Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka cisza... Wszystkie chyba śpicie :) a może któraś wylądowała na porodówce? :D
Ja dziś pobudka 3.52, obudził mnie taki głód, że konia z kopytami bym wsunęła. Zjadłam przed-śniadanie i myślałam, że jeszcze zasnę, ale nic z tego, czuję się jakoś mega wypoczęta...
A teraz młody się zbudził, buszuje i czka mi tam z rana :)
Miłego, chłodnego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Jejku! Ale Wy wcześnie wstajecie :D Ja gdybym nie miała dziś do gina to pewnie spałabym do jakiejś 9 :) Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie takie zgrzytnięcia "tam" jak chodzę, jak wstaje, siadam... Przeczytałam na necie trochę na ten temat i to mogą być objawy rozejścia spojenia łonowego - czego się ogromnie boję. Strasznie ciągnie mnie w pachwinach, "kisiel" jak był tak dalej jest. Dziś w nocy myślałam, że wykorkuje :/ Strasznie zaczął mnie boleć brzuch jak na dość mocną @ - normalnie ze 30 minut mnie trzymało o takiej samej sile bólu. Miałam już dzwonić po mamę aby przyszła (mieszkamy w jednym podwórku). Pogadałam trochę do młodego aby wstrzymał się do rana, bo jest 3 w nocy i nie uśmiecha mi się jechać na porodówkę, pomasowałam mu miejsce gdzie wystawił stópki i pupcie i wiecie co? Jak ręką odjął! Chyba to jest prawdą, że dziecko wsłuchuje się w nasz głos i przede wszystkim w jego intonację. Mam jakiegoś stresiaka przed dzisiejszym KTG i badaniem w gina - znowu mam biegunkę :/
Madlen Ty to chociaż masz się do kogo przytulić, a ja? Mojego męża znowu wysłali w delegację i śpię sama jak palec :( Na szczęście wraca w czwartek :D
WielkiZnakZapytania ja też miałam remont, sprzątanie na porządku dziennym, a po remoncie to każda wie ile tego sprzątania jest, do tej pory jeżdżę autem, na zakupy do marketu... i nic się ciekawego nie dzieje :/ Jakoś nie boję się, że złapie mnie podczas jazdy. A jak nawet by się tak zdarzyło to być może zdążę dojechać jeszcze do szpitala, a jak nie to auto zostawię gdzieś na najbliższym parkingu, a wezwę taksówkę :D

Odnośnik do komentarza

Mogu - mojtermin z OM to 22.08 a ostatnia @ 15.11 i ustawic musialam na 8.11, gdyz nie wyszlo by ze tydz do przodu mamy. Tak sie stalo jakims cudem ze zaszlam podczas @ i to tak 17-19 w tych dniach a nie tak jak powinnam miec owu , przestawil sie chyba cykl i tak wyszlo i lekarz ma to na uwadze zeby nie przenosic malej . Dostalam wskazowki juz jesli do 22 nie urodze.:-)

Rachell - no to podziwiam Ciebie ,bo ja malo sie teraz ruszam ze wzgledu na to blokujace biodro bo bol ni do opisania i juz ucisk jest taki,ze w trakcie spaceru sie blokuje i stop nie ma dalszej drogi...
Ale tak troche adrenaliny nikomu nie zaszkodzi jeszcze jak w drodze zlapie xD u mnie to siostra co chwile dzwoni i pisze co i jak bo chce ze mna rodzic hahaha xD

No i tak posprzatalam czesc a tu cisza tylko bole co raz zlapia mocniejsze mhmmm mamy caly dzien wiec planujemy co zrobic xD

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Rachel, oj kochana, chyba lada moment będziemy z Tobą witać Twojego maluszka :) Swoją droga, nie powinni Twojego męża wysyłać w delegacje w okolicach terminu Twojego porodu. Ale nic się nie martw, wszystko będzie jak trzeba.

WielkiZnakZapytania, myślałam, że każdego przy tych suwaczkach obowiązuje tzw.reguła Naegelego (jak i ogólnie liczenie tygodni ciąży), jako że wiek dziecka/płodu (jak kto woli) jest dość umowną kwestią. No ale widzę tu wyjątek.

Ja za chwilkę wskakuję w auto i jadę na badania (oddać mocz do analizy i pobrać krew do morfologii). Słonecznie za oknem, mam nadzieję, ze nie będzie zbyt gorąco.

Miłego dnia, kochane!!!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta:)
ale dziś fajna pogoda - przynajmniej w Warszawie, przyjemny chłodek, aż się na spacer chce wyjść:))

Guernica – pytałaś jak z wagą po porodzie - otóż jak wróciłąm ze szpitala przeżyłam niezłą załamkę, jak weszłam na wagę - tylko 5,5 kg mniej!! (po pierwszym porodzie miałam -7kg i też załamkę, ale teraz byłam przekonana, że skoro dziecko prawie 3700, do tego wody i łożysko i 2 dni leżenia i zrzucania choćby tej zastałej wody z opuchnięć... że się uzbiera no minimum te 7kg, a tu dupa.... ale już jest lepiej, po tygodniu mam w sumie -9kg i codziennie coraz mniej, więc nadzieja wraca:))) - w sumie 16kg przytyłam, wiec prawie drugie tyle mam jeszcze do zrzucenia.
I jeszcze a propos pasa ściągającego – spokojnie wystarczą majtki dla grubasów - z takim elastycznym szerokim pasem - ja sobie kupiłam 2 pary xl i na zmianę noszę, w więcej nie trzeba inwestować, bo to na jakieś 2-3 tygodnie najbardziej się przydaje:) a swoją funkcję spełniają bardzo bardzo dobrze:)))

nic to dziewuszki, życzę wam w dzień spełniających się życzeń masowych porodów:))))

http://fajnamama.pl/suwaczki/l145itt.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Rachell, ja tak dzisiaj wyjątkowo wstałam, ale myślę, że zaliczę jakąś drzemkę w ciągu dnia, bo już mnie powoli kryzys senny łapie... Choć generalnie to już po 7 jestem na nogach, bo nam blok ocieplają. Myślałam, że zdążą przed porodem, ale d...a - grzebią się z tym strasznie.
Mogu, jak ktoś ma szefa choćby takiego jak ja, to wisi mu to, że ktoś ma na dniach zostać ojcem. Żeby było śmiesznie moim szefem jest kobieta, która niby powinna być bardziej wyrozumiała. Ale ja jestem zdania, że z facetami można się o wiele łatwiej dogadać bez komplikowania sytuacji (choćby z jej zastępcą). No a co do mojej szefowej, to powiem Ci, że ona na takie rzeczy nie zwraca uwagi. Ba - nie zdziwiłoby nikogo u mnie w firmie jakby celowo wysłała przykładowego Kowalskiego na szkolenie tuż przed terminem porodu jego żony.
No cóż... są ludzie i ludziska...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Dodam, że ona sama nie ma dzieci, chyba nawet chłopa nie ma (w każdym razie mężatką nie jest), ale to jej nie tłumaczy. Krzywo patrzy jak ktoś idzie na zwolnienie bo ma chore dziecko, nie rozumie, że ktoś nie może po godzinach zostać, bo nie ma z kim malucha zostawić. Można by takich przykładów namnożyć.
I wiem, że np. nie będzie zadowolona z tego, że idę na roczny macierzyński.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Cora, ja juz miałam kilka szefowych/ szefów w swojej 'karierze' i zdecydowanie wolę na tych stanowiskach mężczyzn. Może zostanę za to zlinczowana, ale jest , jak piszesz - naprawdę o wiele łatwiej się dogadać. Mój mąż u siebie w pracy zgłosił, kiedy rodzę i nikt go w tym czasie nie wysyła na delegacje na szczęście. Tyle dobrego.

Odnośnik do komentarza

Oj, ja zdecydowanie też wolę mężczyzn na kierowniczych stanowiskach. Jakby nie było baby są zazdrosne i wredne bardzo często :) Zwłaszcza jak mają nieudane życie osobiste...

Rachell91 - ja też coś czuję, że już baaardzo niedługo urodzisz :) Daj znać po wizycie :)

Zielona_trawa - no zobaczymy co z tym pasem, ale może faktycznie tylko takie majtki kupię i dam jakoś radę :) W każdym razie dziękuję za radę. I waga spada, to najważniejsze :)

A w ogóle to z okazji nocy spadających gwiazd ogłaszam konkurs na dziecko szczęściarza :D To, które urodzi się tej nocy będzie miało spełniane wszystkie życzenia do końca życia :D Fajnie by było urodzić w taką noc :) Musimy się babeczki postarać :D

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny :) ile się tu dzieje!!! tylko tydzień mnie nie było a z 40 stron napisałyście, że chyba nie dam rady już nadrobić :P

równo tydzień temu urodziło się moje maleństwo!!! :) Franek ważył wtedy 3660 g i mierzył 56 cm :) dobrze, że urodził się w 38 tygodniu, bo inaczej waga byłaby o wiele większa :D hihi

kilka słów o porodzie :D
pisałam wam, że zaczęły mi się rano sączyć wody i nie wiedziałam czy to to. wieczorem pojechałam do szpitala i jednak okazało się, że to płyn owodniowy, ale skurczy brak.. wzięli mnie na porodówkę, sala super, warunki super ;) położna przebiła mi pęcherz płodowy, bo nie chciałam oxy, chciałam poród bez ingerencji medycznej. i tak o to w ciągu godziny zaczęły się niezłe skurcze.. powiem wam, że już przy 4 cm było ciężko, ale weszłam do wanny i tam spędziłam 5 godzin co mi bardzo pomogło radzić sobie z bólem :D później się okazało, że już parte się zaczynają, więc wyszłam z wanny i początkowo rodziłam w kucki, ale ostatecznie skończyło się na lewym boku. wszystko super, ochrona krocza zastosowana, parte trwały trochę dłużej niż godzinę i Franio się pojawił na świecie :) w między czasie dotykałam jego główkę i już wtedy zaczął płakać :D urodzony na 10 pkt, więc bardzo się ucieszyłam. teraz sobie myślę, że poród nie był taki ciężki i wy dziewczyny dacie radę!!! :) cieszę się, że obyło się bez znieczulenia i wszystko poszło po mojej myśli :) no może oprócz tego, że miałam łyżeczkowanie, bo niestety łożysko częściowo zostało w macicy, ale reszta bardzo spoko :) w sumie rodziłam 7,5 h, to chyba dość szybko jak na pierwszy raz :)

po porodzie schudłam 12 kg, więc jeszcze TYLKO albo AZ 11 kg mi zostało do wagi sprzed ciąży :D ale karmimy się z cyca to mam nadzieję, że szybko zejdzie :) pozostało mi sporo rozstępów, ale jakoś będę musiała to przeboleć.

i na koniec mojego wywodu, pewnie nie do końca po polsku napisanego :D wstawiam zdjęcie mojego tygodniowego bobaska :)

buziaki dla was ;* trzymajcie się ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

Mogu - Tak ta reguła z obliczeniami obowiązuje i mnie i też tak prowadzimy ciąże ale ,że jest dosyć mało spotykane aby podczas @ zajść w ciąże to musimy tydz do przodu mieć na baczności i malutka moja jest też większa o tydzień ,że tak mogę się wyrazić najprostszym językiem :) , mam nadzieję że choć trochę mnie zrozumiałaś .

Anna - Gratuluję maluszka i na prawdę podziwiam ,że wytrzymałas tyle , ja się modlę o krótszy poród jak moja siostra 20 minut i chłopcy byli na świecie takie dwa porody miała expressowe :D

Powiedzcie mi jak to jest z tym piciem rycyny ? Można w końcu ją stosować czy tez nie ? A czy macie może samoistne czyszczenie organizmu przed porodem ,bo ja już umieram z tego powodu i chciałabym już mieć ten moment za sobą i móc już mieć Kruszynę przy sobie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...