Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Laura86:-) witamy na forum:-) Fajnie ze nad przybywa :-) gratuluję podwójnego szczęścia i zarazem życzę dużo siły i dinoszenia do bezpiecznych tygodni minimum 35:-)
Ja jestem mamom bliźniaczek jednojajowych Oli i Antosi:-) znalazłam na tym forum ukojenie nerwów bo czasem było ciezko i chyba łatwiej wygadac się tu dziewczynom które są w podobnej sytuacji niż rodzinie;-)
Pozdrawiam i jeszcze raz witam :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) gratulacje dla rozpakowanych mam :)
Moi mężczyźni mają już 3 miesiące :) bardzo grzecznie się wychowują, oczywiście bywają ciężkie dni, ale dajemy radę. Pomoc dziadkow bezcenna :) ciągle karmie i dokarmiam mm. Chodzą spać ok 22 i jedna , dwie pobudki w ciągu nocy. Mąż za granicą, więc noce ogarniam sama, na weekend on mnie zastępuje a ja odpoczywam :) ale nie zdążyli mi się ze plakali w nocy. Na szczęście póki co moje chłopaki nie dają jakoś ponad przecietna popalić :) jest ok :)

Odnośnik do komentarza

Ewa to bardzo pocieszające co piszesz ;) Mam nadzieję, że moje chłopaki też będa takie grzeczne.
Ja już ledwo zipię ;/ Jestem popuchnięta, ciężko się poruszać, nawet drobne czynności wymgają nie lada wysiłku.
Już odliczam dni i doczekać się wtorku nie mogę :D
36+6 tc

Odnośnik do komentarza

Witaj Laura - gratulacje! U mnie też dziewczynka i chłopiec!

Laura, Kasia - szybko Wam czas minie do tych tygodni trzydzieści kilka. Mi się wydawało tak odległe, a to już tuż, tuż... ostatnia prosta przede mną.

Twixxi - to już za chwilkę będziesz miała Swoje Maluchy w ramionach. Super!
A zaraz po Tobie ja się rozpakuję. O rany, to już się staje takie REALNE!

Pozdrowienia dla wszystkich Podwójnych Mamusiek!

http://s4.suwaczek.com/201602082081.png

Odnośnik do komentarza

Jakoś do mnie nie dociera, że zaraz zobaczę moje chłopaczki, na razie mam zakodowane, że ciąza się skończy i nie umiem sobie wyobrazić jak to będzie pozniej, i że zamiast w brzuchu będę ich trzymała w ramionach ;)
Kasia.29- zobaczysz jak szybko zleci ten czas! Ja też nie wierzyłam, ze dotrwam tak długo...modliłam się by wytrwać do stycznia a tu już prawie koniec miesiąca ;)

Odnośnik do komentarza

Witam,
wróciliśmy ze spaceru - Chłopcy nakarmieni. Słońce świeci a ja popijam zbożówkę z mlekiem i łapie za telefon, żeby się zameldować.
Jutro Chłopcy będą mieli 3 tygodnie - jutro jedziemy na usg bioderek.
Ogólnie są grzeczni, ale ostatnio bardzo mocno nasilił się u Nich odruch ssania i wczoraj po kąpieli po zmęczeniu Ich leżeniem - pod kontrolą - na brzuszku - bo strasznie płakali i pchali ręcę do buzi mimo, iż byli nakarmieni był cyc i butla. Zadecydowaliśmy, że dostanà smoczek. Od kilku dni co godzinę albo i częściej wisieli na piersi - zrobili kilka ruchów i trzymali pierś w buzi - oczywiście wcześniej był płacz, nerwy i spinanie się. W ciągu dnia było to do zniesienia, ale w nocy - było niewesoło. Czy Któraś może coś poradzić - nie chciałam używać smoczków a jednak to pomogło, oczywiście smoczki idą w ruch tylko wtedy kiedy inne sposoby przestajà działać - zagadywanie, tulenie, muzyka uspokajająca, ćwiczenia.
Wszystkim Mamom w trójpaku - szczególnie tym na ostatniej prostej - szczęśliwego rozwiązania. Twixxi ale jesteś Twarda. Spokojnie, pomału wyczujesz Maleństwa i będziesz wiedziała co robić.
Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Co do smoczków, nie rozumie fenomenu ze to jakoś źle ze dzieciaczki smoka mają??? Skoro nasze pokolenie się na nich wychowalo :) ja moim od pierwszego dnia moim wręcz wpycham żeby łatwiej było się odzwyczaić bod cyca i uspokoc.
Goyka Ty jeszcze docenisz smoczki :)
Do reszty mam, wszelakie smoczki, lezaczki bujaczki, kołysanie i inne bajery stereotypowo uznane za niezdrowe lub nieodpowiednie - olać opinie innych, podrzućcie im bliźniaki na 24 h to na kolanach przyjdą błagając o chwile wytchnienia i pomoc :)
Pozdrawiam, mama 3 miesięcznych urwisów :)

Odnośnik do komentarza

100% zgody z Ewa123, też moim daje smoczki kiedy są niespokojne i ssanie powoduje że czują się bezpiecznie- oczywiście nie jest to jedyny sposób aby ukoić płacz ale jeden z wielu. To samo się tyczy brania na ręce, kolystania i takie tam. Dla mnie to tez sposób na tworzenie więzi - wydaje mi się ze wszystko ma sens w odpowiednich ilościach. Pamiętam na początku w szpitalu, z M byliśmy tak zaaferowani ze dwójkę trzeba ubrać, przebrać, zmienić pieluszki, nakarmić, wykąpać itp. że dopiero położna na widok że mała tuli się do piersi po jedzeniu stwierdziła "o macie teraz czas przytulanek" spowodował u nas duże "AHA", że w sumie zapomnieliśmy o nawazniejszym - o przytulaniu i czułościach

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny - bardzo dziękuję za dobre słowo. Macie rację. Bez paniki, próbować różnych metod - wiele z nich ma plusy i minusy a kaźde dziecko jest inne i nie ma jednej i jedynej właściwej metody opiekowania się dziećmi. Także wrzucam na luz i dalej robię swoje jak najlepiej potrafię, aby moje M&M'sy rozwijały się i rosły zdrowe.
Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Mami87, to ja prosilam o opinię o dorjanie, dziękuję, że pamiętałaś:) cieszę sie, że jesteś zadowolona bo nie mam możliwości obejrzeć go na żywo i chyba zamówię przez internet. Zgrabnie sie prezentuje, a napisalabys mi jeszcze proszę jak ze skladaniem, mieszczeniem się w drzwiach, w aucie i wypinaniem/wpinaniem gondolek? Bardzo ładnie wygladasz, a starsze rodzeństwo jak dumnie pozuje do zdjecia, super:)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Mam takie pytanie- mam termin na 7 lipca ale z pewnością każda z Was też tak ma lub będzie miała że szybciej ją rozwiążą i moje dzieciaczki urodzą się w czerwcu. Chciałabym się spytać mam które już to przechodziły od kiedy zaczęłyście zbierać swoją wyprawkę i co Waszym zdaniem jest najważniejsze na tą porę roku. Ile bodów, pajaców itp i w jakich rozmiarach kupowałyście? Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Kasia.29 wypina i wpina się gondolki z dużą łatwością, a w drzwi w jedziesz każde które maja przynajmniej 80cm czyli jeśli myślisz o sklepach to wjedziesz na pewno bo przepisy bhp nie pozwalają na węższe ;) ja mam średnie auto (mercedes vaneo) ale duży bagażnik, nie muszę wózka w ogóle składać, wchodzi cały razem z gondolkami.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza

Mami.87 bardzo Ci dziękuję:) wlasciwie rozwiazal mi sie problem jaki wozek kupic:) a jeszcze tylko mam pytanie czy kupowalas ten wózek w sklepie czy przez iternet? A jesli przez net to z jakiej stronki?
Twixxi, badz dzielna:) trzymam kciuki!
Podlacze sie pod pytanko Asiks, ja mam termin na 21 maja i nadal nic nie mam. Planuje zaczac zakupy w marcu, mam nadzieje, że ze wszystkim zdążę:)

Odnośnik do komentarza

Twixxi kciukasy mocno zaciśnięte, daj tylko znać kiedy mam puścić ;-).

Mami piękne zdjęcia :-D. Właśnie sobie uświadomiłam, że chłopcy mają sporo zdjęć ale ze mną to wcale ;-).

Dziewczyny ja wyprawkę zaczęłam robić około 27 tc, jak chłopcom pomyliły się pory roku, dostałam skurczy w pierwszy dzień zimy, a termin miałam na pierwszy dzień wiosny. Głównie kupiłam rzeczy do szpitala..sporo rzeczy dostałam..bardzo wiele kupiłam po porodzie, łącznie z wózkiem. Spakowałam się w 34tc6d a urodziłam 35tc3d. Łóżeczko mój partner rozłożył dopiero jak wychodzilismy ze szpitala. 
Na start dostałam wózek, który służył mi jako wózek przydomowy, niestety moi chłopcy go wykonczyli ;-). Jak wiedziałam jaki chce kupiłam jak chłopcy skończyli dwa miesiące, od razu spacerówkę z adapterami do fotelików samochodowych.
Co do wyprawki ja rodziłam w lutym, więc u Was bardziej przydadzą się pewnie bodziaki na krótki rękaw. Ja miałam w rozmiarze 50 - 5 szt bodów na długi rękaw (pieciopak z tesco), 5 szt pajaców (też pieciopak z tesco), 4 szt pół śpiochów (smyk). Pozostałe ubranka już w rozmiarach 56, ale jak planujecie urodzić w terminie możecie zacząć od 56 ;-). Sporo mam tu na forum zaczynało właśnie od 56, ubranka się podwinie. Jak czegoś będzie za mało w sklepach jest tego tyle, że spokojnie można dokupić po porodzie jak już się wie co jest najpotrzebniejsze.

Na dwór miałam spiworki, dla mnie najwygodniej było w takich wkladanych, bez przegrody na nóżki. Nie potrzebowałam już wtedy kocyków, ja szybko ich ubrałam, a chłopcy mieli wygodnie.

Pozdrawiam Was serdecznie :-*

Odnośnik do komentarza

Twixxi - kciuki nadal zaciśnięte! Jak u Ciebie? Tulisz już Maluszki? Czekamy na dobre wieści i fotki. Powodzenia!

Oooooo kurczę!!! To teraz ja?!?!?!

Asiks - ja kupowałam ciuszki na 56. Ale część jest takich malutkich 56 - różne firmy mają różną rozmiarówkę. I np. 56 body z jednej firmy przykładam do body 56 z innej firmy i mam różnicę 2-3 cm na długości. Dziwne to, ale tak jest. Sporo ciuszków dostałam i tam mam trochę takich mniejszych od 56, więc jakoś damy radę. A jak trzeba będzie, to w sklepach jest sporo 50-tek, więc się dokupi.

http://s4.suwaczek.com/201602082081.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...