Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Niuśka to nie musi być położna z Twojej przychodni no chyba ze jest jedna przychodnia. Ja w ogóle wybrałam położna z prywatnej firmy która organizuje (firma) zajęcia dla ciężarnych i szkole rodzenia. A wszystko jest z NFZ. U mnie w przychodni tez powiedzieli ze nie przysługuje mi położna. A do tej Pani mam numer i gdyby co kolejek się działo mam dzwonić. Do tego jest doradcą laktacyjnym.
Co do szczepionek my byliśmy szczepieni tymi szczepionka mi nic nam nie jest. Przeczytałam mnóstwo artykułów lekarzy od mojej teściowej którzy prowadzą badania. I nie ma tak naprawdę różnicy jakiś te szczepienia się wybierze, skojarzone mniej zastrzyków a jeśli coś się może wydarzyć to i tak się wydarzy czy tu czy tu. A szczepić trzeba. U mnie np gruźlica panuje w okresie zimowym i odra.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja jem zazwyczaj rano sniadanie (platki/kanapka/drozdzowka jak zechce mi sie isc do sklepu :P), potem kolo 14-15 tez cos przekasze lekkiego, zazwyczaj jakas kanapke, owoc czy tosta, obiad jem o 18.30 jak maz wroci z pracy i tyle. I mi to wystarcza na caly dzien.. Wody pije malo bo ok 1l :( i nie umiem sie zmusic aby wiecej pic chociaz co wizyte lekarz mi to powtarza..
A wagowo mam +4,5kg poki co

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

justyna12315

Właśnie odebrałam wyniki glukozy oto one: 84/104/99 wydaje mi się że trochę mało spadł ten po 2h... Dobrze że w piątek wizyta i lekarz mam nadzieję mnie uspokoi.
Karola22 dasz radę! rozłąki są trudne ale nie będziesz się nudziła przynajmniej :)

Mało spadł, bo nie miał w czego hahah!! Nie świruj, bo wyniki masz bardzo dobre ;)

Odnośnik do komentarza

10kwoka leć na IP pózniej bedziesz sobie pluć w twarz lepeij sprawdzić.

A co do szczepionek każda mama wie co dla dziecka dobre i sama zadecyduje. JA osobiście wstrzymuje się ze szczepionkami nawet tymi po porodzie. Zaszczepie jak bede pewna że dziecko w 100% zdrowe , nie popełnie już tego samego błędu co z Igorkiem. Nie powinien być szczepiony a mimo to wpychali w niego wszystko.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny mam do was takie pytanko na jakiej wysokości czujecie wasze dzieciaczki? Bo mój jest dość aktywny ale wydaje mi się że jest dość nisko, czuje go tak z 5cm pod pepkiem (koniec 25tyg) na wizycie u lekarza 3tyg temu wszystko było ok, a następna za tydzień, ale trochę się boję czy nie jest za nisko, a ja dość aktywna jestem bo inaczej mnie kręgosłup boli.
Ja niestety jem bardzo dużo i mam już z 9kg na plus aż strach na wagę wejść. A codziennie obowiązkowo truskawki, bub i lody
10kowa daj znać jak u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Kingusialkr do mnie również przychodzi położna,jest taka możliwość również przed porodem,pisałam o tym kiedyś,nie tylko jak było dawniej po porodzie wizyty patronażowe.Przysługują od 21 tyg ciąży,nie są obowiązkowe ale warto skorzystać,każda z Nas ma podpisaną umowę na opiekę położnej z NFZ tak jak pielęgniarki środowiskowej czy lakarza 1 kontaktu:
Wizyty położnej przed porodem
W Polsce przyjęło się, że ciążę prowadzi lekarz położnik, a położnej środowiskowej oczekujemy dopiero, kiedy maluszek wróci już do domu ze szpitala. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że z opieki położnej ciężarna może zacząć korzystać już od 21. tygodnia ciąży.
Gdy ciąża zbliża się już do półmetka, warto zainteresować się wyborem położnej środowiskowej. Deklarację można złożyć w dowolnym momencie i ma ona skutek natychmiastowy.

Zapytaj w swojej rejonowej przychodni o położną. Nie krępuj się umówić na spotkanie z każdą z nich, jeśli masz wybór. To przez kilka bardzo ważnych miesięcy w twoim życiu będzie osoba, która będzie miała wgląd w najintymniejszy fragment twojego życia. Oczywiście kompetencje są najważniejsze, ale nie oszukujmy się – jej charakter, temperament, sposób bycia mogą okazać się niezwykle znaczące podczas hormonalnej burzy w połogu.

Masz prawo do bezpłatnych wizyt położnej już od 21. tygodnia ciąży. Między 21. a 31. tygodniem przysługuje ci jedna wizyta tygodniowo, a w kolejnych tygodniach nawet dwa spotkania w każdym tygodniu. Łącznie to 30 godzin jeszcze przed porodem. Oczywiście nie musisz korzystać ze wszystkich, możesz to ustalić indywidualnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Cd...

Każda mama szczególnie podczas swojej pierwszej ciąży ma dziesiątki pytań, a im brzuszek większy i im bliżej porodu, tym niewiadomych i strachu więcej. W Internecie znajdziesz wszystko, to prawda, ale nie ma jak kontakt twarzą w twarz, we własnym domu, z prawdziwą profesjonalistką. Będziesz mogła zapytać nawet o największe głupstwa. Czasem w gabinecie lekarza nie ma odpowiedniej atmosfery, trudno też o intymną atmosferę przy tych wszystkich narzędziach lekarskich. Co innego partnerska rozmowa z druga kobietą, a przy tym specjalistką.
Przebieg wizyty

Pewnie każda położna ma swój sprawdzony scenariusz spotkań. Na pewno możesz liczyć na sprawdzenie tętna płodu specjalnym detektorem – rodzajem mikrofonu przykładanego do brzucha ciężarnej.

Położna pokaże ci, jak fizycznie przygotować się do porodu – czy potrzebne będą ćwiczenia lub masaże. Wytłumaczy, jak skompletować torbę do szpitala, doradzi w sprawie zakupu kosmetyków dla jeszcze nienarodzonego maluszka. W ostatnich dniach przed porodem może też sprawdzić rozwarcie szyjki macicy.
Zaufanie i spokój

Jeszcze jednym powodem, dla którego warto się zdecydować na opiekę położnej jeszcze przed porodem, jest budowanie wzajemnych relacji. Dzięki tym wcześniejszym spotkaniom, osoba, która przyjdzie zbadać, obejrzeć twoje maleństwo i ciebie w połogu nie będzie obca, będzie znać ciebie i twoje obawy, będzie znać twoje słabości i stopień przygotowania.

Ponadto takie spotkania z położną to wielki spokój dla mamy. Może usłyszeć bicie serca swojego dziecka poprzez detektor tętna, rozwiać swoje wątpliwości, uspokoić skołatane niepokojem o maleństwo nerwy, rozbudzone jeszcze przez buzujące hormony.

O wizytach położnych krążą różne historie i legendy, może nawet wiele mam wspomina je raczej z niezadowoleniem, ale jeśli jeszcze w ciąży znajdziesz odpowiednią osobę i dasz jej się poprowadzić, na pewno oczekiwanie na poród, pojawienie się dziecka i pierwsze tygodnie opieki nad nim przebiegną dużo spokojniej, pewniej i radośniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Czy to prawda, że ciężarnej przysługuje 30 godzin wizyt domowych położnej przed porodem? Gdzie szukać takiej osoby?
Kobiecie w ciąży przysługują wizyty położnej środowiskowej przed porodem - jedna wizyta tygodniowo od 21. do 31. tygodnia ciąży i dwie wizyty tygodniowo od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "położne środowiskowe" i nazwę miejscowości, w której Pani mieszka, i bez trudu znajdzie Pani odpowiednią osobę. Deklarację do położnej można złożyć w każdej chwili ze skutkiem natychmiastowym. Można też bezpłatnie zmienić położną co 6 miesięcy (w innym wypadku łączy się to z niewielką opłatą). Można nawet wybrać położną z innej miejscowości, radziłabym jednak wcześniej skontaktować się z nią i uzgodnić kwestię dojazdów do Pani. Wybór położnej jest niezależny od innych składanych deklaracji i nie musi być związany z wyborem lekarza rodzinnego.

Ta sama położna będzie Panią odwiedzała także po porodzie, wspierając we wczesnym połogu. Przy wyborze można kierować się np. tym, czy położna pracuje w wybranym do porodu szpitalu, prowadzi szkołę rodzenia, została polecona przez kogoś zaufanego.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Co do szczepionek to ja szczepilam skojarzonymi choc to.mnie podwojnie kosztowalo ale szkoda mi bylo dzieci:) dostaly tez na rotawirusa i gucio on pomogl! W 1roku zycia blizniaki 4x przechodzily rotawirusa, 2x skierowanie do.szpitala. Tak wiec jak dla mnie one nie dziala, moja siostra miala tak samo:(
Na inne nie mialam kasy.
Choc ja sie zastanawiam czy te platne szczepionki to nie jest troche takie naciaganie przez firmy farmalogiczne...

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

usagi86

Moje maluchy wyczuwam najczesciej pod samym biustem , ale zdarzaja sie tez ruchy na wysokosci pepka i nizej, ale to chyba zalezy od ulozenia malucha.
moje Cudaki na ostatniej wizycie byly ulozone glowkami do dolu, co oznacza ,ze te ruchy pod biustem to siarczyste kopniaki, a te nizej to ruchy raczek ;) moze Twoje malenstwo jest glowka w gore .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...