Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Moj maluszek w 17+0 wazy 164g. Jest tutaj Pistacia i jej maluch w 19 czy 20 tc wazy ponad 200g. 
a co lekarz na temat wagi maluszka? Moje dzieciątko nadrobilo nagle tydzień a tez się martwiłam bo różnica zaczynała wychodzić duża 😞 tydzień i 4 dni a tu nagle na wizycie bum! 🙂 nie martw się 🙂🙂 🙂 

Odnośnik do komentarza

Ani razu właśnie lekarz nie sprawdzał wagi dziecka.. ostatnie mierzenie było na prenatalnych 12 tydzień i 3dzien i wyszło,ze dzidzia jest większa o 4dni.. Miała 6,3cm.. jestem ciekawa po takim czasie ile teraz ma,czy za mało czy jednak ok lub tez większa niż powinna oraz jej wagę,której nigdy nie miałam podawanej 😂

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wsparcie 😘 Może spróbuję z tym magnezem, nospę moja dr mi odradza, bo może powodować skracanie szyjki, a w pierwszej ciąży tak miałam. Staram się dużo odpoczywać. 

Mój maluch waży 234 gram, a u mnie dziś 17+2. Termin z OM przypada na 25 listopada, zaś z usg zawsze wychodzi tydzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza

GGŁ, trochę dziwne, że nigdy nie miałaś poddawanej wagi. To oznacza, że lekarz nie mierzy poszczególnych części ciała dzidziusia. Ja na każdej wizycie od II trymestru dostaję zdjęcie bobasa, gdzie w rogu znajduje się tabelka z pomiarami i ustaloną na tej podstawie wagą (wcześniej była tylko długość CRL). 

Odnośnik do komentarza

Na początku ciąży przez problemy i zagrożenie ciąży miałam wizyty co 2-3 tygodnie.. zawsze mierzył dziecko,na prenatalnych również było mierzone i części ciała (u innego lekarza).. kolejna wizytę miałam w prawie 15tygodniu i spojrzał tylko czy serce bije i to wszystko.. Mam nadzieje i jutro przycisne lekarza by zmierzył dziecko i sprawdził wagę oraz płeć.. Od prenatalnych nie wiem ile dziecko mierzy ani inne rzeczy i  miałam tylko jedna wizytę.. Jak jutro czegoś się dowiem to dam znać 😊

Odnośnik do komentarza

Niestety pomoc nie umiem bo to moja pierwsza ciąża i długo dziecko nie było mierzone,a co dopiero ważone.. Ale jak jutro się czegoś dowiem to dam znać akurat widzę Kasia jesteśmy w podobnym terminie bo ja jutro 18tydzien +5dni wiec będziemy miały porównanie😊 

Odnośnik do komentarza

tak, na to napinanie brzucha powinien pomóc magnez. Ale powiem Wam tak: Teraz biorę 2x dziennie i nie mam boleści a w poprzedniej ciąży brałam 6x, na końcówce 8xdziennie i nic to nie dawało.  chyba nie ma reguły.

tez mega zbrzydłam. W poprzedniej ciąży to wyglądałam super, nawet jak spuchłam to jakoś tak ciąża mi służyła, wszyscy chwalili. A teraz masakra jakaś taka brzydka jestem. I tu nawet nie chodzi o cere, ze sucha czy krosty, bo nie mam takiego problemu tylko jakoś tak rysy twarzy mi sie zmieniły, ze źle wyglądam.

w związku z tym zabobon urodowy obalam bo wyglądałam super na dziewczynkę. Teraz zaś mam pępek wystający czego nie miałam poprzednio i bardziej brzuch w szpic a wtedy miałam kulkę. Liczę na chłopaka.

kasia, nie przejmuj sie usg. Waga z usg moze mieć odchył nawet do 0,5 kg. Mnie straszyli cały czas że za male mam dziecko, nawet o 3 tyg wychodziło na usg mniejsze a urodziłam w terminie z waga 3700, gdzie na 4 h przed urodzeniem ważyła wg usg 3300. Liczy sue wyłącznie termin z om a usg wyjdzie inaczej na każdym sprzeciw, zależy od lekarza czy ułożenia dziecka. Nie bierzcie tego tak na 100%.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim dołączę się również do forum. Obecnie jestem w 16+6 tygodnia ciąży. Brzuszka nie mam dużego jeszcze, ale coś tam już widać jak założę obcisłą bluzkę. Bardzo mocno czekam na pierwsze ruch dzidzi, ponieważ ogromnie panikuje czy jest wszystko dobrze. Ostatnia wizytę miałam 4.06 i na szczęście było ok, a następna 1.07. Jestem po poronieniu 3 lata temu w 10tc więc ciągły strach o maluszka. Nasz termin przypada na 29 listopada. Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a czujecie już krzyż/plecy? Ja mam problem z biodrem 😕 z lewym, chyba dlatego,ze najwiecej śpię na lewym. Dwa to sprawa,ze się zasiedziałam... zero spacerów 😬 dlatego od wczoraj chodzę tak z 30min spacer mi zajmuje i to mimo deszczu dla maleństwa tez to dobrze robi chociażby dlatego,ze jest kołysane podczas spaceru - tak czytałam 😉 jestem ciekawa jak z aktywnością u was? 

Odnośnik do komentarza

Kzbn mnie tez plecy zaczynaja pobolewac po nocy ale nie zawsze, wiec to pewnie uciski i kwestia jak mała się układa i rozpycha, moja znajoma jakoś idzie do fizjo i ma mi dać znać co jej zalecono za ćwiczenia. Ogólnie w ciąży moŻna uprawiać jogę , pilates.

GGŁ gratuluje ja już kupiłam wózek 😂😜 no niw mogłam wytrzymać 😜

Odnośnik do komentarza

Martuu a z jakim problem idzie znajoma? 🙂 ja zobaczę po tygodniu spacerów jak będzie, jeśli z biodrem nie będzie poprawy to się wybiorę 🙂 No i cieszę się z Teojego zupu wozkowego! ;)) ja oglądam narazie 😉 w lipcu chce pojechać do sklepów meblowych i wybrać mebelki (łóżeczko, szafę oraz komodę) No i jakieś dodatki 😉 bo mam nadzieje,ze dowiem się płci!! 😛 

Odnośnik do komentarza

Kzbn ona głównie i za dużo siedziała ale od kilku dni jest na L4 wiec jest lepiej u mnie znowu cierpią lędźwie .. jeśli Ty się wybierasz do ortopedy proś go o zaświadczenie na cesarke( jeśli oczywiście chcesz bo to łatwy papier z powodu biodra ) 🙂

A już wiesz w jako celujesz wózek? 🙂

Odnośnik do komentarza

Dzisiejsza noc ciężka 😕 z boku na bok z powodu bioder 😕 wrrr. Powiem Ci,ze jestem wystraszona i myśle o CC, wiec tak jak podpowiadasz łatwy papier na CC. Powiem jeszcze o tym mojej Pani dr jeśli spacery codziennie nic nie pomogą, co ona na wizytę u ortopedy/fizjo. 
 

Mam z 3modele wózków, które mi się podobają 🙂 jeden to junama diamond a drugi euro cart campo, 3 model to ibebe i-stop. Najbardziej podoba nam się junama jednak 😉 w lipcu pojedziemy je obejrzeć. Co do mebelków mam na Allegro wybrane łóżeczko i meble chyba tez 😉 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...