Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze czytać te wszystkie dobre wieści 🥰🥰🥰 może teraz będziemy cieszyć się nudnymi ciążami 😉 ✊🏻 
nastepna wizytę mamy 9.07 (czyli to już będzie 20tc) a połówkowe 16.07 (21 tc czy 22 🤔) także kumulacja będzie i cieszę się. Jak już na tym prenatalnym się nie dowiem to naprawdę 🤣🤣🤣 

Klaudia89 jak kostki? Lepiej przy mniejszym spożyciu wody? 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja już po połówkowym.  Dzidzia rośnie jak na drozdzach, całe 360g szczęścia. Lekarz powiedział że wszystko ok, poza jedną rzeczą 😔. Okazało się że pępowina jest dwunaczyniowa, podczas gdy prawidłową jest trzynaczyniowa. Gin powiedział że to nic takiego i nie ma się czym martwić, ale wiecie jak to jest, może sobie mowic, a ja już sobie głowę nabilam i nie daje mi to spokoju. Następna wizyta za 4 tyg. Przeszło mi przez myśl czy nie skonsultować tej pępowiny z innym lekarzem. Sama nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza

Eiwa86 coś mi się obiło o uszy z ta pępowina 🤔 a lekarz robiący badania połówkowe powiedział coś więcej o tej pępowinie ?? 
widze pozytywy 🙂 Twój maluszek rośnie jak na drożdżach wiec widocznie ta pępowina mu zapewnia wszystko czego potrzebuje 🙂 

moze tutaj któraś z mama miała ten sam przypadek?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

Jestem w 18 tyg ciąży. 3 dni temu miałam wizytę u ginekologa. Jak co miesiąc zbadał mi szyjkę macicy przy pomocy wziernika. Kilka godzin po badaniu zauważyłam, że odszedł mi czop śluzowy. Czytałam, że może się odbudować. Czy któraś z was drogie Panie miała taką sytuację? czy to normalne, że lekarz co miesiąc bada ''od środka''? 

 

Odnośnik do komentarza

Cieszę się że wszystko dobrze u Waszych maluszków,  dla mnie dzień wizyty jest zawsze ekscytujący 😍 ja się tak dobrze czuje że gdyby nie ciągłe sikanie to zapominam że jestem w ciazy 🙂 przytylam 3 kg jak na razie nie wiem czy to dużo, ale poszło w brzuch i biust. Obecnie jestem w 18tyg, Kzbn chyba jednak przeważają chłopcy w tym listopadzie także przyda się kolejna wiadomość o dziewczynce 😘

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarz bada na każdym badaniu czy szyjka jest zamknięta,ale chyba to przez to ze mam macice dwurożna i grozi mi wcześniejszy poród.Ja jestem ciekawa ile moja dzidzia ma cm i ile wazy bo ostatni pomiar crl mialm na prenatalnych i ani razu wagi,a to już zaraz 19tydzien 😕

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Dominika napisał:

Witam wszystkich

Jestem w 18 tyg ciąży. 3 dni temu miałam wizytę u ginekologa. Jak co miesiąc zbadał mi szyjkę macicy przy pomocy wziernika. Kilka godzin po badaniu zauważyłam, że odszedł mi czop śluzowy. Czytałam, że może się odbudować. Czy któraś z was drogie Panie miała taką sytuację? czy to normalne, że lekarz co miesiąc bada ''od środka''? 

 

o jeny, Dominika. Ja juz bym dzwoniła do lekarza

nie miałam takiej sytuacji i nie słyszałam by tak wcześnie wypadł czop. Chodzę co 3 tyg do lekarza i zawsze bada mnie tam z dołu.

Odnośnik do komentarza

Elaela dzięki wielkie za odpowiedź. Rozmawiałam na ten temat z kilkoma osobami, w tym znajomą pielęgniarką. Podobno czasami do tego dochodzi ale czop ''buduje się'' na nowo. Nie mniej jednak bez wyraźniej konieczności nie będę poddawała się badaniu na ten sposób. Na szczęście, nie ma żadnych bóli ani krwawienia. Na wszelki wypadek umówiłam się jednak na wizytę, żeby upewnić się, że wszystko ok. 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! 

Czy jest tutaj przyszła mamusia z Poznania, która ma w posiadaniu detektor tętna płodu ? Pytam ponieważ aktualnie jestem w 10 tc i bardzo kusi mnie, aby kupić to urządzenie ale wcześniej chciałam sprawdzić jak to działa. Stąd moje pytanie czy była by któraś w stanie pożyczyć mi Taki sprzęt na jeden dzień za duże Merci?:) z góry dziękuję za jakiekolwiek info. 

Odnośnik do komentarza

Eiwa86, nigdy nie słyszałam o pępowinie dwunaczyniowej, ale tak jak Kzbn pisze skoro maluch świetnie rośnie to najpewniej wszystko jest w porządku. Jeśli Cię to jednak bardzo niepokoi poszukaj specjalisty, tak jak ja z łożyskiem. Mi bardzo dużo dała ta wizyta i mogę spać spokojnie.

Dominika, to dopiero Ci się przytrafiło. Dobrze, że się umówiłaś do lekarza. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic wielkiego i czop się odbudował. Mnie na każdej wizycie bada ginekologicznie, a potem oglądamy dzidziusia. Co jakiś czas robi mi też usg dopochwowe, żeby zmierzyć długość szyjki. Dziś widziałam moje maleństwo 😍 Siedziało z pępowiną między nogami i trzymało się za główkę 😊 także nie mam potwierdzenia, że to chłopiec. Rośnie za to bardzo szybko, waży już 234 gram a jestem w 17 tyg.

Dziewczyny, czy zdarza się Wam napinanie brzucha, bo mnie od niedzieli co jakiś czas twardnieje? Pani dr kazała mi dużo odpoczywać, choć po badaniu nie stwierdziła nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza

Pistacia ale dużego masz dzidziusia !! Wow!! 🙂 Kurczę jak myśle to ostatnio Pani dr badała mnie usg dopochwowo ale nic o szyjce nie mówiła 😕 i badała mnie ginekologicznie tylko 2 razy 🤷🏻‍♀️ Wiec bardzo rzadko nie wiem dlaczego. 
co do napinania brzucha to chyba tak mam jak mam wzdęcia albo za dużo zjem? Czy można to tak porównać, o coś takiego Ci chodzi? 

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie dziewczyna na wsparcie 🙂 Na prenatalnych z I trymestru wyszedł chłopak, ale znam przypadki o przekłamaniu USG (wiadomo, czasem dziecko ułoży się przekornie). Kolejne prenatalne mam 06.07. A wizytę kontrolną mam za tydzień, dam znać co i jak. A odnośnie twardego brzucha to też tak mam. Zaczęło się jakieś 3 tyg temu, ale u mnie jest to stan przejściowy. Na ostatniej wizycie lekarz uprzedził mnie, że tak może być, ale o ile taki stan nie utrzymuje się dłuższy czas i nie towarzyszą temu żadne bóle to nie należy się przejmować. Powiedział też, że przyczyną mogą być problemy z zaparciami (niestety taka przypadłość u kobiet w mojej rodzinie). 

 

Odnośnik do komentarza

U mnie na prenatalnych niewiadoma wyszła 😂 dziecko tak miało nóżki ze nie było widać ‚nuba’ A jak spojrzał pomiędzy nogami nic nie wystawało i powiedział,ze dla niego bardziej dziewczynka.. potem obserwował bardziej dziecko i zobaczył ze coś wystaje od boku to znowu luk pomiędzy nogami i coś tam złapał,ale sam nie był pewny i powiedział ze chyba jednak na 80%chlopak ale mam nikomu nie mówić bo sam nie wie.. Gdy dał kartkę zaznaczył to co wystaje i znak ? Czyli jeszcze to samo nie wiadomo.. zachcianki jak na dziewczynkę i zbrzydłam strasznie..u chłopaka w rodzinie same baby wiec i tutaj myślimy,ze będzie kolejna 😂 teraz czekam na badanie jutro może coś lekarz powie o płci,a w lipcu połówkowe i potwierdzi płeć..

Odnośnik do komentarza

Dominika, też mam połówkowe 6 lipca 😊

Brzuch napina mi się kilkanaście razy w ciągu dnia. Są to tak jakby skurcze, bardzo krótkie i bezbolesne, ale jednak czuję dyskomfort. Nie mają one nic wspólnego z układem pokarmowym. Cały czas biorę luteinę.

Odnośnik do komentarza

Ja to nie miałam takich problemów z cera,włosy zawsze miałam piękne (naturalny blond które sięgają prawie do pasa 😅) błyszczące,mało wypadające.. A teraz?😂 suche,wypadają i ta cera 😂 siły mam,ale od początku mdłości i choroba dały mi popalić.. Tak wiec albo to dziewczynka albo rośnie mały przystojniak

😂😂😂 Tez dokuczają mi czasem twardnienia podbrzusza,ale leżenie,herbata,najwyżej Nospa i magnez pomagają 

Odnośnik do komentarza

W aplikacji na tel (Moja ciąża) wyczytałam, że brzuch może twardnieć i jest to spowodowane przygotowanie macicy na poród który ma nastąpić za kilka miesięcy. Mogą wystąpić skurcze, ale zazwyczaj są mało odczuwalne. Pistacja, wierze że wszystko jest ok ale brawo za czujność 🙂 A termin na kiedy wypada :)?

 

 

Odnośnik do komentarza

Pistacia bierzesz magnez ? Jak się stawia brzuch, co u mnie w drugiej ciąży zaczęło się wcześnie, a w poprzedniej też tak było to zawsze lekarz kazał brać magnez, a najlepiej aspargin 3 razy dziennie i jest dużo lepiej. Spróbuj, zaszkodzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...