Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze od siebie dodam,ze dzisiaj W KOŃCU się dowiedziałam kto to w tym brzuszku się porusza i mame już kopie. Dziewczynka ! Wszystkie instynkty zawiodły 😅 czekałam na chłopca a tu bum! Dziewczynka, córeczka ❤️ Przez pare minut byłam w szoku,ze nie tak chcieliśmy ale szybko mi przeszło. Po godzinie już różowe gadżety kupiłam 😂 imie nie wybrane. Maleńka wazy sobie 360g, jesteśmy w 19+6 🙂 

Odnośnik do komentarza

Kzbn,no to super, najważniejsze żeby było zdrowe 🙂 u mnie przez 2 tygodnie też miala być dziewczynka,ale tydzień temu stała się chłopcem 😂 to już pewne! Będzie Ludwik, byle tylko dotrwać jak najdłużej się da...

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Kzbn, w końcu się doczekałaś i to dorodnej dziewczynki 😄 Mamy odwrotnie, ja bardzo liczyłam na córeczkę, a będzie trzeci synek. Jeden dzień miałam taki, że nie mogłam o tym przestać myśleć, w sensie, że nie będę mamą córki, bo na czwarte dziecko już się nie zdecyduję. Najważniejsze żeby był zdrowy, a wiem że będzie najkochańszym synusiem mamuni, jak dwaj pozostali 🥰

Odnośnik do komentarza

Ja chyba największy problem miałam z wyborem wózka. Finalnie zdecydowałam się na anex e/type i jestem zachwycona. Fajnie lekko się prowadzi, ma zwrotne koła i dobrą amortyzację dzięki czemu wiejskie drogi mu nie straszne;) Sam wózek solidny i wygodny:)

Odnośnik do komentarza

Kzbn, ja u Ciebie obstawiałam od początku dziewczynkę👶 moja Paulinka też do połówkowych sie nie chciała pokazać, wstydnisia po mamie, a i na połówkowych bylo takie 80%, na następnym dopiero się potwierdziło. Powiem Ci, ze na początku też byłam rozczarowana bo bardzo chciałam synka a teraz nie wyobrażam sobie zeby była chłopcem, chociaż jest taka troche postrzelona, nie lubi sie czesać, sukienki do niej nie pasują ale ja tez tak troche mam, nie jestem damą i ona ma pewne cechy po mnie. Teraz mamy mieć chłopca i tez tak sie napaliłam, ze fajnie bo parka a im bliżej do spotkania to chyba wolałabym znow dziewczynke👶

malo to: Byłam ostatnio w hmie dla dzieci i tam są takie ładne rzeczy dla dziewczynki a dla chłopca marny wybór. Dziewczynke to tak fajnie można wystroić a na chłopca nie mam pomysłu...nawet na imię nie mam...

Odnośnik do komentarza

U nas się waha Laura lub Klara. Ja uczę dzieci w wieku 4 latka do 10 lat i powiem wam, ze imiona definiują i maja cechy charakteru bardzo 😉 wiec wiele mi się kojarzy albo dobrze albo złe 😅 Klary nie znam żadnej, Laury już tak i są zupełnie różne. Dlatego wole Klarę ;D 

Odnośnik do komentarza

Kzbn te dwa Typy imion były również moje bo bardzo mi się podoba Klara i Laura ale niestety mojemu krzyskowi średnio i droga kompromisu stanęło na Kaja🤷‍♀️ Chociaż w ruch tez poszła księga imion i ich znaczenia 😅

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila.S - badanie kobiet

Dzień dobry, 

nazywam się Kamila Stryszewska i aktualnie prowadzę badania do swojej pracy magisterskiej na temat zaburzeń nastroju w okresie okołoporodowym  u kobiet w 3 trymestrze ciąży. Temat wydaje mi się bardzo wazny ponieważ wiele kobiet cierpi na depresje lub inne zbaurzenia w okresie ciąży i jeśli nie zostanie im udzielona odpowiednia pomoc, często mają trudności z funkcjonowaniem już po porodzie. Byłabym wdzięczna gdyby zechciały Panie wziąć udział w ankiecie która trwa 20 min i dotyczy właśnie tego obszaru. Robię badania wśród kobiet w 3 trymestrze ciąży. Więc jeśli są Panie w 7,8,lub 9 miesiącu zapraszam do uzupełnienia. Jeśli są Panie zainteresowane wynikami chętnie się podzielę. Proszę tylko przesłać zapytanie na e-mail - Kamila.Stryszewska@onet.pl 

Test w linku--> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb9cfR4kXQU23orQDv7R2ReMyiw4H2sONLJ6-QsOeYW7D49w/viewform?vc=0&c=0&w=1

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Cześć czy miał ktoś taka sytuacje , 29.05.2020 miałam miesiączkę ,cykl mam 28 dni w czerwcu spóźniła mi się jeden dzień i dostałam 27.06.2020 tylko była bardzo słaba malutko krwawiłam , zrobilam 2 testy ciążowe , ostatnio bardzo czułam parcie na pęcherz i poszłam do ginekologa , lekarz powiedział ze w macicy jest pęcherzyk ale ze nie widzi zarodka ani pęcherzyk nie jest unaczyniony , kazał przyjść za 2 tygodnie i obserwować wracając od ginekologa czyli 9.07.2020 zrobilam

znowu test ciążowy  wyszedł negatywny czyli razem 3 , 10 zrobilam test z krwi beta hcg o wyszło <2.30 , czy to już wyklucza ciąże ???

Odnośnik do komentarza

Ewa, trudno powiedzieć...u mnie na przykład długo nie było widać pęcherzyka, chyba dopiero w 6tygodniu i 2 dniu się pojawił, wszystko zależy też od USG i lekarza który je wykonuje, ale u mnie testy ciążowe wychodziły jednak pozytywnie,co prawda blede kreski ale jednak dwie...nie wiem jakie są normy bhcg laboratorium w którym robiłaś badanie więc też ciężko powiedzieć co oznacza wynik...to że narazie nie widać zarodka w pęcherzyku też jeszcze nic nie znaczy, może pojawić się później... może też być niestety pusty pęcherzyk, też tak kiedyś miałam... oczywiście z całego serca życzę Ci żeby zarodek się pojawił i wszystko było w porządku...musisz po prostu poczekać na następną wizytę,a jeśli bardzo Cię to niepokoi to możesz po prostu za kilka dni podjechać na izbę przyjęć ginekologiczną gdzieś obok siebie do szpitala i tam mają obowiązek zrobić Ci USG!

Odnośnik do komentarza

Ja mam wynik <2.30  a ciąża jest <5  , wiec na prawie 7 tydzień to niemożliwe , nie wiem czy mogę z tym pęcherzykiem tak chodzić , bardzo boli mnie podbrzusze  a na pogotowiu ginekologicznym co powiem , przecież testy nie wychodzą , nie mam książeczki ciążowej , bo lekarz nic nie stwierdził 

 

Odnośnik do komentarza

Ewa,jeśli masz takie silne bóle to tym bardziej powinnaś pojechać do szpitala...powiesz że boli Cię brzuch i prawdopodobnie jesteś w ciąży,mają obowiązek Cię zbadać... nie bój się pojechać, od tego jest szpital! Wynik bhcg jest wątpliwy, ale na pewno nie można tak tego zostawić

Odnośnik do komentarza

Zresztą nie musisz mieć jeszcze karty ciąży,na tak wczesnym etapie... trzeba też wykluczyć ciążę pozamaciczna... absolutnie nie chce Cię straszyć,ale pytałaś o radę,więc uważam,że pojechanie do szpitala to najlepsze rozwiązanie...zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Ania. Ja pojechałam na pogotowie do szpitala polozniczo ginekologicznego w 4/5 tydzień nie miałam karty, nie miałam ciąży potwierdzonej przez lekarza tylko testy. Przyjęli mnie bo miałam krwawienie. 
u mnie widać było pęcherzyk w 6 tc, potem robiłam 3 razy betę i w 7 tyg już było dzieciątko z serduszkiem. Takze wszystko jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...