Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem Martuu o czyn mówisz 😛 człowiek nauczony,ze możesz spac ile chcesz w weekend wstać kiedy chcesz a tu dziecko zmienia wszystko 😉 ale myśle,ze szczęście będzie milion. Jak nam dzieciaczki pozwolą to będziemy wyspane 😉 

Odnośnik do komentarza

Oj to ja w waszym wieku już dzieci będę mieć prawie odchowane 😅 Jest to ciąża w bardzo młodym wieku (21lat) ale za to planowana (lekarz powiedział nawet sam,ze im wcześniej dla mnie to lepiej ze względu na macice dwurożna i problemy z zajściem lub tez bardziej z donoszeniem jej 😕) Były od początku problemy i nadal muszę się liczyć z tym,ze moge ja stracić dlatego muszę dużo odpoczywać.Mam nadzieje,ze wszystko pójdzie dobrze i donoszę ja bez problemu,tata już tez czeka i nie może się doczekać aż będzie mógł wziąć dzidzie na raczki i przytulić 😍 Jest już to nasze oczko w głowie.

Wam tez dziewczyny życzę zdrowych i silnych dzieci❤️ 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość Martuu napisał:

Anett raczej tak ale warto powtórzyć betę czy rośnie przyrost oraz Twoje laboratorium powinno mieć z boku tabele gdzie jest napisane który tydzień 😉 

Była tabela wskazuje na 3 tydzien...ale nie jest za niski ten wynik beta?

Odnośnik do komentarza

Betę powinno się robić raz a później po 48h, jeśli przyrost jest ok 60% to jest w porządku. Bety nie robi się (chyba że lekarz zleci) gdy beta osiągnie ponad 2000 tysiące ponieważ beta rośnie wolniej. 

Jeśli będziesz miała betę ok 1500 to już lekarz jest w stanie coś zobaczyć na usg, a najeloei umówić się ok7/8 tydzień. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość GGŁ napisał:

Zależy jak wczesna ciąża,ja osobiście 4tygodnia i 3 dnia miałam 1421.Radze powtórzyć za 2-4 dni betę i będzie wiadomo 

Ok dzieki mam nadzieję że będzie dobrze🙂

Odnośnik do komentarza

Wynik narazie może być niski,ale później wzrosnąć 😊 Dla pewności powtórzyłbym betę,tak jak dziewczyny mówią wyżej lekarz dopiero po 1500moze coś zobaczyć,ja robiłam betę w poniedziałek a w czwartek byłam u lekarza i było same jajeczko musiałam przyjść tydzień później i było już bijące serduszko razem z mini ledwo widocznym zarodkiem.Owulacje miałam odrazu po miesiączce (Cykle 25-27dni) dlatego wynik był tak wysoki na wczesnym etapie 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, drugi raz miałam coś takiego. Silny, ostry i kłujący ból w podbrzuszu... naprawdę jak złapie to ciężko się ruszać. Miałam tak 2 raz. Brzuch nie twardnieje, nic się więcej nie dzieje. Tylko ten ostry ból, przechodzi sam po kilku minutach. Pierwszy raz od pępka z dol, teraz sam dol. Mówiłam pani dr po pierwszym razie powiedziała,ze to skurcz i jak tak się stanie to mam brać w tym dniu 3 raz dhuphaston i luteinę. Drugi raz wczesnie rano. Miałyście tak? 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Wiesz, jakieś mniejsze lub większe akurcze się trafiały, ale nigdy bolesne na tym etapie ciąży...

Zawsze to czułam jakby mi ktoś brzuch ścisną.

Dla Waszego bezpieczeństwa skontrolowałabym to z innym lekarzem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Kzbn napisał:

Cześć dziewczyny, drugi raz miałam coś takiego. Silny, ostry i kłujący ból w podbrzuszu... naprawdę jak złapie to ciężko się ruszać. Miałam tak 2 raz. Brzuch nie twardnieje, nic się więcej nie dzieje. Tylko ten ostry ból, przechodzi sam po kilku minutach. Pierwszy raz od pępka z dol, teraz sam dol. Mówiłam pani dr po pierwszym razie powiedziała,ze to skurcz i jak tak się stanie to mam brać w tym dniu 3 raz dhuphaston i luteinę. Drugi raz wczesnie rano. Miałyście tak? 

Ja tak miałam,  tez dwa razy. Tylko ze za każdym razem w dole podbrzusza. Leżałam i nie mogłam się obrócić na bok bo tak klulo. Raz pół nocy nie Spałam,  bo w żadnej pozycji nie przechodziło.  Lekarz powiedział,  że tak się zdarza, bo macica się rozciąga. Narazie jest ok , bóle się nie powtorzyly.  Jeśli bardzo Cię to niepokoi, to powinnaś skonsultować jeszcze raz z lekarzem. Mam nadzieję,  że to nic poważnego. 

Odnośnik do komentarza

Klaudia to coś takiego jak ty opisujesz! Tez bym zwalała na macice... akurat to etap kiedy dziecko jest coraz wyżej,ze tak powiem. Narazie jestem spokojna bo nie żadnych dolegliwości towarzyszących. Pierwszy atak,ze tak powiem miałam w sobotę i we wtorek Pani doktor mnie widziała i wszystko było Ok. Kilka minut i jak ręka odjął ! Zobaczę czy za tydzień się to powtórzy lub nie daj Boże wcześniej wtedy będę dzwonić i prosić o wcześniejsza wizytę. 
 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekawa co u Pistacia jak wizyta u pana prof w Łodzi. Myśle o niej o paru dni. Może została na obserwacji lub została właśnie pod opieka tego prof. Z jednej strony może przez tego wirusa taki szybszy termin był konsultacji. 
 

dziewczyny a myślicie,ze przy tym prawie braku obostrzeń będzie dobrze, będzie malec liczba zachorowań czy przyjdzie bum... ? Ja mam mieszane uczucia, ludzie w sklepach przestają nosic maseczki, dystans już nie istnieje...

Odnośnik do komentarza

Właśnie tez zauważyłam pełno ludzi w sklepach i bez maseczek 😕 naszczescie u mnie nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku.Mam nadzieje,ze w lipcu będzie mógł mój partner wejść na badanie zobaczyć pierwszy raz dzidzie na ekranie i poznać razem płeć 😍 

Odnośnik do komentarza

Kzbn wiesz co ja miałam takie kłucie jak zaszłam w ciąże ale to jajników i to niestety na początku normalne ale jeśli są takie skurcze to można wziąć nospe 3 razy dziennie po 1 tabletce i będąc w ciąży nie jest szkodliwy, wszystko się unormuje :)) 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Dziewczyny,

Z tym dystansem to padaka...

Dziś miałam wizytę na patologii ciąży. W kolejce kobiety z problemami onko. Kolejka jedna, w kolejce siedziałam 2 godz., razem ze mną 50 osób. O dystans trudno, bo fizycznie tyle osób na korytarzu...

Lekarze, pielęgniarki same nie nosiły maseczek, nie wszystkie oczywiście, ale większość. Nie dziwię się, że to głównie w szpitalach są zakażenia...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...