Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Cebulka i mnie ciągnie od wewnątrz chodzę wtedy jak pingwin hehe poza tym mój książe ma tak że odpycha się i uderza główką w szyjkę macicy aż wtedy zginam się z bólu.

Szoti ja też usłyszałam że to uroki ciąży

Klodi jem regularnie ale i tak zgaga wraca dlatego zagryzam migdałami

Pinka nie ma za co :* oby i Tobie złagodziło dolegliwości

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

A mi sie troszkę lepiej chodzi. Ale nie cieszę sie jeszcze bo może to chwilowe. Az sie wzięłam za pakowanie toreb. Torba dzidzi praktycznie gotowa. Brakuje mniejszego opakowania pampersow, cieplej czapki na wyjscie i kombinezonu na wyjście. Gorzej z moją. Brakuje kosmetyków (tzn sa w domu no ale musze podublowac bo nie bede w ostatniej chwili zgarniac z półek w łazience), japonek piankowych i plastikowych talerzy bo nie chce mi sie tachac takich zwyklych. Dziewczyny a co bierzecie do jedzenia na te pierwsze godziny? Chce sie w ogóle jeść? Bo ja to zarlok jestem.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda jak będziesz miała CC to raczej jeść nie wolno, bo pamiętam że jak urodziłam to mi odrazu na noworodkach zaproponowali kolację, bo zostawili, a w tym czasie na salę przywieźli dziewczynę co miała CC i ona dopiero śniadanie dostała i to w pierwszym dniu miała dietę płynna, na śniadanie grysik, a na obiad mogła tylko zupę zjeść, ale może zalecenia się zmieniły i w każdym szpitalu to inaczej jest. Dowiedz się najlepiej jak to jest tam gdzie chcesz rodzić.
Gosia dajesz nadzieję że pod koniec ciąży coś się poprawi:-)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. A mnie znowu męczą skurcze przepowiadajce. Nospa forte już wzięta, podwójna dawka magnezu też. Ostatecznie prysznic. Bylam u gina jednorazowo z nfz, powiedział że szyjka się skrocila, ale jeszcze na tyle dluga że nie wróży rychlego porodu. I co najważniejsze zamknięta. Ale i tak mam przeczucie, że dłużej niż 2 lub 3 tyg nie pochodzę :/ czuję mega niepokój. Zobaczymy co mi mój gin powie na tej właściwej wizycie. Wierzycie w przeczucia odnośnie porodu?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Magda za 4 dni :) Wogóle jestem mega rozdrazniona bo chciałam podpiąć wszystko na ostatni guzik a czuję że nie starczy mi czasu co mnie dodatkowo irytuje ;) prosiłam też mamę by nie brała dodatkowych zastępstw bo coraz gorzej się czuję, potrzebuje już pomocy w prowadzeniu dziecka do przedszkola itp. Niby rozumie ale mam wrażenie że ma to gdzieś. Jakby nie dochodziło do niej że to już końcówka ciąży i wszystko może się zdarzyć zwłaszcza że Laura urodziła się sporo wcześniej

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie dziewczyny, pleśniowy ser na bazie pasteryzowanego mleka jest Ok:) Dodaje zdjęcie z przepisem ;) trzeba uważać żeby nie przesolić, ja makaronu nie sole do tego;)
Jeśli chodzi o jedzenie po porodzie to ja sobie coś przygotowuje bo szybko się głodnieje a dla mnie nie przygotowali przez dwa dni ostatnio diety, bo jestem na bezglutenowej i normalnie bym z głodu umarła:)

monthly_2019_02/marcoweczki-2019_71974.jpg

Odnośnik do komentarza

Magda glownie sprawy zakupowe, organizacyjne, zawieźć pozwy do sądu, kupić Laurze wyprawkę na basen itp. Niby nic takiego, ale jestem zależna od auta mojej siostry, jej czasu wolnego także coś co bym ogarnęła sama w 3 dni, z nią rozłoży mi się mininum na 10 dni stąd presja czasu i rozdrażnienie ;) dużo rzeczy chcę ogarnąć przed CC bo później nikt mi z małym nie zostanie.

Klodi przepis wygląda obiecująco! :)

A u mnie taki paradoks w nocy. Opilam się na noc wody w pozycji pół leżącej i ani zgagi po tym, zero wstawania na siku i pobudka dopiero teraz po 5 nad ranem gdzie nirmalnie bym byla w wc już 3 raz ;D

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Magda jeśli będziesz rodzić naturalnie to jak najbardziej weź coś do jedzenia, ja byłam mega głodna, ale jak mnie przywiezli na noworodki to Położne odłożyły dla mnie kolację, o matko jak te kanapki smakowały, zwłaszcza że nie jadłam prawie dobę, bo kolację zjadłam dzień wcześniej jeszcze w kafejce w szpitalu dodatkowo, o 7 zaczęło się wywołanie i dopiero o 17 zjadłam. Weź to co lubisz na przekąski, ja miałam jakieś krakersy i herbatniki ibanany.
Pinka może rzeczywiście pogadaj na spokojnie z mamą, bo nerwy i stres nie są wskazane, a rozumiem że siedzisz jak na igłach.
Mnie wczoraj jeszcze cały dzień bolał odcinek lędzwiowy, normalnie komulacja. Dziś wszystko boli mniej. Ale i tak się boje ze mogę wcześniej rodzić, a tu jeszcze Będzie armagedon w domu. Wczoraj pierwszy raz za 2 ciazy Adaś tak mnie kopnął że aż krzyknęłam i myślałam że się prosiłam, i generalnie ostatnio czuję jak często napiera główką na sam dół. Jeszcze wczoraj rozmawiam z teściowa przez Skype i ona mówi że mam trochy niżej brzuch, a w sumie jak siedzę to z góry mam miejsce normalnie puste, a brzuch kładzie mi się na uda.

Odnośnik do komentarza

Magda jeżeli zrobią Ci cesarkę to 12 godzin głodówki jest nawet łyka wody nie dostajesz tylko kroplówki i ewentualnie jak ubłagasz pielęgniarkę to zwilży Ci usta wodą. Po tym czasie stawiają Cię na nogi i dają płynne jedzenie np kleik czy zupkę bez wkładki. Siku ciężko jest zrobić samemu jak Ci cewnik odłączą a co dopiero to drugie ;)
Jeżeli będziesz rodzić sn to zrób sobie jeszcze jakąś kanapkę czy weź bułę bo jeżeli będzie to w dzień a poród nie będzie zaawansowany to możesz troszkę czekać na ip zaczym Ci badania porobią

Pinka musisz spróbować się mniej stresować wiem że to niełatwe ale jak rozluźnisz się troszkę to i zobaczysz że spokojnie do cc wytrzymasz :) nie myśl o przeczuciach za 4 dni poznasz termin i nastaw się pozytywnie że wytrzymasz i nic wcześniej się nie wydarzy.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Edzia dzięki :) moja mama to dobry człowiek ale bardzo trudny jesli chodzi o zrozumienie emocji drugiego człowieka... Wczoraj idąc po Laure mówi Ty to umiesz się ustawić.... No kurcze cała ciążę zasuwam po dziecko, ale w końcówce już naprawdę nie daję rady. Dobrze że jest weekend to o nic nie muszę się prosić :) wiesz, że mam też obniżony? Od jakiegoś czasu. A wczoraj miałam wrażenie, że siedząc, leży mi na kolanach ;P

cebulka postaram się mniej stresować co by tymi nerwami sobie nie przyspieszyć tylko :) a Adaś może Cię kopnął bo mu się pozycja nie podobała w której byłaś i zaprotestował?

Dopiero się obudziłam teraz tak na dobre. Jak dobrze :) u nas dziś pochmurno plus 6 stopni także z sanek pewnie nici.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś z rana szybko przygotowałam obiad i pojechałam z Dawidem i że szwagierka na kulki, i teraz szwagierka z nim tam się bawi, a ja piję kawkę.
Pinka właśnie leżałam na lewym boku wyprostowana, ale on wczoraj cały czas mi pęcherz bombardował. A jak siadam to brzuch mi się kładzie na kolanach i mega nie wygodnie jest, na podłodze już nie mogę się bawić z Dawidem.

Odnośnik do komentarza

No my mieliśmy dziś super rodzinny dzień. Rano mogłam się wylezec do 8 w łóżku aż Janek zawołał mnie na śniadanko :) potem rodzinna sesja zdjęciowa, drzemka, obiadek, spacer, kawiarnia i pyszne ciacho a na końcu zakupy. Janek już śpi a my mamy wieczór dla siebie :*brakowalo mi czegoś takiego, bo ostatnio hormony mi wariuja.
W poniedziałek wizyta u ginekologa i ustalanie terminu

https://www.suwaczki.com/tickers/7u22xzkrwq914hsn.png

Odnośnik do komentarza

Pinka o dziwo Dawid padł o 21 30, i generalnie jak się przebudził to był zamulony aż do czasu jak usnął, więc nie będę miała imprezy do 23:)
Komplecik śliczny;-)
Gosia super że podładowałas baterie, samo spanie do 8 to już szał;-) no i pogoda dziś fajna, na jutro u nas zapowiadają 14, a dziś było 10.
Osa zawsze to o kilka bodziaki i pajaców mniej do kupienia:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...