Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

U nas dzisiaj była bardzo przyjemna pogoda i to tyle z dobrych wiadomości.
Coś mnie też pobolewa brzuch jakby na miesiączkę. Pomysłu na jedzenie też nie mam. Dobrze, że wczoraj ugotowałam zupę pomidorową, to dzisiaj młody zjadł z przyjemnością, bo to jego ulubiona. A ja to nie wiem co na kolację wciągnę, bardzo głodna jestem, a też za dużego wyboru nie mam. Koniecznie jutro na zakupy muszę podjechać.
Też za bardzo nie wiem jak się zorganizować jakby się coś zaczęło, bo przecież mojego niemęża ciągle nie ma, a jak będzie na wyjeździe za granicą, to tak łatwo nie wróci. Nie chodzi o mnie, bo ja to sobie poradzę, tylko co z synem zrobić. Same stresy... W ogóle mam jakiś kryzys, płakać mi się chce.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście te wizyty jakieś słabe. Dziś tyko KTG i krótka konsultacja. Umówiłam się na 13.08 po odbiór L4 i wówczas będzie komplet. Ciekawa jestem, czy mała się obróciła. Codziennie kopię gdzie indziej, boleśnie się rozpycha. Nie wiem co tam cuduje. Serduszko ma na wysokości pępka, więc technicznie może być ułożona i pośladkowo i główkowo. Wczoraj czkawke wyczuwam na górze, dziś na środku brzucha:)

Gabi, nie wyrobilabym 8 h za biurkiem nawet i przed ciążą. Mam pracę biurowo-mobilna. Mnie j już spotkań umawiamy, ale jednak ciągle przyjeżdżam około 2000 km służbowo.
W biurze siedzę na krześle i na piłce na zmianę.
Jasmin -ale rzeźnickie ułożenie. Rzeczywiście ciężko musi być siedzieć. Uparte maleństwo:)
Ps.Dziewczyny, wykazuje Wam skurcze na KTG? Podczas całego badania mam 4 -5 skurczy o sile od 25 do 50 % i w ogóle tego nie czuje...

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie miałam jeszcze robionego KTG, tylko USG mi na wizycie robią. w poprzedniej ciąży na KTG kazali mi przyjechać do szpitala na około 3 dni przed planowaną datą porodu. I wtedy zostałam już w szpitalu, bo miałam za wysokie ciśnienie. Zobaczymy jak będzie teraz skoro z góry mam założone cc. Jeśli nic się wcześniej nie wydarzy to pewnie w ogóle nie będą mi robić KTG, ewentualnie tylko przy przyjęciu do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Hej, hej, żyjemy, ale co to za życie :( Tosinka chora, choć od popołudnia zaczęło się troszkę poprawiać, puścił ból brzucha i mdłości, nawet coś skubnęła do jedzenia. Ale podczas wizyty u pediatry w południe było ciężko jeszcze, fakt została bardzo dobrze i dokładnie zbadana, dostała skierowanie na badania krew+mocz, no i gdyby ten ból brzucha i mdłości nie odpuszczały to mam skierowanie na konsultacje i usg na oddział dziecięcy w szpitalu. Ale jest chyba lepiej, choć strach chwalić, bo przed nami noc i kolejne dni. Wyniki z krwi i moczu miałam po dwóch godzinach online, są naprawdę ok.

Gorzej z moimi, morfologia leci, w moczu liczne bakterie - cud, miód, dobrze, że jutro wizyta.. dziś z tych emocji o 17 padłam na sofę i spałam jak kamień 2godziny, dzięki czemu siedzę sobie teraz jak kretyn, oczy mam jak 5 zł i na spanie się nie zanosi.

Do przodu dziewczyny, do przodu, każdy dzień zbliża nas do porodu, a potem to już niwe troski i zmartwienia ;)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Jassmine ale skoro masz go pod żebrami to znaczy, że się dobrze już ulożył? Tzn bardzo współczuję bolu, bo moja skopana z rana przepona też go odczuła, ale u mnie Dagę jeszcze da się przepchnąć grawitacją.

Ja ktg miałam wykonywane raz, wtedy w szpitalu, co się bałam, że ruchy słabo czuję i powiedzieli, że jest ok. Ale ja wtedy skurczów nie miałam w ogóle, nie tak jak teraz.

Ja to Was mamuśki podziwiam, tyle czasu same w domu i jeszcze z malutkimi dziećmi i kolejnym w drodze. Ja to bym z niepokoju obgryzła wszystkie moje hybrydy :D straszna panikara ze mnie.

Co do delegacji męża, skończylo się na tygodniowym pobycie teściowej. Moja mama wpadnie na dwie ostatnie noce. Dobre i to. Mam zamiar przeleżeć te kilka dni, żeby przypadkiem młodej nie przyszło do głowy rodzić się w 35tc podczas nieobecności tatusia.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Część Dziewczęta,
Moje dziecko poszło wczoraj spać po 23, a dzisiaj wstało o 7-mej rano. Jak to możliwe, że taki 3 latek potrzebuje tak mało snu, w przeciwności do mnie :-(
Przypomniało mi się, że miałam KTG również teraz przy przyjęciu do szpitala, jak szłam na immunoglobulinę, ale wtedy nie miała skurczów.
Ale jakieś nieregularne skurcze chyba nie są groźne, właśnie jak byłam w szpitalu ostatnio to przyszła dziewczyna, której minął termin porodu i skurcze miała mniejsze niż w 34 tyg, kiedy leżała w szpitalu i twierdzili, że raczej urodzi wcześniej. Też czop śluzowy odszedł jej 2 tyg wcześniej i nic, poród się nie rozpoczynał.

Odnośnik do komentarza

Kupiłam gondolę do maxi cosi na olx, dzisiaj kobitka ma mi ją wysłać pocztą. Ciekawe jak długo będę czekać na dostawę. Muszę zobaczyć w jakim jest stanie, tzn czy wymaga prania i czyszczenia, choć podobno była wyprana w proszkach dla dzieci.
Jeszcze mam parę rzeczy do kupienia i zrobienia, co dobrze by było ogarnąć przed porodem. Na pewno muszę wymienić narożnik w pokoju, bo teraz będziemy musieli codziennie na nim spać, a przynajmniej mój niemąż, a ten co mam już się do tego nie za bardzo nadaje. Upatrzyłam już sobie nawet taki niedrogi, co by pasował. Mogę wziąć na raty, więc spoko, na pewno można zamówić transport z wniesieniem, tylko kto mi wyniesie stary narożnik jak mojego niemęża nie ma. Ciągle coś i ciągle muszę sobie sama ze wszystkim radzić. Właśnie to mnie wpędza w taki ponury nastrój...

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)

Eleonora, no właśnie reraz jest tak, że jeżeli to nie Twój lekarz robi cc to zdarza się, że szpital nie widzi potrzeby robienia cięcia:/ 1 czerwca jedna z Dziewczyn z dawnego forum została zmuszona do PSN, chociaż wcześniejsze dziecko przyszło na świat przez cesarkę. I skończyło się tak , że nie dość, że wyła ileś tam godzin to i tak przy chyba 8cm rozwarcia zrobili cc i powiedzieli, że ma przez ten poród nadwyrężoną macicę i nie wolno jej zachodzić już nigdy w ciążę :,(

Ktg jeszcze nie miałam . Tamtym razem miałam skurcze na 90% jakoś tydzień przed porodem . Zdziwieni byli w szpitalu , że chodzę i funkcjonuję, ale ja twardziel jestem :D było to nieprzyjemne i tyle. Ból prawdziwy poczułam dopiero w dniu porodu jak przyszły krzyżowe. To jest jazda ;) także wydaje mi się, że odczuwanie skurczy to sprawa bardzo indywidualna.

Może dziecię raz czuję (i widać jak u Jassmine) pod zebrem , raz kopie w żebro a innym razem bardzo boleśnie rozciąga się na boki i pakuje mi swoje małe witki w kości biodrowe. A cały czas jest główkowo.

Milu, dużo zdrówka dla Tosi. Oby to tylko przez upały. Powodzenia na wizycie !

Kresy czarnej tym razem nie mam. W pierwszej ciąży miałam . Mam tylko małe kreski od sutków w dół piersi. Ogólnie już mi w paru miejscach skóra ściemniala. Sutki , pępek i na szyi bleeee

Alice, bunt dwulatka rządzi;)))

Też miałam w Żorach atak na jedzenie . Może dlatego , że chłodniej ciut było? Większość dnia mnie mdliło a jak przeszło ok 18 to wciągnęłam bułkę z salatką, Croissanta i arbuza. Jak dzieckoposzło spać to M przyniósł chipsy i ptasie mleczko. Pewnie nieżle spuchnięta dzisiaj będę:P

Odnośnik do komentarza

Moje skurcze ponoć są w granicach normy na tym etapie. Macica sobie zwyczajnie pracuje i nie ma w tym ponoć nic niezwykłego. Zarówno w 34 tc i wczoraj skurcze drukowały się na wyniku KTG.

Trochę jestem zawiedziona, ze mi wczoraj szyjki nie zmierzyła, ale jakoś przeżyję do poniedziałku, a jeśli nie będę zadowolona z wizyty, to się na szybko zarejestruję prywatnie i zrobię wszystko, co mnie interesuje.

Co do kresy - mojej praktycznie nie widać - cień cienia, ale przebarwienia pojawiły się na czole (jak wyjdę na chwilkę na słońce, to wiać wyraźnie), jakieś plamki na plecach i na piersiach. To schodzi mam nadzieje??

Hormony też chyba robią swoje. Mój mąż zaczyna mnie tak wkurzać, że najchętniej wyprowadziłabym się i wróciła po porodzie. Pod koniec tygodnia wraca z wyjazdu mój nadopiekuńczy i wścibski Teść, który mieszka zdecydowanie za blisko naszego tymczasowego lokum. Jak na złość zaczynam wolne i mam tylko nadzieje, ze będzie na tyle chłodno, zeby móc sobie wychodzić gdzieś na cały dzień, bo nie zniosę ciągłych wizytacji, doglądania, zaglądania w gary i torby, kiedy wchodzę z zakupami...
się wyżaliłam... :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że wczorajsze usg III trym też było słabe. Krótko trwało i jakby zrobione na odwal się.
Dziś mam endokrynologa i gincia. Nie wiem czy dam radę pojechać, bo siły całkiem mnie opuściły.
Kala 90 jak sie czujecie? Co u was słychać?
Jassmine ja mam pępek antenkę haha, w pierwszej ciązy nie miałam.
Alice jeszcze chwilę i usłyszysz mamo zrobiłam siku! :)
Spawareczka hmm piłka dobry pomysł, tylko cięzko byłoby na nim pracować. Spojrzenia ludzi bezcenne haha. Ja jeszcze nie miałam robionego ktg. Po pierwszej ciązy została mi pamiątka w postaci płaskiego jakby pieprzyka na twarzy. Jest jasno brązowy. Oj taki teść to gorszy od teściowej :)
Milu czekamy na wiesci z wizyty.
Olalao moja tez poszła spać po 23 ale z tą różnicą, że o 8 jak ją budziłam do przedszkola to była nieprzytomna.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) ja po wizycie wczoraj. 34t3d dzidziuś siedzi w poprzek... no i zobaczymy, kolejna wizyta 27.08. Do 26go mój gin ma urlop, więc na wszelki wypadek wystawił skierowanie do szpitala do porodu ;P jeśli dzidziuś się odwróci, to chyba będę próbować sn...jak się nie odwróci do czasu wizyty, to się umowie na planowane cc na pierwszy tydzień września...
Czasu coraz mniej! Ale pokój dziecięcy wreszcie gotowy, meble wymienione na większe, ubranka poukładane... czas zabrać się za pakowanie torby do szpitala ... ;P jakoś nie mogę się zabrać
Jak dobrze, że jest trochę chłodniej! Aczkolwiek prognoza 34 stopni trochę przeraża....

Odnośnik do komentarza

Olalao, daj panom, co beda Ci wnosic naroznik 50 zlotych i wyniosa Ci stary. Serio, rodzice tak zrobili, bo nigdy by nie wyniesli sami starego tapczanu a panowie chetnje wzieli kase na flaszke ;)

Ja kreske mam ale dosyc jasna. I rozstepy :( ale nie swedza, po prostu tam sa.

Isabelita, kurcze ja sie martwie, ze moja specjalnie na usg kladzie sie w poprzek, bo co jestem to tak lezy, a ja wiem, ze ona wedruje. Podroznik juz w lonie ;)

Tak opisujecie swoje wizyty i sobie mysle, ze troche slabo. Ja na kazdej wizycie mam takie badania jak prenatalne. Jedyne czego nie robi to nie mierzy mi szyjki dopochwowo usg tylko recznie na samolocie, wiec nie znam konkretnych wymiarow. Wiem tylko czy jest ok. No ale moja wizyta dopiero za tydzien, lekarz na urlopie.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka, dopiero weszłaś w czas układania się dziecka do porodu. A przynajmniej patrząc na suwaczek. Zazwyczaj ma to miejsce między 32 a 36 tygodniem. A często bywa i tak , że idziesz umówiona na cc A tu niespodzianka. W jedną noc się odwrociło:D dlatego kompletnie nie zaprzątaj sobie tym głowy. Dopiero około 36 tc zaczynają być powody, żeby się zastanawiać:)

Rowerzystka , nie mam zielonego pojęcia na temat rotawirusów w ciąży.

Isabelita, trzymamy kciuki za odwrócenie:)

Gabi też bezsilna jestem :( iznowu brzuch mnie boli i mi niedobrze . Cóż,lepiej nie będzie ;)

Spawareczka , o jaaaa jaki teść...

Eleonora, śpisz jeszcze? :D

MamaColin , gdzie się podziewasz?

Odnośnik do komentarza

Hihihi, podróżnik w łonie Amanalka, przypomniała mi się niedawna rozmowa z moim mężem, ustalaliśmy taki trochę dalszy wyjazd na styczeń i wyszło na to, że trzeba malutkiej niedługo po urodzeniu występować o paszport ;)

Nie mam tym razem tej kresy na brzuchu, w pierwszej ciąży miałam delikatną i jakoś szybko zniknęła. Za to w pierwszej ciąży nie miałam pępka anteny, a teraz mam, chyba dziada plastrem rzeczywiście zacznę zaklejać, bo „pięknie” wygląda :/

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, my planujemy na razie tak bardzo wstępnie, bo będzie zależało to od tego jak ogarniemy młodą i jakim dzieckiem będzie itp. że gdzieś na wiosnę polecimy z nią pierwszy raz do brata do Irlandii. Ale to tak meeega wstępnie, bez zapowiadania się jeszcze, kupowania biletów, bo od wielu czynników to zależeć będzie.
Jeśli ten wyjazd będzie w porządku, a zawodowo uda się mi w końcu ogarnąć i nowy pracodawca nie będzie psioczeć to rozważamy wyjazd z młodą na roczek do Bułgarii. Ale to znowu bardzo odległe plany i przy założeniu, że WSZYSTKO idzie książkowo.

A jeśli na wiosnę dostanę pracę zagranicą to nigdzie nie pojedziemy i już ;)

Uwielbiam podróże i chciałabym ją tym zarazić. Patrząc po jej wędrówkach w brzuchu jest taka szansa ;) Po ojcu ma zamiłowanie do kotletów, po mamie podróże :D

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Hej:-)
Dziecię moje wróciło z wycieczki więc najpierw 2 godz oczekiwałam A potem 2 wysłuchiwałam:))) i w ogóle to byłam w wielkim szoku jak rano mi napisała że za niedługo będzie gdzie ja byłam przekonana że wraca w środę;)))

Moje wizyty u lekarza wszystkie po za ostatnią były super długie usg i zawsze badanie szyjki tylko teraz nie zbadał mnie od spodu dlatego nie wiem na czym stoję;)
Młoda tak wczoraj świrowała że myślałam że wyskoczy przez brzuch A wieczorem to tak mnie boli brzuch i kłuje że na pewno coś tam się dzieje;)
Ktg mam w następną sobotę już w szpitalu i wtedy zostanę wpisana do grafiku cesarkowego;)))
Chyba że młoda postanowi wyskoczyć wcześniej na przykład na urodziny młodego:p
Silvara no bravo Tyyyyyyy:)))

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich tak mi gorąco że ostatnio tylko sobie czytam weny mi brak wszystko zrobiłam,zamówiłam ,odebrałam, poprałam i spakowałam i teraz nie mam sìę czym zając wiec za dużo myśle o tym jak to będzie wizyta w piatek i się dowiem kiedy dokładnie cc . Jeśli chodzi o spanie dzieci to moja nie sypia w ciągu dnia od kiedy skonczyla 1 i 7 miesiecy ma taką pare że szok tyle że sie umie sama soba zając.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpiqvhnoy54ph.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1r9wqm5n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...