Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Pulpet i Prudencja"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze dzieci lubią, jak im się czyta książki? Mamy dla Was fantastyczny 6 audiobooków od Biblioteki Akustycznej "Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe" Joanny Olech - audiobook czytany przez Krzysztofa Tyńca:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/pulpet%20i%20prudencja.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Niech Twoje dziecko zaproponuje wyjątkowe i ciekawe imię dla smoka. Napisz, dlaczego wybrało akurat to. Podaj też imię oraz wiek dziecka.

Konkurs trwa do 8 grudnia 2014 roku do północy. W zabawie można wziąć z zarejestrowanego konta, a wyniki ogłosimy w wątku konkursowym już w ciągu dwóch dni od daty zakończenia konkursu!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Serdecznie zapraszamy!

Odnośnik do komentarza

Jak tylko przeczytałam mojemu 5-letniemu synkowi Alankowi zadanie konkursowe krzyknął, że ten smok powinien nosić imię Barnaba. Ostatnio czytałam mu na dobranoc książeczkę o dzielnym strażaku Barnabie, który ratował ludzi z płomieni i to imię mojemu dziecku bardzo się spodobało. Oboje z Alankiem myślimy, że to imię pasuje również do smoka, bo on też ma związek z ogniem ziejąc nim ze swojej paszczy. Barnaba brzmi dostojnie i na pewno przypadnie smoczkowi do gustu :)

Odnośnik do komentarza

moje dziewczyny zasugerowały się zdjęciem smoka z wątku :)
a więc tak na pierwszy ogień odpowiedź Kasi-lat prawie 5 która chyba nie mogła się zdecydować na jedno ;)
- Kasiu jakie imię dałabyś smokowi
- Baster
- dlaczego?
- bo jest smokiem... bo jest ładny... to znaczy Tabaluga

i odpowiedź 7,5 letniej Wiki:
Kajtek - bo ma kolce i lubi latać i jest koleżeński .
-ale nie ma skrzydeł chyba wtrąciła się Kasia
- może ma złożone i ich nie widać.

Odnośnik do komentarza

Michał lat 7..

Imię dla smoka: RAMBO!
Dla przyjaciół: Rambuś
Dlaczego?: W końcu to smok! Nie może być mięczakiem! Musi być twardy!

Sama jestem zaskoczona tą wypowiedzią, gdyż z reguły mój synek to takie trochę "ciepłe kluchy". Pewnie w głębi kryje się prawdziwy wojownik :-) Ależ ma wzory moralne.. Rambo:-) Po chwili dodał, że może jednak powinnam wpisać Terminator :-) Pozostajemy przy naszym smoczku Rambo..

Odnośnik do komentarza

Dawid, lat 6:
Smok powininien mieć na imię Tic-tak, żeby pamiętał, że śmierdzi siarką i prochem(!) i odświeżał sobie oddech jak go ktoś zawoła.
Albo jeszcze lepiej, żeby się nazywał Miętus, bo nie tylko potrzebuje oddechu świerzości to na dodatek w większości jest zielony. Znaczy smok jest zielony zazwyczaj, chociaż miętusy też są zielone...

Adaś, lat 4: Smoki to się nazywają Wujek Mietek i ciocia Stasia.
Ja: Co? Dlaczego, tak?
Adaś: Bo są tak samo stare i straszne i pomarszczone.
(O zgrozo, lepiej, żeby się rodzina nie dowiedziała)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Nasz ukochany Smok miałby na imię Maniek
Któremu brak czasem dobrych manier.
Ale to fajny jegomość
Gdy śpi i nie woła jeść
Smok Maniek to ogromny pasibrzuch,
Któremu ciągle burczy brzuch.
Gdy jest głodny bywa zły
Wtedy ostrzy swoje kły
Na szczęście oszczędza wszelkiej zwierzyny
Bo je tylko same rośliny.
Bywa wesoły i radosny
Począwszy tak od wiosny.
Otaczają go sami przyjaciele
Z nimi przeżywa przygód wiele!
Ma dużo czarodziejskich mocy
A przychodzi do nas głównie w nocy
I tak śnimy, bujamy w obłokach
Latamy po świecie…aż się obudzimy.

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziewczynki stwierdziły, że smoki, którym mają nadać imiona, to pewnie dzieci: córeczka i synek Pulpeta i Prudencji, więc zaproponowały, żeby nazwać je Pini i Petronelka - Darusia lat 6 ( smoczek podpija mamie syropy, dlatego Pini, a smoczusia ma pewnie nieobcięte paznokcie, więc Petronelka - wyjaśnienie mnie zaskoczyło) oraz Pelagia i Pampkin - Lidzia lat 9 ( smoczyca uwielbia nosić biżuterię, dlatego Pelagia lub Pelcia, zaś Pampkin, bo pewnie jest grubiutki i okrągły jak dynia, którą ciągle podjada - po angielsku dynia - pumpkin)

Odnośnik do komentarza

Dominika lat 4
- jak smok, to tylko BIDET
- słucham ...? Jak ?
- Bidet, mamo, takie słowo będzie dobre dla smoka.
To od słówka big, duży, wielki po angielsku, tak mi to pod pasowało.

Kilka dni później, Córa podała już inne imiona:
- Kraks , o to dlatego iż największy i najbardziej znany smok mieszka w Krakowie.

- Tomuś - jak jej ulubiony kolega z przedszkola, który lubi zielony kolor :)

Odnośnik do komentarza

Pierdziołek - odpowiedziała 4 letnia Hania - bo podobny jest do gruszki, co ją mamusia tak lubi - gruszki pierdziołki.
-Dlaczego podobny?
-Bo na dole grubiutki, a na górze tylko antenka wystaje
-Chyba głowa?
-No, przecież mówię, ze antenka...

Emigrant-odpowiedział mój 6 letni wnuk.
-Dlaczego emigrant?
-Bo dinozaury migrowały.
-Ale co mają dinozaury do smoków?
-Oj, to przecież ich przodkowie. Poza tym różne zwierzęta migrują i przez to ich nie widać, a wszyscy myślą, że wyginęły, a to nieprawda tylko ludzie ich nie potrafią zlokalizować. Ze smokami też tak jest - nie mają lokalizatora, jak Twój wujek Sławek, co wyemigrował i nikt nie wiedział gdzie jest. Taki emigrant, bo migruje...
Po chwili...
-O babciu on się jednak powinien nazywać Silikon, albo Lateks...
-CO?? Dlaczego?
-Dlatego, że jak mama Kubusiowu kupuje smoka (takiego do butelki) to Pani zawsze pyta: silikon czy lateks, to widocznie takie tworzywo smocze, z którego się robi te smoczki.
-Ale te smoczki to nie są z prawdziwych smoków.
-Taaa, jasne, a ty mówiłaś, że buty masz z prawdziwej skóry, to niby z czyjej? Przecież nie z człowieczej. Na pewno z jakiegoś dzikiego zwierzęcia. A smoki są dzikie? Są? To można coś robić z ich skóry, jak te twoje buty. Na przykład ten silikon i ten lateks. Ale dla smoka, to chyba bardziej Lateks się nadaje, bo to imię dla takiego smoka w sam raz. Albo Pumex - też brzmi podobnie... Tylko pumeks jest twardniejszy. To może jednak Pumex.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...