Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

zuzia.be27
Ja/My mamy imiona wybrane dla chłopca Staś, dla dziewczynki Marysia :) Lubimy stare polskie imiona :) Chociaż, co do męskiego imienia była walka. W rodzinie mojego przyszłego męża jest pewna tradycja. Syn dostaje imię po dziadku ojca....mój facet dobrze trafił ma imię po swoim pradziadku - Michał, jego ojciec po swoim pradziadku Tomasz.....a wyszło, że mój syn miałby Władysław.....jak wyżej napisałam lubię stare imiona.....ale ale... Władek?! no nie mogłam się zgodzić. Michał mnie straszy, że on będzie rejestrował dziecko i jak wpisze Władka, to już się tego nie zmieni :P Uświadomiłam go, że wytoczę mu proces :D heh.....a jak mnie nerwy chwycą to jestem zdolna to jakich akcji :P

Nie cierpię takich tradycji. Mój mąż też chciał imię po ojcu ale nowy człowiek to nowa historia i nowe imię.
U nas Aleks albo Hania, Helenka.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

zuzia.be27
Hania bardzo ładne, też mi się podoba...ale mojemu nie...stwierdził, że Hania to mu się kojarzy z Hanką Mostowiak co w pudła wpadła heh.....on jak pójdzie do babci to głupie seriale ogląda :P

Myślę jeszcze nad Tosia pola lub Julia ale to takie mocno popularne. Mój też nie chciał zoski a jak się urodziła to stwierdził że żadne inne do niej nie pasuje:)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

My też się zastanawiamy jakie imiona dać dla chłopca Jaś a dla dziewczynki Alicja lub Oliwka .
D
Od wczoraj mdłości i wymioty mnie męczą nic nie pomaga co zjem to idę oddać a jeszcze ten mój zab mnie dalej boli.
Moja najmłodsza córka Hania przyniosła z przedszkola wirusa krtani i zaraża wszystkich po kolei,mąż leży z gorączką, starsza córa Natala marudzi już że ją gardło boli tylko ja się trzymam :(

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane . Przepraszam ze sie dlugo nie odzywalam ale duzo na glowie mialam.ja dzisiaj bylam na badaniu Peppa . Z usg wyszlo ze wszystko bardzo dobrze a w poniedzialek powinnam czekac na telefon co do wynikow krwi.powiem wam ze tak sie wzruszylam na tym usg . Bo u mojej gin to nie widac ruchow dziecka tylko bicie serduszka. A tam to badanie bylo takie dokladne i dluge ze widzielismy z mężem jak potomek macha raczkami Odbija sie nóżkami. I nosek ma i uszka . Cuudne . Co do tego posmaku w ustach mam go juz tak dlugo i tak czesto ze brak slow ale czasami ustepuje . Brzydzi mnie wszystko co slodkie i kwasne .Ja sie tez jakos spodziewam chlopca . Jestem w 13 tygodniu :)

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Ja dla odmiany czuję, że będzie dziewczynka. Jest mi to bez różnicy za to mojego Pana bardzo to satysfakcjonuje bo marzy o tym żeby pierwsza była córeczka i nawet sam wybrał imię - Agatka :)
Mi Agatka i Inga dla dziewczynki dla chłopca Kubuś i Ignaś. ;p
Zdaję sobie sprawę z tego, że to wszystko może się zmienić jeszcze troszkę czasu przed Nami.
Hormonyy mi dzisiaj buzują! Dlatego też żegnam się i lecę spać żeby za bardzo nie denerwować innych ;p
DObranoc

Odnośnik do komentarza

Ojej! Widze, ze juz macie prawie wybrane imiona dla waszych dzieci. A ja nic.
Mam jakies zle przeczucia i boje sie cos planowac.
W sobote mam badania prenatalne, to moze sie troche uspokoje. Nie wiem skad ten lek, bo czuje sie dobrze.
Co do plci to maz chcialby chlopaka, bo mamy juz corke, ale ona jest taka kochana, ze chcialabym jeszcze jedna

Odnośnik do komentarza

magalena3
ja dzisiaj wieczorem bede miala wypis i badania ze szpitala w tym zdjecie z USG....
juz nie moge sie doczekac fotki :)

juz nie mam pomyslow co jesc, ciagle jestem glodna, zaczyna mnie ostatnio po slodkim mdlic wiec musialam odstawic a na poczatku bylo odwrotnie jak mnie mdlilo i zjadlam cos slodkiego to przechodzilo :D

Agatka z opisu to Twoja córcia? Mój synek też jest z września 2009 tylko że 14. Będziemy miały dzieci w podobnym wieku :)

http://www.suwaczek.pl/cache/ea90863560.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Misseliz to fajnie ze tez ktoś jeszcze jest tutaj z Podkarpacia. Ja prowadzę swoją ciążę w Rzeszowie w profamilia z tego co widzę ty tez jesteś z Rzeszowa.
Byłam dziś na usg i okazało się ze będziemy mieć bliźniaki. Lekarz stwierdził że ciąża będzie ciężka bo jest jednokomorowy i jedno owo dniowa. Powiem wam ze jestem przerażona. Strasznie się boje. Po wizycie popłakałam się jak bobr.

Odnośnik do komentarza

Agusia dasz rade. Stres teraz nie wiele pomaga. Ja i owszem denerwuje się ale wtedy myślę trzeźwo. Stres i zmartwienie nie pomaga. Uszy do góry a co czas przyniesie zobaczysz. Ja nigdy miałam nie mieć dzieci. Wiedziałam to mając 15 lat. A gdy przyjdzie czas załamania zawsze odezwij się do nas. Pozytywne wsparcie zawsze się przyda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Agusia gratuluje, ja sama marzyłam o bliźniętach bo mam brata bliźniaka :) ale u nas jedno dzieciątko :) bliźniaki sa super, dasz rade, nie masz wyjścia :) co do szpitala to slyszalam ze profamilia w Rzeszowie jest naprawde super i prezentują wysoki poziom, ponoc komfort dla matek niesamowity :) tak slyszalam bo sama planuje przeprowadzkę do tego miasta (z Krakowa). Raz ze Rzeszów znam, rodzice stamtąd beda 80 km i zawsze jakos mniej syfu niz w malopolsce :/

Dziewczyny co do zaparć to ja mam mniejsze odkąd zaczęłam spacerować! Tak dziennie co najmniej pol godziny i jakos idzie...(wczoraj przeszłam wieczorem jakos 6 km i dzisiaj to samo, wczesniej po jakies 2-3 km) A jem rzeczy ktore nie sprzyjają wypróżnieniem o sa nafaszerowane glutenem wiec i tak nie jest najgorzej. Jabłko dziennie i moze w kolejnych tygodniach bedzie nam lżej :)
Ja mam dalej dramat z jedzeniem, mimo ze po brzuchu juz widac ze zaokrąglony to na wadze nic, zero,null. Jestem w szoku bo prowadziłam bardzo zdrowy tryb zycia a teraz to nie ma nic z tym wspólnego. Nawet butelki wody nie wypije w ciagu dnia :/ a o niegazowanej nie m mowy w ogole :/ mam nadzieje ze mi przejdzie. Mdłości sa słabe :(

Co do imion my mamy w sumie od jakiegos czasu wybrane. Alina i Michał. Szczerze to ja czuje ze bedzie dziewczyna. Twarz mam jak pizza, tak mnie obsypało, codziennie cos nowego ;) wiec moze odbierze mi urodę :)

Macie w planach w poźniejszych terminach zacząć chodzić na jakies zajęcia dla ciężarnych? Ponoc jak sie ma jakas aktywność fizyczna regularnie to pozniej prościej wrocic do figury bo mięśnie sa rozciągnięte.

Ja jutro jadeee rodzicow moze cos zjem dobrego :( marże zeby cos zjesc :/
Pozdrawiam :)
PS mimo ze siedze na zwolnieniu nie mam czasu nawet odpisać Wam w ciagu dnia :/ masakra !!!

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uqqmz1r31qtd5.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie.
Jestem mamą od czerwca 2012 roku, córka zaraz kończy 3 latka i zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko :) udał się za pierwszym razem :) termin wg miesiączki mam na 8.10.15.
Od ok 8 tygodnia do teraz mam okropne mdłości co jest dla mnie nowością bo z córką byłam wulkanem energii, teraz wymiotuję wieczorami, nie mogę w nocy spać a w dzień snuję się po domu jak cień. Ale nie mogę za bardzo narzekać, bo wreszcie zaczęłam jeść i pokochałam wodę niegazowaną :) pozdrawiam wszystkie mamy i mam ogromną ochotę stać się częścią forum :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70491.png]Tekst linka[/url]
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21047 ]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć, październikowa_mamo, witaj w Starszyźnie z początku października. ;)
Jak już wiecie, ja uparłam się na chłopca, o Pasożytku nie myślę inaczej jak o chłopcu i jak okaże się być dziewczynką... To mnie zegnie z rozpaczy.
Co do imion to ja mam mocno przesrane(wybaczcie). Niestety z płcią męską jest w rodzinie męża związana dwudziestopokoleniowa tradycja dodawania do pierwszego imienia pewnego z góry ustalonego przyrostka, każde pokolenie ma swój własny. Dlatego np. mąż i jego brat dzielą tenże przyrostek, czyli mają na imiona: X-bao i Y-bao.
W związku z tym, jeśli potomek będzie płci męskiej, to do jego pierwszego imienia należy dodać, dajmy na to, przyrostek -wai. A ja mam straszną fazę na polskie imię, no ale do jasnej ciasnej, jak to będzie brzmiało, Falibor-Wai Chang? Wojciech-Wai Chang?
A jak już się uprę, to jeszcze trzeba to wytłumaczyć Szanownym Urzędnikom, że nie, że to nie drugie imię, to stanowi jedno imię. Pewnie stanie na tym, że polskie imię nadamy jako drugie. :(
Także wiele bym dała, by mieć takie dylematy imieniowe jak 'Władysław'!
PS: Bardzo zniszczę dziecku życie Faliborem? ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...