Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pistacja

Kzbn, jak miło, że o mnie myślisz 😘 Wizytę mam w środę wieczorem. Pocieszyłaś mnie z tą cytomegalią. Dziś robiłam z kolei test na różyczkę. Wcześniej nie miałam, bo powiedziałam swojej lekarce, że jestem pewna, że na nią chorowałam w dzieciństwie. Jednak jak przyjechałam teraz do rodziców to oni tego nie pamiętają. Już zgłupiałam. Wieczorem podejrzałam przez internet wyniki i mam tylko oznaczony poziom IgG - wysoko dodatni. Chyba nie zapomnieli o IgM i niedługo się pojawi, bo jeśli jest ujemny to ok, a jeśli nie to bardzo niedobrze. Powiem Wam, że zazdroszczę kobietom, które ciążę przechodzą bezproblemowo i jedyną oznaką jest rosnący brzuch. Ja w każdej ciąży mam jakieś historie i się denerwuję, że coś może być nie tak. Najważniejszy jest jednak finał, czyli zdrowy dzidziuś. Trzymajcie za mnie kciuki 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Niestety muszę prowadzić ciąże w poradni patologii ze względu właśnie na konflikt serologiczny. Na razie nic się nie dzieje, dopiero początek moich problemów.

Pistacia życzę Ci, aby te wyniki były dobre. Nie znam się na tym zupełnie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Lisiczka powodzenia !!! ✊🏻✊🏻✊🏻 
pistacia czyli jutro wizyta? 🙂 daj znać jak poszło. No i masz racje problemy nas nie opuszczają. Oby u każdej z nas był ten szczęśliwy troszke na początku płaczący finał 😉 

Odnośnik do komentarza

Ja mam jutro wizytę i dopytam o ten nieszczęsny konflikt bo też mam - a moj partner+ niby przy 1 dziecku nic nie jest ale nie chce czegos przegapić. Jestem ciekawa ile synuś urósł,  tak mi się dłuży czas pomiędzy wizytami najchętniej chodziłabym co kilka dni gdyby nie koszty. Oszczedzajcie sie dziewczyny ja wczoraj troche sie nadzwigalam i caly dzien mnie brzuch bolal ... 

Odnośnik do komentarza

Witaj kolejna mamusiu z możliwym konfliktem 😉 dopytaj się i daj znać czego się dowiedziałaś.

z czasem między wizytami mam to samo 😅 chodziła bym tam co 1,5 tyg. 
ja nie nosze praktycznie nic, nawet prania. O zakupach nie wspominając. Nic mi mąż czy teściowie nie pozwalają. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, trochę mnie tu nie było, ale ostatni tydzień miałam strasznie zakręcony, dosłownie na nic czasu. Niestety moje obawy o do cukrzycy  się potwierdzily. Robiłam badanie i na czczo było ok, po godzinie 222, a po dwóch już w normie 131. Na domiar złego badanie moczu też nie wyszło najlepiej. Pojawiło się białko i erytrocyty 😞 wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, ale zadzwonię do niego jutro, może mnie wcześniej przyjmie. Ale tyle o mnie, co tam u was? 

Odnośnik do komentarza

Ah ta cukrzyca ciążowa 😞 zmora jakaś ! Ja miałam 85 i pani dr kazała mi uważać i nie zaptrzyjazniac się ze słodyczami 😕 unikam bardzo bardzo tych sklepowych słodyczy. Czasem miód na kanapkę, dżem i wtedy nie jem w tym dniu owoców. Albo jem owoc i wtedy już nie ma mowy o takich smakołykach. Wczoraj Np zjadłam rogalika z czekolada wiec dzisiaj się pilnuje żeby nic takiego nie zjeść. 

Odnośnik do komentarza

Mnie od tygodnia ciagle łapie ochota na coś czekoladowego 😂 zjadłam ostatnio 1l lodów czekoladowych na raz 😂 ciagle muszę jeść czekoladę,eklerki itp.Każdy mówi ze będzie baba,wczoraj spojrzeli na zdj USG i każdy ze widzi chłopaka i teraz gadają,ze będzie chłop.Czekam ciagle na lekarza by dowiedzieć się w końcu płeć bo ciekawość mnie zjada 😂 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Jestem po wizycie u profesora. Na szczęście nie widzi problemu z łożyskiem i nie jest ono bardzo grube, a przede wszystkim dobrze zbudowane. Obejrzał dokładnie dzidziusia i też super, pięknie się rozwija i waży 150 gram 😁 Oczywiście strasznie się zasłaniał i nie chciał pokazać czy coś ma między nogami. Lekarz sam się zainteresował i powiedział, że nie wypuści mnie dopóki nie sprawdzi 😊 Najprawdopodobniej dołączę do większość listopadowych mam - będzie chłopiec (teoria męża legła w gruzach 😉)

Co do glukozy to też mam dosyć wysoką 90. U mnie na wynikach maksymalny zakres był do 99. Sprawdziłam jak miałam w poprzedniej ciąży i też około 90, cukrzycy ciążowej nie miałam. Chyba powinnam ograniczyć słodycze, a jestem od nich uzależniona. A owoce też często jem. 

Odnośnik do komentarza

Pistacia jaka dobra wiadomość ❤️ Super super super !!! A co dalej? Będzie cię prof monitorował czy nie widzi potrzeby? Gratuluje syneczka!!! Ja może w końcu łaskawie 😅 16.06 się dowiem kto tam rośnie. 
powiem wam,ze takie ciągoty różne już mi odpuściły w sensie na słodkie, na fast foody. Fast foody to był dramat w 2 i 3 miesiącu 🤦‍♀️ Nie pomagał fakt,ze mąż tez miał fazę na nie pilnowanie diety 😬 

GGŁ nooo popatrz Pistacia chłopiec wiec może i u Ciebie czekamy na wieści ! Litr lodów szacun !! 

Odnośnik do komentarza

Jak tylko się dowiem to dam znać kto tam rośnie 😊 U mnie na początku to tylko owoce,warzywa i frytki 😂 za to chłopak ciągła ochota na kiszone ogórki 😂 jak będzie chłopak to znaczy,ze za mnie przejął zachcianki na kwaśne rzeczy 😂😂😂😂

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gość Kzbn napisał:

Pistacia jaka dobra wiadomość ❤️ Super super super !!! A co dalej? Będzie cię prof monitorował czy nie widzi potrzeby? Gratuluje syneczka!!! Ja może w końcu łaskawie 😅 16.06 się dowiem kto tam rośnie. 
powiem wam,ze takie ciągoty różne już mi odpuściły w sensie na słodkie, na fast foody. Fast foody to był dramat w 2 i 3 miesiącu 🤦‍♀️ Nie pomagał fakt,ze mąż tez miał fazę na nie pilnowanie diety 😬 

GGŁ nooo popatrz Pistacia chłopiec wiec może i u Ciebie czekamy na wieści ! Litr lodów szacun !! 

Który to tydzień i dzień? Podał tez lekarz ile ma cm dziecko?Mnie bardzo ciekawi ile moje bobo wazy i ile mierzy,aktualnie 16tydzien i 5dzien 😅 Czy wam tez strasznie poszły brzuchy?Jest to moja pierwsza ciąża i nie należę do grubych osób dlatego zdziwiłam się,ze w 14tygodniu nic nie było widać a tutaj już brzuch jak na 18-20tydzien 😂 

Odnośnik do komentarza

Albo prażynki bekonowe 😍 teraz to jest moja miłość na zmianę z lodami 😂😂😂😂 Już się boje ważenia na następnym badaniu😂 założę się ze będzie +3-4kg 😂oby nie więcej  (W ciągu 1 miesiąca) gdzie narazie od samego początku do 15tygodnia przytyłam 800gram

najwaznieksze ze dzidzia zawsze najedzona i szczęśliwa 😂 na początku ciąży żyłam na chrupkach kukurydzianych i kubusiach takie miałam młodości.

Odnośnik do komentarza

Martuu nie mój maluch nie był ważony 🤷🏻‍♀️ Żaden lekarz mi o tym nie mówił. Może teraz w 16 tyg jak będę na wizycie to się dowiem 🙂 

ja przy tych fast foodach to tez malutko przytulam 👍🏼 Zaczynam mieć ochotę na maka 😅 za dużo o tym pisałyśmy Hahha. 
 

ja chce jutro lub w sobotę kupić nowy biustonosz bo już naprawdę wszystko mało 🙈 talia bye bye i witajcie boczki 😞😞 ale czytałam,ze tak już musi być. Dzidzia musi mieć miejsce a organizm musi to zaczynać dźwigać. Nasza ciąża w sumie już może ważyć kilogram. Bo łożysko, dzidzia i płyn owodniowy. 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Dziewczyny, u mnie 15tyg.+ 2 dni. Na poprzedniej wizycie moja dr też już ważyła. Chyba od drugiego trymestru nie mierzy się długości CRL, tylko właśnie waży według pomiarów.

Eiwa, udało Ci się umówić na wcześniejszą wizytę?

Zauważyłam, że ostatnio więcej jem, apetyt mi wrócił. Dziś zjadłam na obiad cztery gofry, a zwykle po dwóch jestem już pełna. Brzuch urósł mi trochę na początku, a potem długo wydawało mi się, że wyglądam tak samo. Od tygodnia jednak widzę, że wyraźnie się zaokrąglił, chociaż jak ktoś nie wie, że jestem w ciąży może pomyśleć, że trochę mi się przytyło 😉

Odnośnik do komentarza

Pistacia u mnie z brzuszkiem podobnie. Chociaż mam jeszcze albo w sumie dopiero problemy ze wzdeciami 😕 uhh. 
To ja tez już powinnam się dowiedzieć ile wazy 🙂 ciekawe ile dzieciątko urosło bo ostatnio wyszło nam,ze o 3 dni jest za mały CRL w stosunku do wieku ciąży. Z jednej strony to nie wiele a z drugiej myśle sobie żeby tylko się to nie pogłębiło 😞 

Odnośnik do komentarza

U mnie ostatnie mierzenie było na prenatalnych 😕 i wychodziło o 4-5dni większe niż z miesiączki.. Brzuszek już mam spory (należę do osób raczej szczuplejszych 170 wzrostu i 63kg,posiadam tez spory biust który jak narazie się nie zmienił-rozmiar E) Mam pytanie do was dziewczyny.. lekarz przepisał wam kiedyś duphaston?Jestem ciekawa czy jest zamiennik tego leku,ponieważ jak nie biore 3 dawek dziennie to zaczynaja się skurcze i bole podbrzusza i straszne pieniądze idą (jak narazie od początku ciąży na sam duphaston wydałam 400zl,a jestem w 17tygodniu ciąży) Slyszałm coś o Luteinie,jak myślicie jest na receptę i czy lekarz przy podtrzymaniu ciąży może mi go zalecić?

Odnośnik do komentarza

GGŁ ja tez biorę duphaston i tez luteinę. Nie wiem czy jest jakiś zamiennik. Ja jak mam skurcz mam wsiąść 3 razy duphaston a normalnie biorę 2 razy dziennie. Luteinę biorę dokldnie tak samo. Sama się zastanawiam czy kiedyś skończę je brać czy zostaną na cała ciąże 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...