Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochane:)
DziubalaDziekujemy, jak zawsze pomocna. Ja rowniez bardzo lubie czytac ale dla odmozdzenia sa ta sagi,opowiadania. W zeszlym roku kupowalam co tydzien bo wyszla saga 68 tomowa i zawsze to jakies odstresowanie. Czytalam jedna w ciagu dnia a pozniej czekalam tydz na kolejna. Od kwietnia do pazdziernika pracowalam wiec z czasem mialam mniej czasu ale szybko nadrobilam. Lubie rowniez ksiazki daniel stell i nory roberts.
beciaWzazdroszcze takiego sniadanka rowniez. Nie pamietam kiedu z Mezem jadlam sniadanie,dzisiaj na kursie jest znowu, dobrze ze wczoraj posprzatal:) Co do wydechu alkoholowego jak jest wypity spi w innym pokoju bo tego zapachu nie cierpie, chociaz przed ciaza nie uciekalam od alkoholu.

Ubranka dla Malucha musze jakos dac dyskretnie znac osobom ktore sie zaoferowaly dac zeby przynosily bo widze ze jestem mega z tylu. Za wyprawka do szpitala tez czas sie rozejrzec,a i mam tez w planie kupic ubranka w ciuszku jak beda w dobrym stanie, ale to przy okazji badan lub wizyty i lekarza, bo mam do miasteczka 16 km a i busami nie chce sie juz telepac, bo srednio jakos mi sie ostatnio podrozowalo.piszecie o pieluszkach i chyba tez kupie 1 opakowanie tych najmniejszych.przesadna mama kupi nam wozek blizej porodu,mam nadzieje ze w czerwcu a lozeczko dostaniemy od M. Siostry w kwietniu. Tez planowalismy drobny remont a teraz nie wiadomo M. na kursach ja srednio pomoge i nie mam pojecia jak to bedzie. Jutro szykuje sie wyjazd na male zakupy i juz sie na niego ciesze,
SLuchajcie od kilku dni w nocy spie do 2 pozniej koniec, i w ciagu dnia taka ospala jestem nie wiem czy to stres czy przez co ale meczy niesamowicie.
Witam kolejne czerwcowe Mamusie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za miłe przyjęcie do grona :-)
Widzę że ostatnio pojawia się problem zgagi znam dwa sprawdzone sposoby na jej złagodzenie jednym z nich jest chrupanie surowej marchewki, drugi jedzenie migdałów mam nadzieje że przyniesie wam ulgę.
Co do noszenia wkładek to ja bez nich nie wyobrażam sobie funkcjonowania musiałabym co chwile zmieniać bieliznę :D
Dziubala z chęcią bym się dopisała do listy z tym że nie wiem jak się to robi aj.
Milej soboty życzę :-)

Odnośnik do komentarza

MadzixD
Groszowe sprawy mogą się ładnie skumulować. :) To prawda, najdroższe mam już załatwione i o to mi chodziło, by udało się dostać lub tanio odkupić. Chciałabym mieć ładne, nowe rzeczy, jak Ty, ale pomijając aspekt sytuacji finansowej, zawsze byłam oszczędna i nie chciałam wydawać dużo na coś, co posłuży mi przez tylko krótki okres czasu. Nie planuję, jak Ty, zachować rzeczy dla kolejnego potomka.

beaciaW
Super, że dostałaś fajny wózek. :) Zawsze to pocieszenie po US. Ja chyba dziś pójdę po... buty dla siebie, bo okazuje się, że nie mam wiosennych na płaskim obcasie. :)
Co do samej papierkologii, wiesz, pół biedy jak tylko to. Gorzej, że ludzie pracujący na swoich stanowiskach w urzędach/instytucjach dobrze nie znają prawa i polecają robić rzeczy, których tak naprawdę nie trzeba. Przez to człowiek się namęczy, namartwi, naszuka. Dla mnie skończyło się to tym, że musiałam się wczytać w prawo budowlane. Chciałabym, by mi udzielano rzetelnych informacji i bym mogła sobie darować tę czynność.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

MadzixD - do kupowania rzeczy używanych trzeba mieć sporo cierpliwości, ale też naprawdę dużo szczęścia. Ja do zbyt cierpliwych nie należę, ale robię to żeby Malutka miała wszystko, czego potrzebuje. Wszystkie te rzeczy można przecież wyprać i będą nieskazitelnie czyste!

A co macie dziewczyny już z wyprawki? Ja mogę się pochwalić całkiem sporą listą na dziś. Mam już bowiem:
łóżeczko,
pampersy jedynki - po siostrzenicy, bo nie wykorzystała wszystkich,
kosmetyki: mydełko, oliwka, krem do buzi, chusteczki nawilżane, puder, krem na odparzenia - wszystko z BabyDream z Rossmanna
"narzędzia higieniczne": zestaw do paznokietków (składa się z miniaturowych obcinaczek, pilniczka i nożyczek), szczoteczkę do włosków i grzebyczek, i pieluszki tetrowe (sztuk pięć)
ubranka też mam prawie wszystkie, nie mogę jedynie trafić na jakikolwiek sweterek lub bluzę. W końcu nie co dzień będzie ciepło na samo body plus pajacyk... Ale niestety w tę część garderoby będę musiała zaopatrzyć się w regularnym sklepie.
O! Pochwalę się Wam, drogie dziewczynki, co udało mi się upolować wczoraj w second handzie. Prawie umarłam ze szczęścia jak to znalazłam! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć Czerwcowe Mamuśki :)

Witam Nowe Przyszłe Mamy w naszym czerwcowym gronie :)

BeaciaW tak jak Ty delektowałam się cudowną pogodą. Z tą różnicą,że ja na ławeczce przed domem w towarzystwie kawy (Anatol;)) ciasteczek zbożowych, kremu z filtrem oraz książki (z rodzaju łatwych prostych i śmieszących). Moja Pociecha wesoło bawiła się w tresurę tygrysa, tj. kota sąsiadów.Brzuszkowy Synek spał, po tym jak pół nocy trenował sobie na mojej przeponie...
Świetny wózeczek :)

Dziękuję Dziewczyny za polecenie książek. Z pewnością skorzystam.

Dziubala ja również raczej "na Małysza" wszędzie, bo mam opory. No ale w przypadku znacznego osłabienia, gdy w toalecie trzeba spędzić trochę więcej czasu...te jednorazowe nakładki bywają wybawieniem. No i niestety w szpitalach bardzo często ich nie ma :/
Och jak ja Ciebie rozumiem w kwestii bólu/ciągnięcia pachwiny...

Bia masz absolutną rację. Te wszystkie wydawałoby się drobiazgi, gdy się zliczy tworzą niezłą kwotę. Prawda jest taka,że bardzo często na listach rzeczy niezbednych są rzeczy zbędne, albo takie ich ilości,że ja się dziwię. Co prawda mam "sprzęty" po Córci,ale wcześniej łóżeczko i przewijak np należały do dzieci siostry M. tak więc są przez nas odziedziczone. I mimo,że córeczka była naszą pierwszą pociechą uznałam,że nie ma sensu kupować nowego skoro jest.

My dziewczyny mamy to szczeście,że nasze pociechy urodzą się w porze wiosenno-letniej, więc z tymi ubrankami później też będzie luz. Bo jak już zrobi się bardzo ciepło to wystarczą jakieś bodziaki i skarpetki co by dzieci nie przegrzewać oraz flanelowa pieluszka czy cienki kocyk do przykrycia :)

Blan co do Twojej irytującej przypadłości...Wiem,że pomaga jedzenie jogurtu naturalnego oraz wyeliminowanie z diety słodyczy. Ale to tak dodatkowo. A to,że tak bardzo Ci doskwiera i często również radzę skonsultować z lekarzem. No i zdrówka życzę.

Moje zakupy dla Malucha ostatnio nabrały tempa, ale to dlatego,że tak bardzo wystraszyłam się ostatnio lądując w szpitalu. Wcześniej z dużym spokojem do tego podchodziłam, myśląc mam jeszcze dużo czasu. No ale nie mam siły...Robię więc jakieś internetowe zakupy lub przy okazji wizyt lekarskich badań itp.
Musze sobie zakupić koszulę taką do karmienia. Do porodu dostanę szpitalną "Chanel" ;D no i jeszcze staniki do karmienia i już resztę rzeczy dla mamy posiadam.
Dla Malucha poza pieluchami jednorazowymi typu pampers też sporo mam. Przez moje pobyty w szpitalu nazbierało mi się kremów i innych próbek, które tam dostawałam w "prezencie", to wykorzystam na czas pobytu w szpitalu (zajmą mało miejsca).
O! jeszcze taka moja rada dla Mam na czas pobytu w szpitalu, warto sobie kupić miniaturki kosmetyków których używacie albo np pasty do zębów- pobyt w szpitalu to kilka dni, a takie miniatury (dostępne w rossmanie) zajmują mało miejsca i są lekkie a to ważne ;)

Zmykam gotować obiadek :) Później wybieram się na zakupy...:D internetowe...ale w sumie nie umęczę się w tłumach, kolejkach...nie ma tego złego :)

Miłego i słonecznego dnia Dziewczyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3ekvcd419.png

Odnośnik do komentarza

Przesiadłam się dla ochłody do domu na kompa, więc mogę Wam poodpisywać na spokojnie, zawsze to większa powierzchnia niż telefon :)
O, z książek mi się przypomniało np. "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonas Jonasson, ewentualnie z takich babskich lekkich coś Emily Giffin.

Dziubala - przerąbane z tą pachwiną, ale przynajmniej chyba wszyscy Twoi mężczyźni w domu traktują Cię jak królową, hihi ;) nie ma tego złego ;)
Cyranka - teraz się śmieję, bo umiera skacowany, a sąsiad się za wiercenie wziął :D cierp ciało żeś chciało! Mi brzydkie zapachy w ciąży strasznie przeszkadzają (np. smród papierosów, spaliny, ogólnie brzydactwa), także Niemąż nauczył się przynajmniej, że po kolegach śpi odwrócony do ściany a nie do mnie :p Poza tym przyznam się bez bicia że ze 3 razy umoczyłam usta w jego piwku bo miałam mega ochotę... dla smaku, że nawet do żołądka mi nie doleciało... jeszcze muszę trochę poczekać na większego łyka, no ale tu nie ma zmiłuj :) Z najmniejszymi pieluszkami też nie będę szaleć, już wiem z doświadczenia innych mam, że są tylko na chwilę. A ze spaniem bywa różnie, dzisiaj akurat średnio, ale to Młoda trenowała biegi przełajowe.
Asiaa76 - żeby się dopisać musisz po prostu tą listę skopiować i się dopisać w odpowiednie miejsce w kolejności: nick - planowana data porodu - płeć dzidziusia - która to dzidzia - twój wiek
Bia - no właśnie mnie zdrażniło też, że jak składałam papiery w US to pani w okienku nie poinformowała mnie że czegoś mi brakuje, pomimo że nie załatwiałam sprawy z księżyca... nie wiem po co one tam siedzą, powinny mieć wykazy dokumentów do danych spraw i zgodnie z tym sprawdzać, ale po co... Wygląda na to że może tam siedzieć (sorry za dosłowność) najgorszy tłumok nie potrafiący nawet czytać i pisać...
MadzixD - nie raz w ciucholandach kupowałam rzeczy nowe z metkami, teraz jest o tyle fajnie, że większość takich sklepów naprawdę przyjemnie wygląda, rzeczy tematycznie na wieszakach itp. Kiedyś trafiłam np. dla siebie nową kurtkę z Mexx'a za jakieś 30zł, którą mam do dzisiaj. Fakt, trochę cierpliwości do przeglądania wieszaków trzeba, a że ja ogólnie nie lubię zakupów to zaglądam w takie miejsca przy okazji :) Niestety uzależnia, bo jak często zdarzy się trafić na fajne rzeczy, na które wydajesz grosze to później boli jak chodzisz po zwykłych sklepach i za zwykłą bluzeczkę musisz zapłacić 50-100zł podczas gdy na ciuchach masz ją za kilka, góra kilkanaście zł :)
Marcosia - już trochę Ci się nazbierało z wyprawki :) ja stwierdziłam, że co będę w markecie to parę rzeczy sobie będę kupować, żeby nie dostać zawału przy kasie jakbym wszystko na raz z listy miała kupić. Nie wiem czemu Ci się błąd pojawia, dodajesz zdjęcie z pulpitu przez ten przycisk na dole "dodaj zdjęcia"? Może za duży rozmiar pliku?
Polinka - ja właśnie się ochładzam w domu, ale widzę że mnie słonko już troszkę złapało. Zaraz wyruszam na wyprawę z futrzakami.
Mini wersje kosmetyków są bardzo fajne w rossmannie, sama często korzystam jak wyjeżdżam, ewentualnie alternatywą jest zakup takich plastikowych buteleczek i odlanie sobie np. żelu pod prysznic czy szamponu z domu - w rossmannie są w tym samym miejscu co właśnie te mini wersje.
Zakupy też wolę internetowe, tak jak wspominałam wcześniej nie lubię łazić po sklepach, a zwłaszcza jak są tłumy i się obijam o ludzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

To i ja się dopiszę ;) 1.) Mela3 - 02.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 31
2.) MARGI - 3.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 32
3.) JUSTYNUSKA - 5.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 21
4.) BLAN - 6.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 38
5.) SKARBEK - 7.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 23
6.) EMWRO - 9.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 29
7.) COCO - 10.06. - X - 1 - 24
8.) IDEA - 11.06. - CHŁOPCZYK - 3 - 35
9.) POLINKA - 11.06. - CHŁOPCZYK - 2 - 34
10.) PAULIŚKA - 12.06. - DZIEWCZYNKA - 2 - 27
11.) BEACIAW - 14.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 28
12.) JUSTYNKA82 - 14.06.- DZIEWCZYNKA - 1 - 32
13.) MARTATM5 - 14.06. - DZIEWCZYNKA - 2 - 33
14.) FIOLEK - 16.06. - CHŁOPCZYK - 2 - 28
15.) MADZIXD - 16.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 24
16.) TUSIAA1 - 16.06. - DZIEWCZYNKA - 2 - 25
17.) MARCOSIA - 16.06 - DZIEWCZYNKA - 1 - 21
18.) MISIULINKA - 19.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 22
19.) BTG1989 - 20.06. - DZIEWCZYNKA - 2 - 25
20.) ULA89 - 20.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 25
21.) AGAA - 25.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 21
22.) ALHENA - 25.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 35
23.) BIA - 25.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 32
24.) DZIUBALA - 25.06. - CHŁOPCZYK - 3 - 37
25.) KASIA88 - 25.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 25
26.) VER0NICA - 27.06. - DZIEWCZYNKA - 1 - 29
27.) ANTOLKA - 28.06. - DZIEWCZYNKA - 2 - 35
28.) KIA87 - 28.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 26
29.) PATI000 - 28.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 24
30.) CYRANKA1985 - 29.06. - CHŁOPCZYK - 1 - 29

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

beaciaW - ja też kupuję po trosze - z tego samego względu co Ty i pewnie większość z nas :) I masz rację - za duże pliki :)

Canpol babies ma akcję promocyjną! Jeśli nie macie jeszcze laktatorów, wkładek laktacyjnych itp. to zajrzyjcie tu: ht tp://canpolbabies. com/pl/porady/porada/mothers/16/3225-adresy-sklepow?gclid=CIfA28iepr0CFWjKtAodQl0AiA. Sama chyba się skuszę.
(Są spacje, żeby mi nie wywaliło komentarza jak Dziubali)

A tu moje dwie oszałamiające zdobycze, o których wcześniej Wam napisałam :)

monthly_2014_03/czerwcatka-2014_9294.jpg

monthly_2014_03/czerwcatka-2014_9295.jpg

monthly_2014_03/czerwcatka-2014_9296.jpg

monthly_2014_03/czerwcatka-2014_9297.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Dziękuję za przykłady. :) Z tego wynika, że śpioszków to ja mam chyba tylko 1 sztukę i to nawet nie w najmniejszym rozmiarze. Ale pajacyki chyba też dadzą radę. :)
Heh, te latające w niekontrolowany sposób rączki to przez to, że mózg dopiero się uczy, jak je opanować? :) Nie wiedziałam nawet, że nie można obcinać pazurków na początku...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

A ja nigdy w ciuchu nie byłam, przeraża mnie misz-masz na samych wyprzedażach, gdzie trzeba wieszak po wieszaku przeglądać, coby dostrzec każdą rzecz. Ale ceny, które dajecie za ciuszki robią wrażenie. Łatwiej mi przyjąć od kogoś znajomego ciuszki.

Dziś z Mamą wybrałam się m.in do H&M'u, czapeczka+body+półśpiochy+pajacyk za 80zł.
Co się zatrzymałam przy jakimś ciuszku, Mały dawał kopniaki. Piękną, słoneczną pogodę spędziłam typowo - w centrum handlowym ;)

U mnie na szczęście wydatek na wózek odpada, dostanę używany. Wiem przynajmniej, że sprawdzony i dobry, nie wiem czy potrafiłabym wybrać jakikolwiek. Co do łóżeczka mój Tata się zadeklarował, że każdemu wnukowi on kupuje, protestować nie będę ;) Ale cały czas myślę o takim z opuszczanym bokiem - wybrała któraś takie?

Badania moczu w końcu nie robiłam, w połowie tygodnia zrobię, akurat zbliża się wizyta u gine. U endo - z wyników troszkę zwiększyło mi się ryzyko niedoczynności, więc lekko zmieniona dawka leków, ale generalnie w porządku, Muszę jedynie częściej kontrolować poziom hormonów.
Za to hemoglobina i hematokryt poniżej normy, ale erytrocyty jeszcze powyżej dolnej granicy. Już się szprycuję żelazem.
I nie wiem czy to kwestia diety (trochę więcej owoców, więcej domowych obiadków) czy samej ciąży, ale sama morfologia bardzo ładnie mi się wyrównała, w porównaniu do tej przedciążowej.

Tak polecacie sobie książki, a mnie w ogóle nie ciągnie teraz do czytania, nad czym boleje niezmiernie.

Odnośnik do komentarza

Bia, a czemu nie można?
Skarbek, ja mam tylko jedynki - takie dostałam. Nawet nie wiedziałam, że istnieją zerówki! Wydaje mi się, że jedynki starczą, bo dzidzie nie rodzą się aż takie maciupcie.
emwro, ja nie bardzo mam po kim dostać ciuszków. Nooo, wprawdzie moja przyszywana siostra niedawno rodziła, ale ciuszki, które ubiera małej już wyglądają jakby nimi podłogę myła. Nie ubiorę mojej Małej w takie zszarzałe ubranka, fuj. Niestety ona pierze dziecięce delikatne body i wszystkie kocyki i ręczniki razem ze swoimi brudami. I gdyby to jeszcze z majtkami albo podkoszulkami, ale nie. Ona wsadza do pralki wszystko, jak leci. Nieważne jak kolory są przemieszane w koszu... Stąd też wolę połazić po sklepach, niż liczyć, że może coś w tej wielkiej paczce nada się do ubrania mojemu dzieciątku.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeny, tak się przed chwilą rozpisałam i to skasowałam... wrrr...
no to jadę jeszcze raz...

Skarbek - wniosek o urlop składasz do pracodawcy najpóźniej do 14 dni po porodzie, możesz tez go zacząć na 6 tygodni przed porodem. Najlepiej od razu zdecydować czy chcesz tylko podstawowy czy też z rodzicielskim, bo od tego zależy ile będziesz dostawać kasiorki.

Taką ściągę znalazłam gdzieś kiedyś, oczywiście do tego trzeba dopisać swoje dane, dane pracodawcy, data, podpis, jak to w pismach - to jest wniosek o wszystko na raz:

Niniejszym wnoszę o udzielenie:

1/urlopu macierzyńskiego od dnia ............ roku w wymiarze 20 tygodni, oraz bezpośrednio po jego wykorzystaniu

2/dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze 6 tygodni oraz bezpośrednio po jego wykorzystaniu

3/urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze 26 tygodni

na syna/córkę ................. urodzonego/urodzoną ..................roku

Jednocześnie oświadczam, że ojciec dziecka w w/w okresie nie będzie korzystał z dodatkowego
urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian w zakresie niniejszego wniosku oraz oświadczenia, zobowiązuję się niezwłocznie poinformować o tym pracodawcę.

Podstawa prawna art 179 K.P.

Tutaj jest fajny kalkulator:
http://www.kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-urlopow-macierzynskich-i-rodzicielskiego,12.html

emwro - na pewno łóżeczko z wyjmowanym bokiem przyda Ci się jak chcesz mieć Dzidziusia przystawionego do swojego łóżka :) Jeżeli chodzi o książki to myślałam że w ciąży będę więcej ich pochłaniać, teraz jak jest tak wiosennie i się wygrzewam na balkonie to satysfakcjonują mnie audiobooki.

Marcosia - pazurki na samym początku są zbyt delikatne i można je nięchcący wyrwać :/

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

BeaciaW ja też nieznoszę zakupów i tłumów i...brrry. Co prawda wolałabym pewne rzeczy dotknąć o sobie zobaczyć "na żywo", ale skoro mam się oszczędzać...to internet;)

Marcosia ale słodkie te ubranka :)

Bia no nie można obcinać, zresztą dla mnie przy pierwszym moim dziecku obcięcie tych małych paznokietków spędzało sen z powiek...okazało sie jednak że nie taki diabeł straszny ;) Ja właśnie dokupiłam śpioszki i kaftaniki z firmy Pinokio- bardzo fajna bawełna i niedrogo.

emwro czytam, bo bardzo lubię. A wiem,że teraz mogę sobie na to pozwolić- w końcu mam leżeć i odpoczywać. Później...później (po narodzinach Maluszka) nie będzie szans na spokojną chwilę z książką- wiem to już. Bo gdy faktycznie będzie możliwość by poczytać, będzie milion innych rzeczy do zrobienia....:D

Marcosia z tymi paznokietkami jest tak,że one są jak...papier dosłownie, ale mają takie śmieszne szpice, obcinając je zbyt wcześnie można je na zawsze uszkodzić - tak w każdym razie mówiła położna.
A co do prania...jestem przewrażliwiona na tym tle. Ja do tej pory staram się osobno prać rzeczy córeczki. A na pewno obowiązuje ostra segregacja rzeczy do prania. Nie wyobrażam sobie wyprania tych malutkich ubranek z jakimiś rzeczami domowego użytku czy np z bluzą m. No po prostu nie.

Piękny był dzisiaj dzień. Teraz idę - puki mam siłę zrobić sobie coś w rodzaju namiastki domowego spa... ;D jakąś maseczkę i za pomocą pozycji z jogi może zajmę się stopami...choć nie wiem czy zdołam :D

Spokojnego wieczoru :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3ekvcd419.png

Odnośnik do komentarza

Polinka
Również nie wyobrażam sobie obcinania paznokci takiemu maleństwu. Jak pomyślę, że mogłabym przez przypadek zrobić krzywdę... @_@ Pewnie wiele z nas będzie przechodzić przez taki strach.
Zakupy oczywiście internetowe? :) Ja chyba sobie zaraz te sławetne staniki do karmienia zamówię.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Jaki tu dzisiaj spokój :-) Ja leżę pod kołdrą i nie chce mi się wstawać, już cierpię na deficyt słońca. Dobrze, że to tylko parę dni tak ma być. Odespałam co prawda wczorajszą nockę i wiem, że trochę mam w domu do zrobienia, ale... co tam... odłożę to na "od jutra" :D
Miłego i przyjemnego dzionka!

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...