prawie 2tyg przemywam caly czas tylko przegotowana woda ale to dlatego ze musialam poobserwowac od czego maly mial wysypke..dopiero od dzis jestem pewna ze to pampersy uczulily,wiec pewnie wroce do chusteczek w nocy bynajmniej bo nie ukrywam ze mi wygodniej tak zwlaszcza ze malemu nic po nich nie zauwazylam

Odnośnik do komentarza

evires będzie ciężko przyzwyczaić dzieciaczki do osobnego spania, jeśli teraz się im na to pozwoli, ale póki są takie malutkie to jeszcze sumienie gryzie. Potem będzie nam łatwiej. Ja do przemywania używam tylko chusteczek, zarówno teraz jak i przy synu. Nic mu nigdy nie bylo po chusteczkach i Iga tez nie ma z tym problemu, a mnie jest wygodniej i dupka ładnie pachnie :) myślałam, że wodą z wacikami to się 20 lat temu przemywalo :D

aniaa1989 moja mała budzi się między 1-2, a potem 5-6 biorę ją do łóżka i karmię już na leżąco i zasypiamy razem, bo nad ranem mam chyba kryzys zmęczenia. Dziś nie spała mi zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk. A Twoja jak często się budzi? Po mm rzadziej?

Kasiaaa7989 moja w dzień śpi jak na szpilkach. Może raz xziennie zdarza się, że zapadnie w głębszą drzemkę, ale to nie zawsze i o nieregularnych porach. Dlatego mnie to dobija, bo nic kompletnie nie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza

katusia moja tez w takich godzinach sie budzi. Dzis przez dzien zadypiala tylko na gora 40 min. Darla sie wnieboglosy zjadala piastki ale cyca podoila z 7 min i zasypiala i tak w kolko. Wkoncu dalam jej o 17 90 ml mm dalej byla glodna dorobilam 30ml i zamiast od razu zasnac zasnela mi ok 1h temu oczywiscie sie przebudza...no nie mam pojecia dlaczego tak...jak ja bym chciala zeby jej sie te godziny unormowaly juz. Idzie zwariowac.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 moja w dzień też odstawia różne cyrki i trudno mi się z nią dogadać. A wieczór dla mnie to pora największego stresu, mimo ze ona zasypia, to ja na samą myśl, ze będę musiała wstawać, nie wiadomo czy ona usnie, czy się naje, czy będzie chciała spać w łóżeczku... mogę szczerze powiedzieć, ze od niespełna 3 tygodni ja nie wypoczywam, nawet jeśli śpimy, to ja razem z Iga jak na szpilkach. Mam nadzieję, ze mi to niebawem przejdzie i zacznę korzystać z jej drzemek i sama odpoczywać w międzyczasie. To lubi pojesc ta Twoja Oleńka :) 120 ml na raz- szacun. Ja tez juz dziś kupilam mleko i chyba spróbuję jej teraz zrobić do spania. Tylko mam nadzieje, ze picie z butelki nie doprowadzi jej do szału jak dziś po południu... macierzyństwo jest mega trudne...

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Katusia oj tak jest i to bardzo trudne..w koncu jestesmy odpowiedzialne za nowe zycie...ale jest i takie spelnienie bynajmniej ja tak mam:)
Hehe z tym spaniem to u nas tak samo spi albo 20min albo 30 maxymalnie 1h ,ale nie wiem w jakich godzinach te drzemki wiec ja tez nie moge nic zrobic :/ widze ze my to bez sprzatania ciaglego ogarniania to zyc nie mozemy:D trzeba zwolnic tempo..

Jak czytam o Waszych maluchach to jestem spokojniejsza ze to tak poprostu musi byc i pewnie wszystko minie z wiekiem;)

Maly juz spi 2h u Nas w lozku:) ciekawe kiedy sie obudzi..zastanawiam sie czy go nie wsadzic do lozeczka:)ale pewnie by oczy uchylil..

Odnośnik do komentarza

Kasiaa7989 to fakt, musimy zwolnić tempo. Tylko chyba musiałabym oslepnac żeby zwolnić :) a najgorzej mi wstyd jak ktos do nas zajdzie, a ja mam zlew pełen naczyń albo rozwalone ubrania... zawsze rano sobie to ogarnialam, a teraz czasem śniadanie jem o 12 :) też mnie pociesza, ze nie tylko u mnie tak to wygląda, choć nie życzę nikomu oczywiście tych wszystkich ekscesow, ale przynajmniej wiem, ze to zupełnie normalne i trzeba cierpliwie to znosić, a może z czasem coś się poprawi. Czasem czuje złość na małą, ze nie da się ruszyć, ale po chwili mam ochotę sama się walnąć w łeb za takie myśli. Przecież to tylko niemowlę, które mnie potrzebuje jak nikt inny nikogo innego na świecie! I jak juz sobie to przetlumacze to czuje się spełniona :) jak Maks spi, to dla świętego spokoju lepiej nie ruszaj. Źle Ci jak masz ciszę w domu :D?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Za pozno przelozylam i tak jak pisalam obudzil sie:/ ale dalam cycka przewinelam patrze a on pod koniec ubierania niewladne nozki..zasnal:) wiec teraz go znow wsadzilam do lozeczka i spi:) wiec i ja sie zdrzemne pewnie ta cenna godzinke..dobrej nocy wszystkim:)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim :) my jesteśmy po pierwszym podaniu mm. Odbyło się całkiem bezboleśnie. Niunia nawet nie protestowala przy butelce i przespala potem ponad 4 godziny :) poza tą próba cały czas daje cycka, bo mam nadzieje, ze ten wczorajszy niedobór nie był trwały i będziemy się jeszcze karmić przynajmniej 2-3 miesiące. A Wam jak minęła noc? Jak maluszki? O której budzą się Wasze diabelki?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny...moja Ola w ta noc zamienila sie w diabelka. A wszyscy tak ja chwalili...od 22 do 6 rano nie spala wrzeszzala niby glodna byla ale przynpiersi zasypialabawila sie a jak ja do lozeczka wsadzalam to wrzask taki ze az sie zapowietrzala..masakra chodze na rzesach..ehh...ja juz o tej porze boje sie dzisiejszej nocy...:(
katusia macierzynstwo jest strasznie trudne... a jakie mleko podalas swojej Idze? Pieknie Ci spala.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

cześć :-)
widzę, że nasze listopadowe dzieciaczki to tak hurtem się buntują, u nas tez noc kiepska, ale najgorsze są wieczory, masakra ! od kilku dni wieczorami wrzaski i krzyki i tylko na rękach u tatusia się uspokaja, nie pomaga ani cyc ani butla, od wczoraj dostaje espumisan na wzdecia, mozliwe, że wieczorami jest kumulacja i stąd ten płacz?
ja dokarmiam maks 3 razy na dobę po 60 ml.
zasnął przy cycu, lecę pod prysznic ;-)

aaaa gratulacje dla nowych mamuś :-)

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 szczerze współczuję. Wiem jaka to bezradnosc doskwiera w takich momentach. A probowalas polozyc sie z nią do łóżka? Przecież Ty będziesz niedługo na stojąco zasypiac jak Ci parę takich nocek urzadzi. Ja kupiłam BEBA PRO 1. To jest chyba odpowiednik polskiego NAN-a, bo też Nestle to produkuje. Chciałam kupić HIPP, bo jest antyrefluksowy, a mala ciagle ulewa i to sporo chwilami, ale mąż stwierdził, ze Nestle mamy wypróbowane na synku, wiec już nie kombinowalam.

Odnośnik do komentarza

katusia bezradnosc w takich chwilach jest ogromna.. naprawde ktos jak ma slabsza psychike to moze stracic cierpliwosc..a teraz moj "aniolek" spi juz od 9 i nie mysli wstawac...ktos jakby uslyszal moj raport z nocy i popatrzyl na nia teraz to raczej by nie uwierzyl. Kladlam ja do nas do lozka ale ona z nami nie lubi spac chyba..polezy 2 min i wrzask.
Dziewczyny powiedzcie co zamierzacie w swieta? Bedziecie przestrzegaly diety w zwiazku z karmieniem piersia? Grudzien to moj ulubiony miesiac moje ulubione swieta i nie wyobrazam sobie nie zjesc pierogow czy grochu z kapusta i innych rarytasow...az mnie serce boli na sama mysl ze mnie omina te pysznosci..

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...