Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Dziubala

Moderator
 • Zawartość

  190
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dziubala

 1. Dziubala

  Suplementy

  Kiedy ginekolog zalecił suplementację. Nic na własną rękę poza kwasem foliowym.
 2. Nie miałam robionej sesji w żadnej ciąży. Wystarczyły mi fotki robione przez siebie czy męża 🙂
 3. Anaev, ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej @. Możesz na wypowiedzeniu spokojnie iść na usg. Od gina weź zaświadczenie o ciąży i dostarcz je pracodawcy, a on wtedy musi przedłużyć umowę do porodu.
 4. Jak ktoś nie ma pieniędzy, to nie planuje sesji zdjęciowej za 200 zł. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dobrze, że wyprzedajesz rzeczy, bo pozbędziesz się trochę tego czego nie potrzebujesz 😉 A pieniądze, które dostajesz najlepiej podzielić na to co istotne, czyli rachunki, jedzenie, a jak coś zostanie to na mniej istotne rzeczy. A najlepiej odkładać nawet małe sumy, choćby po 10 zł. Przydadzą się na "czarną" godzinę. I na pewno sobie poradzisz, mamy mają moc 🙂
 5. Dziubala

  Dziecko vs telewizor

  Wynieście telewizor do innego pokoju ;). Albo postaw coś przed telewizorem, by synek nie mógł do niego dojść.
 6. Somsite, portfel, łańcuszek, bransoletka, koszulka nawiązująca do 40 ur.
 7. Możesz zrobić test z krwi beta hcg, by wykluczyć ciąże na 100%. Na przesunięcie @ wpływać mogą inne czynniki, nie tylko ciąża.
 8. Ja bym się nie przeprowdziała, tylko kupiła większe mieszkanie w mieście :). Nie nadaję do życia na wsi 😉 Ale jeśli wy, cała czwórka, czujecie, że wieś, to jest to miejsce, w którym chcecie żyć, to kwestia dojazdu do szkoły nie powinna być dla was problemem. Może tez być tak, że pomieszkacie na wsi jakieś czas np. parę miesięcy, czy parę lat i sami dojedziecie do wniosku, że jednak lepiej wrócić do miasta 😉
 9. Anaev, jak wytrzymasz, to poczekaj do 8 czerwca, zobaczysz nie tylko zarodek, ale jeszcze bijące serduszko :)
 10. Bebe, bardzo niska ta beta, raczej to nie ciąża. No chyba, że masz bardzo długie cykle, a betę zrobiłaś na kilka dni przed @? Powtórz badanie i wtedy będzie wiadomo.
 11. Dziubala

  Przyrost beta HCG

  paulina0928, powodzenia, trzymam kciuki!!!
 12. Dziubala

  Przyrost beta HCG

  Nie ma potrzeby mówić. Acard nie jest zalecany ot tak i muszą zajść określone przesłanki, by go zażywać. Można go brać tylko i wyłącznie, gdy przepisze go gin.
 13. Dobrze, że przyczyna szybko się znalazła.
 14. ejka, warto zacząć od badania moczu, jeśli będą ok, to szuka się przyczyn od strony psychologicznej.
 15. Nie doszło do zapłodnienia.
 16. Gdyby miała dziecko w kl. 1-3, to bym posłała 🙂
 17. Dziubala

  Przyrost beta HCG

  Ja brałam Acard w ostatniej ciąży, wcześniej byłam po dwóch poronieniach i to dlatego. Ale nie pamiętam uzasadnienia w czym miał pomóc.
 18. Kup dobrą wodę morską w aptece i tym psikaj nos. Leki typu Xylometazolin i inne "odtykacze" czy leki na "katar" są tak naprawdę szkodliwe dla nosa, katar trwa wtedy dłużej niż zwykle, niszczy się śluzówka nosa i przez to potem coraz trudniej mu wyłapywać wirusy i bakterie. No i też leki te często uzależniają, bo osoba, który ich używa nie wyobraża sobie, że można się bez tego obejść. Kichanie to zdrowy i bardzo dobry objaw, bo oznacza, że organizm chce się pozbyć wirusów. Zdrówka życzę!
 19. Dziubala

  Przyrost beta HCG

  Jeśli ostatnią @ miałaś 8.04. to jesteś w 6tc. Wynik wskazuje na 5/6 tc. Przyrost w ostatnich badaniach jest mniejszy niż się zakłada, ale nie jest zły. Nie wiem kiedy byłaś u gina, jeśli w ostatnich dniach, to pęcherzyk powinien już być widoczny. Możesz pójść do innego gina i sprawdzić co on powie.
 20. Kreska już bardzo wyraźna, wskazuje na ciąże. Zawsze możesz kupić drugi i sprawdzić 🙂
 21. Na każdym etapie ciąży możesz zmienić lekarza.
 22. Jak widać zmiana miejsca jakoś na nią wpłynęła. Jesli nie chce siadać na nocniczku, to może warto kupić nowy. Niech sama w sklepie wybierze.
 23. Dziubala

  Seks oralny

  Od seksu oralnego nie będziesz w ciąży.
 24. Wysypka jest bardzo poważna, wygląda jakby to był ostry stan. Warto jak najszybciej udać się do pediatry albo dermatologa. Może to być alergia na jedzenie, albo proszek do prania, albo żel do kąpania.
 25. aniaaa_29, bardzo ładnie ci beta przyrosła w ciągu 48 h. Wg @ skończyłaś dziś 5tc, beta też na to wskazuje 🙂
×
×
 • Dodaj nową pozycję...