Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Dziubala

Moderator
 • Zawartość

  689
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dziubala

 1. Byłaś u gina sprawdzić czy wszystko jest ok? Warto się przebadać, żeby być pewnym, że ciało (zwłaszcza macica) jest gotowe na kolejną ciążę. Gin może też sprawdzić na usg jak dojrzewają jajeczka i wtedy się łatwiej wstrzelić z dniami płodnymi.
 2. Dziubala

  Wynik B HCG

  Wynik niski, bo to bardzo wczesna ciąża. Powtórz badanie po 48h i zobaczysz czy beta przyrasta. Powodzenia 🙂
 3. Czasem bywa tak, że trzeba zmienić mm, bo noworodek go nie toleruje. Szkoda synka. Warto sprawdzić czy po innym mm będzie lepiej.
 4. Czasem są skoki rozwojowe i dziecko może się zachowywać inaczej. Jeśli zachowanie cię niepokoi to możesz pójść do pediatry, która zleci badania, ew. da skierowanie do neurologa.
 5. Dziubala

  Kłótnie dzieci

  Kilka razy w tygodniu 🙈😉
 6. Amelia, nie czytaj takich głupot. Nieraz mi serce pęka, że kobieta kobiecie wilkiem jest. Dla mnie to raczej głupia i idiotyczna jest kobieta pisząca, że cesarka na życzenie to głupota. Cesarka bądź nie, to powinien być twój wybór, a nie innych matek. Wybór rodzaju porodu jest ważny nie tylko dla dziecka, ale i dla twojego dobra fizycznego, a przede wszystkim psychicznego. Jeśli chcesz rodzic sn i nie ma p/wskazań, to wybierz poród sn. Jeśli wolisz cesarkę, to tego się trzymaj, innym NIC do tego.
 7. Musisz obserwować kiedy córka robi się głodna i codziennie w miarę stałych porach podawać jej posiłki. Różnie bywa, ale często od 6m. z reguły w ciągu dnia jest to 5 posiłków. Jeśli chcesz karmić piersią, to kp zrób po posiłku. Po kilku dniach wyrobicie sobie rytm. Córeczka przy dłuższych przerwach (np. ok. 2-3h) między posiłkami zdąży zgłodnieć do następnego posiłku i więcej zacznie zjadać. No i nie sugeruj się tak do końca porcjami na opakowaniu, bo każde dziecko jest inne. Jedno zjada trochę więcej, inne trochę mniej. To punkt odniesienia, by nie przekarmić dziecka w danym wieku.
 8. Mnie to imię w pierwszej chwili skojarzyło się z... kometą, potem chorobą, bo chyba od nazwiska lekarza jest. Ale nie jestem pewna na 100% czy na pewno. Co do imienia i mamy, to dużo zależy od relacji jakie macie. Tak sobie myślę, że jeśli twoją mamę tak bardzo "boli" to imię, to może warto je zmienić, bo przecież wyjątkowych imion jest całe mnóstwo. A szkoda, by babci do końca jej życia źle się kojarzyło imię jej własnej wnuczki. Oczywiście ostateczna decyzja należy do was, bo to wasze dziecko.
 9. Dziubala

  Przywitanie

  Dnyuya, Bohdanrat, witamy 😄
 10. Kinga, półroczne dziecko zwiększa zapotrzebowanie na kaloryczniejsze posiłki, stąd domaganie się częstszego jedzenie, aczkolwiek niewskazane jest jedzenie co godzinę czy półtorej. Choć są szkoły, które mówią, żeby dawać dziecku "na zawołanie". A córeczka je stałe pokarmy? 6m to już wiek, gdzie można wprowadzać obiadki, deserki (owocki), kaszki.
 11. Nati, wygląda na to, że jesteś w ciąży, to bardzo wczesny etap.
 12. Amelia, a musisz rodzić sn? Możesz mieć kolejną cesarkę.
 13. Spokojnie, taka ilość nie zaszkodzi dziecku.
 14. Najlepiej jakby endokrynolog powiedział kiedy i jakie badania zrobić. Z TSH na pewno warto zawsze robić FT3 i FT4, tzw. trójka tarczycowa.
 15. Warto skonsultować się z ginekologiem, sprawdzi czy wszystko jest ok zanim zaczniesz starać się o ciąże. A skoro ją planujesz, to zacznij już brać kwas foliowy.
 16. Dziubala

  Pytanie

  Nie widać zdjęcia 😉
 17. Na początek wizyta u lekarza i zrobienie badań. Potem przyda się dietetyk. A czas na ćwiczenia zawsze się znajdzie, kwestia silnej, prawdziwej motywacji.
 18. To może niekoniecznie kwestia pigułek, a np. relacji między tobą a partnerem. Oczywiście warto zacząć od badań hormonów, by sprawdzić czy jest ok. A tak na początek to potrzebna rozmowa...
 19. Ryzyko ciąży jest ze względu na brak zabezpieczenia w trakcie stosunku.
 20. Paula, czy dobrze zrozumiałam, że usunęli ci ciąże pozamaciczną, a jednocześnie masz ciążę wewnątrzmaciczną? Faktycznie 4/5 tc, to bardzo wcześnie na zabieg, ale lekarz chyba wiedział co robi. Jeśli masz wątpliwości, to zawsze możesz skonsultować z innym ginekologiem. Ja miałam trochę podobną sytuację, usunęli mi jajowód z powodu ciąży pozamacicznej (ok. 7/8 tc), a jednocześnie miałam dwa zarodki w macicy. Z czasem jeden zarodek przestał się rozwijać, na szczęście z tej ciąży udało mi się mieć choć jedno dziecko. Te "przejścia" nie przeszkodziły mi potem zachodzić w kolejne ciąże. Co do Majorki, to ja bym nie leciała, za duże ryzyko. Ogólnie jeśli ciąża jest zdrowa, nie ma powikłań i lekarz nie widzi przeciwwskazań, to można lecieć. Kiedyś nie zalecało się lotów w pierwszym trymestrze ze względu na ciśnienie, które się wytwarza. Ale po tym co przeszłaś, to ja bym i tak nie ryzykowała lotu.
 21. Moje dzieci tak nie miały, więc nie podpowiem z doświadczenia. Ale może by sprawdzić czy krople na kolkę jednak by pomogły, gdyby zwiększyć dawkę. Jeśli nie pomogą, to warto wybrać się dobrego alergologa. Widzi więcej rzeczy niż pediatra.
 22. Jeśli wykluczy się przyczyny typu infekcja, głód, pampers, to może się wybudzać przez ząbkowanie. Spróbuj posmarować dziąsełka żelem p/bólowym, możesz przed spaniem założyć czopek p/bólowy i zobaczyć czy będzie różnica.
 23. Kup nowy test :). Istotny jest czas, po godzinie wynik jest niewiarygodny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...