Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia, ustalilam z narzeczonym, że będziemy mieć jedno dziecko a on teraz coś przybąkuje o drugim. Że niby Lilka miałaby fajnie, gdyby było rodzeństwo. Więc mu powiedziałam, ze to już nie ze mną.
A co do wyglądu to widzę, że Mała podobna jest do narzeczonego, chyba tylko zarys oczu ma podobny do mnie. Oby noska nie miała po mnie, bo ja mialam orli i robiłam operację plastyczną, wolałabym żeby ona tego uniknela;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie po wizycie w porządku. Synek rośnie 900 gram ma 25 tydz teraz mam. Ale Pani doktor zdecydował żeby założyć passar. Szyjka teraz jest dobrej długości ale mowi ze u mnie nie było to powoli postępując skracanie tylko nagle i ze nie ma co ryzykować. W piątek mam przyjść do niej do szpitala na dyżur i założy ten passar. Podobno to bezbolesne i zakłada się bez znieczulenia ale jednak mam stresa :/

Odnośnik do komentarza

Basia nie ma co się stresować zakładaniem pessara. Ja miałam zakładany ok 28 tygodnia. I jak go zobaczyłam to się przeraxilam jego wielkością, bo sama musiałam go sobie przed wizytą kupić. Ale założenie trwa dosłownie parę sekund nie jest jakieś przyjemne ale boleć nie boli jakoś. Pessar jest z tej gumy więc oni nim gobwlozavto go specjalnie wygina no ale ze tak powiem jakoś tam musi pół dłoni włożyć z nim żeby go umieścić to chyba to bardziej jest ten dyskomfort. Ale nie ma co się martwić bo raz dwa i jest po sprawie.
Tylko później pewnie Ci przepisze jakieś globulki albo coś bo z pessarem często wiążą się infekcję bo to ciało obce.

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm220mmt1xj3emt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl9vvjm17c5mfl.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Moje dziecko nie daje mi spać a wczoraj odkryło, że mam coś takiego jak pęcherz :P w nocy szalała do pierwszej a dziś wstałam jakiś czas temu do toalety, przy okazji po tabletkę no i się dziecko obudziło ;) póki co nie wstaję. Zobaczymy jak dziś będzie reagować mój brzuch. Wczoraj nospy wzięłam chyba 4 (te max).

Basia, duży ten Twój synek! :) A ja się zastanawiałam kiedy nasze dzieci będą mieć kilogram :) to może moja takiej wagi dobije na następnej wizycie? Mam za jakieś 2 tygodnie :)
Pani doktor na pewno wie co robi. Pewnie, lepiej byłoby się obyć bez tego ustrojstwa, ale jak trzeba, to niech jest. A powiedz jak to jest, masz się jakoś bardziej oszczędzać teraz?

Madzia, jak tam noc minęła? :) Mam nadzieję, że dziś już lepiej :)

Madzia, Emilka, ja dość długo po ślubie nie chciałam mieć dzieci. Nie to, że w ogóle, ale póki co. Chciałam jak najbardziej nacieszyć się małżeństwem ;) nawet jak nam nie szło dlug czas, to jakoś nie rozpaczałam, bo a to wyjazdy, a to przeprowadzka na swoje. Paradoksalnie posypałam się już w trakcie leczenia, kiedy każdy kolejny cykl i prawidłowe wyniki nic nie dawały... W ciążę zaszłam też dość niespodziewanie dla nas, bo trochę "niechcący" - miałam w tym cyklu monitorowanie ale z racji na zbliżający się powtórny rezonans lekarz kazał zaprzestać starań na kilka miesięcy. Ale ja byłam wtedy zła... A tu się okazało, że dziecko zmajstrowalismy po jednym razie jeszcze przed wizytą z monitorowaniem (tzn. wtedy to był seks, owulacja trochę później), dlatego od początku obstawialismy dziewczynkę :D ja bym bardzo chciała, aby nasze dziecko nie było jedynakiem, sama długo nie miałam rodzeństwa i wiem jak to jest, ale gdyby się okazało, że nasza córcia będzie jednak sama, to będę i to doceniać, bo dla mnie ta ciąża to do tej pory cud :)

Miłego dnia wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Madzia Temu ja bardzo lubię zajrzeć czasami do butiku, bo rzeczy tam są zawsze oryginalne, no i nie takie jak wszyscy mają właśnie.
Madziu, miałaś wadę wzroku? Robiłaś operacje? Czy coś źle zrozumiałam?
Ada Ja wczoraj byłam na zajęciach w szkole rodzenia, chodzę 3 razy w tygodniu, a teorie mam pod koniec lipca.
Emilka Dziękuję, miło usłyszeć tak od osoby obiektywnej, która nie widziała mnie jak wyglądałam przed ciążą, bo jak ktoś mnie zna to widac różnice.
KasiaAsia Mi od około 16 tygodnia leciała, plus minus, bo dokładnie nie pamietam. No i do tej pory leci, z tym, że wcześniej to miałam straszne plamy od tej mazi, a teraz mniej tego wycieka. Doktorka mówiła, że to oznacza, że dużo mleczka będzie.

Co do dzieci, to ja zawsze chciałam mieć duża rodzinkę, pomimo, że sama mam tylko jednego brata rodzonego, ale minimum dwójka, aczkolwiek na obecną chwilę to myślę, tylko o Amelce, chociaż kiedyś wiem, że na pewno bede chciała jeszcze dzieci, przynajmniej jeszcze jedno.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Narobilam wszystkie prawie 30 stron i witam się po nieobecności.
U mnie ostatnio intensywnie. Może dlatego, że przyzwyczaiłam się do swojego stanu i zaczynam sobie pozwalać na więcej. Pracuje nadal po pół dnia, ale możliwe że pójdę na l4, bo ginekolog chce mnie skierować na fizjoterapie. Tylko to dopiero może zdecydować 19.07. Od 2 tygodni mam bardzo problemy z siedzeniem. Max 15-20min i tak kość ogonowa boli, że trudno wstać. Powiedziała, że ból pleców w ciąży ok, ale nie kości ogonowej i jeśli się nie poprawi to mnie wyśle. Po pracy zazwyczaj jakieś zakupy, czy coś w domu robię.
W weekend była u mnie koleżanka z 3 miesięcznym synkiem. Boski jest ten maluch. Twarz taka męska, a uśmiech powalajacy. W sobotę odebralismy mebelki dla Nicka i tylko mąż skończy jego pokój to zacznę urządzać.
U nas każdy większy market daje takie prezenty z okazji ciąży. Wystarczylo się zarejestrować przez ich strony i odebrać. Ogólnie zebrałam z nich 2 smoczki, dużo pampersow, książki, albumy, body, trochę kosmetyków,aaa i chyba z 5 piw 0,0%. :D. Zawsze to coś do przodu w wyprawce. Ufff rozpisalam soe o sobie. Mam nadzieję, że teraz będę na bieżąco. Miłego dnia i udanych wizyt.

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

Zaniepokojona ale rzeczy dostałaś, rzeczywiście nie żałują młodym rodzicom :) oby wysłali na to zwolnienie w końcu. Mnie z Filipkiem na początku bolała kość ogonowa właśnie od siedzenia lub leżenia na plecach, nikomu nie mówiłam bo uznałam że to macica naciska na kręgosłup, no i po pierwszym trymestrze minęło, w tej ciazy mnie nie boli i nie bolała.
Magda ja nie chciałam karmic, od razu po cc dostałam norprolac na zatrzymanie laktacji, brałam 2x dziennie przez tydzień i miałam odstawić, no wiec wieczorem już nie wzięłam a rano wstałam z cyckami jak głazy i cieknacym mlekiem. Znów brałam norprolac przez miesiąc i potdm mleko już nie wróciło. W ciazy nie było ani kropli, wiec u mnie się to nie sprawdziło ;)
Miałam wadę wzroku około - 6 i lekki astygmatyzm, miałam korekcję laserowa jakieś 10 tat temu, udał osie do sera, ostatnio znów mi się wadą zrobiła ale mała, koło - 1, jeśli się jeszcze pogorszy to chyba znów zrobię korekcję, jeśli zostanie to nie będę nic robić, w sumie tak mała wada mi nie przeszkadza w funkcjonowaniu.
Basiu no już kawał chłopa, teraz to będą już szybko rosły nasze dzieciaczki :) może lepiej że założą ten pessar, i uda się odnosić ciąże do terminu.
Natalia dziękuję, dziś młodzieniec spał od 17 do 6.10 wirc się wyspal, wieczorem mocno się kręcił ale miał w pokoju 27 stopni, okno otwarte i wentylator, ale i tak się źle śpi w takim upale. W nocy w końcu popadalo a dziś jest dużo chłodniej. Młody ma humor niezły, nie kręci afer także i moja głowa odpocznie choć strasznie jestem dziś rozbita przez tą sprawę z jednym z inwestorów. Ciągnie się to jak problemy u Ciebie w pracy i wykancza mnie psychicznie :/ choć u Ciebie jest to stała sytuacja, a u nas inwestor ma chyba rozdwojenie jaźni, raz dzwoni se on nie zapłaci, że został oszukany itd, a za godzinę że się zdenerwował i żeby dalej robić że wszystko ok, można oszalec, wysłałam mu pismo o wstrzymaniu prac do czasu podpisania wszystkich papierów, inaczej nie ma rozmowy. Wiec dzwoni do mojego męża i co chwilę coś innego wymyśla. Chyba powinien iść do psychiatry bo to na schizofrenię zakrawa :/

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dorota, ile akcesoriów! :))) Super :) odpadnie Ci trochę (niby) drobnych zakupów, ale pewnie za sporą kwotę jakby to wszystko zliczyć :)
Jeśli wizytę masz 19.07 to mamy w tym samym dniu ;)
Mnie kość ogonowa bolała jakiś miesiąc temu ale o dziwo samo mi przeszło, może u Ciebie też tak będzie? :)

Magda, ja na dzień dzisiejszy myślę że trójka dzieci to max, ale po naszych przebojach to nie wybiegam aż tak daleko w przyszłość, póki co cieszę się tym, co jest :)

Odnośnik do komentarza

Kasiek dziękuję, że mi to barfziej zobrazowalas. Ja też muszę sama zamowic i przyjść z tym do doktorki. A jak to jest po założeniu są jakieś zalecenia?

NataliaPytalam pani doktor czy to trzrba lezec po takim założeniu, to powiedziala ze wlasnie po to zakłada żebym nie musiała lezec. Bo inaczej najlepiej by było jakbym leżała jak najwięcej i może wtedy by sie udalo uniknąć wcz eśniejszego skrócenia. Bo po 2 takich samych przypadkach, to na 90% by to sie znow powtórzyło. No a jak tu lezec przy 2 małych dzieci.
Ty za 2 TYG widzę, że też będziesz miała 25 tydz więc pewnie i Twoja będzie podobnej wagi :)

Odnośnik do komentarza

Basia z tego co pamiętam to większych zaleceń nie ma oczywiście zakładają to żeby szyjka się nie skracała więc więcej odpoczynku no i wiadomo zero sex-u. Tak jak już pisałam zwiększa się ryzyko infekcji więc ja przynajmniej miałam po każdej wizycie przepisywane globulki na infekcję żeby nic się nie zrobiło. No i zwiększa się ilość wydzieliny to na pewno. Ale to też dlatego że ten pessar trochę przetrzymuje to wszystko i jak się zbiera to później że zwiększoną siła wylatuję ( sorki za dokładne zobrazowanie ;)) Ja się czułam z nim mimo wszystko dużo bezpieczniej chociaż wiadomo 100% gwarancji nie ma że się nic nie będzie mimo wszystko działo ale zawsze to dodatkowe zabezpieczenie. Zakładanie i zdejmowanie jest trochę niekomfortowe ale trwa to kilka sekund i nie przeraz się tylko jego wielkością ja go kupisz bo ja się nastawiałam na coś mniejszego , ale później naprawdę nic nie czuć że coś jest w środku.
Jak sobie coś przypomnę jeszcze to dam znać bo już 3lata minęły od tego jak go miałam. Chociaż nastawiam się że za jakiś czas i mi będą chcieli zakładać. Bo co wizytę lekarz mi się pyta w którym tyg miałam ostatnio zakładany.

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm220mmt1xj3emt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl9vvjm17c5mfl.png

Odnośnik do komentarza

Madzia Też mam wadę wzroku, z tym, że plusy i mały astygmatyzm na jednym oku. Mam okulary i soczewki, ale bardziej chodzę w soczewkach, okulary to w domu wieczorem, ale zastanawiam się od jakiegoś czasu nad operacja, z tym, że ja moglabym zrobić dopiero jak skończyłabym karmić piersią.
Podobno jest to jedna z najprostszych i najbezpieczniejszych operacji.
A jak czułas się po niej? Długo słabo widziałaś?
Natalia Tak naprawdę wszystko czas pokaże :) Ale np ja podziwiam mamy, które mają małe dzieci w wieku 2/3 lat i są w ciąży, bo osobiście przy takim samopoczuciu jakie mam, a szczególnie jakie miałam w I trymestrze to nie wiem czy ja bym dała radę.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Basia, to dobrze jak tak, będziesz spokojniejsza a na co dzień będziesz mogła normalnie funkcjonować.

Magda, ja właśnie bym taka różnicę wieku chciała, do 3 lat, ale póki co to tylko teoria. Na dzień dzisiejszy poród i dziecko w domu to dla mnie abstrakcja, więc tak naprawdę jeszcze nie myślę o drugim, to takie teoretyczne rozważania. Z pierwszym nie poszło tak łatwo więc nie planuje nic ponad najbliższą przyszłość :)

Madzia, cieszę się, że noc była spokojniejsza :) u nas od wczoraj chłodniej, około 20-22 stopni więc można odetchnąć.

A mnie znów brzuch zaczyna boleć :( trochę się pokręcę po domu i zaczyna się robić to co wczoraj :(

Odnośnik do komentarza

Madzia, rzeczywiście dziwny ten Wasz inwestor... Przyszło mi do głowy żeby w razie czego nagrywać z nim rozmowy...? Jak można być szefem i takie dziwne gadki prowadzić...
U mnie poszły pisma w naszych sprawach i niejako czekam na wyrok... W zasadzie niedługo wszystko powinno być jasne... A humoru też nie mam. Przez pracę, wieczne wydatki i od niedzieli przez ten mój brzuch :( w zasadzie dobrze, że Mała tak szaleje, to przynajmniej wiem że z nią wszystko ok...

Odnośnik do komentarza

Też mam wadę wzroku i astygmatyzm. Nigdy nie miałam robionej korekcji, bo w dzieciństwie miałam kiepskiego okuliste, który nigdy nie dał skierowania, a rodziców nie było stać zrobić tego prywatnie. W końcu przyzwyczaiłam się do okularów. Mam kilka par, w różnych poprawkach od takich grubych, po tytanowe nie widoczne praktycznie. My zawsze chcieliśmy mieć dużo dzieci, ale po tych przejściach cieszymy się z tego jednego. Może później zdecydujemy się na drugie.
Na tych zdjęciach jest tylko kilka rzeczy z paczek. Ogólnie mam 3 smoczki, 80 pampersow, ok 200 szt chusteczek, 5 próbek sudocrem i duuuzo innych rzeczy. Jeszcze mam z ubezpieczeni dostać po 27 tygodniu i od położnej po 30 tygodniu, a później po porodzie też z kilku sklepów, ale to już raczej kaszki, sloiczki, maskotki i ubranka jsk mi koleżanki mówily.
Co do tej kości ogonowej to chce iść na to fizjo, bo nie chce wracać po macierzyńskim (tutaj 10 tygodni tylko) do pracy. Wtedy będę miała podkładkę, że już w ciąży się leczylam i łatwiej będzie pojsc mi na chorobowe chociaż pół roku, a może dłużej. U mnie powodem może być to, że jak miałam 3 miesiące miałam składane bioderko, bo ponoć zaczynało gnic i musieli je troszkę przerobić jak to moja mama mówi. Lekarka podejrzewa, że to to się odzywa

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

Tymi cudasnymi ubrankami jeszcze bardziej mnie kusicie do zakupów dla Amelki hehe
Już ledwo się powstrzymuje, boje się, że nie wytrzymam, nakupuje tego dużo jak wpadnę w zakupowe szaleństwo, a szafy brak, ah próbuje jakoś wytrwać do momentu, aż w końcu będzie szafa. Widziałam na allegro taka jednodrzwiowa, nie jest jakaś piękna, ale zwykła biała, wymiarami odpowiada, także pod tym względem jest dobrze, kosztuje 249,90 także jest tania w porównaniu z normalnymi cenami, tylko jedno małe ale.. Dodatkowo trzeba zapłacić za przesyłkę, a ona z kolei kosztuje 79 zł najtańsza, czy to normalne?
Nigdy nie zamawiałam mebli przez internet, dlatego teraz się zastanawiam czy ze względu na części tak drogo, czy o co chodzi?
A i jeszcze jedno pytanko, kolejna wizytę mam 16 lipca, także za 2 tygodnie, doktorka dała mi skierowanie na posiew moczu i oddzielnie na ogolne badanie moczu, miałam wcześniej mała infekcje i przypisala mi urosept, tabletki ziołowe. Biorę 3 razy po 2 codziennie od ostatniego czwartku i tak się zastanawiam jak myślicie, posiew i badanie moczu robić już teraz, na dniach? Czy może zaczekać i dać czas tabletkom, żeby coś zdzialaly?

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...