Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia super że płeć potwierdzona i że wszystko dobrze. Tym puchnięciem to myślę że nie ma co sie stresować jesli badania są ok. To chyba taka przypadłość ciężarnych.

ja już zdjęłam i schowałam obrączkę bo na tym upale już paluchy sa grubsze. Polecam Wam to zrobić, na mnie obrączka nie pasowała jeszcze do pół roku po porodzie.

mam prenatalne za 2 tyg, też liczę na potwierdzenie.

dzisiaj urodziła moja koleżanka pierwszego dzidziusia, też ostro był chłopczyk a ok 30 tyg nagle lekarz mowi że dziewczynka. No i jest - Amelka🤣

Kzbn, a miałaś już wcześniej przelewy z zusu? Bo na pierwszy to troche się czeka... W przepisach mają nawet 60 dni. U nas tez upały, moja mała wyciągnęła mnie na rower to myślałam, że zejdę....

Odnośnik do komentarza

pisałam to wczoraj ale mi nie opublikowało, tak że teraz się wstawiło. Dzis pogoda do kitu.

też chce we wrześniu pokupować to czego brakuje, mam na myśli rzeczy dla siebie i dzidziusia tzn art higieniczne itp, poprać ciuszki, kołderki itp. Ufff jak dobrze, że wszystko mamy, tyle to kosztuje... A jaki wybór, oszaleć można!

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Lena napisał:

A co mogę myśleć o teście który wyszedł jedna pozioma kreska druga pionowa ?test to pink super czuły , błąd testu?

Lena🤣 zawsze robiłam testy z tego pink i nie ma tam czegoś takiego jak pozioma kreska. A juz tym bardziej jedna kreska poziomo a druga pionowo. Przeczytaj instrukcje🤣 no... Nie uwierzę...!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość elaela napisał:

dzisiaj urodziła moja koleżanka pierwszego dzidziusia, też ostro był chłopczyk a ok 30 tyg nagle lekarz mowi że dziewczynka. No i jest - Amelka🤣

Kzbn, a miałaś już wcześniej przelewy z zusu? Bo na pierwszy to troche się czeka... W przepisach mają nawet 60 dni. U nas tez upały, moja mała wyciągnęła mnie na rower to myślałam, że zejdę....

No nie gadaj z ta płcią !!! Ze przy takich super usg jeszcze są niespodzianki 😛 ale co tam ważne,ze zdrowe Bejbi 😉 

przelewu jeszcze nie miałam nigdy moje pierwsze L4 w życiu! No to czekam dalej spokojnie, pocieszylas mnie 😉 

mnie wczoraj spuchły kostki w nogach ale nic dziwnego koło 30 stopni było i nie miałam kiedy poleżeć 😕 2 imprezki były. 

Odnośnik do komentarza

z zusem jest tak, że oni generalnie zaczynają płacić po skończonym l4. Czyli nie płacą do przodu tylko jak skończy się dane l4 np. Jesli l4 by bylo 1.06-20.06 to kasę dostaniesz po 20.06 ale nigdy nie wiesz kiedy... W każdym oddziale tez robią po swojemu😀 a jak pierwsze masz to poczekasz. Jest jakaś rejestracja na zus pue ale ja tego nie ogarniam bo mnie l4 nie dotyczy, mam wychowawczy z pracy czyli nie należy mi sie nic a mam też działalność ale na najniższym zusie więc l4 jest mi zbędne i nieopłacalne. Zawsze możesz zadzwonić też na infolinie swojego zus. A póki co to czekaj, kiedyś dostaniesz. Najdłużej ten pierwszy a potem juz powinno byc płynnie.

pierwsze 33 dni chorowania to płaci pracodawca nie wiem czy wiesz? Rozumiem, że Ty jesteś już po tym etapie.

Odnośnik do komentarza

Elaela obcykana w temacie 😉 tak jestem po tych 33 dniach. No nic czekam 😉 czekam może jak przyjdzie czas wyprawki to mi wypłaca 😅 nigdy nie miałam wypłacanego L4 teraz w ciąży jestem pierwszy No i długi czas. 
dziekuje za informacje! 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, to jest wszystko dla Twojego dobra. Gdybyś te pieniądze teraz miała to byś je wydała szybko bo by kusiło. A kto wie może i nieprzemyślanie?🤣 tak, tylko zaoszczędzisz, 10x przemyślisz, zastanowisz się na sucho. Na dobre Ci to wyjdzie😭

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/6/2020 o 10:08 AM, Gość Kzbn napisał:

Klaudia89 same dobre wiadomości!! To ja jeszcze z 2 tyg musze poczekać na ruchy maleństwa 😉 chociaż ostatnio w miejscu macicy poczułam takie bulgotanie i to mogło być to 😜 ruchy malucha. 

a pic wodę z umiarem to masz określona minimum wody i Max? Czy nie ? Ja narazie pije jak najwiecej. U mnie dzisiaj będzie prawie 30 stopni 😬 

Nie mam określonego min/max, ale piłam trochę na siłę,  bo ogólnie to bardzo mało piję.  Mam pić poprostu jak będę spragniona. 

Dzisiaj jest chłodniejszy dzień, a znowu mi spuchly kostki. Z tym ze od rana sprzatalam, później obiad, nie miałam kiedy usiąść ani na chwilę i nogi zaczęły mnie boleć,  a raczej pięty.  Jakby ktoś szpile wbijal i wtedy dopiero zauważyłam, że znowu spuchniete. 

Jeśli chodzi o ZUS,  to u mnie się okaże w przyszłym miesiącu. Mam nadzieję,  że nie będę musiała zbyt długo czekać. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 16+1 😉 bardzo chciałabym wiedzieć kto jest w brzuszku, jak się ma, ile urósł nasz maluszek 🙂 ile przytyłam 😅 ostatnio CRL wskazywało,ze masz maluszek jest 3 dni mniejszy niż wskazuje wiek ciąży, od tamtej pory się tym troszke martwię czy to czasem nie następstwo konfliktu serologicznego. Pani doktor nic nie powiedziała na to, zobaczymy co pokaże usg jutro 

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny 🙂 my już po wizycie jesteśmy na etapie „albo chłopiec albo dziewczynka” 🤣 Hahah bez zmian! Masakra! Dzisiaj nasz dzidziuś siedział, dosłownie siedział sobie. Huśtanie, kaszel, śmiech nic go noe ruszyło! Ale nie ważne! Ważne,ze nie musze już brać laktozy i duphastonu 🙂 dzidzia wazy sobie 164g, CRL nie ma bo dziecko siedziało 🤷🏻‍♀️ Ale z długości i wymiarów główki,brzuszka i nóżki wiemy,ze nie mamy 16tc a 17tc! Zawsze wychodziła ta różnica tygodnia a teraz pyk tydzień nadrobimy! Także w przyszłym tygodniu będziemy zaczynać 5 miesiąc 😱 na następnej wizycie dostanę skierowanie na połówkowe badanie prenatalne, także bardzo się cieszę. 
 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, gratuluje aczkolwiek dzidzia tak siedziała ze nie było widać co tam ma? 😞 szkoda.. 

Pamietasz jak martwilas się ze niby 3 dni jesteś do tylu a proszę jak wystartował chociaż powiem Ci ze jestem tydzień do przodu i moja dzidzia wazy 163 gram wiec u Ciebie rośnie kawał człowieczka 😛 Masz jakaś ciążowa apke na telefon? Tam super wszystko liczą.. Ja już zaczęłam 5 miesiąc nawet nie wiem kiedy to minęło szok a przytyłam 2,9 kg i jutro rano będę się ważyć z ciekawości .

Odnośnik do komentarza

Kzbn, świetnie, że wszystko ok no i gratuluję dużego malucha 😊 Wcześniej też nie miałaś powodu do zmartwień, bo 3 dni to żadna różnica, ale teraz nie ma to znaczenia, dzidziuś rośnie jak na drożdżach, choć mamusia dużo wcale nie przytyła 😉 Ja mam jutro wizytę, więc zobaczymy co tam słychać u mojego brzdąca i czy nadal jest chłopczykiem 😂

Dziewczyny, jak tam Wasze wizyty? Wydawało mi się, że więcej z nas ma w tym czasie lekarza.

Odnośnik do komentarza

Ja wizytę mam w piątek,ale wątpię ze poznam płeć.. dopiero na początku lipca na połówkowych.. Ciekawe ile teraz przytyłam bo od początku do 15tygodnia było tylko +800gram.Brzuszek u mnie już widać ponieważ należę do szczuplejszych osób (Figura klepsydry,płaski brzuch i duży biust)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam wizytę w poniedziałek i tak samo jak Kzbn dzidzia moja albo siedziała albo się przekręcała i nie dała sobie podglądnąć bo miała również złączone nóżki więc nadal nie mam pewności czy to dziewczynka czy chłopczyk 🙈. Lekarz próbował sprawdzić dopochwowo, przez brzuch i nawet układałam się na bok i nic to nie dało 😁 mam bardzo  ruchliwe dziecko i też nie małe bo już w 18 tyg i 3 dniu waży 240 gram. Wyniki wszystkie wporzadku i zmniejszono mi dawke duphastonu :). Połówkowe mam dopiero pod koniec lipca czyli jakoś w 24 tyg ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...