Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dzisiaj zauważyłam, że podczas tego bezbolesnego twardnienia brzucha jak siedzę to czuję takie parcie jakby mi się chciało to toalety, ale nie na siku. Czasami sobie delikatnie podskakuję na tapczanie tak jak niektóre z Was na piłce i może główka zeszła jeszcze niżej? Hmm nie wiem, ale czy to normalne odczucie?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Dawno sie nie odzywalam, ale czytam na biezaco :-) gratuluje wszystkim nowym mamusiom! Sliczne macie skarby! Wklejajcie wiecej zdjec, bo super sie je oglada :-)
Ja mam termin na jutro, ale niestety zero objawow :-/ i troche mnie to doluje. Czekam i czekam i nic :-( swoja droga to jakos ciagle nie moge uwierzyc, ze za chwile tez bede tulic swoje tak dlugo wyczekiwane malenstwo :-) jak to bedzie? :-)

k.karolcia kupilam laktator lovi prolactis. To jest 2w1: reczny i elektroniczny. Opinie sa naprawde bardzo dobre i jest tanszy niz medeli czy innej reklamowanej firmy. Dwa miesiace temu przystawilam sobie go na probe i az sie przestraszylam, bo polecialo mi troche :-) wiec chyba dobrze ciagnie :-)
A co do mleka to wstrzymaj sie poki co z zakupem. Zobaczysz jakie bedzie w szpitalu i jak dziecko na nie zareaguje. Jesli bedzie wszystko ok to po szpitalu jakis czas lepiej kontynuowac a potem stopniowo mozna zmienic przeciez. Ja sie nastawialam na bebilon, ale na pewno poki co dam sobie spokoj. A we wroclawiu mleko to nie problem o kazdej porze dnia i nocy, wiec zawsze mozna kupic :-)

lolka2015 ja pralam tylko ta wysciolke gondoli i pokrowiec materaca. Budy i tej ochronki przeciwwiatrowej nie pralam.

Mari mnie ruchy malego tez bola wieczorem. Ale te ruchy wlasnie sa wtedy takie bardziej intensywne niz rano i w ciagu dnia. Niech boli, tylko zeby z tego jakis postep byl :-)

Mamusie przeterminowane jaka jest procedura po terminie? Kiedy i jak czesto chodzilyscie na ktg? Ja jutro chetnie wybralabym sie do szpitala i sprawdzila czy wszystko ok. Trzeba nasciemniac, ze cos sie dzieje czy po terminie mozna sie zglosic na kontrole?

Trzymam kciuki za wszystkie Mamusie lezace w szpitalu i czekajace na rozpoczecie akcji! Badzcie dzielne jak RudaMaruda i karoszka :-)

Odnośnik do komentarza

Wy sie tak z braku bólu nie cieszcie ;P przy Julku tez nic nie czulam, nawet nie wiedziałam czy mam skurcze a urodzil sie ponad tydzień przed czasem ;)
a teraz sie cieszę z bolu, bo mam nadzieje ze zacznie sie od skurczów a nie od odejścia wód.

k.karolcia ja nie odpisalam bo przy Julku, ani teraz, nie przewiduje konieczności użycia laktatora. Julek od poczatku sam nakrecal laktacje jak potrzebowal. Mm pierwszy raz wypil jak mial 1.5 roku i do tej pory sie zastanawiam co mi do glowy strzeliło ze mu je podalam... bo i tak byl dalej na piersi...

Ide sprzatac, bo temperatura przyjemna :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

meyin, lolka, k.karolcia dołączam do Waszej grupy bezobjawowych ciężarówek!!! Choć nie wiem czemu mam takie przeczucie, ze urodzę w przyszłym tygodniu :-) ale może lepiej się nie nastawiać, co by później nie było wielkiego rozczarowania i nerwów (pewnie i tak będą :))

Jeśli chodzi o mm, to nam położna polecała Enfamil i jedną puszeczkę kupiłam na wszelki wypadek. Choć akurat przy siostry dzieciach najlepiej sprawdził się Bebilon.

Czekam na ten koniec upałów, bo już naprawdę ciężko przez to cokolwiek robić. Muszę dokończyć prasowanie, pranie, zacząć pakowanie i wszystko leży :/ ja też leżę, bo chociaż wtedy moje nogi wyglądają schludniej.....

Powodzenia, Rewolucja! Trzymam kciuki!! Moja siostra miała przy pierwszym wywoływanie i bardzo dobrze je wspomina - szybko i sprawnie poszło :-)

Odnośnik do komentarza

mari przy Julku nie miałaś boli i wczesniej sie urodził ale tez przy wizytach u gin mowil cos odnośnie przygotowania do porodu ze jest jakies rozwarcie czy cus ? Czy nic nie było a tu bach :-)? Bo ja byłam w środę to gin mi powiedział ze nie ma rozwarcia i ze raczej przez tydzień nie urodze bo u pierworodek to nie dzieje sie tak szybko wszystko.. Ale jesli u Ciebie taka sytuacja .. To moze nie wszystko. U mnie stracone i urodze np w poniedziałek :D
marta1986 liczmy na to ze obejdzie sie bez oksy jesli nie to kciuki zeby szybciutko wszystko przebiegło ! I pisz w miarę możliwości co i jak ! Trzymaj sie ;)

A ja mam ogromna ochotę na pizzę i chyba sie wybierzemy ..? Bedzie to juz ostatnia pizza przez długi czas (chyba:))

http://s4.suwaczek.com/201508161352.png

Odnośnik do komentarza

Iwcia a w jakiej cenie kupilas ten laktator, zamawialas przez internet.

Mari to super ze nie musialas używać laktatora ja tez jestem nastawiona na karmienie piersią i ze mały poradzi sobie i chwyci pierś ptawidlowo ale wole miec jakieś opinie który laktator lepszy zeby mąż kupił jak będzie potrzebny.

Marta1986 a ty z Wrocławia jesteś? I gdzie rodzisz?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wsparcie.. :-) po cewniku miało nic nie boleć a ja się czuję jak przy jedym z gorszych okresów.. no i nie wygodna żadna pozycja bo to niestety wystaje.. czy któraś z Was miała ten cewnik? Bo zastanawiam się czy nie zafundować sobie intensywnego spaceru żeby tą szyjkę sprowokować...

K.karolcia ja z wrocławia i jestem na kamińskiego, póki co bardzo zadowolona :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxflw1n36fhvzv.png

Odnośnik do komentarza

Hej :-) K.Karolcia tak jak dziewczyny piszą zaczekaj z kupnem mleka do porodu. Zobaczysz jakie dają w szpitalu i jak będzie ok to takie kupisz. U mnie był NAN pro 1 hypoalergiczne i Bebilon. I kupiłam NAN tak na wszelki wypadek. Laktator zamówiłam Philips Avent ręczny i chce ściągać mleko na jedno karmienie żeby przyzwyczaic mała do butelki bo od pazdziernika będę ją musiała zostawiać na weekendy... Ręczny dlatego że nie będę go używać jakoś specjalnie często... Ale jak się sprawdzi to dopiero zobaczę :-)
A właśnie pytanie do tych z Was które mają doświadczenie w ściągania pokarmu. Jak i kiedy go ściągać żeby nie zaburzac laktacji która jest już ustabilizowana?

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny za szybka odpowiedź w sprawie mm, akurat mój maz był w aptece.Powiem szczerze że kupiłam dla spokoju wewnetrznego, poki co karmię swoim mlekiem ale głownie ściagam i podaje z butelki - mały ma problem chwycic brodawkę bo mam płaskie, ssie przez nakładki, ale to po pierwsze dość bolesne i nie umiem długo wytrzymac a po drugie mam wrazenie że on wtedy mało jesc dostaje a ja go musze odkarmic żeby sie ostatecznie pozbyc żółtaczki. Więc mm mam na zapas, gdyby cos sie stalo że sie pokarm nie odciągnie...

Poki co mam laktator ręczny Avent (pozyczony)i jest bardzo fajny. Tak naprawde dopóki mleko dobrze płynie to pare minut pompowania i mam porcję dla maluszka, jest też raczej bezbolesnie. Ręka nie boli bo chodzi lekko.
W szpitalu uzywałam laktatora elektrycznego medela ale to taka przemysłowa wersja była, od razu na obie piersi i dosc bolało bo i siła ssania była wieksza... Teraz sie waham czy nie kupic tez elekrtycznego latkatora ale poki reczny daje radę...

A w ogole od wczoraj jestesmy w domku, dzis był nawet z rana pierwszy spacer... jest super być rodzinką w komplecie. Mąż ma jeszcze 2 tyg wolnego i bedziemy tu sobie organizować na spokojnie zycie w trójkę :)

Marta1986 ja miałam balonik, po założeniu dostałam mega skurcze że myślałam ze zacznę rodzic, ale mineły. naStępnego dnia miałam oksy ale tez nic... jednak efekt był taki ze po tych zabiegach zupelnie skróciła się szyjka i po 2 dniach zaczęłam po prostu rodzić :) więc może w sumie to jednak dało jakis efekt.
Sam cewnik faktycznie niewygodnie ale jakos przytrzymałam go bielizną i trochę plastrem i nie było juz tak źle.
no i paru mamusiom po cewniku akcja zaczęła się jeszcze tego samego dnia wieczorem więc hcyba warto :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

k.karolcia powiem Ci, że ja przy Julku nawet nie byłam uświadomiona do czego używają kobiety laktatora ;) myślałam, że tylko wtedy kiedy muszę na zapas odciągnąć, bo wyjeżdżają lub wychodzą;)

czarnamamba ja byłam u lekarza 1,5 tygodnia przed porodem, kolejną wizytę miałam wyznaczoną za 2 tygodnie, czyli urodziłam 2 dni przed planowaną wizytą. Na ostatniej wizycie szyjka była długa, twarda, zero rozwarcia i zero gotowości, więc u mnie nic nie przewidywało wcześniejszego porodu. Kompletnie. A w 38+5 tygodniu odeszły wody w nocy. Nawet nie widziałam, żeby czop mi odszedł.

Dziewczyny, ja mam apogeum roztargnienia. Wczoraj mąż przyszedł do mnie z reklamówką w obierkami po warzywach i pyta "a ta reklamówka z obierkami to ma być w tej lodówce?"
A dziś znów zostawiłam klucze w zamku, rano za to zapomniałam plecaczka Julka do żłobka, więc znów musieliśmy na 3 piętro się wracać.

A Julek jeszcze większa przylepa dzis. Cały czas się do mnie przytula! Do złobka szedł całą drogę przytulony do mojej nogi!

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Oj, biedna Mari... rozbawiła mnie niesamowicie ta reklamówka w lodówce :D wybacz!! ale naprawdę się uśmiałam. dziękuję i przepraszam, bo wiem, że dla Ciebie to może takie śmieszne nie być! Mi póki co zdarza się zapominać słów, ale to też dosyć rzadko ;) A Julek wyczuwa wszystko.... zmiany, które już rzeczywiście coraz bliżej. Tak się mówi, ze dzieci wszystko czują i rozumieją, i to szczera prawda.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Wczoraj wypisali nas do domu :D i od razu zupełnie inaczej! Niestety nadal słabo się czuje po cc :/

ania125 przybijam pione, tez rozkrecilam laktacje! I tak jak mówisz nie ma co słuchać niektórych położnych bo ja przez to się zestresowalam i pokarm mi zanikl.
Mój mały tez ma lekka żółtaczke, bez naświetlania :/ kazali Ci go tylko karmić swoim pokarmem czy może coś jeszcze? W pon mam zrobić badanie krwi maluszka i myślę co by tu można mu jakoś pomoc.

Ja tez mam laktator aventi ręczny i polecam. Zdecydowanie mniej boli niż jak odciagalam w szpitalu elektrycznym (medela). I tak naprawdę czasowo wychodzi mi tak samo.

Gratuluję wszystkim świeżym mamusiom!!! I czekamy na resztę :)

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Ewelad, powodzenia!!! Ja termin mam na jutro mam dziwne skurcze ale te krzyżowe bo po dzisiejszym porannym stosunku z partnerem, tak mu sie spieszy i jak on to mówi " trzeba wywołać wilka z lasu, przecież nie chcesz żeby Ci obca baba ręka robiła masaż szyjki macicy i podobno boli wiec ja muszę sie postarać", no nic mam nadzieje ze sie coś rozwinie, ale skurcze są nieregularne, pewnie minie jak za każdym razem kiedy miałam takie bóle wiec sie nie nastawiam. Ehh...

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero się obudziłam przez to że w nocy nie śpię jestem nieprzytomna. Wypralam za wasza radą elementy z wózka i już prawie suche ale na dworze 34stopnie więc nie dziwi. Ewelad, Marta powodzenia. Marta planujesz rodzinny poród na Kamieńskiego? K.karolcia ja na Brochowie nikogo nie znam a znajoma ostatnio przeszła tam bardzo ciężki poród i chyba skończy się sprawa w sądzie więc trochę się wystraszylam i też mnie zniechęciło. Ja po konsultacji chyba kupię jednak reczny Medeli widziałam go na żywo i wygląda fajnie na elektryczny mnie nie stać bo coś ponad 400zl ale gdyby był potrzebny to w Askocie na doby można wypożyczać. Ja planuje używać go sporadycznie kiedy będę wychodzić i mała mamie zostawiać lub mojemu M. reczny to koszt 160zł już znalazłam na allegro.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

kasia2307, super ze juz w domku jestescie i gratulacje za rozkrecenie laktacji, grunt to się nie poddawac i ufac swojej intuicji. Co do zółtaczki to jedyne co mozesz zrobic to jak najwiecej karmic im wiecej dziecko je tym wiecej wydala i oczyszcza organizm oraz wystawiac na słoneczko, oczywiscie tak żeby nie poparzyc dziudziusia ale fototerapia która stosują w szpitalu to własnie takie sztuczne słońce, najlepiej zeby dzidzius był w samej pieluszce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...