Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

~Niuśka32
Ofelia, sliczne:):)
podeslij linka:)

a ja mam takie pytanie:
jesli terminy mamy pazdziernikowe, to wtedy na powrót ze szpitala potrzebny jest tylko fotelik/nosidełko?
przeciez nikt CHYBA wózka do szpitala nie zabiera.....
a na spacer chyba sie tak szybko nie wychodzi....po 3 dobie szpitalnej....
wiec wozek moge chyba kupic juz po.....
co Wy na to????

najwazniejsze chyba lozeczko i fotelik?

bo ja mam tylko 2 paczki wyprawki,a reszte planuje kupic 09-10!!!!!!!!!!!!!!!!
czy ja dobrze mysle, oswieccie mnie


Jasne, na początek najwazniejszy fotelik i łóżeczko. Z dzieciaczkiem wychodzi sie najwcześniej o ile pamietam to w 3 tygodniu. Ja dla swojej pierworodnej wózek twz po porodzie kupowalam, tylko wcześniej upatrzyłam i mąż kupil. Także nie martw się. Nie musisz mieć wszystkiego mega dużo. Wystarczy jakieś minimum. Dzis jest tyle sklepów internetowych ze w mig dokupisz co Ci potrzeba.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Chyba tak jest ze musisz mief na wyjscie fotelik. Taki wymog pamietam zenpolozna przyniosla malego ubranego w cieniutkie spiochy katlftanik na to ogrodniczki cieniutkie wsadzila do nosidelka i nakryla kocykiem bo tam gdzie rodze to on ubieraja. A ja pojechalam ze tydzien do sklepu po ciepluski kombinezonik bo sie balam ze mi zschoruje a to byl koniec wrzesnia. A teraz do torby zamierzam spakowac odrazu lapki niedrapki bo pamietam ze cala droge do domu jakies 8 min. pilnowalam seby sobie krzywdy nie zrobil bo tak machal raczakami a mial dlugie paznokcie. Dopiero na 2 dzien przelamalam strach i jakos obcielam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

a taki śpiwór to MUSOWO trzeba kupić, czy wystarczy normalna kołderka???

http://allegro.pl/spiwor-spiworek-do-spania-80-86cm-duzo-wzorow-i5137345543.html

też myślę, ze fotelik i łożeczko to podstawa,
przeciez te oliwki ,pieluchy etc. to w hiper/super markecie kupi się przy jednych zakupach,

wózek ta max 2-3 dni kurierem,

Qrcze, chyba , aż nie ma takiego musu kupować wszystkiego na gotowo....poza tym po porodzie trzeba być min. 3 doby w szpitalu,
przecież chyba facet kupi takie rzeczy jak oliwkę/ smoczek ....
QRCZE....albo już Sama nie wiem, może ja jakaś ZACOFANA jestem....skoro tu Dziewczyny już na gotowo ogarnięte,
jutro mogą rodzić:)))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza

Niuska32 - jak ostatnio rozmawialam z polozna to powiedziala zeby mlody tatus nie zapomnial o nosidelku gdy po nas przyjedzie do szpitala, wiec wozka nie potrzebujesz po najlepszym urlopie :)
dzieki dziewczyny za Wasze sugestie w sprawie podrozy.
...moja kruszynka cos sie malo dzisiaj rusza :( chyba odsypia nocke- ja nie spalam pol nocy,a ona razem ze mna :) zaraz chyba zjem cos slodkiego- niech wstaje moje malenstwo:)

Odnośnik do komentarza

U mnie w szpitalu po sn chyba 3 dni a po cc 3-5dni. Zalezy jak sie goi wszystko.

Spojenie mi dokuczalo przez ostatni tydzien a dzisiaj jak ide do lekarza to jak reka odjal, nic nie boli :)

Mam dzis plan wybrac sie na male poszukiwania po sklepach. Jade na 15.00 do lekarza, potem ide do Smyka (ostatnio widzialam spoooro promocji np 2x spiochy za 20zl), moze cos ciekawego upatrze :) pozniej obiad i maz ma mnie po pracy zawiezc do 5 10 15 bo za daleko mam na jazde miejskim i przesiadanie sie w autobusach.

Mam w planie w tym mies dokonczyc wyprawke ciuszkowa dla Antosia, w sierpniu skompletuje dla siebie rzeczy do szpitala, we wrzesniu zaczne prac/prasowac, a pod koniec wrzesnia zamowimy wozek, kupie kosmetyki dla malego i bede czekac na porod :P

Mam nadzieje, ze czas szybko zleci bo juz nie moge sie doczekac az lozeczko stanie w pokoju, wozek bedzie czekal i wyjdziemy ze szpitala z Malym :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

to odkopywanie, to dobry argument, wtedy już kolderki nie trzeba tylko kocyk.....

ja nie mam ciśnienia na te zakupy, bo moj M. jest mega ogarniety, i napewno wszystko kupi tak jak trzeba...... a poza tym w wa-wie tych marketów od "groma".

ja mam tylko zobić jedną rzecz....URODZIĆ :):):

Odnośnik do komentarza

Jay90
Ej wiecie co jestem uzależniona od domkumentu PORODY na Ipla.pl
Oglądam oglądam, ryczę, śmieję się i nie mogę sie doczekać jak sama juz urodzę :P

Pozatym chwalę się: mąż przywiózł i złorzył łóżeczko :) patrze na nie i ogarnia mnie taka błogość że nareszcie znów będę miałą dziecko .... taki namacalny dowód że to się dzieje naprawdę!!! <3

<br />
Mam to samo!! Uwielbiam to oglądać i sama z siebie się śmieje ze rycze w każdym odcinku jak usłyszę płacz dziecka po porodzie :D
a co do łóżeczka to ciesze się z Tobą ogromnie kiedy jesteś taka radosna :) aż usmiech się sam pcha na usta jak czytam o Twoich radościach :))))

Odnośnik do komentarza

Kochane mamuski ;) hmm konwersacja pełna podziwu jak dla mnie ale zacznijmy od poczatku. Po pierwsze co do pani julki to prosze was ale jak dla mnie to juz nawet smieszne nie jest , ktos podszywa sie i chce wyludzic pieniądze . Malo takich osob a wy nie obrazajac was mamuski ślepo jej wierzycie i chcecie co niektore wysylac kase i paczki. Zreszta byl seks to konsekwencje tez ! Umie sie jedno to i drugie tez ;) a co do wyjscia maluszka ze szpitala to najlepszy bedzie nosidelko a dziecko ubrane w kombinezonik i przykryte kocykiem ;) i tak do auta i domku. A spiworek na noc ? Dziecko sie przegrzeje , lepiej polozyc i leciutko przykryc kolderka ;) malenstwo mamusi kopie dzis od samego rana ! :*

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewuszki.
Zaraz tu dobijemy do 1000 strony :) Nieźle nawijamy ,do października będzie 2000 ;)
Ja również jestem zwolenniczką śpiworków, kołderkę mam, ale to pewnie bardziej jako przykrycie łóżeczka będzie służyć, przynajmniej na początku. Kombinezonu jeszcze nie mam , ale zaraz wybiorę się gdzieś, może znajdę. A do wózka to chyba sama uszyję.
Co do podróży z baby do domu to słyszałam ostatnio, że w wielu szpitalach nie chcą wypuścić z dzieckiem na ręku, bo wiadomo,że czymś do domu trzeba dojechać i pilnują żeby w foteliku zabierać.
Któraś z Was pytała o wysokość komody do przewijania, ja właśnie idę zamówić, zrobię pod wymiar, i chyba 90cm to taka optymalna wysokość jak dla mnie, mam niecałe 170.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Daga81
~Niuśka32
Ofelia, sliczne:):)
podeslij linka:)

a ja mam takie pytanie:
jesli terminy mamy pazdziernikowe, to wtedy na powrót ze szpitala potrzebny jest tylko fotelik/nosidełko?
przeciez nikt CHYBA wózka do szpitala nie zabiera.....
a na spacer chyba sie tak szybko nie wychodzi....po 3 dobie szpitalnej....
wiec wozek moge chyba kupic juz po.....
co Wy na to????

najwazniejsze chyba lozeczko i fotelik?

bo ja mam tylko 2 paczki wyprawki,a reszte planuje kupic 09-10!!!!!!!!!!!!!!!!
czy ja dobrze mysle, oswieccie mnie


Jasne, na początek najwazniejszy fotelik i łóżeczko. Z dzieciaczkiem wychodzi sie najwcześniej o ile pamietam to w 3 tygodniu. Ja dla swojej pierworodnej wózek twz po porodzie kupowalam, tylko wcześniej upatrzyłam i mąż kupil. Także nie martw się. Nie musisz mieć wszystkiego mega dużo. Wystarczy jakieś minimum. Dzis jest tyle sklepów internetowych ze w mig dokupisz co Ci potrzeba.

No coś ty? Jeśli jest temp powyżej 10 st to wystarcza max 2 dni przy oknie. Jeśli poniżej to tydzień. Moja urodziła się w sierpniu i spacery były od razu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Co do śpiworków do spania to ja mam chyba 3 z lumpka - kupiłam ale nie wiem czy będę używała - wyjdzie w praniu :) ale jak śpiworek to już bez kołdry i kocyka :)
Co do wyprawki to ja też wolę wszystko kupić wcześniej i być przygotowaną. Pewnie i tak w międzyczasie się okaże,że o czymś zapomniałam i trzeba dokupić ;)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :* 24h mnie nie było (i żałuję) ale nadrobiłam :) Po pierwsze Niuśka dobra jesteś :) Lubię to!
Co do Julki bo pamiętam historię od początku i nie mogę przejść obojętnie, słowo do Ciebie Julka: zajęłaś się facetem ok, boisz się powiedzieć o ciąży ok, ale badaj się dziewczyno! Ciąża Ci nie wyparowała a sama mówisz że gorzej się czujesz. Prowadzić ciążę możesz na NFZ (a jesteś ubezpieczona bo pewnie chodzisz do szkoły masz wakacje i czas) badania też możesz zrobić na NFZ jedyny koszt to dojazd ale skoro przelewu jeszcze nie masz jak sama mówisz to skoro pomagasz facetowi to niech on ci zorganizuje kasę na dojazdy. Kochasz to dziecko więc zadbaj o nie!
Co do wyprawki to ja też jestem z tych co lubią być przygotowane, a na L4 mam na to czasu aż nad to. Poza tym jakbym miała swojemu powierzyć listę zakupów to owszem wróciłby z rzeczami z listy ale nerwicę miałby przez miesiąc :P więc podział jest jasny on pracuje ja kupuję. Dla niego smoczek to smoczek a butelka to butelka i tyle. A i też mam dużo rzeczy z Canapolu są ładne i solidne a i cena nie zwala z nóg. A jeżeli chodzi o spanie to mam becik, kocyk i kołderkę jak okaże się że Malina się odkopuje to po prostu dokupię ten nieszczęsny śpiwór ale póki co mi się on nie podoba.
Zazdroszczę dziewczynom które potrafią szyć i możecie sobie same coś takiego jak karuzela czy pościel zrobić :) Ja mam niestety do szycia dwie lewe ręce.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...