Skocz do zawartości
Forum

Kostki rosołowe - używacie?


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

ja akurat jeśli chodzi o kostki rosołowe to ni eużywam sceptycznie podchodzę do dań gotowych, chyba że znam skład i jest ok, jak np koncentrat żurku nie zawiera chemii w skąłdzie dlatego wiem, że taki produkt mogę spokojnie wykorzystać w kuchni.

Odnośnik do komentarza

Nie używam. Ktoś wyżej pisał, że bardziej mu smakuje rosół z kostka i maggi. Mnie właśnie zdecydowanie bardziej smakują zupy bez glutaminianu sodu. Zresztą sam zapach maggi mnie odstrasza. Nigdy nie lubiłam i nie rozumiałam fenomenu tej przyprawy. Zaś zupy z dodatkiem kostek rosołowych palą mnie w język. Dobrze i długo gotowany rosół jest najsmaczniejszy, nie trzeba do niego żadnych "wspomagaczy". Ja gotuję wielki gar, część zjadamy a część mrożę w porcjach i mam gotowy wywar na szybką zupę.
Kostek "eko" natomiast nie próbowałam, więc trudno mi się do nich odnieść.

Odnośnik do komentarza
Gość Miroselka

No dokładnie. Kostki rosołowe to rozwiazanie bardzo szybkie, ale niekoniecznie zdrowe. Jak również moim zdaniem niezbyt smaczne. Wiadomo, że smak to kwestia gustu, ale moimi zdaniem lepiej jest użyć naturalnych ekologicznych ziołowych przypraw, które po pierwsze są o wiele zdrowsze niż kostki rosołowe, bo nie mają tyle chemii. Po drugie są również aromatyczne oraz nadają potrawie szlachetnego smaku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...