Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny znowu mam problem z teściowa tj np robie coś w kuchni mały leży sobie w lezaczku w pokoju oczywiście z kuchni doskonale go widzę i zaczyna sobie postekiwac i moja tesciowa od razu leci do niego wkurzona jestem na nią bo nie chce żeby za każdym razem kiedy mały lekko zaplecze ta już koło niego stała od tego jestem ja to raz a dwa nie chce żeby mały się uczył ze jak leķko steknie już ktoś koło niego jest bo później nic przy nim nie zrobię w domu często jest tak ze jestem z nim sama i muszę cały dom ogarnąć wraz z obiadem bo moja tesciowa pilnuje tzn wychowuje szwagra dzieci czego ja bym nie chciała bo tesciowa bardzo niezdrowo je karmi tłuste słodko codziennie pcha w nich pączusie smaży jajka na boczku skwareczkach dziecka mają po 6 i 3 lata

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

Chiyo przy skokach my mamy właśnie bram apetytu i to tzw złości na cyca:) Przez około 2-3 dni tak było. Nie znam sie aż tak ale wydaje mi sie ze gdyby w gardełku był jakiś stan zapalny to i temperatura by była. A może jakaś rankę w buzi sobie zrobiła paluszkiem?

Ewcia kurczę, wydaje mi sie ze chyba najlepiej było by wprost powiedzieć, ze po prostu nie trzeba być na każde stekniecie juz przy małym. I ze krzywda mu sie nie dzieje bo cały czas zerkasz na niego. Moja teściowa tez leciała z dołu jak tylko Tosia płakała i jeszcze łaziła na nami krok w krok jak nosiłam Tosię i mówiła : daj mi ja ponosić albo daj ja w wózku powoze"!!!!!! Dostawałam szału!! W końcu powiedziałam ze daje sobie doskonale radę i nie będę nigdzie jej dawać!:o ( tylko takim zdecydowanym tonem :D ).
Juz nie lata;)

Wy tez tak macie ze nie lubicie jak teściowe całują Wasze dzieci? Zwłaszcza po buzi! OMG nienawidzę tego:(

Kupiłam katarek do odkurzacza i dziś odciągamy bo coś tam w nosku szura:D Ciekawe jak sie sprawdzi.

Jaki poleciłybyscie laktator ręczny ale z takich tanisz bo ja potrzebuje na sporadyczne użycie. Pewnie maksymalnie raz w miesiącu albo jak nadmiar będzie to do zamrożenia na "czarne godziny":)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość czarnamamba0008

Hej dziewczynki. Ja tak na szybko bo moj syncio mega maruda dzis :(:(:(

Prosze pomozcie w sprawie ciemieniuchy. No wiec maly ma dosc sporo tego, utrudnienie dla mnie z tym o tyle ze ma dlugie wlosy synek i ciezko wyczesywac no ale generalnie jak Wy to robicie? Ja na poczatku oliwke pozniej wyczesywalam szczotka ta mieciutka i przy kapieli zmywalam. Ale jakos nie szlo to wiec kupilam z tej firmy ''emolium'' na ciemieniucha i tym sie smeruje pol godziny przed kapiela i niby nie trzeba wyczesywac ylko splukac woda. Noi tez po tym nie widze efektow :( a z tym czesaniem to sie balam czesac dluzej bo zaraz mu sie czerowna glowka robila od czesania eh. Nie chce tego zaniedbac i bardzo Was prosze o rady jak to dokladnie robicie i jak dlugo... bede wdzieczna. BUZKA dla Was i maluchow :)

Odnośnik do komentarza

Czarnamamba ja kupiłam naturalny olej ze słodkich migdałów. Smarowałam nim Tosi główkę około pół godzinki przed kąpielą i nakładalam czapeczkę wcześniej podgrzana suszarką lub z ciepłego grzejnika. Następnie wyczesywalam szczoteczka ale konsekwentnie dopóki większość łusek nie zeszła. Nawet jak skorka sie zaczerwieniła. Pózniej zmywalam w kąpieli. Udało sie w dwa dni jej pozbyć aczkolwiek nie ukrywam ze mieliśmy ja raczej delikatna i mała nie ma burzy włosów, wiec nie było cieżko:)
Powodzenia!;)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Ania, życie czasem jest okrutne, ale dzięki temu my możemy docenić to, co mamy.
Uśmiechnij się, bo Krzyś potrzebuje szczęśliwej mamy:)

Chiyo, mnie to również wygląda na skok rozwojowy. Przez chwilę pomyślałam o grypie żołądkowej, bo moja Hania miała podobne objawy, z tym, że towarzyszyła jej jeszcze gorączka.

Czarna, niestety nie pomogę, bo moja mała nie ma ciemieniuchy. Z tego, co się orientuje, pół h przed kąpielą nasmarowac oliwką, później splukac i wyczesac. No, ale tak właśnie robisz...
Na pewno przy ciemieniusze potrzeba sporo wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

U nas dzisiaj szok. Od 13 śpi z przerwami na jedzenie. Mam nadzieję, że nie pomyliła dnia z nocą.
:)

A ja zamiast coś ogarnąć to leniuchuję, a apetyt mam dzisiaj jak w ciąży ;)

Mam laktator z Nuk jollie , jest ok. Cena koło 80 zł .

W delikatesach centrum Giga Paka pampersów jest za 49,99.

Z tym SORem w Opolu masakra! Od kiedy Mała jest na świecie mój pryzmat patrzenia na rzeczywistość jest zmieniony.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

SILV no ale nie myślisz chyba ze mi się jeszcze kiedyś przydadzą :)
A tak przy okazji to mi się przypomniało ze zostały mi pampersy po Wiki i Ania je wykorzystała po 6 latach :)

Dziewczyny u mnie dzisiejsze karmienie to tak wyglądało ze chodziłam po domu nosiłam spiewalam i ruszalam i to z piersią na wierzchu i tylko wtedy mala coś zjadła a tak to wrzask był w nieboglosy. Już nawet poszłam pierś umyć bo myślałam ze może zapach. Nie wiem o co chodziło. I to było jedno karmienie. W ogóle zauważyłam ze z jednej piersi Agatka lubi jeść a z drugiej nie :/ i ewidentnie z tej drugiej mniej je i pobolewa mnie już.

CHIYO ale waga ładna :) my jutro szczepienie to zobaczymy jak u nas z wagą.

CZARNAMAMBA naoliwic/natłuścić oodczekac wyczesac (wiem ze odradzaja ale dobrze schodzi podważanie paznokciem ) I umyć głowę. U moich dzieci tak schodzilo. A najlepiej radzi sobie z tym babcia więc zawsze do niej odsylalam :)

EWCIA współczuję z teściową. Moja wręcz przeciwnie w niczym nie pomaga jedynie zostaje na xchwilę jak do szkoły jadę. Wolę jednak tak niż ciągle wtracanie się. A Ty może porozmawiaj albo niech M pogada z nią?

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba008

Kochane bardZo Wam dziekuje , Joanna podziękuj tez przyjaciółce he he :-) bierzemy sie za to ostro i konsekwentnie bo mnie wkurza ta cała ciemieniucha jakies nie potrzebne rZeczy w ogole he he ;) jeszcze raz Wam bardzo dziekuje. A na dobranoc śmieszne historia z serii " jak nm sie słodko opiekuje synkiem "
Wczoraj po kapieli mały juz spi na noc ja robie kanapki w kuchni i slysze obudził sie i płacze mowię do nm idź go uśpij ( zazwyczaj jak sie tak prZebudzi ze spania juz na noc to wystarczy 2 min i juz spi ) na co mój nm porwał kanapkę i poszedł do małego , synek płacze i płacze mowię co jest. Wchodzę do pokoju a tu uwaga wszystkie światła oświecone nm wziął krZrslo obok łóżeczka je kanapkę a druga ręka go głaszcze. Hahaha :D kocham go ale dlaczego tak wedle nego wyglada usypianie dziecka ehh ;) dobrej nocy dziewczynki :-)

Odnośnik do komentarza

Chiyo ja stawiam na gardelko... U mnie nie chciał jeść za bardzo wtedy.

No to był jednorazowy wyskok z tym 220 ml ale nie ulał nic ;) byłam w szoku.
Chyba jest tak jak mówicie czyli ze 3są jeszcze za Duże ale kurde w 2ledwo Wchodził i go gniotly przynajmniej takie było moje wrażenie. Bo siusiaka zawsze daje na dół ;)
To jednak bebilon pepti na receptę wychodzi najtaniej ;p zastanawiam się czy mleko bez laktozy jest mniej syte od normalnego.jak myślicie? Czy gdyby jadł zwykle mleko to czy spał by w nocy dłużej niż te 3Godziny. Będę musiała spróbować bo wkurza mnie to wstawanie.
Ale jestem taka dumna z syna ostatni Tydzień to anioł w porównaniu z tym co było (bo nie w porównaniu do waszych aniołów) ;p oprócz tego że płacze jeszcze w wózku i w foteliku to jest super.nie ma problemów z brzuszkiem kupka Codziennie śmieje się bawi...odpukac ;:-D
Rewolucja zazdroszczę :-P
Oj współczuję teściowej też mecze się z tym, tyle że moja nie zajmuje się wnukiem nawet nie trzyma go na rękach za to daje durne,, najlepsze,, rady i głupie pytania. Czemu płacze, czemu go tak trzymasz czemu nosisz, po co husiasz, nie rób tak niech nie patrzy na to, nie podnos go za ręce jest za mały Wrrrr....co za babsko!

Odnośnik do komentarza

Wiecie co? Chyba nie na darmo powstało tyle dowcipów o tesciowych :-) moja niby jest spoko ale jednak jest jakieś ALE
Stara się być pomocna i nie daje żadnych "mądrych" rad tylko raz próbowała mi powiedzieć ze za często nosimy Ewę (dodam że to był okres gdy miała kolki i noszenie choć trochę ją uspkajalo) i ze ja rozpiescimy. A ja na to grzecznie ze jeśli będzie rozpieszczona to będzie nasz problem bo nikt inny oprócz mnie i mojego męża nie musi mi dziecka nosić. No i to była pierwsza i ostatnia (mam nadzieję) sytuacja kiedy chciała mi zwrócić uwagę. A jak całuje Ewę po paczkach to też mnie trafia. I żeby zostawić u niej mała to nie wiem co by musiało się stac

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja no to masz wyjątkowo spokojniutką córcię :-) Mój chłopczyk, kiedy go bączki szerokim łukiem omijają, to jest też grzeczniutki, w zasadzie wszystko mogłabym przy nim zrobić (gdyby mi się chciało:P), no ale jedzenia i drzemki to domaga się dość głośno! A swoją drogą, skoro nie śpisz, to pisz!!! będzie choć jakiś pożytek z tych bezzębnych... :D

Ania Szkoda, że mieszkam daleeeko od lidla, rosmanna :/ wszystkie promocje i okazyjne ceny nie dla mnie! ehh...

Ewulka, jak szczepienia? - już doczytałam, że ok :-) a słuchajcie, jak jest wszystko ok w dniu szczepienia, to dajecie coś przeciwgorączkowego na noc? tak na zapas? Pytam właśnie na zapas :D my jutro.

kasia_asia współczuję tych problemów, oby przeszły po zabiegu! My mamy brzuszkowe problemy, ale póki co noce są ok (aż boję się zbytnio z tego cieszyć, bo ostatnio jak napisałam, że mamy jakiś tam rytm zachowany, to rytm się migiem zbuntował:P, ale cieszę się ogromnie, tylko ciiiii)

Chiyo witaj w klubie! Mamy tę samą datę!!! :-) Joanna urodziła 3.09., więc chyba jest ostatnia!

Justynka dołączam do Ciebie - nie znoszę, nie cierpię jak moja teściowa całuje mojego synka!!!!! O rączkach już jej powiedziałam, więc przestała, teraz bardziej po ciuszkach....ale też nie lubię :P podobnie jak Silv odkąd urodził się synuś nieszczególnie lubię tam jeździć.... i on to chyba czuje, bo z reguły popłakuje podczas wizyty, a ja zestresowana go uspokajam :/

Dodam tyle, bo synuś woła i jeszcze mi się skasuje!

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też zastanawiałam się nad tymi spacerkami...
Joanna zgadzam się (ze ostatni...), bo my w zasadzie prawie ostatni :P a słuchaj, podejrzałam na wrześniówkach, że masz jakiś nawilżacz powietrza - daj znać jaki :) chyba że coś pomieszałam, może pisałaś o inhalatorze, kurde sama już nie wiem.
Olga ja mam podobnie z tymi odczuciami. Przeraża mnie czasem ten świat, a właściwie ludzie na nim żyjący. I tak chciałabym uchronić mojego chłopca przed wszelkim złem, choć wiem, że tak się nie da. Idę dziś spać, a nie wiadomo, czy jutro się obudzę....wciąż ta niepewność - właściwie o wszystko. Wiecie dlaczego chciałabym, by mój maluszek był zdrowy? nie dlatego, że miałabym problem z pokochaniem chorego dziecka, ale właśnie dlatego, że często chore dzieci i starsi też mają przerąbane na tym świecie.
Ania moim dalszym znajomym córeczka umarła na sepsę. Jeździli od szpitala do szpitala, zmarła na rękach swojej mamy. Jej pogrzeb był okropnym przeżyciem, płakali chyba wszyscy. Teraz, mając moje maleństwo, rozumiem moją mamę, która zawsze powtarzała, że najgorsze to przeżyć własne dziecko.
Ale dość tych smutasów przed snem.... Wiecie, co ja dziś zrobiłam?! Kupiłam sobie koszulę - taką elegancką, czarną, z naszywkami "army", z tyłu rozcięcie na wysokości tyłka. Ale żeby nie było zbyt pięknie, to ów koszula jest ciutkę za mała, no i na dodatek schowałam ją przed mężem :D Jaki z tego wniosek? Pora zabrać się za siebie!! I tym miłym akcentem zbliżam się ku czwartkowi.... oby był dobrym dniem dla nas wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Dolaczam sie do prosby o link do nawilzacza. My tez mamy kolejne szczepienie 26.11. Mysle ze spacery jak nic sie nie dzieje sa wskazane gorzej z wyjsciami do marketow etc zeby jakis zarazkow nie zlapac.
Powiedzcie mi jakie macie zdanie nt nosidelek? Mmadzia uzywalas jakiegos? Dzisiaj po 2 godzinach na raczkach juz mi wysiadal kregoslup i wpadlam na szatanski pomysl nosidelka ;) Mala upodobala sobie przedwieczorna drzemke na raczkach,a z nosidelkiem moglabym ja nosic i jednoczesnie cos w domu zrobic. Glupi pomysl czy dobry?

Odnośnik do komentarza

Ja myślę o chuscie do noszenia tylko nie mogę się zdecydować która wybrać bo chustę od urodzenia można :) co do nosidelek to mozna dopiero jak dziecko samo siedzi nawet jak producent pisze że od 3 msc bo to bujda bo chce sprzedać a jest to niekorzystne dla dziecka. No i jezeli juz nosidlo jak dziecko usiądzie to miekki ergonomiczne te są polecane przez ortopedow a te szywne to wisiadla i je lepiej odpuścić bo zle wpływają na bioderka i kręgosłup.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...