Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

adonis_25
Miałam dla córki i głowa goni, kręgosłup jest miękki. A w chuscie dziecko przybiera pozycje jak w brzuchu :)

Wlasciwie to tak ale to jest takie regulowane z podglowkiem wiec jak wieksze troche bedzie to moze byc ?? czy tez nie zbyt z wygoda??

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena3
adonis_25
Miałam dla córki i głowa goni, kręgosłup jest miękki. A w chuscie dziecko przybiera pozycje jak w brzuchu :)

Wlasciwie to tak ale to jest takie regulowane z podglowkiem wiec jak wieksze troche bedzie to moze byc ?? czy tez nie zbyt z wygoda??


Wiesz co miałam to z jakiejś firmy bo mąż mi to kupił i były tam jakieś poduszeczki . Dałam koleżance bo używałam kilka razy. Chusta wydaje mi się ze mniej obciąża kręgosłup, ciałko jest bliżej i jest wygodniejsza. W żłobku nosiłam dzieci w chuscie. Ale chcę kupić teraz elastyczna bo wydaje mi się lepsza dla noworodka.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

No ja mam te co jest tylem do swiata :D ale wyjdzie w praniu jak bedzie juz trzymac dobrze glowke to sie sprobuje ale zobaczymy.
Adonis ja na glukoze wybieram sie poniedzialek. Mam nadzieje ze nie bedzie upału :D chociaz jak sprawdzalam to dopiero w czwartek ma byc 24 stopnie a takto do 20.
A i dzwonilam do laboratorium i powiedziala mi pani ze nie musze kupowac glokozy bo oni zapewniaja, a rozmawialam z bratowa to ona musiala nawet kubek miec ze soba i wode :D co placowka to inaczej :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Nati nie martw sie ta glukoza. Ja od poczatku ciazy jestem pod opieka diabetologa. Bedziesz na diecie, ktora nie jest taka zla nawet smaczna tak naprawde to sama sie nauczysz po czym Ci bedzie cukier skakal, jak raz na jakis czas zjesz ciastko to tez sie swiat nie zawali, zobaczysz nauczysz sie. Pewnie obawiasz sie tego mierzenia cukru, ja na poczatku bylam.zalamana bo jak to sobie igle w palec wbije??? I co igly nie widzisz, jest cieniutka, nic nie boli raczej uszczypniecie a pozniej to juz z automatu to robisz:))
Ja ten sprzet dostalam.od lekarza musze tylko.paski dokupowac ale sa refundowane i chyba 11zl za 50szt ja place.
Podstawa to nauczyc sie co mozesz jesc a pomysl, jak taka dieta pomorze Ci szybko pozbyc sie kg po ciazy :))))
Uwierz to naprawde nie jest takie zle:)Ism ja te badania mialam na samym poczatku ciazy i bede powtarzala po. 30Tyg.
Madzia nosidelko fajna sprawa, choc ja uzywalam chyba od 5mc bo takiej kruszynki to sobie nie wyobrazam w nosidelku, od urodzenia to zdecydowanie chusta, cos wspanialego:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Kasik_81
10kowa bardzo się cieszę :-) i trzymam kciuki za Was
nati86 przeuroczy bobas i nie martw się na zapas moja bratowa miała cukrzycę ciążową i pod kontrolą diabetologa stosowała dietę badała poziom cukru i urodziła zdrowego ślicznego chłopca który ma teraz 5 lat. Zatem głowa do góry :-)

Ja wszystkie wizyty prywatnie po 100 zł jeśli dochodzą badania maluszka to drugie tyle i oczywiście wszystkie badania pełno płatne bo z gabinetu prywatnego.

Mojego żabola czuję bardzo nisko tuż nad spojeniem lub pod pępkiem a jest już silny chłopak bo brzuchol aż faluje, cudne uczucie.

Szczęśliwie rzuciłam palenie chyba z dziesięć lat temu :-)

Dziewczyny oczekujące na powrót mężów rozważcie też jasne strony sytuacji którą niewątliwie jest święty spokój bo ja swojego to przynajmniej raz dziennie wysłałabym na księżyc i to bez biletu powrotnego ;-)

Kasik81 ja w sprawie męża mam takie samo zdanie jak Ty :) Mój ostatnio działa na mnie jak płachta na byka :) Ale za tydzien wyjeżdża na 2 tyg. to będę miała okazję żeby zatęsknić za Nim.

Ja palenie rzuciłam na początku stycznia jako postanowienie noworoczne a pod koniec stycznia zaszłam w ciążę :) Teraz wcale nie ciągnie mnie do palenia a nawet jak czuję dym to mnie mdli :) Mam nadzieję że jak skończę karmić dzidzię to nie najdzie mnie ochota na powrot do nałogu , bo po poprzedniej ciąży tak miałam.

Moja córcia w brzuszku tez wierci się w okolicach pępka i po bokach ale wczoraj jak siedziałam to czułam rozpychanie w okolicach żeber.

Miłego dnia dla wszystkich :)

http://s4.suwaczek.com/201510224565.png

Odnośnik do komentarza

Oj, temat nosidel jest niemalze tak samo kontrowersyjny jak kp i mm albo szczepionki:) Ja jestem zdecydowana na chuste tkana od samego poczatku, 21.07 mam w swojej sr warsztaty zeby zobaczyc co i jak:) Poczytajcie sobie w necie o nosidlach-wisiadlach (zlo mniej wiecej w tej samej kategorii co karmienie mm;)). A tak juz na serio to zaleca sie nosidla ergonomiczne dopiero dla dzieci siedzacych.
Bylam wczoraj na na warsztatach Swiadoma Mama i tam babeczka fajnie mowila o chustach, w skrocie to wsrod ssakow wyrozniamy gniazdowniki, zagniazdowniki i noszaki- do ktorych zalicza sie czlowiek. To tak jakby ktorac z Was chciala sobie poczytac i zglebic temat:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

martolina
Oj, temat nosidel jest niemalze tak samo kontrowersyjny jak kp i mm albo szczepionki:) Ja jestem zdecydowana na chuste tkana od samego poczatku, 21.07 mam w swojej sr warsztaty zeby zobaczyc co i jak:) Poczytajcie sobie w necie o nosidlach-wisiadlach (zlo mniej wiecej w tej samej kategorii co karmienie mm;)). A tak juz na serio to zaleca sie nosidla ergonomiczne dopiero dla dzieci siedzacych.
Bylam wczoraj na na warsztatach Swiadoma Mama i tam babeczka fajnie mowila o chustach, w skrocie to wsrod ssakow wyrozniamy gniazdowniki, zagniazdowniki i noszaki- do ktorych zalicza sie czlowiek. To tak jakby ktorac z Was chciala sobie poczytac i zglebic temat:)

Zgadzam się z Wami, najlepsza jest chusta jeśli chodzi o kręgosłup dziecka :) Chociaż sama zastanawiam się nad nosidłem ergonomicznym (ale faktycznie ergonomicznym, a nie tylko z nazwy :D ), ponieważ łatwiej jest to dopasować do kilku użytkowników moim zdaniem :) No j na pewno nie dla takiego maluszka tylko jak już będzie stabilnie siedział :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wózek to myśmy kupili x lander x pulse głównie ze względu na to, że jest lekki i po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Pojezdzilam nim trochę po mieszkaniu i jestem zadowolona, zobaczymy w październiku jak będzie na zewnątrz się sprawował.
Fotelik mamy cybex aton 4. Porownywalam w sklepie różne modele i ten wydaje się być najbardziej stabilny. Dla mnie maxi cosi były poprostu za lekkie i za delikatne przez co w porownaniu z cybexem sprawiają wrażenie mniej bezpiecznych. Ale to tylko moje zdanie.
Nosidełko też mam już zakupione takie od 3 miesiąca życia. W sklepie pani pokazywała mi takie, w których można dziecko nosić już od urodzenia, ale cena to ok 300zł.

Odnośnik do komentarza

Martynika i Kasik_81 Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy ;), jest to dla mnie duży szok i dlatego tak panikuje... Uspokoiłyście mnie trochę! Faktycznie trochę mnie przeraża to badanie cukru, igła i te sprawy no ale nic trzeba będzie to przetrzymać zresztą dla malutkiego wszystko :) no a hasło, że taka dieta pozwoli mi szybko schudnąć po ciąży działa na podświadomość jak nie wiem ;)
Dzięki

Odnośnik do komentarza

rokosanka
Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy... czy któraś z Was staje przed wyborem wzięcia szczepionki tzw Immunoglobuliny anty-RhD? Mam grupę B-, chłopak ma AB+... Kończy się 28 tydzień i nie wiem czy powinnam kupić tą szczepionkę na własną rękę czy nie....

Ja jestem w tej samej sytuacji, już dwa razy miałam sprawdzane przeciwciała ( w ciąży robi się to 3 razy , 1 na trymestr) jak do tej pory odpukać wszystko jest o.k. Z tego co ja wiem to po porodzie odrazu z pepowiny jest pobierana krew dziecka i określana grupa krwi, jesli jest taka jak matki RH- to nie podaje sie Immunoglobuliny bo nie wytworzono przeciwciał, jeśli po ojcu odzieciczy krew RH+ to w szpitalu mają obowiązek w ciągu 72 godzin od porodu podać Immunoglobuline. Mi lekarz nic nie mówil o kupowaniu szczepionki aby brać profilaktycznie. Ale jeśli nie jesteś pewna to może zadzwoń do swojego lekarza :) A ja dziś ijde na trzecie zajęcia w szkole rodzenia :) dziś będzie o pierwszej fazie porodu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

a stwierdzilam ze umyje lustro w lazience i umywalke i znowu mam te bole co w tamtym tygodniu ale juz wiem od czego chyba....
jak mam problem sie zalatwic to jem wlasnie platki owsiane z mlekiem z zurawina i bananem i mnie potem gania....
i wtedy tez tak mialam a wiec musze cos innego wymyslec jak bede miala problem bo to za mocne dzialanie :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...