Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Ania, dziękuję Ci bardzo za oświecenie mnie w tym temacie. Lekarka chyba powiedziała mi o klinice bo tam za darmo ale Ty oczywiście masz racje w diagnostyce juz sprawdzałam i nie kosztuje to miliony więc jutro będę dzwonić. Dziękuję jeszcze raz❤.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gość Klaudia89 napisał:

Dziewczyny , czy miała któraś z Was badane piersi? 

Ja miałam na pierwszej wizycie , przy zakładaniu ciąży. Zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży. Dodam że chodzę do kliniki na nfz, więc chyba zależy od lekarza i praktyki.

Odnośnik do komentarza

Wskazania do podania immunoglobuliny to myśle,ze Np krawawienie w ciąży. Dużo zależy od lekarza. Moja pani dr kazała mi przeciwciała zbadać tylko raz w 26tc na świeżo przed 28 kiedy trzeba ja podać. Jeśli nie uda mi się na NFZ zapłacę na pewno. 
 

co do badania piersi to nie miałam w ciąży badania a widziałam taka rubrykę w karcie ciąży 🤷🏻‍♀️ 
 

Widzisz wagowo pasuje do 21 tygodnia 😉 to chyba nie jest różnica, która należy się martwić. Zobaczymy później 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Wsakzaniem do podania imunoglobuliny jest minusowa grupa krwi. Przed podaniem zastrzyku konieczne jest zrobienie commbsa, wynik musi być ujemny. Dodatni dyskwalifikuje do podania szczepienia, zwyczajnie jest już za późno.

Wynik, i tu mogę przekłamać, ważny jest chyba tylko 72 godziny. Trzeba by było dopytać lekarza.

Po podaniu zastrzyku nie robi się już coombsa, bo zawsze wyjdzie dodatni. 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Dziewczyny, patent na anemie macie? Strasznie leci mi hemoglobina, a żelazo żle znoszę...ktoś coś?

Odrzuca mnie od mięsa, prawie w ogóle go nie jem, bo nie dam rady🤷‍♀️

Już tak walczę od miesiąca, najgorzej, że źle się czuje, strasznie mi słabo🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Dziewczyny, w każdej ciąży miałam ujemne przeciwciała i zawsze podawany  zastrzyk. Dwie pierwsze ciąże prowadził ten sam lekarz, a teraz  inny  w innym mieście. Dodam, że  w tej  ciąży  nie miałam żadnych plamień, więc zapewne zależy to od lekarza.

Lisiczka  u mnie też hemoglobina z badania na badanie jest coraz niższa. Ostatnia jest troszkę poniżej normy i mam przepisany  tardyferon. W ciąży ciężko jest mi utrzymać  właściwy poziom dietą, bo i nie będąc w ciąży  zawsze  miałam  na granicy normy.

Co do piersi to w ciąży nie miałam ich nigdy badanych. Robię usg raz na dwa lata, choć  teraz powinnam zacząć  badać co rok. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny polecam koktajl z pietruszki,z natki, ma bardzo dużo żelaza...wejdźcie sobie na przepisy thermomixa, tam jest przepis na to, oczywiście nie trzeba robić tym urządzeniem a zwykłym blenderem/ malakserem też wyjdzie 🙂 całkiem smaczny!

Odnośnik do komentarza

tak, natka pietruszki to podobno bomba witaminowa i buraki czerwone. Zrób sobie zakwas w słoiku i codziennie po lyzce, dwóch . Gdzieś jeszcze słyszałam o pomidorach ale ja nigdy nie miałam problemu z anemią więc wszystko to zasłyszane po znajomych czy rodzinie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,dzięki za te wszystkie informacje o tej immunoglobulinie, ciekawe co powie mój lekarz jak mu o tym powiem, mam nadzieję że mnie nie ochrzani że chce być mądrzejsza od niego😉 ogólnie on jest całkiem w porządku, więc może nie będzie tak źle

Lisiczka, współczuję z tym złym samopoczuciem...ja dziś też kiepsko, do moich bóli dodatkowo jakoś ciężko mi się dziś oddycha... ciśnienie mam w normie, staram się uspokoić i wytrzymać do poniedziałkowej wizyty,ale najchętniej już bym dziś pojechała 😣

Bardzo Wam zazdroszczę dziewczyny,że czujecie się w miarę dobrze...u mnie ciąża z córką była rewelacyjna,ale to też było 10 lat temu,a teraz przechodzę bardzo źle 🙄 pewnie wiek też ma znaczenie...

Odnośnik do komentarza

Aniu, daj znać koniecznie w poniedziałek jak wizyta 🙂 

wiek i problemy zdrowotne daja o sobie znać. Pamiętaj,ze to wszystko dla pięknego maluszka, którego nosisz ❤️ Chociaż ciężko mi się mądrzyć bo nie jestem w twojej skórze, nie wiem jak się czujesz, jak to odczuwasz. Trzymam za Ciebie kciuki i obiecuje zdrowaske za Ciebie. 

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, przychodzę do was z moja nowa dolegliwością, nie wiem jak to opisać ale spróbuje 😂 otóż rano jak się budzę to musze, nie wiem czy to mięśnie czy organy w środku musza się rozciągnąć, tak jakbym rozciągała cała jame brzuszna! Nie jest to skurcz. Z nogi tez tak czasem mam,ze musze je rozciągnąć i towarzyszy temu dziwne uczucie drgania, to chyba najlepsze określenie. 
z tym brzuchem to może dlatego,ze macica jest coraz wyżej na wysokości pępka, może teraz mam etap,ze brzuszek rośnie i macica również i jakoś te organy po nocy po spaniu na boku musze się ułożyć ?! 🤷🏻‍♀️ Miałam kiedyś już coś takiego i przeszło a teraz znów... 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, ale powoduje to ból? Czy raczej,że jesteś po prostu taka jakby zastana? A śpisz całą noc na jednym boku? Może to faktycznie brak magnezu, zrób sobie jego poziom przy następnych badaniach... albo po prostu,wiesz, brzuszki nam rosną i układ organów się zmienia... oglądałam ostatnio taki filmik jak zmienia się uklad narządów wewnętrznych podczas ciąży,no to szok normalnie, nie dziwota że to nas szczyka czy tamto😉

Odnośnik do komentarza

Wiecie dziewczyny biorę magnez 2x2 wiec wydaje mi się sporo 😉 na wizycie na pewno poinformuje panią dr, może powie tak jak wy żeby zwiększyć albo powie żeby brać coś specjalnego. Jak będę robić badania to zrobię tak jak radzicie poziom magnezu i potasu. 
moze to właśnie rosnący brzuszek plus zmiany w organizmie jakie zachodzą. Coraz bliżej nowego miesiąca 🙈 może to to, bo bólu nie odczuwam, może po tym rozciąganiu trochę ale tak od żeber do pępka (czyt do macicy). Malutka jest aktywna jak zwykle wiec się pocieszam,ze nie ma to na nią wpływu bo tak jak mówię już tak miałam wcześniej. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ma cię czasem takie uczucie kłucia w pochwie? Ja mam od paru dni, wczoraj nie mogłam przez to zasnąć...mam wrażenie że jak mały zaczyna się ruszać,to najpierw czuje takie stukanie wspojenie łonowe,a potem zaczyna się to kłucie w pochwie... bardzo się martwię tym bo w necie jak się czyta to nic dobrego o tym nie piszą... dziś idę do lekarza na 15-sta, mam nadzieję że powie mi że wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, czy znajdą może Panie chwilę na wypełnienie (w pełni anonimowej) ankiety na potrzeby pracy magisterskiej? Wszystkie informacje: co? po co? dlaczego? zawarte są na pierwszej stronie ankiety. Z góry Wszystkim dziękuję za poświęcony czas. Link do ankiety zamieszczam poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3BtoNMxJ1a013a7-JKw-YRk-uJHvEsgcm7s3UD__-sOzS4g/viewform?usp=sf_link

P.S. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jestem po wizycie 🙂 wszystko w porządku, szyjka ma 31mm, nie jest rewelacyjna,ale najważniejsze że się nie skraca... synuś rozwija się dobrze,waży już 580g

Pytałam o te kłucia w pochwie i lekarz powiedział że czasem pacjentki zgłaszają takie dolegliwości, ale nic złego się nie dzieje,być może jak dzidziuś się rusza to uciska na jakiś nerw i takie powoduje odczucia.

Pytałam też o immunoglobulinę,i faktycznie też ją dostanę, narazie po prostu mi o tym nie mówił bo jeszcze jest czas. Dostanę skierowanie do poradni przyszpitalnej żeby nie płacić 400zl.

Krzywej jeszcze nie kazał robić, dopiero po następnej wizycie za 2 tygodnie.

Ulżyło mi bardzo,że nic złego się nie dzieje,oby tak dalej 🙂

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam dziewczyny ciekawostkę jak bardzo aparaty USG się różnią w pomiarach...w poniedziałek byłam na wizycie u mojego gina i on podał mi wagę dziecka 580g(23,1tc)... dziś byłam na badaniach prenatalnych i waga dziecka wyniosła 716g(23,3tc)...nie jest możliwe aby synuś przybrał tyle w 2-3 dni🙂 ...także trzeba brać poprawkę na te wszystkie pomiary bo co aparat to inaczej wychodzi😉...na szczęście i tu i tu lekarze powiedzieli że wszystko prawidłowo!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...