Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

też nie czuje ruchow, jestem 18 tc, druga ciąża. W pierwszej czułam dopiero w 22 tc wiec jeszcze mamy czas... Mówią, że u szvzuplych wcześniej ale to nie prawda bo ja jestem mega chuda. Jak z waga u Was? Brzuchy juz widoczne? Pokazujecie ciążę czy raczej jak ja chowacie pod luźnymi ubraniami?

klaudia, a mocz badalas? Ja strasznie puchłam w poprzedniej ciąży ale to bylo ok 30 tc i pamiętam, ze pierwsze co to szukali białka w moczu. Mam nadzieje, że teraz nie spuchnę bo pamiętam jak poprzednio rodziłam też zimą, a ja w tenisówkach jeździłam na ktg i do porodu😂 siostra mi kupiła klapki gumowe do szpitala do których nogi nie mogłam włożyć i chodziłam po szpitalu z palcami w miejscu pięt🤣

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny czy beta wykonana 24 dni po stosunku jest wiarygodna

BADANIE WYNIK   WART. REF. JEDN.
Beta HCG 0.00     mIU/ml
mężczyzna     0,00 - 2,67 mIU/ml
poza okresem ciąży     0,0 - 5,0 mIU/ml
ciąża 2 dni-1 tydzień     5,0 - 50,0 mIU/ml
ciąża 1-2 tydzień     50,0 - 500,0 mIU/ml
ciąża 2-3 tydzień     100,0 - 5000,0 mIU/ml
ciąża 3-4 tydzień     5000,0 - 10000,0 mIU/ml
ciąża 4-5 tydzień     10000,0 - 50000,0 mIU/ml
ciąża 5-6 tydzień     10000,0 - 100000,0 mIU/ml
ciąża 6-8 tydzień     15000,0 - 200000,0 mIU/ml
Wykonał(a): mgr anal.med. Natalia Bilska - (Beta H
Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny czy beta wykonana 24 dni po stosunku jest wiarygodna dodam że okres spóźnia mi się 4 dzień beta z 10.06 plus testy ciążowe 9.06 i 11.06 negatywne 

BADANIE WYNIK   WART. REF. JEDN.
Beta HCG 0.00     mIU/ml
mężczyzna     0,00 - 2,67 mIU/ml
poza okresem ciąży     0,0 - 5,0 mIU/ml
ciąża 2 dni-1 tydzień     5,0 - 50,0 mIU/ml
ciąża 1-2 tydzień     50,0 - 500,0 mIU/ml
ciąża 2-3 tydzień     100,0 - 5000,0 mIU/ml
ciąża 3-4 tydzień     5000,0 - 10000,0 mIU/ml
ciąża 4-5 tydzień     10000,0 - 50000,0 mIU/ml
ciąża 5-6 tydzień     10000,0 - 100000,0 mIU/ml
ciąża 6-8 tydzień     15000,0 - 200000,0 mIU/ml
Wykonał(a): mgr anal.med. Natalia Bilska - (Beta H
Odnośnik do komentarza

Elaela ja raczej nie chowam ciąży 😉 dzisiaj było bardzo ciepło i śmigałam w ogrodniczkach z krótkimi spodenkami. Ja się cieszę jak ktoś brzuszek zauważa 😉 cieszę się nim, jestem dumna. Chociaż kto nie wie to nie zauważa 😉 wyglądam jakbym za dużo zjadła czy miła wzdęcia 😅👍🏼 
 

dzisiaj byłam na spacerze z mamusiami i jedna przyszła mamusia 😉 ja mam bardzo ciemne brąz włosy i tak sobie chodzimy powiedzmy 30min nie daleko naprawdę. Słuchajcie a ja mroczki przed oczami, prawie,ze nie widzę... napiłam się wody ale nic! Dopiero dziewczyny mi zasugerowały żeby sobie czapkę ubrała i to było to!! 5 min i jak ręka odjął ! A ja już miałam po męża dzwonić żeby jechał po mnie bo bie wytrzymam 🤦‍♀️ Naprawdę w ciąży wszystko działa mocniej,ze tak powiem No i dodatkowo było mega duszno. Z brzuszkiem na szczęście wszystko było Ok, nic mnie nie bolało czy nie czułam się inaczej. Strachu się najadłam i znajome tez. Potem już nie ściągnęłam czapki ani na sekundę 🙈

Odnośnik do komentarza

Gosia ja radzę wizytę u gin z wynikami 🤷🏻‍♀️  wtedy się dowiesz o co chodzi 🙂  i daj znać ! 
 

Klaudvna imię wybrane pięknie! ;)))) u mnie jeszcze nie potwierdzone kto mieszka w brzuszku 😉 wiec wstrzymujemy się. Ciekawr jak reszta mamusiek ? 😉

Odnośnik do komentarza

Ja również wybieram się w poniedziałek na wizytę i będę wiedziała 😁 Dzidzi bardzo lubi fikać w brzuszku i długo odczuwam jak to robi, a pierwsze ruchy poczułam parę dni temu tzn. w 17 tyg ciąży. Super uczucie 🥰🥰

Odnośnik do komentarza

Oh ja połówkowe mam 16.07 🙂 coraz bliżej! Ale doczekać się na nie będzie trudno 😜 

dziewczyny a jak u was ze skierowaniem na połówkowe badania prenatalne? Moja klinika chce nowego skierowania. Znajoma od swojego lekarza już drugiego skierowania nie dostała 😕 tylko na 1. Ja myśle,ze mimo wszystko pójdę i w razie czego zapłacę 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Ja niestety na prenatalnych i połówkowych muszę płacić po 350zl 😂 skierowań nie ma,jest to inne miejsce niż chodzę do ginekologa.. po prostu chce to idę i się zapisuje.Połówkowe mam 6lipca 😅 oo Kzbn dzień po moich urodzinach 😅

Odnośnik do komentarza

Jest to w miasteczku prowadzone (Zachodniopomorskie) bardzo dużo ludzi chodzi bo w okolicy ciężko o takiego specjalistę ostatnio na prenatalne ledwo co się dostałam,dobrze ze lekarz znalazł termin.. na prenatalnych wszystko badał,nawet mam zdj w 3D,o płeć by sprawdził nie musiałam się pytać +badanie krwii było wliczone (czekałam na wynik tydzień) 

Odnośnik do komentarza

W Bielsku tez jakoś 350zl kosztuje. Jestem ciekawa czy moja Pani dr da mi drugie skierowanie 😬 jak nie to i tak idę. 
 

dziewczyny a jak u was z ZUSem bo o mnie zapomniał 🤷🏻‍♀️ Powinnam dostać w tym miesiącu już pieniądze z zusu a tu ani widu ani słychu 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Ja mialam szczęście i nie placilam za prenatalne,  bo dostałam się na bezpłatne finansowane przez Unię Europejską. 

Przedwczoraj pierwszy raz poczułam jak dzidziuś się obrócił 😊 coś pięknego. 

Wczoraj byłam na wizycie  17t 3d dzidziuś waży 200 g . Potwierdzone, że będzie chłopiec ☺ 

Drugi test potrójny z krwi zrobiony,  wyniki czekają do odebrania, a drugie usg 2.07. 

Jeśli chodzi o bóle brzucha,  to mam brać więcej magnezu,  a o puchniecie stop , to mam więcej odpoczywać,  unikać soli i pić wodę z umiarem.

Odnośnik do komentarza

Klaudia89 same dobre wiadomości!! To ja jeszcze z 2 tyg musze poczekać na ruchy maleństwa 😉 chociaż ostatnio w miejscu macicy poczułam takie bulgotanie i to mogło być to 😜 ruchy malucha. 

a pic wodę z umiarem to masz określona minimum wody i Max? Czy nie ? Ja narazie pije jak najwiecej. U mnie dzisiaj będzie prawie 30 stopni 😬 

Odnośnik do komentarza

Klaudia, super że wszystko ok. Oby nogi już nie puchły 😊

Ja na prentalne I i II trymestru miałam skierowanie. Do swojego lekarza chodzę prywatnie, a ze względu na skończone 35 lat wypisała mi skierowanie i byłam w innej klinice. W poprzedniej ciąży byłam prywatnie w Warszawie na połówkowym i płaciłam 250 zł, ale to było ponad 4 lata temu.

Kzbn, mi wynagrodzenie nadal wypłaca pracodawca, więc zawsze dostaję je w terminie. Pamiętam, że na poprzednim forum dziewczyny też skarżyły się na opóźnienia i to bardzo długie. 

U nas też pogoda piękna, cały czas w słońce i niesamowity upał, aż wystawiliśmy młodemu basenik. Dziś zarezerwowaliśmy ze znajomymi kilka dni nad morzem. Chciałam na troszkę dłużej, ale muszę wracać na połówkowe. Dobre i kilka dni 😊

Odnośnik do komentarza

Pistacia dziękuje za wiadomość. Pewnie i ja będę musiała długo czekać. Byle by do września się ogrneli bo będę chciała dziecku robić wyprawkę 😉 mąż pracuje wiec nie ma problemu ale gdyby tak nie pracował to sobie niewyobrazam! 
Wyjazd nad morze rewelacja!! 🙂 oby tylko nie padało :)))) 

ja na II prenatalne pójdę na pewno czy będę miała skierowanie czy tez nie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...