Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kaszka, ja jestem wegetarianką od urodzenia :D Nie jem ryb, jajka jem ale bardziej w postaci naleśników i placków np. W sumie nie wiem czy wszstko dostarczam, staram się jeść dużo różnych rzeczy ale wielu nie lubię. Z niedoborów mam tylko wit d3 ale to większość ludzi ma, a i przy niedoczynności tarczycy też jest z tym gorzej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlk6nl24kqgggb.png

Odnośnik do komentarza

Martynika gratuluję!! :)
ja wciąż nie mogę się przyzwyczaić, że tylko jedno Maleństwo w brzuszku :D

Co do usg prenatalnego to u mnie też lekarz wszystko mówił co i jak, pokazywał, a z badania dostałam wyniki plus wynik badania PAPPA + beta hCG i na tym wyniku właśnie były wykresy odnośnie: wieku matki a ryzyka zespołu Downa, CRL maluszka i właśnie przepływów, ale wiem, że nie wszędzie tak robią niestety. Poza tym oczekiwałam na filmik z Maleństwem ale go nie dostałam, ciekawe czy na połówkowym dostanę ale to dopiero w połowie czerwca. Jak mi nie da filmiku to pójdę prywatnie na usg 4d i wtedy na pewno dostanę, bo szwagierka była u lekarza, do którego chcę iść i mówiła, że jej dał :)
Teraz nie widzę sensu iść na 3d/4d chyba że tylko po to, żeby poznać płeć (ale mnie szkoda na to teraz pieniędzy), wolę pójść jak buźka już będzie bardziej rozwinięta ;)

Moja próba z wywołaniem ruchów słodyczami zakończyła się niepowodzeniem, lokator/ka ma moje prośby gdzieś i postanowiła, że jeszcze teraz mnie nie uszczęśliwi, czyli ćwiczenie cierpliwości ciąg dalszy :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! A czy gin nadal serce dziecka? Tzn czy słyszałyście je? Bo nie wiem kiedy to zrobi... Chodzę do niego co 4tyg, i zawsze zapominam się go zapytać. Bylam ostatnio w czwartek. Chyba ze to jeszcze za wcześnie?

Odnośnik do komentarza

Martynika gratuluję Liljanki :)
lijden i kaszka też nie jem mięsa i jajek w ogóle, ryby już coraz rzadziej goszczą na moim talerzu, chociaż powiem Wam, że teraz kiedy jestem w ciąży nachodzi mnie czasem ochota na rosół czy pierogi z mięsem.. dziwne uczucie
Jem sporo warzyw strączkowych i orzechów,szpinak i buraki, które dostarczają niezbędnego nam w okresie ciąży żelaza, dość dużo nabiału,bo nie jestem weganką. Ostatnie wyniki badań miałam dobre, więc myślę, że niczego mi nie brakuje. Wczoraj zrobiłam moją ulubioną sałatkę, którą pochłaniam po prostu za każdym razem, a składniki to: ryż (ja używam basmati) , różne rodzaje fasoli (biała, czarna,czerwona,soczewica itd) , ogórek swieży, papryka, duży pęczek kolendry, cebulka czerwona lub dymka, kumin(nie żałować) , oliwa z oliwek, sok z limonki,sól,pieprz, Polecam Wam dziewczyny, jeśli lubicie choć troche orientalne smaki to na pewno posmakuje :)
eewelinka następnym razem jak będziesz na wizycie to poproś o posłuchanie serca, to bardzo dziwne,że Twój lekarz do tej pory nie dał Ci takiej możliwości! Ja słyszałam już w 6tyg!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

lijden, ja w zasadzie też, a przynajmniej odkąd rodzicom znudziła się walka o każdy posiłek, czyli odkąd skończyłam jakieś 7 lat. ;)
izabela, nic nijak nie suplementujesz? Mój wszystkożerny mąż zrobił swoim zwyczajem dogłębny risercz i uznał, że bez DHA i wit. B12 ani rusz, ja się z nim zgodziłam.
Co do orientalnych smaków, to niezastąpiona jest dla mnie kuchnia indyjska, UWIELBIAM! <3 Ale ostatnio sobie odmawiam, bo nie za dobrze mocno przyprawione potrawy na mnie działają. A Chiny niestety nie rozpieszczają, we WSZYSTKIM jest mięso, ryby, owoce morza lub jajka, a nawet jak wytłumaczę, że BU YAO! to i tak dowalą sos ostrygowy...

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Kaszka biorę witaminy , w tej chwili Prenalen Dha i Multivit, B12 jako suplement nigdy nie stosowałam , bo jednak jem te ryby jeszcze i sporo produktów mlecznych, codziennie micha płatków wzbogaconych B12 na śniadanko z mlekiem, dużo twarogu i jogurtów, tu w Dubaju uwielbiam ichny Laban, cos podobnego do naszego kefiru czy maślanki ale bardziej delikatne. Wszystko sie okaże jak zrobię niedługo badania, moze sie okazać ze jednak czegoś brakuje.
Wczoraj właśnie byliśmy w indyjskiej knajpie i najadłam sie pyszności, szczególnie ich naan bread prosto z pieca z masełkiem, moczony w sosach, nie mogłam sie oderwać!
Wiecie co ja wczoraj odwalilam, tak mnie wkurzyli w pracy, właściwie jeden gościu (asystent menedżera ) , ze po 1,5 godz wyszłam i juz nie wróciłam, myśle sobie niech radzi sobie sam jak taki mądry jest!dluga historia ogólnie , ale przegiął na całej lini , a wie ze nie ze mną takie numery, ktoś musiał sie w końcu postawić, wiec pomyslałam ze i tak odchodzę to sie poświęcę dla dobra zespołu hehe :) A dzisiaj mam wolne, wiec tak myśle ze zadzwonię zaraz i zapytam czy pani doktor u której byłam miesiąc temu przyjmuje to pojadę i sprawdzę czy wszystko w porządku z dzidzią :) chce zeby mój niemąż ze mną pojechał i zobaczył co zmajstrował , posłuchał serducha po jak wyjadę to nie wiadomo czy jeszcze będzie miał okazje. Może będzie nam dane poznać płeć, chociaż myśle, ze troche za wcześnie , to 14t 2d, poza tym ten jej sprzęt usg chyba nienajlepszy taki, ale moze zrobi nam niespodziankę :)
Miłej niedzieli dziewczyny!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie z żelazem nigdy nie miałam problemów, nigdy w życiu żadnej anemii ani nic. Ogólnie to jestem na diecie nie tylko wegetariańskiej ale i bezglutenowej :D Teraz w ciaży łykam witaminy tj falvit plus wiadomo muszę suplementować wit d3, kiedyś miałam niedobór b12 ale badałam ostatnio i było całkiem nieźle. Ja np wgl nie lubie strączkowych, jedyne co to bób i orzeszki ziemne no i czasem kotlrty sojowe ale żadko bo brzuch mnie boli często po nich. Jeśli chodzi o nbiał to też nie jakoś często tj jakieś serki czy jogurty czasem, czasami ser żółty na pizzy. Jajka tylko w postaci placków bo innego nie przełknę. Pozatym wiadomo jakieś orzeszki, słonecznik, owoce, placuszki z różnych zdrowych mąk, kasza gryczana, ryż itd. No i wszystko bezglutenowe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlk6nl24kqgggb.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
U mnie dzisiaj piękna pogoda i myślę, że się gdzieś wybiorę za miasto po obiedzie. Jak narazie jestem strasznie słaba, bo młoda chyba jeszcze nie rozumie, że to co ja jem jest tez jej, bo zaś wróciły wymioty :(

Co do jedzenia ryb, to nigdy specjalnie nie lubiłam i faktycznie jem rzadko. Za to warzywa we wszelakiej postaci mogłabym jeść tonami. Sam fakt, że prawie cały pierwszy trymestr byłam w stanie tylko jarzynową przyjąć :)

@ewelinka U mnie dopóki miałam USG co wizytę lekarz tyko pokazywał na monitorze jak serce bije. Od kąd USG nie robi (pierwsza taka wizyta 15tyg) i tylko bada to przykłada ten głośniczek do słuchania i wpisuje w kartę puls.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, majówka trwa więc i grill idzie w ruch. Powziwiam was że potraficie nie jeść mięsa ja sobie jakoś siebie w roli wegetarianki nie wyobrażam ale i warzywa uwielbiam bez tego ani rusz.
Mnie od rana strasznie głowa boli... Nawet kawę z mlekiem wypiłam i troszkę przeszło. Pędzę po obiadku na lody może na świeżym powietrzu mi przejdzie. Miłego dnia i kożystajcie z pogody :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

eewelinka
Dziewczyny stosujecie specjalny płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży czy zwykly? Bo zauwazylam taki w sklepie i bylam w lekkim szoku :D myślałam ze tu nie ma takiego znaczenia...

Ja kupiłam dla kobiet w ciąży, był w tej samej cenie co zwykły, skład ok, więc wzięłam :)

Pisałyście o prenatalnych i przepływach, mi mierzył przepływ w przewodzie żylnym, tzw. ductus venosus, mam podaną wartość tego parametru i na jednym ze zdjęć jest wykres z pomiarem. Na początku wyszedł za duży i też nas lekarz straszył wadami m.in. serca, ale pod koniec usg zmierzył jeszcze raz i wyszło dobrze. Poza tym mam w pomiarach czynność serca, crl, wymiar dwuciemieniowy, obwód głowy i brzucha, długość kości udowej, umiejscowienie łożyska, ilość płynu owodniowego (w normie) i pępowinę (prawidłowa, 3-naczyniowa), markery wad chromosomowych (kość nosowa i przepływ w zastawce trójdzielnej) oraz opis anatomii płodu (stwierdzenie obecności i prawidłowej budowy: czaszki, mózgu, kręgosłupa, serca, żołądka, pęcherza moczowego, rąk i nóg).
Prócz tego podane ryzyko 3 wad genetycznych, wykresy dla crl i nt oraz kilka ujęć z usg.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
No to już po majówce....
Wczoraj była u nas piękna pogoda.
A ja od dwóch dni miałam mega napiętą atmosferę w domu z moim mężem, więc wybrałam się wczoraj sama do ogrodu botanicznego.... No i masz babo placek - dostałam krwotoku.... panika niemiłosierna.... przypominam, że już wcześniej straciłam pięć ciąż..... ale nigdy wcześniej nie dotrwałam tak daleko. Obecnie jestem w 16t4d.
Na szczęście na dyżurze był mój niezastąpiony lekarz.
Diagnoza: odklejanie się łożyska, dziecko jest i żyje. Zalecenia: leżeć i tylko leżeć....
Teraz czekam na obchód i na kolejne badania....
Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza

ignaś78
Cześć dziewczyny
No to już po majówce....
Wczoraj była u nas piękna pogoda.
A ja od dwóch dni miałam mega napiętą atmosferę w domu z moim mężem, więc wybrałam się wczoraj sama do ogrodu botanicznego.... No i masz babo placek - dostałam krwotoku.... panika niemiłosierna.... przypominam, że już wcześniej straciłam pięć ciąż..... ale nigdy wcześniej nie dotrwałam tak daleko. Obecnie jestem w 16t4d.
Na szczęście na dyżurze był mój niezastąpiony lekarz.
Diagnoza: odklejanie się łożyska, dziecko jest i żyje. Zalecenia: leżeć i tylko leżeć....
Teraz czekam na obchód i na kolejne badania....
Trzymajcie kciuki.

O matko. ..
Trzymam kciuki za to by wszystko szczesliwie się skończyło!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...