Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi o te 400 zł czyli, dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychowawczego to należy się KAŻDEMU, kto nie przekracza kryterium dochodowego czyli aktualnie 574zł na osobę w rodzinie.
Jak spełniasz ten warunek należy się rodzinne na dziecko i wtedy też ten dodatek. Nie ma tu nic do rzeczy skończony macierzyński czy inne takie... może przecież kobieta mieć macierzyński, mąż niską pensje dochód nie przekracza 574zł i kwalifikują się do zr.

Odnośnik do komentarza

są jeszcze inne przeszkody w uzyskaniu zr czy becikowego jak macie jakieś pyt. to piszcie spróbuję pomóc w końcu to moja praca :P my becikowe złożyliśmy już we wrześniu heheh..
na rodzinne nie mamy co liczyć bo właśnie przekraczamy kryterium ,ale zobaczymy jakie ustalą w przypadku tych 500zł na dziecko. może wtedy...

Oluś dziś zjadł cały słoiczke warzywa z jagnięciną wcześnie dawałam 3/4 słoiczka.
Jeszcze 9 dni i pół roku kiedy to minęło??

Odnośnik do komentarza

Anosmia ja też nie byłam u giną jeszcze. Wszystko tam jest ok. Juz od dawna się z mężem przytulamy:) i szczerze ja się na razie nie wybieram bo po prostu nie ma jak i kiedy. Na dniu mąż w pracy. Wieczorem to już o 18 u nas jest kapanie wiec tez nie bardzo jest jak. Musiałabym się ewentualnie wyrobić między 1630 a 18 a u mojej doktorki są zawsze taaaakie obsuwy czasowe ze to niemożliwe. Wiec na razie sobie po prostu odpuszczam. Pójdę jak maz będzie mógł sobie wolne zrobić.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy, nie bylo mnie tydzień a tu tyle do czytania :) niestety moj dziedzic bardzo potrzebowal mojej uwagi i cyca chyba przez zeby lub skok i nie miałam na nic czasu. Dobrze ze w weekend sie troche poprawilo to mialam czas nadrobić zaległości na forum.
Niestety nie będę odpisywać imiennie bo za Malo czasu:

Ja kupiłam na chrzciny body z muszka hm na allegro super wygląda i panie mozna wykorzystać - mozna tez kupic nowe w sklepie chyba 39.99. Do tego zwykle czarne spodenki i sweterek granatowy plus butki z 51015 za 10 zl białe a do kościoła bialy zwykly kombinezon kupiłam używany hm z uszkami. We wszystkich rzeczach maly jeszcze dlugo chodzil oprócz butków.

Ja tez do T mowie bez osobowo lub per babcia/ dziadek

Co do diet to najwazniejsza jest regularność i ruch ale przy dzieciach moze byc trudno

Od dzis w lidlu jest oferta dla dzieci - tanio wychodzą niektóre sloiczki hippa sa tez ubranka ale nie wiem jakiej jakości bo nie mogłam sie dopchać do koszyka - same emerytki a zwinne jak zolwie ninja na szczęście nic nie potrzebowałam.

Inez chyba ty pisalas o swojej nowej umiejętności wyszukiwania slodyczy bez mleka moze mogłabyś mi podrzucić kilka nazw bo ja tylko owoce i kanapki z dżemem jako zamiennik i ostatnio zrobiłam sobie ciasto a chciałabym wieczorem cos złapać na szybko jakiegoś gotowca.

Na oczko ropiejace tez można przemywac rumiankiem. Nam sie udroznil kanalik po masażach ale masowalam nie tylko kącik ale tez caly nosek z boku - ktoras mama pisala tu na forum sposób masowania.

Dodam jeszcze ze my powoli poznajemy nowe smaki na razie marchewka ale jest dobrze synek akceptuje choc chce puścić rodzicow z torbami bo te sloiczkowe sa smaczniejsze niż gotowane przez mamę.
Czy kolejne warzywo wprowadzalyscie kiedy dziecko zjadalo caly sloiczek marchewki na raz?
Bo wydaje mi sie ze u mojego syna to te pól sloiczka co zjada to max?

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Ja to nawet nie wiem co moi T o mnie myślą bo jakby coś złego powiedzieli to mój by mi nie powiedział bo ja pamiętnika jestem. Kiedyś mówił na mnie Stalin:-D

Karolek ja przez 3 dni dawałam marchewkę teraz planuje ziemniaka władnej roboty. Mam jeszcze brokułami i dynie i nic więcej nie znalazłam z pojedynczych smaków. Wiec myślę że może jeszcze kalafior z mrożonek a później już będę dawała coraz większe porcję mieszanek. Tylko boje się przesadzić bo ksieciuniu marchewkę pięknie jadł i chciał więcej.

Ja na chrzciny jeszcze nie mam ciuchów ale dostałam ten komplet z hm body z muszka i szare spodnie i jest bardzo fajny . Jak się Janek zmieści to myślę że go wykorzystam chociaż już miał go kilka razy na sobie na święta i imprezy rodzinne. jest bardzo wygodne i nie ogranicza ruchow dziecka bo na święta kupiłam tez koszule z muszka z reserved i tutaj średnio jestem zadowolona. Nie wiem czy mu jeszcze założę a mam jeszcze koszule z zary białą ze stojka i tez nie jest zbyt wygodna.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:-) witamy się poniedzialkowo. U nas szaro, buro i nijako. Wyszlysmy oczywiście na spacer ale z racji ze jest mzawka i telefon mi się moczy to nie zdolam was w tej chwili nadrobić, mam nadzieję że później mąż albo dziecko mi pozwolą. Do męża w sumie to się nie odzywam a czemu? Pytam go wczoraj czy chcę kawałek ciasta (od jego mamusi) a on ze o tej godz nic już jeść nie bedzie więc poszłam sobie ukroic. A on do mnie: co? Nie mogłaś się powstrzymać grubasie? No wiecie co? Gdyby on miał super ciało zamiast wielkiego bebzola to bym nic nie mówiła. A tu powiem Wam ze nawet się nie wkurzylam tylko mi się strasznie przykro zrobiło :-( no i w związku z tym się nie odzywam! A jak!
To się wyzalilam a teraz się pochwalę. Moje dziecko od wczoraj je marchewkę. I tak jak wczoraj nie za bardzo wiedziała co mama jej do dziubka wkłada i otrzasala się jak po kielonie tak dzisiaj sama dziubka otwierala i skwaszona minę miała jak się skończyło. Nawet na sliniaczku nic nie zostało :-)
Spadam bo już mam cały tel mokry. Miłego poniedziałku :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Natalia średnio zachwycona nowymi smakami. Robiłam tak, 3 dni jabłuszko, 3 dni marchewka z ziemniakamiem ( już wcześniej jak robiliśmy pierwsze podejście to jadła samą) , 3 dni ziemniak z dynią ( od dwóch dni ścieram trochę biszkopta do tego). Jutro pasternak :)
Pożyjemy zobaczymy ;)

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego 400 zł, bo też się wcześniej zastanawiałam, ale u nas dochód by przekraczał, M do sierpnia zeszłego pracował za granicą. Pytanie moje: za który rok biorą dochody? :) bo jak obecny to się łapiemy i na bank szef się ucieszy jak powiem, że jednak nie 3/4 a 1/2 etatu ;) dzisiaj przyszła mi koperta z pracy, ja w nerwach co zaś wymyślił, a to pit :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witam :))
Moja córka zjadła dzisiaj cały sloik dyni z indykiem...czy to nie za duzo?? :D
Co do oczka to my mielismy w piątek sondowanie...strasznie sie bałam, ale nie było źle...najpierw Mała miała oczko zakropione..czekaliśmy w kolejce, bo było 8 dzieci. Kiedy przyszła nasza kolej weszłam z córką na sale operacyjną, tam anestezjolog wytłumaczył mi na czym polega znieczulenie - tego bałam się najmocniej.. był to taki gaz podawany przez maskę, sosłownie kilka sekund i mała zasnęła, po czym położyli ja na stół i musiałam wyjść. Po ok. 8 minutach pielegniarka wyszła z sali z Malutką juz obudzoną. Na szczęście zabieg się udał, oczko nie łzawi i nie ropieje. Nie zauważyłam żadnej zmiany w zachowaniu córki po tym zabiegu. także jeśli to ma pomóc Waszym dzieciaczkom a się wahacie to mimo wszystko polecam, taka ulga od razu.
Mam pytanie, jak ubieracie w domu wasze dzieci?? Bo ja już sama nie wiem czy jej nie ubieram za grubo ani za cienko.. Mamy ciepło w mieszkaniu.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze do mam, które wprowadzają lub wprowadziły juz gluten... Czy któraś z was wprowadzała go za pomocą słoiczka Hipp Jabłka i banany z biszkoptami?? lub czymś podobnym? bo zastanawiam się czy od tego nie zacząć.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, co za tempo pisania! Ciezko na biezaco odpisywac :) Moje dziecko dzis przespalo ciagiem 5h. Szok, obudziam sie o 8 z przerazeniem czy zyje. A ona spala w swoim lozeczku. Caly dzien cos nowego robi. Zalapala przewroty z brzucha na plecy, probuje pelzac, podnosic pupe do raczkowania, nowe sylaby powtarza... no mam nadzieje ze skok zakonczyl sie na dobre. :) Nastala tez wiekopmna chwila zamiany gondoli na spacerowke. Nawet niewiedzialam ze taki fajny ten nasz wozek bo mam spacerowke przodem do mnie. Myslalam ze jej zrobie przyjemnosc i bedzie wiecej widziec a ona po 5 minutach na dworze zasnela choc niedawno wstala z drzemki. :) Alez nam dorosleja te fasolki!

Mamaama, ja jeszcze glutenu nie wprowadzam, przy pierwszej probie mala dostala biegunki wiec na razie pass ale moze te sloicziki to niezle rozwiazanie. W tej ekspozycji na gluten chodzi chyba o codzienne podawanie niewielkiej ilosci wiec zalezy ile tego biszkopta tam jest.

kowalska, nie od razu Rzym zbudowano, czy jakos tak... :/ Na pewno kierowniczka z czasem polubi ;)

MamaEwy, faceci to za grosz nie maja wyczucia i na pewno nic zlego nie chcial powiedziec albo to byl tylko zart. Zarzuc fochem, niech sie nauczy zwazac na slowa :)

karoleksz, ciezko mi ci cos konkretnie polecic bo ja nie mieszkam w Polsce wiec korzystam z tego co jets w tutejszych sklepach. Generalnie wszelkiego rodzaju galaretki, pierniczki, oczywiscie te bez czekolady, landrynki. Patrz na sklady, czasem mozna sie zdziwic w czym jest mleko a w czym go nie ma.

więcej niestety nie dam rady bo cesarzowa wzywa :)

Odnośnik do komentarza

Mamaama czyli ze podczas sondowania usypiają dziecko?;( A ja słyszałam ze jakieś znieczulenie miejscowe stosują..:/
Cieszę sie jednak ze u Was zabieg przyniósł odpowiednie skutki. My jeszcze poczekamy.
Ja ubieram w domu tak: body krotki rękaw a na to bluzeczka z dł, rajty i skarpety bo jej stopki marzną lub body dł rękaw plus rajty i spodenki:)
Co do słoiczków z glutenem to widziałam tez jabłko z kasza manna:)

Co do naszego rozszerzania to dzisiaj dzien drugi marchewka ale o niebo lepiej poszło i nawet wiem dlaczego. Tosia ewidentnie preferuje ciepłe posiłki:) Wczoraj podane w temperaturze pokojowej było beee a dzis po podgrzaniu było mniam:)
Mamaewy moze u Ewuni to ten sam powód?:)
Co do męża to gad wstrętny:/ Kara musi być!

A mi zakupy w lidlu zrobiła koleżanka która pojechała po rzeczy dla synka:) Takze nie musiałam toczyć bitew z ninja ha ha:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Kochane wreszcie znalazłam chwilę.

Co do chirurga to wszystko jest ok dziękujemy za wsparcie. To co nam tam wystaje to wyrostek mieczykowaty czy jakoś tak. Część mostka w każdym razie. Mamy się nie martwić i obserwować gdyby coś się działo to wrócić. M ma takie samo i żyje i mu to nie przeszkadza więc myślę ze nie będzie z tym problemu uff :) jedno z głowy.

Nasze karmienie dalej kuleje :/ przeciaglam ja od 11 do 12:40 ale z biedą. Potem karmienie o 14 potem pojechaliśmy i jeszcze na zakupach byliśmy to znowu jej dwie godziny zeszły ale to spala w aucie. Jak wróciliśmy to zjadła jednej piersi i dojadla z drugiej. A za godzinę znów. I za godzinę znów. W końcu zasnela. Ciekawe jak będzie jutro. Kupiłam w razie w tą saszetke bebilonu.

W ogóle ten mój rossman to jakiś biedny. Jednoskladnikowych warzyw brak i większości rzeczy z kuponów rabatowych brak :/ kaszana :/

Nam kanalik przetykali bez znieczulenia i bez naszej obecności ale to było 12 lat temu.

Coś jeszcze chciałam ale standardowo nie pamiętam co :/ buziaki i dobrej nocki wam życzę :) uściski dla maluszków :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny witam się i ja! Ale macie tempo!

u nas niestety brak poprawy - pobudki w nocy co godzinę, po czym zje i trzeba go bujać. chodzę jak zombie! A najlepsze, że mój tata jak przychodzi i Piotruś jest zmęczony to kładzie go na boku, daje mu małpę i śpiewa. A Prezes co??? prezes idze sam spać - bez lulania! Jak ja tego spróbowałam zostałam najpierw wyśmiana przez syna po czym nastapił ryk. kiedy to się skończyyy???

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Kowalska dochód do rodzinnego i becikowego brane są teraz za 2014r. (do końca października) bo taki jest okres zasiłkowy. Kryterium wychodzi 574zł na osobę, jeżeli twój m pracował za granicą to te dochody trzeba podać oczywiście ośrodek przeliczy to na naszą walutę. Nie pamiętam dokładnie ale jeżeli już nie pracuje i ma jakieś świadectwo utraty tego zatrudnienia to ten dochód utracą. A uzyskają ten nowy (dochód netto za drugi miesiąc, np, zaczął prace w lutym to dochód netto na marzec takie zaświadczenie od pracodawcy. Warto wziąć pity za 2014 mniej więcej jakie te dochody miał z zagranicy i przejść się do ośrodka żeby wyliczyli wstępnie czy warto biegać za resztą dokumentów. wiem, że dla kogoś go w tym "nie siedzi" trochę pokręcone ale takie przepisy.

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o dania jedno składnikowe to ja znalazłam kalafiorka z bobovity, brokułki, groszek, dynie, oczywiście marcheweczkę, białą marchew.. chyba tyle, a z owoców jabłuszka, gruszki, morele, bananki, śliweczki, moja mała uwielbia sok śliwkowy z hippa. smakują jej jeszcze ziemniaczki ze szpinakiem, marchewka z ziemniaczkami. jako że ma skaze i nie moze jesc wszystkich mięs, zakupiłam jej obiadek z indykiem z bobovity ale jest strasznie gęsty, suchy i jej nie wchodzi ;/. a jutro może skoczę do lidla, o ile coś tam jeszcze zostało ;D.

dziewczyny, co sądzicie o zawodzie kosmetyczki? może któraś z was wie coś o kosztach i zarobkach?;)
a tu masz cudowny baby swimmer ;)

monthly_2016_02/fasolki-sierpien-2015_43367.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny już mnie trafia! Po 10minut mi się strony laduja! Też tak macie? Czy to u mnie coś z siecią?

Justynka u nas marchewka też na ciepło smakuje. A jak u Was z kupka po niej? Bo u nas jak zawsze z pieluszki wyplywala tak teraz taka zwarta bardziej i marchewkowa. Czy to możliwe żeby kupka tak d razu się zmieniła?

mmadzia a czy w nocy też się tak często karmicie? Bo my w dzień jemy nawet rzadziej niż co 3godz i to tylko w spokoju bo Ewę wszystko rozprasza i za bardzo nie chce jeść, za to w nocy nadrabia jedzeniem co godzinę! Już jak zombie chodzę.

kasiaaa mój mąż potrafi uśpić Ewę bez cyca (bo ich nie ma :-D) mi się to nigdy nie udaje tak więc my matki chyba jesteśmy po prostu przez nasze dzieciaczki wykorzystywane :-)

Teraz już przepraszam ze bezosobowo ale zanim mi się strony zaladuja to ranek będzie.
Ja do teściowej mówię np: może by mama się czegos napila? A teraz jak jest Ewa to raczej luzniej bo babcia często mówię. Ale mimo że niewiele mam jej do zarzucenia (bo generalnie to dobra kobieta) to mamę mam tylko jedna i koniec kropka.

Dziewczyny mój ostatnio wywalił żebym zaczęła się rozglądać za kolejnym fotelikiem dla Niuni. Pytam go do jakiej kwoty a on ze za 400zł to już chyba coś SUPER znajdę hahaha. Biedny nie wiedział że fotelik to nawet 1000zł może kosztować :-)

Jeszcze coś mialam odpisać bo przeczytałam wszystko ale w głowie pustka. Może jutro jak forum będzie mi normalnie chodzić to mi się coś odswiezy. Lecę spać bo pewnie za jakieś pół godz będzie jedzenie :-\
Aaa moje dziecko od 3dni jak budzi się w nocy to jeszcze na śpiochy zaczyna obroty ćwiczyć, tylko po co to robić np o 3 w nocy? :-)
Miłej nocki Mamusie!

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

MAMAEWY w nocy nie je właśnie. W tą noc to jak zasnela koło 19 to się obudziła o 3 zjadła i spała do 7. Może faktycznie te noce nadrabia. W dzień jak się karmimy to też wszystko ja rozprasza i mam weazenie ze jak tylko zaspokoi pierwszy glod to juz nir chce jesc a tak naprawde sie nie najada. No i ciągle mi się przy tym karmieniu odsuwa a ja za nią i tak wędrujemy po łóżku.

ANASOMIA super to kółko. Szkoda ze nie mam wanny bo bym sama takie sobie sprawiła :)

Miłego dzionka dziewczynki i maluszki :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Anosmia cudny bobas, patent z kółkiem też niestety u mnie prysznic i to z płytkim brodzikiem...

Mama Ewy u nas dylemat fotelikowy ogromny i nie wiem dziewczyny co sądzicie o takim: http://www.smyk.com/4-baby-weelmo-fotelik-samochodowy-9-25-kg-light-grey-2014,p1102296272,swiat-niemowlaka-p?gclid=CIvx0ZPB2MoCFVG6GwodCxsJyg
bardzo tani, ale właściciel sklepu (znajomy znajomego) twierdzi, że bardzo przyzwoity, bezpieczny, wykonany w Polsce z jednej bryły, pozytywnie przeszedł testy zderzeniowe (?)
Spełnia wszystkie moje potrzeby odnośnie fotelika ale ciągle mam wątpliwości bo czemu taki tani ??

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Mmadzia my w dzień jemy tak co 2,5-3 godziny, wychodzi zawsze po drzemkach Małego. I muszę szybko Go brać ma karmienie zanim do końca się nie wybudzi, bo jak sie zdazy obudzic to wtedy też wszystko Go interesuje w koło.
Nie ma po prostu czasu na jedzenie ;-)

Dziewczyny, z my całą 3 lezymy chorzy w łóżku :/
Złapał nas wirus jakiś, nic groźnego Ale samopoczucie kijowe.
Mąż tez ma L4, więc przynajmniej we dwójkę damy radę coś zrobić przy Małym, bo to.moje dziecko mimo tego że kaszle to jest pogodny i chętny do zabawy :-)
Ale oczywiście leków w aptece za 150zl.
Aha, lekarz powiedział ze podstawą w domu przy takim maluchu jest nebulizator/inhalator. bo najlepiej dzialaja wtedy leki (te wziewne)
I żeby jak najwcześniej uczyć dziecko do tego urządzenia, bo niektóre dzieci się boją.
Nasz oczywiście chce go zjeść haha.

No i żeby ponoć idą na całego. Mamy wypayrtwac dolej jedynki.

A jeszcze wracając do tematów teściów to ja tez myślałam ze tylko ja mam taki problem ze zwracaniem się do nich ;-) bo mój mąż to oporów żadnych nie ma, i tylko woła "Grażynaaaaaaaaaaa" hihi, bo mówi"na Ty".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...