Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
U nas lipa :( Bartek zakatarzony. W nocy już wiedziałam, że coś się dzieje, rano pojechaliśmy do lekarza z katarem i wysypką i okazuje się że wysypka to nic strasznego ale, że sama nie chce zejść to mamy maść (nie pamiętam teraz nazwy) a katar jak to katar. Przejdzie . Tylko kiedy :(( Leje się jak z kranu. Mamy nasivin i maść majerankową. Do tego syrop prawoślazowy bo będzie podrażnione gardło od kataru i tyle :/ Szkoda mi tego mojego szkraba, tyle że pije dużo i chętnie je wszystko oprócz mleka... ale dobre i to. Temperatura lekko podwyższona bo ok.37,5 stopnia więc na razie nie zbijam. A mojego P. to myślałam że zabiję ! To on przywlókł kilka dni temu to paskudztwo do domu. A prosiłam łykaj rutinoscorbin codziennie, żebyśmy nic do domu nie przywlekli. Ja jakoś się trzymam ale on zapomniał łykać tabletki... :// Wkurza mnie to bo teraz mały cierpi a ja nie będę spała w nocy nie on... I jeszcze święta. Niby pediatra powiedziała że jak nie będzie gorączki to można normalnie wychodzić, ale chyba nie będę ryzykować... No a poza tym Bartek od kilku dni obdarza mojego P. uroczym tata :), pięknie raczkuje na razie bardzo ostrożnie i niezbyt długie dystanse ale już wie jak przekładać ręce i nogi bo wcześniej zupełnie nie mógł tego skoordynować :)
My używamy butelek dr browna ale ze smoczkami lovi bo tych z dr browna Bartek nie zaakceptował. Ciągle mamy smoczek 3 przepływowy chyba do 6 miesiąca i na razie nie zmieniam. Bartek dostał smoczek uspokajacz 6-9 msc i ma odruch wymiotny więc zostajemy przy mniejszych.
Rewolucja czy możemy prosić o zaczarowanie naszego kataru żebyśmy na święta wyzdrowieli??? :))

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ewelajna, wiadomo ze to Ty wiesz co dla Twojego dziecka najlepsze. Ale jak mój Synuś miał katar to mój pediatra powiedział żeby wychodzić na dwór bo drogi oddechowe się udrażniają.
A już najlepiej jak w deszczu się spaceruje..
Powiedział że jeżeli dziecko nie ma gorączki to wychodzić, wychodzic i jeszcze raz wychodzić.
Tak więc my się wietrzymy baaaardzo dużo :))
Aha, i żeby inhalacje robić- to też bardzo pomaga. Masz nebulizator ?

Dziewczyny, któraś z Was pisała o Wit D w formie innej niż kapsułki. Zapodacie jakiś link do tego? Chciałabym zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza

Misiaczek my dajemy taką Wit d http://m.ceneo.pl/38469429#tab=click
Przy kapsułkach albo po palcach mi coś poleciało, albo Ewa wyplula a tu raz dwa i do dziubka od razu zaaplikowane

ewelajna mi też pediatra mówiła że z latarek normalnie na spacer. Mi się nawet wydawało ze Ewa na dworze pomimo uzyskanego niską lepiej oddychala no ale to Twoja decyzja.
Oby ten katar Was szybciutko opuścił bo nikomu on niepotrzebny...

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Misiaczek ja nie widzę u nas związku pomiędzy spaniem a pełnią księżyca. Jednak mysle, ze jest to możliwe.
Dziękuję Wam dziewczyny za opisy Waszych doświadczeń w kontaktach dzieciaczkow z "obcymi". Trochę się uspokoilam. Tymbardziej ze dziś Lidka i dziadków była duszą towarzystwa. Po prostu ostrozna jest i nieufna. Pewnie ze żłobków będzie trochę przeboi. Będę musiała dużo wcześniej zacząć ja przyzwyczajac.
Ja generalnie tez nie mam potrzeby i konieczności pozostawiania Lidki pod cudzą opieką. Jednak chciałabym mieć taka możliwość w razie W i nie martwić się, ze Lidzia przeżywa to jakoś strasznie.
karolek_sz gratuluję postępów z Twojemu synkowi i współczuję problemów z plecami. Oby rehabilitacja przyniosła Ci ulgę.
Ewulka my właśnie rano na drugie śniadanko mamy kaszke. Smakuje bardzo, tylko ja nie robię takiej bardzo gęstej i ciut mnijsza porcje niż na opkakowaniu ( jemy bobowita porcja zboz).
mamaama i nas butelka nigdy nie była wlaskach (kp), ale kilka razy uzywalismy avent. Teraz tylko kapek.
MamaEwy u nas po przebyciu ząbków podobnie. Przez ok 2 tygodnie slinienie i wszystko w buzce. Juz myslalam, ze 3 wychodzi na dole. Teraz mamy względny spokój. Ciekawe do kiedy...
ewelajnażyczymy Bartusiowi zdrowka i gratulujemy postępów w raczkowaniu. Z chlopami to tak juz jest - duże dzieci. Mój juz trzy razy coś przywlokl mimo, ze szczepiony i codziennie tran pije. Całe szczęście Lidka tylko raz delikatny katar miała i długo się to nie zmieni.
Mam teraz pytanie to mam z Hashimoto. Czy stosujecie jakaś specjalna dietę? U mnie ta chorobę wykryto dopiero w ciazy i dobrze reagowalam na leki. Jednak po ciazy najpierw miałam mega nadczynnos tsh 0,003 i Endo kazał mi odstawić tabletki a teraz mam tsh powyżej 10. Zaczynam się coraz bardziej bać tej choroby. Pytam bo jedna z moich sióstr tez się nie dawno przebadala i ma również Hashimoto. Leczy się u innego Endo i oprócz lewotyroksyny lekarz zaleca jej zmianę diety i suplementacje przede wszystkim Wit d i magnezem.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie przełożyłam spacerówkę na stelaż jutro pierwsza przejażdżka :D Oluś wstał dzisiaj o 6,30 i już śpi.
Spróbowałam dać mu drugie śniadanko ale zjadł 10 łyżeczek kaszki :P a o 11,30 obiadek wciągnął.

Słyszałyście w wiadomościach o tej matce co urodziła mając 3 promile, dziecko nie dużo mniej ;/ ja pier*** ostatnio myślę, dlaczego takie kobiety zachodzą w ciąże ;/

A te ataki terrorystyczne, masakra!

Ja używam butelki tt ze smokiem "2" a dydusia tj. smoczysława :D początkowego, na razie nie akceptuje innych teraz na wielkanoc dostanie ten 6-9 zobaczymy :P chociaż i tak rzadko korzysta

Odnośnik do komentarza

Dzięki za dobre słowa. Wiem, że można wychodzić przy katarze, ale Bartuś jest taki słabiutki dziś i nie wiem co z temperaturą czy jak jest 37,5 to tez można? Bartkowi ulżyło po kąpieli z olejkami eterycznymi. Od razu inne dziecko. Teraz zamiast spać to taczkuje po całym łóżeczku tylko jak noga mu wejdzie między szczwbelki to się domaga pomocy. W sypialni plasterek aronactiv rozsiewa swój zapach wiec mam nadzieję ze noc będzie przespana.
Ewulka ja właśnie widziałam to o tej pijanej, myślałam że mnie szlag trafi. Tyle kobiet latami walczy o dziecko. Całą ciążę drżałam o zdrowie dzidziusia teraz też a tu taka nawali się i w dupie ma . Smutne to...
Kadaga ja mam zdiagnozowane Hashimoto od prawie 3 lat i tylko leki biorę i kontroluję tsh ft3 i ft4
Spokojnej nocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

ewelajna i udaje Ci się w miarę w normie utrzymywać te poziomy? Ja generalnie miałam taki dystans do tej chroby, tzn. myślałam będę brać leki i będzie ok. Tymbardziej ze nie wiem kiedy mi się ujawniła, być może już dawno i jakoś żyłam:) Ciaza przebiegla dobrze z Lidzia na dzien dzisiejszy tez wszystko ok. A tu siostra co chwila mnie zasypuje jakimiś nowymi info i ja już zaczynam schizowac. Na dodatek te kiepskie wyniki...

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Mały od jakiegoś czasu zarządził pobudki o 6. Czasem jeszcze po godzinie przysnie na trochę a czasem nie. A nie tak dawno z przerwami na karmienie razem ze mna w lozku potrafił przespać di 10...
KADAGA u nas generalnie mały niby lubi jak jest dużo ludzi śmieje się ale np. na widok męża przyjaciółki zawsze na początku patrzy z dystansem, buzia w podkowke, czasem się rozplacze...
Zdrówka
EWELAJNA zdrówka dla Bartusia, ja z katarem wychodzę na spacer ale już jak stan podgoraczkowy to odpuszczam.
MISIACZEK musze zaobserwować jak ma się pełnią do snu małego. Ja dwojke starszych rodziłam przy pełni, było oblężenie e szpitalu i położne mówiły o tej zależności. Mały był wywoływały na sile na świat wiec to już inna sprawa.
MADZIA ja też mam krzesełko drewniane rozkładane na byłam nowe bo miałam podobne przy starszych i mi pasowało. Chociaż jak patrze na te polecane teraz przez dziewczyny to trochę żałuję. Z drugiej strony w tym krzesełku posiedzi chwile i zle, wyciąga ręce i jak może to łapie kogoś z nas żeby go wyciągnąć.
W ogóle w dzień to taki maruda, cieszę się że dzieciaki mają wolne to coś ogarnę na święta. Ostatnio samej byłoby ciężko cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołączam do Was dziewczynki, mnie też obudziło słońce... gaworzące dziecko, szarpiące mnie za włosy (myślałam, że jak wezmę do swojego łóżka to jeszcze zaśnie - myliłam się :
P) ale śmiiało mogę powiedzieć, że pobuda o 6,30 w ogóle mi nie przeszkadza, czuję się lepiej..

Dzisiaj dowiem się ile Oli waży i mierzy, bo mamy drugą dawkę pneumo :D

Jak ubieracie teraz swoje dzieci? ja dzisiaj zakładam już cieńszą kurteczkę i tak jedziemy autem, ale zarzucę na girki kocyk :P kupię kamizelkę i chyba na kurteczkę na spacery to spiwora z wełny owczej też styknie?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)

U nas rownież piękne słońce i błękitne niebo od rana;)
Maż pojechał działać na budowie, a my jak Tosia wstanie i zje obiad ruszamy na spacer:)
Jak to od razu zmienia sie nastawienie przy takiej pogodzie:)!

Ewelajna zdrówka zdrówka dla Bartulka! Jak Wam minęła noc?
Trzymam kciuki aby do świat był zdrów jak rybka:)

Mamaewy u nas jak pierwsze zabki wyszły to gryzienie wcale nie ustało ale to dlatego ze zaraz wychodziły następne:) Wiec może u Was tez pchają sie kolejne zabki. Ewentualnie może być to tez fascynacja "czymś" nowym i ciekawym co pojawiło sie w buzi.

Mmadzia super musi być taki fotelik:) Skoro tyle lat wytrzymał to jego jakości nie można nic zarzucić:) Ja lubię takie rzeczy niestety po nas nic nie zostalo ha ha:) a marzył by mi sie np taki drewniany konik na biegunach:)

Misiaczek ja w pełnie tez mam problemy ze snem juz od zawsze. Faktycznie są noce kiedy Tosia ma przerwę w spaniu i bawi sie np 2 h ale czy to noce z pełnia to nie zwróciłam uwagi. A zrobię to następnym razem:)
A co do porodu i pełni to na mnie nie podziałało:)

Mamuśki których dzieci nie piją z butelek. Ktore kubeczki polecacie? Mam z canpola niekapek z takim silikonowym miękkim dziobkiem ale Tosia go więcej gryzie niż pije. Zastanawiam sie nad lovi. Ale są zwykle i ten jakiś 360(?!). Możecie mi powiedzieć czym sie to różni? I czy któraś z Was ma taki i czy może polecić?

Ja co do takich "wypadkow" z pseudomatkami juz nie mam nerwów. Nie mam sił juz nawet o tym słuchać. Kiedyś przed urodzeniem jakoś miałam mocniejsze nerwy ale teraz jak mam Tosię to od razu sie we mnie gotuje albo płakać sie chce.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny.

Moja mała dziś też pobudkę o 5.50 sobie zrobiła, zmowa jakaś czy coś...

Poza tym odkilku dni strasznie marudzi, obstawiam ząbkowanie.

Tak a propos, ma już dwie dolne jedynki, górnych brak, ale wyszła jej górna dwójka.

Któraś z was przerabiała temat dziwacznego ząbkowania, czy moje dziecko to jakiś ewenement w tej materii?

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)) U nas też piękne słonce od rana ale mi i
tak nic się nie chce, bo mamy ostatnie 2 tygodnie kiepskie ;( Mała budzi mi się 3 razy w nocy, poje 15 minut i śpi dalej i o 6 na dobre pobudka :( Już mnie to wykańcza bo w dzień też właściwie nie śpi i ja też nie mam jak zregenerować się. Czekam z utęsknieniem na zmianę czasu to jakoś mnie to podbuduje że to będzie już 7 a nie 6 rano :P

JustynKa87 moja mała nie pije z butelki i wszystko co silikonowe to gryzie, też kupiliśmy niekapek z aventa silikonowy ale więcej z tym zabawy, i wpadliśmy na pomysł że po prostu będzie kubek z dziubkiem plastikowym. Faktycznie od razu lepiej, mała jak go łapie to zaczyna gryźć ale czuje że twarde więc przestaje. Co do picia, to sama sobie jeszcze nie radzi z tego kubeczka, więc ja jej go trzymam i przechylam, zawsze wypije kilka łyków. W sumie to bardzo lubi z niego pić. Także spróbuj z plastikowym ustnikiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki dzięki za troskę :) Noc kiepska nie chcę pisać tragiczna, ale nie zliczyłam ilości pobudek :( Natomiast o dziwo ostateczna pobudka o 5: 30 ! nie wiem czy te nasze dzieciaczki się zmówiły a może to ta pełnia. No i po ostatecznej pobudce Bartek jak zdrowy !!! Dziwne to i zastanawiam się nad ostatnią dwójką która nam się nie może przebić. Może to ona spowodowała katar i stan podgorączkowy?? Teraz brak gorączki, kichnął ze dwa razy i humor idealny. Drzemka normalnie 2 godzinki bez płaczu i marudzenia. Nic z nosa nie cieknie i piękna pogoda więc zaraz uciekamy na spacer. Ciociu Rewolucjo melduję, że wit c podajemy od wczoraj co by wspomóc Twoje czary :)
JustynKa my od dawna pijemy z kubka kapka z ikei za 5,99 i jest super. Myślę, że każdy kapek z twardym ustnikiem świetnie się sprawdzi także polecam :)
Kasia 8309 my gluten już dawno wprowadzamy najpierw za pomogą kaszy manny takiej zwykłej gotowanej a teraz albo skórka od chleba, albo kaszka manna z bobovity bodajże owocowa jedną miarkę do owoców i jest super. Nie wiem czy w Waszym przypadku to późno, ale skoro dzidzia alergik to chyba tym bardziej warto spróbować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...