Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Halo dziewczyny

U mnie w nocy rzeka mleka
Mała zaczęła jeść z lewego a z prawego fontanna aż byłam mokra po pas . Niestety w nocy wystarcza jej tylko jeden cycek . W dzień ciągnie dwa na okrągło . Jest to normalne dziewczyny ?

Rowerzystka
Wczoraj mieliśmy straszna noc.
Wogole nie chciała zasnąć wieczorem a około 1 strasznie płakała i przeszło dopiero jak puściła baczki .
Zasnęła na dobre około 2:30. Rano odsypiała :) spała jak kamień
Na pocieszenie dzisiejsza noc marzenie . O 22:30 padła potem tylko szybko cyc o 2:00, 5:00 i teraz pobudka :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

U nas noc tez nie za fajna,co chwile pobudki na karmienie,ale co zrobić, takie uroki kp,trzeba duuużo cierpliwości.
Z pierwszym synem też poczatki nie były łatwe, plaskie brodawki, małemu ciężko bylo zassać, też mialam wrażenie że za malo pokarmu mam,bo czasem nerwowy byl jak ssal ale udało się 9 mc kp.
Mam nadzieję ze z córką też sie uda i mała będzie dobrze przybierać na wadze.

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

U nas dzisiaj noc Niespokojna. Co godzinę się wybudzał i do cyca na 5 min i spał dalej. A chciałam sobie z mężem pospać :D

Wczoraj pierwszy raz to my wzięliśmy synka w gości. Dał radę, spisał się elegancko jak na niemowlę i ponad 80km w aucie w jedną stronę też dał radę.

Odnośnik do komentarza

Gusia, jak się używa emotek to zazwyczaj ucina.

Beti, chyba masz rację, że to związane z brzuszkiem. Od 3 do 6 miałam czuwanie a nie sen, bo mi marudził i nie mógł bączków puścić :( pewnie coś zjadłam.

Rowerzystka, poty, dreszcze miałam tamtym i tym razem . Zmierz temperaturę na wszelki wypadek

Kamka, jak tam?

Eleonora, oby nic nie złapało Marcela:*

Odnośnik do komentarza

Amanalka przed pierwszym porodem nie odszedl mi czop ani wody. Byly tylko skurcze.
RenatOrr mozesz zjesz pokrojony w cienkie plasterki czosnek. Jem go z kanapka i wylacznie na noc :)
Eleonora ojej oby żadna choroba nie rozkrecila sie.
MamaColin czyli mleczko rozkreca sie, super.
Gucia u Eleonory na pasku jest link do tabelki.
Wczoraj jak nigdy padlam podczas usypiania coreczki. Byly 3 wycieczki na siusiu. Synus szalal w brzuszku :)
Kiedy tatusiowie planuja wziac urlop tatcierzynski?

Odnośnik do komentarza

Silvara, Beti - mój jak tak robi to albo jest przemeczony, albo chce odbić

Renatorr - ja pisałam gdzieś o przeziebieniu - imbir, cytryna, miód, prenalen, szałwia to płukania, woda morska (spray i inhalacje) i jeszcze Euphorbium compositum - do nosa. przepisany przez lekarke, ale bez recepty.

Mamacolin - w nocy młody też je jednego i śpi

U nas noc tragedia, padli przed północa, młoda chora, młody zbyt zmeczony aby spać

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

U nas w nocy cisza, ale przed chwila bylam w toalecie i znow kawalek czopu na wkladce byl, juz odrobine ciemniejszy od wczorajszego. Moze faktycznie urodze w pelnie?

Dzisiaj wpada siostra z chlopakiem do nas, wiec troche lazenia bedzie, bo jedziemy na festiwal jedzenia i pokazac im taka ladna stara dzielnice Katowic. No pogoda nie rozpieszcza, ale mnie to nie przeszkadza, bo nogi po calym dniu mam jak banki.

Caly czas mysle, jaka ta nasza Daga bedzie :) w USG 3D wyglada na kudlata, wiec napatrzec sie nie moge na Mimkowa core :)

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Mimka piękna córciaa jakie wloski!
Mama colina w nocy mleko tłustsze to szybciej sie dziecko najada. U nas tez w nocy zawsze jeden i to szybki a w dzien i po pare zmian. Albo co chwile a potem i 4h pospi. Takie naloty ma. Jak die wierci i marudzi to daje jej cyca ze lezy na mnie brzuchem do brzucha cyc w buzie i wtedy ladnie bąki odchodząteraz w szpitalu to i mam czas dac jej tak pospac wiec zadowolona.
Ja w pierwszej ciązy przy gazach u malej pilam herbatke z hippa ale taką nursing tea ona tam ma kilka skladnikow tez fajnie malej pomagalo jak pilam. Tu przykladowy link.
https://redmart.com/product/hipp-organic-natal-nursing-tea-29213

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi odnośnie problemów brzuszkowych i tego, co się u Was sprawdziło. U nas w czwartek, po 6 dniach, pojawiła się kupka!! :) od tego czasu, odpukać, mała nie płacze wieczorami przy puszczaniu bąków :) mam nadzieję że tak już pozostanie :) może profilaktycznie spróbuję z tą herbatka, o której pisze Zawisza :)

Pojawił się za to inny problem - Mała podczas kąpieli płaczę jak szalona, nie znosi wody.. Staramy się odczarować jej tą kąpiel, ale póki co kiepsko nam idzie... Zamówiłam taka wkładkę do wanienki z pianki, wiem, że to potencjalne siedlisko bakterii, ale może nam pomoże.... Mamuśki jak u Was z kąpielą? Jak reagują Wasze maluszki?

Mimka gratulacje! Piękne ma włoski! :)))

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv73rzigswdk.png
8.11.2017 Aniołek

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrót

U nas w kąpieli cicho sza, bo przed daję trochę jeść i zauważyłam, że lubi jak a jest gorąco w łazience. Jak wsadzam go do wody to część ciała której akurat nie myje okrywam pieluchą tetrowa zmoczona w ciepłej wodzie żeby się nie wychladzał, oczywiście głównie brzuszek i nóżki bo głowę to szybko myjemy :) My nie mamy gąbki ani niczego takiego, myje go podtrzymując jedną ręką albo mąż go trzyma w wodzie a ja pucuje :)

Odnośnik do komentarza

My robiliśmy tak samo jak mi88, i teraz przy drugim dziecku też tak będziemy robić. U nas też synek płakał jak woda była za chłodna. Te termometry do wody często pokazują wodę idealna, letnia właśnie. A mój synek lubial cieplutką.

Powiem Wam że odczuwam podekscytowanie tym że za 5 dni idę rodzic :) zastanawiam się jak przeżyje rozlake z synem. To będzie nasza pierwsza rozłąka. No i jak zareaguje na siostrę?

Pozwoliłam sobie wpisać się do tabelki

Odnośnik do komentarza

Silvara dzięki za podpowiedź z ucinaniem postów.:)
U nas byla pierwsza kąpiel no i mała płakała podczas kąpieli i ubieraniu, zobaczymy jak dzisiaj będzie.
Do tabelki wpisze się jak skorzystam z laptopa.
A u nas tatuś będzie z nami miesiąc czasu,najpierw urlop wypoczynkowy,potem urlop ojcowski.
Renat0rr może kiedyś na spacer wybierzemy się z dzieciaczkami, jestem z Tczewa:)

Odnośnik do komentarza

U nas też płacz przy kąpieli .
Kilka razy było spokojnie, ale po wyjęciu z wody i czynnościach higienicznych to zawsze awantura.
Kąpię codziennie.
Wczoraj odpadł pępuszek. W końcu! Po 3 tygodniach. Ale w połowie tygodnia się wkurzyłam na Octanisept i kupiłam spirytus. Zaraz pięknie zaschło. Dokładnie tak samo było przy pierwszym synku.

Odnośnik do komentarza

KamKa jak sytuacja u Ciebie? Jak bedziesz mogla to odezwij sie.
Amanalka ta pelnia należy do Ciebie :)
Silvara bardzo ladny kocyk.
CichoSza temperature wody sprawdzalismy lokciem, w lazience bylo cieplutko. Staralismy sie nie kapac na glodniaka. Na spod wanienki kladziona byla pieluszka. Na brzuszku lezala druga by miala cieplo. Od samego poczatku nie bylo problemu z kapiela. Problem jest teraz z prawie 4 latka. Od ok pol roku jest krzycz i placz podczas mycia wlosow. Kiedy to sie skonczy. Ciekawe jak beda wygladaly kapiele z synkiem.
Rrnat0rr a ja za 3 dni jade rodzic no chyba ze zacznie sie wczesniej :) nie wiem jak wytrzymam te rozloke. Stresuje się. Nastepny weekend bedzie juz we czworke.

Odnośnik do komentarza

Mimka gratulacje! Wloski ma cudne :) fajnie że tak łatwo poszło.

Nasz synek też płakał w kąpieli jak miał za zimna wodę czyli 37 stopni ;) woli cieplejsza, wtedy nawet wygląda na zadowolonego :) no i pokój nagrzewamy farelka.
Potem jest gorzej bo nie lubi ubierania :) ale toleruje pielęgnację pępka. Odpadł mu z piątku na sobotę, po 10 dniach. Teraz tam w środku jest jeszcze nie zagojone. Oby się szybko zasklepilo i będzie można normalnie zapinac pampersy bo się umecze za każdym razem żeby dobrze to odgiac;)

Emocje są przed porodem :) A zaraz po eksplozja emocji hehe.

Amanalka może będziesz rodzic szybciej niż się spodziewasz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...