Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ten bio oil to nie jest stricte na rozstępy, bo też na różne blizny, zmiany skórne itd. Koleżanka używała od początku ciąży i zero rozstępów. Bardzo sobie chwalila. Na necie jest dużo pozytywnych opini, ale tez się spotkała z takimi, że w składzie jest witamina A i w pierwszym trymestrze powinno się go raczej nie stosować (też dlatego narazie używam oliwki). Ale z drugiej strony jeżeli będę narazie używać go tylko na brzuch i piersi to w takiej malej ilości raczej nie ma szans zaszkodzić dzidzi.

Odnośnik do komentarza

My już po wizycie :)
W prywatnym gabinecie mój lekarz ma stare usg z małą rozdzielczością, ale pęcherzyk jest, rozmiar pasuje na ten wiek ciąży, wszystko jest ok.
U nas jest 16 mm średnicy, odpowiada 6t3d a mam chyba 6t1d, więc wszystko gra :)
Uspokoiłam się, rozwiał moje obawy :)
Następna wizyta za dwa tygodnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Kaja na tym olejku bio oil jest napisane, że od 16 tygodnia? Wiesz gdybym miała zaszkodzić dziecku to też wolę mieć rozstępy. W tej chwili to ono jest dla mnie najważniejsze. Ja sugerowałam się tym co mi koleżanka mówiła stosująca ten olejek. Zanim kupię coś to i tak będę czytać opakowanie. A jak będę na wizycie to zapytam położnej co poleca.

Odnośnik do komentarza

Kotek90 - nie odbieraj tylko moich postow jako ataku. Witamina A to nie sa zarty dlatego przestrzegam. Ale bardzo zyczliwie. To ze kolezance nie zaszkodzilo nie znaczy ze Tobie tez nie zaszkodzi. Ten 1 trymestr jest najwazniejszy wiec badz ostrozna Kochana plis.
Lepiej kupic naturakny olej kokosowy i spac spokojnie.

Maja85 - nie mialam klopotow z tarczyca przed ciaza. Dopiero teraz wyszlo mi powyzej 2.5.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Kaja nie odbieram tego jako ataku :-) jesteśmy tu po to żeby sobie doradzać i ja się cieszę, że ktoś mi może doradzić. A napisz mi jeszcze czy na tym olejku bio oil pisze, że od 16 tygodnia? A ten olejek kokosowy to można już w pierwszym trymestrze? Z tych wszystkich środków na rozstępy to jestem szczerze zielona. Wiem tylko tyle co gdzieś poczytałam, usłyszałam itd. Myślałam, że wystarczy pójść do drogerii i nie będzie problemu. Ale tyle jest wyboru, że nie wiadomo co dobre, a co nie. Chyba pozostanę przy oliwce a na wizycie zapytam położnej co poleca.
Maja ja też biorę leki na tarczyce. Tsh wyszło mi 2,13 i mimo, że w normie to jest to górna granica i mam używać.

Odnośnik do komentarza

Cześć:) Wczoraj jak byłam na wizycie, to zapytałam mojego gin, o badania prenatalne, oprócz usg genetycznego jest jeszcze coś takiego jak hormony test. Można go zrobić już w 10 tc, pobiera się krew, test ma na celu wykrycie zaburzeń chromosomów X, Y dziecka, czyli wszelkich trisomii ( np. zespół Downa itd). Niestety test jest drogi bo kosztuje ok.
2700 zł. To, tak informacyjnie - przekazuje czego się dowiedziałam :)

Dzisiaj mam jakiś apogeum mdłości, co bym nie zjadła, mdli mnie, nawet woda z imbirem nie pomaga.

Jeżeli chodzi o kremy na rozstępy to, oglądałam już, ale jeszcze nie nabyłam chyba kupie na początek Palmers, a poźniej Mustellę. Siostra używała i była bardzo zadowolona. Bio oil używałam do twarzy i tak sobie myślę, żeby smarować ciało (brzuch, piersi i pośladki) tak jak zalecają to, trochę mało wydajne, a opakowanie malutkie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...