Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałam sobie wózki, szukamy 2w1 (gondola + spacerówka) tak do 1500 zł.
Na razie spodobały mi się dwa w całkiem różnych stylach - klasyczny Roan Marita Prestige oraz nowoczesny ze skrętnymi kołami Bebetto Holland :)

Roan Marita na czarnych pompowanych kołach 14" z białym paskiem, na srebrnym stelażu, kolor tapicerki s-165:
http://www.roan.pl/#marita-prestige.html

A Bebetto Holland w dwóch wersjach mi się podoba, biały stelaż koniecznie:

monthly_2015_03/pazdziernikowe-maluchy-2015_27423.jpg

monthly_2015_03/pazdziernikowe-maluchy-2015_27424.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja też mam upławy, ale lekarz powiedział, że to normalne w ciąży o ile nie zmienią koloru, nie będą miały "przykrego" zapachu, grudek i coś nie zacznie TAM swędzieć.
Mam też problem z krostkami....wyskoczyły mi na plecach :/ Na buzi też mnie troszkę zsypało, na szczęście te zaczęły już schodzić....tylko mam tak strasznie suchą cerę, jak tarka i skóra mi złazi, więc ciężko mi się pomalować, a przed ciążą miałam cerę mieszaną z przewagą tłustej.
Dzieje się coś jeszcze....od kiedy jestem w ciąży mam problem z uchem lewym. W sekundzie zatyka mnie i nic nie słyszę...jak zatknę nos i zacznę dmuchać to mi wszystko wraca do normy. Dziwne to jest....może nie mieć związku z ciążą, aczkolwiek nigdy czegoś takiego nie miałam i to tak często - przynajmniej raz dziennie :/

Odnośnik do komentarza
Gość Julia369852

Mi skóra się strasznie wysuszyła, nie ma mowy o jakimś makijażu..
Jeśli chodzi o upławy to od jakichś 2 tyg pojawiają się u mnie czasami tak jakby spienione o nieprzyjemnym zapachu, miała ktoras z was coś takiego?
I mam jeszcze jedno pytanko.
Jak u was z aktywnością fizyczną? Wczoraj troche pocwiczylam i od tamtej pory towarzyszy mi takie uczucie spięcia w brzuchu, cos podobnego do zakwasów ale jednak to nie to, bo mięśnie brzucha mogę przy tym napiąć..

Odnośnik do komentarza

[quote="zuzia.be27"]Ja też mam upławy, ale lekarz powiedział, że to normalne w ciąży o ile nie zmienią koloru, nie będą miały "przykrego" zapachu, grudek i coś nie zacznie TAM swędzieć.
Mam też problem z krostkami....wyskoczyły mi na plecach :/ Na buzi też mnie troszkę zsypało, na szczęście te zaczęły już schodzić....tylko mam tak strasznie suchą cerę, jak tarka i skóra mi złazi, więc ciężko mi się pomalować, a przed ciążą miałam cerę mieszaną z przewagą tłustej.
Dzieje się coś jeszcze....od kiedy jestem w ciąży mam problem z uchem lewym. W sekundzie zatyka mnie i nic nie słyszę...jak zatknę
nos i zacznę dmuchać to mi wszystko wraca do normy. Dziwne to
jest....może nie mieć związku z ciążą, aczkolwiek nigdy czegoś
takiego nie miałam i to tak często - przynajmniej raz dziennie :/[/
quote]

ja xzytalam ze takie cisnienia, i zatykanie nosa i uszu to normalne, tez tak mialam.. ale teraz jakos juz przeszlo

Odnośnik do komentarza

Upławy z czasem mijają, bynajmniej ja tak miałam. Dobry żel do higieny intymnej (dla kobiet w ciąży) i infekcje też się nie chwytają.

Współczuję problemów z cerą :(. Mnie owszem parę krost wywaliło, ale to tak po 2 szt. więc da się znieść.

@Julka U mnie największą aktywnością jest przeciągnięcie się hahaha. Co bym nie zrobiła to zaraz brzuch boli i ciągnie, a i siły nie mam. Także wychodzę z założenia, że jak nie muszę się forsować to tego nie robię, bo nawet z pójściem do pracy mam problem taka jestem słaba. W sumie to dziwne, bo kondycje miałam zawsze, w 7tygodniu jeszcze na desce jeździłam, a teraz jak emerytka :(

Odnośnik do komentarza

Ja chciałam ćwiczyć jakieś lekkie ćwiczenia dla ciężarnych, najbardziej mi chodziło o wzmocnienie pleców bo mam z nimi problem, ale co z tego jak ja ciągle siły nie mam.
Jestem taka wyssana z energii... Do tego od kilku dni doszły zawroty głowy, więc tym bardziej wysiłek odpada :/
Przynajmniej na razie.
Liczę, że może uda mi się włączyć jakąś aktywność fizyczną w drugim trymestrze jak miną te uciążliwe objawy jak ciągły kac.
Na samym początku nawet mocniejsze przeciągnięcie się rano powodowało ból podbrzusza.

@Julia369852 jeśli upławy są pieniste i mają brzydki zapach to ja bym to czym prędzej zgłosiła lekarzowi, nawet jak zdarza się nieczęsto.
To może być jakaś infekcja lub jej początki, lepiej to skontrolować. Infekcje w ciąży mogą być niebezpieczne dla dzidziusia.
Pieniste upławy najczęściej występują przy infekcji bakteryjnej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Upławy i sucha skóra też mnie dotyczą. Póki co z tym sobię radzę. To zatykanie uszu też mi się ostatnio często zdarza ale nie jest uciążliwe więc też ok. Najgorsze że codziennie rano muszę wypić szklankę wody bo zaraz biegnę i wymiotuję nią inaczej później w ciągu dnia zwracam jedzeniem. Pytałam lekarza polecił imbir migdały ale nic mi nie pomaga. I tak od miesiąca już rano siku i paw... Załamuje mnie to powoli...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki,wiadomość w zasadzie dla mieszkających w warszawie lub.okolicy...dzisiaj byłam na marywilskiej w tych halach handlowych, widziałam sporo fajnych wózków,z porządna gondola,kołami o z funkcją spacerówki. Nie pytał o szczegóły bo już ten temat mnie nie dotyczy i było mi przykro. Jest duży wybór,piękne kolory. Miałabym co wybierać.

Odnośnik do komentarza

Im wcześniej pójdziesz do lekarza tym lepiej, może jeszcze uda się go przekonać, żeby wystawił zaświadczenie do becikowego... Im dłużej będziesz zwlekać tym mniejsze szanse.
Samotnej młodej matce przyda się każdy grosz.
Poza tym chodzi o zdrowie Twoje i dziecka, masz objawy infekcji, palisz, nie bierzesz kwasu foliowego :(
Mama i dziadkowie w końcu i tak się dowiedzą, a im wcześniej tym lepiej, będą mieli więcej czasu by to przetrawić. Będziesz potrzebować ich pomocy i wsparcia.

List to dobry pomysł, jeśli nie wiesz jak z mamą porozmawiać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nie pamiętam czy temat był czy nie, więc zapytam. Od ok. 1,5 tygodnia za każdym razem jak wezmę witaminy, to mnie mdli bardzo. Normalnie czuję się ok, nie wymiotowałam w ogóle na razie, mdłości też były sporadyczne, aż do teraz... Nie zmieniłam witamin, biorę Femibion, zauważyłam też, że jak zaraz po witaminach coś zjem, to szybciej mijają te mdłości. Próbowałam też o różnej porze dnia je brać, ale bez różnicy. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Cześć! Wracam po dłuższej chwili milczenia. W sąsiednim budynku mieliśmy pożar i odcięto nas od światowego Internetu na ponad tydzień. :/
Nie rozumiem tego chińskiego firewalla, że blokują polskie fora dla kobiet w ciąży, ale niechże im będzie, tam też może się kryć kontrabanda! :O
Wczoraj właśnie wróciłam z HK, miałam robione badania prenatalne. Usg nie wykazało nic niepokojącego, ale doktor miała ogromne problemy z mierzeniem gluta, bo najpierw był źle ułożony, a po szturchaniu nie chciał przestać się wiercić. :P
Także z USG wiem tyle, że kark ok, nosa nie się nie udało zmierzyć.
Byłam bardzo zaskoczona tym, jakie to wielkie urosło! 6.2 cm w porównaniu z 0.6 z poprzedniego miesiąca robi wrażenie. ;)
Niestety byłam trochę zawiedziona, bo nawet na ekranie wszystko wyglądało bardzo, ale to bardzo niewyraźnie, zupełnie co innego niż te zdjęcia, które Wy pokazujecie. ;(
Po USG pobrano mi krew i będą z tego robić coś, co zwie się VERIFI. Słyszała któraś z Was cokolwiek o tym teście?

Z ćwiczeń polecam Wam dziewczyny jogę, jeśli znajdziecie, to dla ciężarnych! Nie podniesie Wam tętna znacząco, ale zaskakująco buduje mięśnie i uelastycznia zwłaszcza newralgiczne okolice. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

cameom
Dziewczyny, nie pamiętam czy temat był czy nie, więc zapytam. Od ok. 1,5 tygodnia za każdym razem jak wezmę witaminy, to mnie mdli bardzo. Normalnie czuję się ok, nie wymiotowałam w ogóle na razie, mdłości też były sporadyczne, aż do teraz... Nie zmieniłam witamin, biorę Femibion, zauważyłam też, że jak zaraz po witaminach coś zjem, to szybciej mijają te mdłości. Próbowałam też o różnej porze dnia je brać, ale bez różnicy. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

To jest chyba urok femibionu. Ja mam to samo. Jest w nim więcej żelaza niż potrzebuje i mam problemy. Choć brałam prenalen jakiś czas i było to samo.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Nie chce nikogo denerwować, wiec kto nie chce niech tego nie czyta.

Miałam koszmar. Pewnie z powodu dzisiejszej wizyty umysł płata mi figle.

Śniło mi się, że jestem u gin. Kładę się na plecach i widzę że przez skórę przebija twarz i ciałko dziecka. Nagle to kilkucentymetrowe ciałko przenika przez skórę i mam je na rękach. Z pepowina. Lekarka każe mi usiąść i okryć dziecko. Kiedy siadam, odpada pepowina a dziecko umiera. Stoimy z mężem i placzemy. Ona mówi, że jej przykro, ale nie będziemy mieć już dzieci.....

boje się faktycznie, że mąż pójdzie ze mną i nie usłyszymy juz serca. Jest lęk, stres i nerwy ale wy to znacie.
Obudzilam się z poczuciem pustki. ...

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

@Julka Do ginekologa się wybierz nawet bez opiekuna narazie. Ja na swoje wizyty pierwsze chodziłam mając 16-17 lat nie pamiętam dokładnie i nikt o opiekuna nie pytał. Fakt, że jak lekarz porobi badania i wyjdzie, że jest ciąża itd. to na następna pewnie każe przyjść z opiekunem, ale to będzie czas na rozmowy. Teraz się nawet nie oglądaj, tylko najlepiej już dzisiaj się zmobilizuj i idź, bo lekarze nie gryzą.

Ktoś o wymiotach mówił. Ja się taaaaaak cieszyłam, że był tydzień prawie przerwy, a już 3 dzień jest to samo. Oby nie było jak z moją mamą, która jeszcze w dzień porodu wymiotowała...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jeśli w pierwsxym trymestrze nie ma potrzeby,jeśli nie macie anemii,i wskazań to nie bierzcievt ych witamin oprócz kwasu foliowego. Właśnie te początki są trudne bo wymioty i to. Pogadania z lekarzem,mi tak mówili.w drugim trymestrze zaczniecie witaminka albo i nie bo będzie już więcej owoców i warzyw naszych krajowych.

Odnośnik do komentarza

Mi też lekarz nie kazał brać witamin bo wyniki mam dobre tylko kwas foliowy i racjonalna dieta. I też mimo że brałam falvit mama po tabletce miałam mdłości.
Wiem że w końcu to minie ale tak wygląda każdy mój poranek od prawie miesiąca więc nie dziwcie mi się.
Co do koszmarów to też je mam ale wstaję pukam się w głowę i się śmieję :) wole te erotyczne które się czasami przyśnią hahaha. Miłego poniedziałku ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...