Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, ja sie dzis wybralam na basenik, odprezylam sie na maksa i leze :)

adonis25 chodziło mi o "push up i siatkowe majtki" :)

co do pielegnacji siusiakow, wielokrotnie kapalam z przyjaciolka jej synka i ona co jakis czas wlasnie sprawdzala czywszystko w porzadku i przemywala skorke mokra pieluszka, dlatego tez w pore zauwazyla blone ktora nie pozwalala zeby napletek zszedl jak trzeba..

Jesli chodzio pepek, to ja mam octanisept i spiryt dezynfekujacy w sprayu

Odnośnik do komentarza

asiek123

Pauuulalala ja co prawda miałam z nim styczność tylko w sklepie, ale my nie braliśmy go pod uwagę bo jest wielką kolumbryną jak dla nas.. co prawda szukaliśmy wózka na pompowanych, skrętnych kołach i amortyzacji na doły i wertepy, ale jak zobaczyłam jak jest wielki to aż optycznie mi się nie podobał.. w gondoli jeszcze ujdzie, ale spacerówka to masakra - nie bedę pisać nawet co mi przypominała, ale nie za miło się skojarzyło.. ale to naprawdę kwestia gustu.. moja znajoma tylko wpsominała, że w tym jedo fyn pas krokowy jest za daleko umiejscowiony i wiele dzieci "wyjeżdża" z niego w spacerówce.. ale jak mówie przetestować nie testowałam, tylko w sklepie, ale sprzedawca był tak podekscytowany tym wózkiem, że kompletnie mnie od niego odrzuciło. 3/4 wózków w sklepie to jedo reszta x-landery i inne bardzo dobre jak na wózki firmy i modele a on widział tylko ten.. ja starałam się byc obiektywna, bo w końcu przyszłam znaleźc do sklepu ten najlepszy i na każde moje zapytanie wychwalał i ciagnął mnie do jedo, jak z mężem znaleźliśmy coś co nas nurtowało lub nie do końca podobało to od razu krytykował konkurencje.. no rany.. miałam wrażenie, że największą przebitkę kasową ma na tym wózku..

a najlepsze było to, że jak na wstępie określiłam, że potrzebuje wózka zwrotnego na pompowanych kołach który da sobie również radę w trudniejszych warunkach to on w połowie rozmowy powiedział, że jego zycie też raz zaskoczyło i raz tym wózkiem był w lesie... nooooo to ja kopara w dół - gościu był raz nim w lesie, nazywa to historią zaskakująca go w życiu i mówi mi że ten wózek sobie poradzi w trudnych warunkach podczas gdy on sam doświadczył jednego spaceru z dzieckiem w lesie.. no ręce mi opadły i marzliśmy żeby stamtąd wyjść..

ale są ludzie i parapety najzwyczajniej :D

Haha, asia to miałaś przynajmniej coś na poprawę humoru ;)
Mi się podoba, że są duże, ale chyba też muszę go najpierw zobaczyć w rzeczywistości ;) Dzięki za uwagi, to przynajmniej zwrócę uwagę na takie rzeczy ;)
Ja też wiele razy przekonałam się, że parapety niestety istnieją ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewoje :)
Widzę o pępuszkach i pisiorkach mowa :) Też słyszałam różne historie napletkowe i trochę się obawiam. Trzeba po prostu pilnować, dbać i nic na siłę!
A ja zadam takie pytanie, które może się wydać kontrowersyjne. Czy któraś z mam myślała o obrzezaniu chłopca? Może już ma to doświadczenie za sobą lub nosi się z tym zamiarem?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mam dla was link do konkursu CHICCO. Ja juz wyslalam swoje wypociny. 10 000 zestawow wyprawek do wygrania wiec pomyslalam dlaczego by nie sprobowac :)
Jak ktoras chetna to prosze :) I pochwalcie sie jak wygracie :D

konkurs CHICCO

NIUSKA odezwij sie!!!!

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie,
byłam dziś na wizycie. Dzidzi waży podobno 1,5kg, chociaż na wydruku jest napisane 1374g +/- 201g. Na nastepnej wizycie mam miec pobrane jakieś trzy wymazy, wiecie o co chodzi? I wizyta zamiast 100zł ma kosztować 190zł.
Od soboty nie mam kostek na nogach, a palce u dłoni mam jak pulpety. Doktorka kazała w związku tym puchnięciem i upałami pić co drugi dzień potas.
Dziewczyny ile spotkań trwa cały kurs w szkole rodzenia?
Załamała mnie prognoza pogody, do niedzieli pokazywali mapy pogody, gdzie w małopolsce najniższa temperatura to 34 stopnie, a w środę i piątek 38!! Jak my mamy to przetrwać!?
Życzę Wam chociaż troszkę chłodu.

Odnośnik do komentarza

Mleczyk moze chodzi o badanie na wykrycie paciorkowca wtedy pobierane sa dwie probki do badania z okolic odbytu i z pochwy. Podrzucam link badanie na paciorkowca

tylko nie wiem o co chodzi z tym trzecim moze biocenoza pochwy czy jakos tak

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

O rany! Nie bylo mnie chwilkę a tu tyle zaległości mam :)
Wybór wózka mamy za sobą, nie bylo to łatwe ale stanęło na Tutku Tirso i foteliku Kiddy. Czy to dobra decyzja okaże sie w trakcie użytkowania :)
Asiek123 ciesz sie że ten sprzedawca miał cokolwiek do powiedzenia odnośnie wózka, bo my trafiliśmy na Panią, ktora na kolejne z naszych pytań, na które nie znala odpowiedzi zasugerowała żebyśmy sprawdzili to na internacie. I tak wyglądała nasza wizyta w tym sklepie, od modelu do modelu i sprawdzanie info na necie :/ wiec nie wiem co gorsze :D

Odnośnik do komentarza

mleczyk1 nie pomogę :(
Nie mam pojęcia o czym piszesz :(

Pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie, ale takich badań nie miałam.
Teraz NFZ i tez niczego takiego nie było jak do tej pory.

SR zaliczyłam przy pierwszej ciąży, ale to 8 lat temu i jedno ze nie pamiętam, drugie ze pewnie i tak wiele się zmieniło.
Teraz odpuściłam SR. W ogóle przysługuje przy kolejnych ciążach?

Szkoła rodzenia przydała się u nas mężowi - był na wszystkich zajęciach.
Mi mniej. Kwestie porodu i tak potoczyły się inaczej niż nas przygotowywano, a że mam dużo młodszą siostrę to i pielęgnacja dzidziola nie była odkryciem.
Za to dla męża wszystko było wtedy nowe wiec go trochę przeszkolono :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My kwestie wyboru wozka mamy juz dawno za sobą. Bedziemy sie wozic Baby Joggerem City Elite, tak troche terenówa na 3 kółkach:) Ciesze się ze takie wybory juz za nami i wszystko czeka w domu, kiepsko sie czuje w te upały i nie dalabym juz rady chodzic po sklepach, testowac i wybierac.
Jesli chodzi o foteliki maxi cosi to jak robilam rozeznanie wyszlo na to ze mc city to poprostu najstarsza wersja ale bardzo dobra, na podstawie tego fotelika powstał cabrio fix a potem pebble (czy jakos tak). Roznia sie uzytymi materialami, ponoc w tym pebble dzieci sie tak nie pocą. Kazdy kolejny model jest tez głębszy i troche wiekszy. Wszystkie maja chyba 4gwiazdki ADAC, 5 ma cabrio i pebble ale dopiero z bazą.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
karola22 i magalena3 dzięki za odpowiedź, chyba padły słowa o bakteriach i grzybach, ale czy każdą z nas to czeka? Czy u mnie coś nie tak, że te wymazy potrzebne? Nie przyszło mi do głowy na wizycie o to zapytać.

Nie nakręcaj sie od razu, ze cos nie tak! Czytałam o tym badaniu na paciorkowca, ze powinno sie wykonać i właśnie mam zadac to pytanie mojemu lekarzowi w czwartek na wizycie. Nie wiem czy w moim przypadku będzie konieczne bo mam miec cc. Zawsze lepiej więcej badan zrobić żeby miec pewność że wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza

A te wymazy to na paciorkowca, tzw GBS. Robi sie je po 34/36 tc, w zaleznosci od tego czy sa jakies przeslanki do wczesniejszego porodu bo badanie jak kazde inne wazne 4tygodnie. Jesli wyjdzie dodatni wtedy w trakcie porodu (chyba min 4h przed) dostajemy antybiotyk, dwie dawki z 4h przerwa. Jesli nie zdaza podac to trzeba badac Malucha i ewentualnie podawac antybiotyki

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Nie nakręcam się :-) tylko nigdzie o tym nie doczytałam się i tak się zastanawiam, czy jest to standardowe badanie przed porodem. Na następnej wizycie będę w 33 tygodniu, a skoro badanie jest ważne 4 tygodnie i jeszcze pani doktor twierdzi, że prawdopodobnie to będzie cesarka, to już sama nie wiem po co?
Dziewczyny byliśmy 100% pewni, że chcemy wózek Adamex Pajero Alu, a po Waszych wpisach zaczynam się wahać, czy warto. Z drugiej strony podobno pierwszy wybór najlepszy, więc pewnie gdzieś w polowie września zamówimy go.
Korzysta któraś z darmowych wizyt położnej środowiskowej, które przysługują nam od 21 tygodnia ciąży raz w tygodniu? Warto?

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Nie nakręcam się :-) tylko nigdzie o tym nie doczytałam się i tak się zastanawiam, czy jest to standardowe badanie przed porodem. Na następnej wizycie będę w 33 tygodniu, a skoro badanie jest ważne 4 tygodnie i jeszcze pani doktor twierdzi, że prawdopodobnie to będzie cesarka, to już sama nie wiem po co?
Dziewczyny byliśmy 100% pewni, że chcemy wózek Adamex Pajero Alu, a po Waszych wpisach zaczynam się wahać, czy warto. Z drugiej strony podobno pierwszy wybór najlepszy, więc pewnie gdzieś w polowie września zamówimy go.
Korzysta któraś z darmowych wizyt położnej środowiskowej, które przysługują nam od 21 tygodnia ciąży raz w tygodniu? Warto?

Ja mam właśnie zamiar sie umówić na spotkanie. Zachwalała mi te spotkania koleżanka. U nas generalnie jest to możliwe od pierwszych tygodni ciąży, ale pracowałam i nie milam na to czasu. Te spotkania obejmują też ktg, indywidualną szkolę rodzenia, pogotowie laktacyjne i opiekę po porodzie. Przekonam sie czy warto :)

Odnośnik do komentarza

mleczyk1 - martolina ma rację z tymi badaniami, mogę potwierdzić z własnego doświadczenia, robi się posiew z pochwy i odbytu, badanie na obecność paciorkowca (GBS), jak jest dodatni, to po przyjeździe do szpitala dostaje się antybiotyk (np. penicylinę) pierwszą dawkę, po 4h drugą dawkę, to gwarantuje, że dziecku nic nie będzie. Ja akurat miałam GBS+ (teraz pewnie też mi tak w badaniu wyjdzie, bo i skąd miałby zniknąć, jak to się po prostu ma, jest bezobjawowe i raczej nie leczy), ale od wejścia na porodówkę urodziłam w 2,5h, więc nie zdążyli mi podać drugiej dawki. Dlatego Majka była 5dni po porodzie na obserwacji na noworodkowym, a nie ze mną w sali. Ale na szczęście nic nie wyhodowali i nie ma GBS+. Zobaczymy jak będzie teraz z Adasiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

drożdżówka ja rodziłam 4 lata temu i śr -nie spirytus a octenisept, lub plukac i osuszyć. Zrobiłam w ten sposób dziecku krzywdę. Pępek mimo konsultacji jadzil się i podeszła ropa. Brzydka krwawiaca i ropiejaca rana. Odpadł po 8 tyg także dla nas octenisept to najgorsze g... . Ja rozcienczalam w kieliszku wódkę 1:1 z wodą przegotowaną i rana się osuszyla i pozbyłam się ropy. Na wyjazdy miałam Gaziki leko nasączone spirytusem. Na koniec fiolet. Uważam że stare sposoby można stosować w połączeniu z nowoczesnymi i one nadal się sprawdzają.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ofelia no to fajna nocna wycieczka ;) ważne że wiesz już o co chodzi. I chyba faktycznie teraz będzie tylko gorzej...
Ja już od 3 nie mogę sobie znaleźć miejsca w łóżku, kręgosłup bolu tuż nad tyłkiem że aż płakać mi się chce... W dodatku dzień też miałam do niczego i kolejny też się tak zapowiada...
Do pępka położna polecała spirytus i tak też zrobię. Octanisept znam bardzo dobrze i zawsze mam zapas w domowej apteczce więc pewnie będę stosować na zmianę. A z siurkiem też kazała nie odciągać na siłę a tylko od czasu do czasu kontrolować i konsultować z pediatrą i przecierać od góry.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

[quote="karola22"]Mleczyk ja mam to w obowiązkowych badaniach w czasie ciąży. Tylko ja chodzę do lux medu i tam masz od razu do karty ciąży drukowany jakie i kiedy badania się robi i z tym do rejestracji i się umawiasz na dogodny termin juz bez skierowan od lekarza :) [/quote Ciekawe, bo ja też w LuxMed i na bieżąco dostaje od lekarza skierowania i kiedy mniej więcej zrobić (przed wizytą czy wcześniej), może mjestes VIP ;). Nam o ,GSB mówili na SR.

Odnośnik do komentarza

Spalam pol godziny, czuje sie jakby mnie walec przejechal i nie mam czucia w rece, nawet glupiego kubka nie moge zlapac, te moje dzieci wykoncza mnie jeszcze przed porodem ;)

co do badan zalecanych, u mnie badanie GBS ma byc robione prawdopodobnie juz na nastepnej wizycie w 31/32 tc ze wzgledu na ciaze blizniacza i wieksze zagrozenie przedwczesnego porodu , a z tego co sie orientowalam badanie to jest robione pomiedzy 34/36tc.

Miłego dnia;)

Odnośnik do komentarza

Ofelia to rzzeczywiscie mialas ciekawa wycieczke :) ALe z tym gorzej to mieli racje. Ja mialam jedno i teraz jedno i juz powoli czuje ucisk. Tez jezdzila po lekarzach robili ekg ale bylo ok. Tyle ze ja mam cos takiego jeszcze jakby astme... wspolczuje tym co maja astme.
A wlasnie w sprawie ciekawych historii nocnych to ja pol nocy albo i lepiej nie przespalam. Jak tylko przekrece glowe na prawo to tak jakby mi ktos gardlo zaciskal i nie moge oddychac. Juz wczesnniej mialam tak ze budzilam sie bo brak tchu, szok i wogole az moj sie budzil. Wiec juz wiem ze jak w poprzedniej ciazy reszte bede spala na pol siedzaco :)

Ale zeby tego bylo malo... hehehe to przyszedl mi z rana taki jeden, wszedl w łydke bez pytania i obudzil szybko :D chodzi o skurcz :P Odrazu wstalam na rowne nogi i poszedl sobie. Na szczescie nie byl dlugo to bardzo nie boli ale rozmasowywac i roschodzi musze :D A od okolo tygodnia przestalam pic muszynianke ta magnezowo-wapniowa :D Wiec juz mam powod :D

Rzecz jasna ze jak nie spie w nocy to mam zalamanie nerwowe... dziasiaj ciagle sie bałam, ze Nataszke tez mi Bozia zabierze... takie jakies mysli :| z kazdym dniem blizej konca boje sie bardziej, chyba musze spowrotem do pani psychiatry sie udac...tylko nie wiem czy moge cos brac na uspokojenie...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...