Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

zuzia.be27
Ja uważam, że jest sens w robieniu badań genetycznych, ponieważ lekarz sprawdza czy dziecko prawidłowo się rozwija, czy z sercem wszystko ok i czy wykształciły się takie organy jak żołądek, pęcherz moczowy, wyklucza także m.in. zespół Downa.

yyy to na tym polega badnie USG genetyczne?? ja poprzednia ciaze robilam na NFZ i na kazdym badaniu USG pokazywali mi nerki, zoładek i inne czesci tak jak ktora to kosc udowa itd. i dodam ze te badania byly w szpitalu .....

a USG genetyczne z tego co czytalam powinno robic sie 3 razy w czasie ciazy...

Dobra ja juz po wizycie, malenstwo rosnie i serduszko bije to najwazniejsze, kilka dni do tylu z dlugoscia ale to moglam miec poprostu dluzszy cykl... bo mialam nieregularne...
Zdjęcie troche nie wyraźne bo fonem robilam nie chcialo mi sie na skan wrzucac

monthly_2015_03/pazdziernikowe-maluchy-2015_27356.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja z własnego doświadczenia wiem że USG genetyczne to ważna rzecz. W pierwszej ciąży lekarz przegapił termin i nie miałam póżniej już niby wszystko było ok na kazdym innym USG u 3 róznych lekarzy a synek urodził sie z wadami wrodzonymi. ( uszkodzenie mózgu (padaczka), wada serca, niedosłuch, uszkodzenie wzroku i wiele innych) W rodzinie wszyscy zdrowi a tu nagle tak chore dziecko także nie ma reguły. Ja miałam 23 lata, nie piłam, nie paliłam, uważałam na siebie. Niechce nikogo straszyć bo nie o to chodzi ale wiem że lepeij wiedzieć w ciąży bo sie można psychicznie przygotować. Ja po porodzie wogóle wypierałam z siebie tą myśl ze mam niepełnosprawne dziecko. Mimo wszystko Kochałam go nad życie i nadal go kocham choć jest w niebie.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Mamuska 88. Ja nie miałam jak żadnych typowych objawów poronienia, a wczesniej juz jedno przeszlam,wiec niby wiedzialam jak to jest.jedyne co to straszliwy ucisk na kręgosłup czułam ale że mam go uszkodzonego to nie powiazalam tego z poronieniem( pozniej przeczytalam ze moze). Ja od dawna usg robie u tego lekarza i razem ustalilismy, ze nie ma co isc na zabieg bo moj organizm moze "sam sie oczyscic" i tak sie stalo. Jesli nastspi to naturalnie to moja Pani doktor mowila ze po pierwszym cyklu juz mozna sie starac. Mi akurat przy badaniach wyszly zmiany na piersi i musialam miec mamografie i biopsje, wiec dalismy sobie spokoj z powiekszeniem rodziny a tu prosze niespodzianka w styczniu zaszlam w ciaze, a poronilam 6.11 pierwszy okres mialam 6.12 . Kolejne ciaze po poronieniu sa trudne psychicznie ale ja mocno wierze.
A u Ciebie bedzie dobrze, jest praca serduszka to jest najwazniejsze,a ze mniejsze to sie zdarza bo rozne sa cykle:) Trzeba wierzyc!:)
Gdybys czegos potrzebowala to pisz,jakbys chcialam prywatnie pogadac tez nie ma problemu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Martynika,monia40 dziekuje;* w tym wszystkim najtrudniejsze jest to,ze nie mam wlasnie o tym kim pogadac:( a to tak wiele daje,dlatego bardzo Wam dziekuje,ze zwrocilyscie uwage na moje ,,wolanie", ze potrqficie o tym rozmawiac,choc napewno jest trudno;* dziekuje dziewczynom,ktore nie wyganiaja mnie z forum,na ktorym zamiast pisac o radosciach,wypisuje obawy;( mam najwspanialsza mame przyjaciolke,ale mamusia donosila dwie ciaze super,a na nas tak wypadlo... Ale takie sytuacje napewno sa jakas lekcja w zyciu. W poniedzialek o 17 bedziemy wszystko wiedziec,wtedy napewno i chetnie pogadam prywatnie Martynika,bo nie bedziemy na forum dziewczynom wypisywac takiej sytuacji;( jaki to bol dla serca przyszlej mamy,kiedy lekarz mowi,ze ,,z tej ciazy raczej nic nie bedzie"... Ale w mojej sytuacji najgorsze,ze zarodek malo sie rozwinal od ostatniej wizyty,przez dwa tygodnie pecherzyk urosl,a plod prawie nic,wg pomiarow lekarki,a to raczej nie mozliwe zeby miedzy 6,a 8 tygodniem nie uroslo... Ale co nam przyniesie los,to trzeba przyjac,napewno zaraz bedziemy sie starali dalej;) bo nie ma wiekszego cudu,jak cud milosci narodzonej pod sercem matki;) milego weekendu pazdziernikowe mamusie;)

Odnośnik do komentarza

Dla ciebie rowniez mmilego weekendu, mniej zmartwien i wiecej usmiechu. Chociaz wiem co czujesz i bywaja chwile zwatpienia ale my kobiety damy rade. A takie kobietki jak tu na forum to do rany przyloz. Mi tez duzo wsparcia daja a po to tutaj jestesmy. Pozdrawiam

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Adonis_ 25 ja mam wizyte wlasnie u innego lekarza;) od razu po wyjsciu z gabinetu powiedzialam sobie,ze tam nie wroce i tak tez zrobilam. Bedzie co ma byc,Ten na gorze wie co robi,jesli tak mialo byc to poczekamy do nastepnego mozliwego cyklu i dzialamy dalej;) a jesli jednak sprzet sie pomylil,to w poniedzialek chyba wrzuce tu filmik jak skaczr z radosci;) buziaki dziewczyny,wielke dzieki!

Odnośnik do komentarza

Witajcie w ten leniwy sobotni poranek. Unikałam ostatnio wagi jak ognia, ale dziś postanowiłam się zważyć i co dziwne kolejny kg w dół. A przecież jem... Zaczynam myśleć, że "taka moja uroda" i za dużo w ciąży nie nabiorę na siebie, ale mimo to zaczynam się tym trochę martwić, no bo niektóre na tym etapie mają już po 6kg nawet na +

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, jeszcze przytyjesz i będziesz narzekać, że tak dużo hehe ja też jeszcze nie przytyłam nic... Podobno dużo kobiet w pierwszym trymestrze chudnie, i dopiero w drugim zaczynają przybierać na wadze :)

My zaraz z mężem jedziemy na zakupy muszę kupić nowe spodnie luźniejsze żeby brzusia nie gnieść ;)
Jestem z siebie dumna, bo dziś zrobiłam placki ziemniaczane na śniadanie, bo mój miał już wczoraj ochotę hehe już dawno nie jedliśmy razem śniadania zrobionego przeze mnie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

Ja też póki co wciąż 1 kg w dół, ale się nie martwię. Wczoraj okazało się, że kolejna (moja najukochańsza) kuzynka jest w ciąży i ma termin na początek sierpnia. Też schudła w pierwszym trymestrze a teraz tyje prawidłowo z tygodnia na tydzień. Przyjdzie i na nas czas:)
Już mi zapowiedziała, żebym nie kupowała za dużo ciuszków, po odstęp 2 miesięcy pozwoli na przekazanie większości:)
Zbieram się do fryzjera, w końcu trzeba podczas świąt jakoś wyglądać:)

Odnośnik do komentarza

u mnie z waga tez nie ma wiele roznicy bo wczoraj u pani gin wazylam 66kg i tak mi wpisala ale rano wazylam 65kg a przedwczoraj 64kg dzisiaj sie nie wazylam ale to tez zalezy od wagi, pory i chyba zmeczenia... ale juz mi pani powiedziala ze powoli mozna zaczynac tyc :D hehe mowie ze juz mam wiekszy apetyt to moze cos podskoczy :)
U mnie tez dzis leniwo, wstawilam pranie a zmywam na raty bo mi kregoslup wysiada.... nie moge sobie wyobrazic co bedzie pozniej...ale damy rade :)
a i 10kowa mamusia88 pamietaj ze nie wolno nam skakac :D bedzie dobrze :)

ja dzis na zakupach spotkalam znajoma i niestety sie rozkleilam bo zapytala o dzidzie a nic nie wiedziala... ale na szczescie sama nie bylam, mialam wsparcie i dalam rade :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

a wlasnie Happy93 wydaje mi sie ze jak nie masz goraczki to najpierw dzialaj domowymi sposobami, jakis syrop z cebuli sobie zrob, kanapki z czosnkiem i mleko z miodem i maslem, albo herbatka z miodem i sokiem malinowym a jak nie da rady to najwyzej wybierz sie w poniedzialek do lekarza..

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja też tydzień temy się przeziębiłam ale gorączki nie dostałam więc mleko z czosnkiem i masłem plus inchalacje z wody z solą żeby nawilżyć śluzówkę gardła i nosa i dwa dni pod kołdrą i przeszło. Pilnuj temperatury i używaj babcinych metod i przejdzie.
Ja mam dziś taką ochotę na pizzę! Chyba nie wytrzymam i wyciągnę mojego na ten deszcz i obiad mamy z głowy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Justyna12315 jeszcze się nacieszysz jak maluch będzie Cię w żebra kopał;-).Ja też nie przytyłam ,schudłam ponad 2 kg ale jak usiądę to czuję że spodnie już zaczynają mi brzuch uciskać.Ale zimno się zrobiło,poszłam połazić po mieście i zmarzłam że masakra.Weekend siedzę sama i się nudzę bo mój w delegacje pojechał;-/

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...