Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy bierzesz duphaston?Mi lekarz kazał brać do końca opakowań jakich mam i przestać zobaczyć czy organizm da sobie sam radę,ale wątpię trochę i myśle ze to za szybko jest by przestać je brać... Naszczęście mój lekarz rodzinny przepisał mi opakowanie bo inaczej by nie starczyło do wizyty.. Próbowałam brać mniejsze ilości (1 dziennie) ale skurcze nasilały się i biorę znowu 3sztuki dziennie.. Lekarz powiedział ze gdyby coś się działo to mam leciec do niego.. 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Ggł, duphastonu nigdy nie brałam, ale za to od początku ciąży mam przepisaną luteinę dopochwowo. Najpierw profilaktycznie ze względu na wcześniejsze poronienia, a potem z uwagi na bóle brzucha. Od jakiegoś czasu brzuch już mnie nie boli, więc myślę, że na kolejnej wizycie lekarz mi odstawi. Duphaston to sztuczny progesteron, a luteina naturalny. Różnica jest też w cenie. Za dwa opakowania luteiny wystarczające na miesiąc płaciłam ok 14 zł. Skoro lekarz przepisał Ci obydwa, to pewnie były do tego wskazania. Jeśli zmniejszasz dawkę, a skurcze się nasilają to wynika, że jest to zupełnie uzasadnione. 

Odnośnik do komentarza

Mi przepisał tylko duphaston,ponieważ od początku miałam plamienia i krwawienia oraz bole podbrzusza,cierpię tez na wadę macicy (dwudrozna macica) dlatego lekarz mi przepisał.Slyszlam o luteinie i chciałabym przerzucić się na nią (ze względu na mniejsze koszty) ale nie wiem czy będzie taka możliwość..Boje się przestać brać ten lek bo skurcze mocno się nasilają (próbowałam przejść na 1 tabletkę dziennie)

Odnośnik do komentarza

Ja plamienia mam od 4-5tygodnia (2 razy krwawienie jakby leciało ze mnie krwią) i plamienia się zdarzają tak od 12 tygodnia co 2 tygodnie,a wcześniej codziennie (jak na złość wizyta u lekarza i zero śladu krwi) Jedynie teraz martwią mnie bole podbrzusza.

Odnośnik do komentarza

GGŁ moze boli podbrzusze dlatego,ze masz te plamienia ? Ja dzisiaj czułam kłucie po bokach na bóle od strony pachwin, delikatnie bolało jak się obracam, musze się przywyczaić,żeby robić to wolniej 😉 tak ciągło mnie jak przerwałam się na bok. Spróbuje tej długiej poduszki?

te dyskomfortu dzisiejsze moje zwalam na macice 😉 dużo śpię na lewym boku i czuje biodro 😕 pobolewa mnie. 

Odnośnik do komentarza

Teraz plamienia nie mam,ale bole podbrzusza często mi dokuczają.. ciagle czuje ze jest napięta macica,muszę tez uważać na szybsze ruchy bo zaraz mnie łapie mocny skurcz,nie mam bóli pachwin ani nic podobnego tylko skurcze macicy.Na brzuchu już nawet nie śpię za to ciągnie mnie do spania na plecach.Te napięcia są bez powodu i nawet leżenie nie pomaga,musi samo przejść..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a bierzecie jakieś witaminy tylko konkretne dawki typu zwiększony magnez, potas ich brak przyczynia się tez do skurczy.. ja jak na chwile przestałam brać to wszystko mnie bolało i tez miałam skurcze w macicy, mięśnie bolały także biorę codziennie podwójna dawkę, gin mi pozwolił a ja się dobrze czuje 🙂 Wasz lekarz nie zalecił nospe ? Działa rozkruczowo i można brać 3 x dziennie po jednej tabletce 🙂

Odnośnik do komentarza

Właśnie Martuu mi przypomniałaś biorę jeszcze 2 razy magznez taki dla kobiet w ciąży. Właśnie mi to tez Pani doktor zaleciła! 
O nospie mi nic nie mówiła. Bo mnie złapie skurcz i puszcza za chwile i potem jak ręka odjął. Tez nie chce jej brać żeby dokładnie wiedzieć co mi się dzieje żeby w razie jak nie będzie przechodzić to zareagować. 

Odnośnik do komentarza

O nospe bardzo dobrze wiem i od początku ciąży stosuje (macica dwurożna i szybciej rosła przez to mogłam mieć bole)Biore takie witaminy od 14tygodnia ciąży i dalej,2x dziennie magnez,nadal kwas foliowy i duphaston 3razy dziennie 

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika

Cześć dziewczyny :). Jestem obecnie w 17 tyg ciąży. Ja od początku ciąży biorę duphaston 3x1 tabletka ze względu na wcześniejsze poronienie i 2x pojawiające się plamienia i bóle podbrzusza w obecnej ciąży przez co dwa razy poleżałam trochę w szpitalu. Miałam też do 12 tyg ciąży niewielkiego krwiaka, który z rosnącą ciążą się wchłonął. Kolejną wizytę usg mam 15 czerwca i zobaczymy czy lekarz odstawi mi duphaston bo faktycznie tak jak piszecie jest on drogi i już sporo pieniążków na niego wydałam, a chodzę do ginekologa prywatnie więc to jeszcze dodatkowe pieniążki ale mam Najlepszego ginekologa więc wie co robi i nie żałuję tych wydanych pieniędzy, ważne żeby dziecko było zdrowe :).  Jeżeli chodzi o witaminy to od początku ciąży biorę Omega med optima 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Nowicjuszka

Hej. Mam pytanie do przyszlych mam :) Dzis mija 31 dzien od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki (6 maja) od wczoraj mam brazowe uplawy ale bardzo delikatne i boli mnie podbrzusze, nie jak przy okresie ale jest odczuwalny... Myslicie, ze ...? 

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny ! 🙂 zapytam o ta nospe 🙂 

 

nowicjuszka ja bym sprawdziła u ginekologa. Bo pierwszy raz lepiej sprawdzić. Może to nic 🙂 mam nadzieje,ze to nic, oczyszczanie się macicy i całego układu na przyjęcie i rozwój ciąży. Daj znać jak po wizycie. Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Gość Nowicjuszka

No i tu jest problem, przebywam w tej chwili za granica i dostep do lekarzy jest bardzo utrudniony KORONA 😞 Staramy sie z partnerem o dziecko, przez ostatne dwa miesiace przyjmowalam Inofem i tak sie zastanawiam czy sie udalo... Boje sie testu bo nie chce sie rozczarowac... 

Odnośnik do komentarza

Nowiciuszka nie ma co się bać. Zrób test żebyś wiedziała. Może wszystko Ok i będzie powód do radości. Często czytałam,ze dziewczyny od początku czuły ból jak przed okresem:) różnie organizmy reagują na ciąże

Odnośnik do komentarza

Jak tam dziewczyny wasze brzuszki?Co ile tak na oko macie wizyty u ginekologa i co sprawdza wasz lekarz podczas nich?Bardzo ciekawi mnie różnica badań wczesnej ciąży,a bardziej rozwiniętej ponieważ zawsze mierzył moje dziecko,patrzał bicie serca i dawał mi zdjęcie,a ostatnio nawet go nie zmierzył i nie dal zdjęcia 😕

Odnośnik do komentarza

Mój ginekolog mało mówi ale dzieciątko w czwartek zmierzyl i zwazyl. Miałam wtedy 16+0tc A dzidzia mierzy 11 cm od głowy do pupy i waży 129gr. Było już widać fiutka także potwierdził to co wiedziałam z Nifty. Na wizycie ani mi nie mierzy ciśnienia ani wagi więc chyba liczy że sama to kontroluje. 🤔 odnosnie konfliktu serologicznego powiedział że dostanę zastrzyk ale jeszcze nie teraz. Ogólnie dobrze że mam Was i forum od niego coś się dowiedzieć to cud a chodzę prywatnie i płace niemało... 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Ja mam bardzo fajną panią doktor, jest miła i dużo rozmawiamy. Na każdej wizycie mierzy ciśnienie, waży, bada ginekologicznie i robi usg. Dzisiusia wydaje mi się, że też ogląda dokładnie, mierzy i słucha serduszka. Podoba mi się jej podejście i to, że potrafi spokojnie odpowiedzieć na wszystkie moje pytania, a mam skłonności do panikowania😉 No i to, że nie zbagatelizowała łożyska, tylko zaleciła kontrolę u specjalisty.

GGŁ, im ciąża późniejsza, tym więcej pomiarów się wykonuje, tak przynajmniej miałam we wcześniejszych ciążach. Mierzy się obwód główki, brzuszka, długość kości udowej i ramieniowej.

Odnośnik do komentarza

U mnie na każdej wizycie czeka się na lekarza i idzie się do położnej,sprawdza wagę,ciśnienie i pyta jak się czujemy.. później dopiero idziemy do sali gdzie kolejne pytania zadaje lekarz bardzo miły człowiek,na początku ciąży sprawdzał tydzień który wychodzi na USG,CRL i bicie serduszka a na końcu robił zdjęcie i mi dawał.. Niestety na ostatniej wizycie w końcówce 14tygodnia sprawdził bicie serduszka i to wszystko,trochę zawiodłam się,mam nadzieje ze teraz spróbuje sprawdzić płeć,zmierzy dziecko i wręczy mi zdjęcie bo tata bardzo ciekawy jak jego dzidzia wyglada od połowy 12 tygodnia,a prawie w 19 tygodniu... 

Odnośnik do komentarza

U mnie Pani doktor na każdej wizycie pyta co u mnie jak się czuje, czy jakieś nowego dolegliwości. Mierzy ciśnienie, sprawdza wagę. Potem badanie usg. Sprawdzam CRL, serduszko, bardzo chce mi powiedzieć płeć ale maluch nie chciał się okazywać 😛 ostatnio właśnie mierzyła długość nóżki. Nic mi nigdy o wadze maluszka nie mówiła. Daje zdjęcie, wypisuje receptę i mówi czy jakieś badania robimy czy nie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5/6/2020 o 5:17 PM, Gość Nowicjuszka napisał:

Hej. Mam pytanie do przyszlych mam 🙂 Dzis mija 31 dzien od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki (6 maja) od wczoraj mam brazowe uplawy ale bardzo delikatne i boli mnie podbrzusze, nie jak przy okresie ale jest odczuwalny... Myslicie, ze ...? 

Może to jest efekt zagniezdzenia się zarodka? Często w tym czasie pojawia się plamienie. Może trwać nawet 2 dni. Zrób test ciążowy lub podaj do laboratorium na badanie Bhcg.

Pozdrawiam i 3mam kciuki za to by to była ciąża 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...